انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 7:54am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 749 , 750 , 751 , 752 , 753 , 754 , 755 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مهدي جان ميشه لطفا تفاوت دوتا ماسفت بالايي رو بگين؟
يادمه كاوشگر عزيز از همون 11nm80 استفاده كرده بود.
ياحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:26am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
دوست عزیز دیشب دیر وقت تایپ کردم،متأسفانه اشتیاه تایپی رخ داده،درستش به صورت زیره.با عرض پوزش:

فرکانس را باید طوری تنظیم کرد که به نویز موجود کمترین حساسیت رو داشته باشن با این وجود فرکانس حدود 200 هم نتیجه بسیار خوبی به همراه داشته.
• برای لوپ¬های 2 در 2 می¬توان از پهنای پالس بیشتر از 200 را مورد بررسی قرار داد.
• دیلی روی مسئله نویز تأثیرگذار است و برای کار روی زمین بین 20+ تا 30+ در نظر گرفته بشه.
• در صورت فعال بودن گزینه گراند بهتره از مقادیر کمتر (مثلا یک) استفاده بشه. برای زمین¬هایی که شرایط خوبی دارند از اعداد بالاتر استفاده شود.

مثال¬هایی برای لوپ بزرگ و کوچک:

لوپ بزرگ
شرایط محیطی بد باشد:
ابتدا سپید و حساسیت روی حداکثر مقدار ممکن قرار گیرند، سپس فرکانس حدود 200، پهنای پالس حدود 200، دیلی روی 20+ تا 30+ و بازه انتگرال گیری روی 20 و گراند روی 1 قرار داده شود. سپس سپند کم کم کاهش یابد تا ثبات نسبی ایجاد گردد و در نهایت با کاهش حساسیت ثبات کامل را ایجاد می کنیم.
اگر شرایط محیطی خوب باشد:
ابتدا سپید و حساسیت روی حداکثر مقدار ممکن قرار گیرند، سپس فرکانس حدود 200، پهنای پالس حدود 200، دیلی روی 20+ تا 30+ و بازه انتگرال گیری بالاتر از 20 و گراند روی 3 یا 4 قرار داده شود.سپس سپند کم کم کاهش یابد تا ثبات نسبی ایجاد گردد و در نهایت با کاهش حساسیت ثبات کامل را ایجاد می کنیم.

لوپ کوچک
شرایط محیطی بد باشد:
ابتدا سپید و حساسیت روی حداکثر مقدار ممکن قرار گیرند، سپس فرکانس حدود 200، پهنای پالس حدود 150، دیلی روی aut و بازه انتگرال گیری روی 20 و گراند روی 1 قرار داده شود. سپس سپند کم کم کاهش یابد تا ثبات نسبی ایجاد گردد و در نهایت با کاهش حساسیت ثبات کامل را ایجاد می کنیم.
اگر شرایط محیطی خوب باشد:
ابتدا سپید و حساسیت روی حداکثر مقدار ممکن قرار گیرند، سپس فرکانس حدود 200، پهنای پالس حدود 150، دیلی روی aut و بازه انتگرال گیری بالاتر از 20 و گراند روی 3 یا 4 قرار داده شود. سپس سپند کم کم کاهش یابد تا ثبات نسبی ایجاد گردد و در نهایت با کاهش حساسیت ثبات کامل را ایجاد می کنیم.

درود @};-
:-BD

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
دوستان من مقداری از این تاپیک رو خوندم به نظر میرسه که قطعات نسب به پارت لیست تغییراتی کرده ایا امکانش هست قطعات جدید رو بگین یا باید مثل ساشو همرو بخونم :(

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:37am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
adnistor_6 عزيز قطعات هيچ تغييري نكرده و فقط در مورد ماسفت قويتر بحثهايي شده كه هنوز نهايي نشده.
لذا بهتره مدار با همون ماسفت 840 بسته بشه و بعد تغييراتي اگه بود و توسط مهندس حميد تائيد شد اعمال بشه.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

mandana-2015 نوشته است:
سلام خدمت همه دوستان و تشکر میکنم از مهندس حمید بابت این ابتکار جدید :ymhug: من هم دیشب شروع کردم به ساختن این فلزیاب فیبر رو اماده کردم یه عکس هم میزارم ازش اگه نت راه بده فردا هم میرم تهران برای خرید قطعات این چند صفحه اخر رو که خوندم متوجه شدم دوستان از ماسفت 11nk100 استفاده کردن و چند درصد هم افزایش برد داشتن سه تا سوال داشتم از دوستان برای خرید حضوری در تهران کدوم فروشگاه رو تایید میکنید؟ برای لوپ یک در یک از چه کابلی استفاده کنم که بهترین نتیجه رو بده ؟ اگه از ماسفت11nk100 استفاده کنم مشکلی تو تفکیک پیش نمیاد ؟ تو تهران یه مغازه رو‌میشناسم که انواع کابل های چند رشته رو داره داخل پاساژ امجد به نام پروتون اگه کابل خاصی رو‌دوستان میشناسن به من معرفی کنن تا از همون فروشگاه خرید کنم به شرطی که موجود داشته باشه

داداش اون ارگت فروشیه ؟ =p~

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 12:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و سلام ویژه خدمت مهندس حمید
اعداد سه گانه من 285 140 40 نشون داده میشه. با ورژن های قبلی مثل 1.50 دستگاهم برد و ثبات خیلی خوبی داشت. الان دستگاه لوپ 60 عنکبوتی رو با دیلی 56 تا 60 شناسایی میکنه. البته این مقادیر رو در منزل و مغازه تست کردم.
دوستان به نظرتون چرا اعداد سه گانه انقدر پایین هستند؟
357N IF M31RB

همه روز روزه بودن، همه شب نماز کردن، همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن، ز مدینه تا به کعبه ، سر و پا برهنه رفتن، شب جمعه ها نخفتن، به خدای راز گفتن، ز وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن،بخدا که هیچ کس را، ثمر آنقدر نباشد،که به روی نا امیدی ، در بسته باز کردن

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
bina نوشته است:
سلام دوستان
adnistor_6 عزيز قطعات هيچ تغييري نكرده و فقط در مورد ماسفت قويتر بحثهايي شده كه هنوز نهايي نشده.
لذا بهتره مدار با همون ماسفت 840 بسته بشه و بعد تغييراتي اگه بود و توسط مهندس حميد تائيد شد اعمال بشه.
ياحق

ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون @};-

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 1:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

uranus_afshar نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت دوستان و سلام ویژه خدمت مهندس حمید
اعداد سه گانه من 285 140 40 نشون داده میشه. با ورژن های قبلی مثل 1.50 دستگاهم برد و ثبات خیلی خوبی داشت. الان دستگاه لوپ 60 عنکبوتی رو با دیلی 56 تا 60 شناسایی میکنه. البته این مقادیر رو در منزل و مغازه تست کردم.
دوستان به نظرتون چرا اعداد سه گانه انقدر پایین هستند؟
357N IF M31RB

سلامت باشید
دوست عزیز آیسی شما با این کد اوایل طرح بررسی شد که کیفیت پایینی داره...و 100 درصد قلابی هستش.تعویضش کنید...
دیلی شما خیلی بالا شناسایی شده:که نشان از بی کیفیتی و مشکل در لوپ و کابل رابط و کانکتور ...هست...
و شرایط تست خیلی نامناسب بوده...بدور از فلزات مزاحم تست کنید...لوپ 60 با توجه به میدان و قدرتش در منزل و...نمیشه نتیجه مثبت گرفت...
اعداد سه کانال مدارتون و دیلی کلا نامناسبه و مدار شما هم در مونتاژ یا قطعات یا مقادیرشون مشکل داره...و بیشتر مقاومت ها ی اطراف آپ امپ و خازن 5پیکو و خود آیسی ووو...بررسی کنید.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 1:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت

bina نوشته است:
سلام دوستان
مهدي جان ميشه لطفا تفاوت دوتا ماسفت بالايي رو بگين؟
يادمه كاوشگر عزيز از همون 11nm80 استفاده كرده بود.
ياحق @};-

با سلام ارادت خدمت استاد ادب بینای عزیز ، غیبت شما خیلی احساس میشه برادر !
تفاوت رو ببینید :
11nm80 : 800 V - 11 A - 150 W - 0.35 OHM
FQPF11n80 : 812 V - 11 A - 300 W - 0.85 OHM
درضمن ماسفت 2sk3878 هم مشخصات خوبی داره ، باید مهندس حمید هم دیتاشیتش رو ببینن و نظر بدن ؟
مشخصاتش : 900v - 9A - 150W - 1 ohm

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 1:42pm
مدیر کل
مدیر کل

2sk3878 هم قابل استفادست و با شماره های دیگری که بررسی شد زیاد فرقی نداره. در ضمن علاوه بر مواردی که ذکر میکنین Output Capacitance ماسفت یادتون نره! این خیلی مهمه.
حالا ماسفت که زیاد هست. باید ببینین در بازار چه شماره هایی پیدا میشه همونا رو بررسی کنین. وگرنه این وضعیت تست ماسفت دیگه داره خیلی مضحک میشه! نمیدونم توقع شما از تعویض این قطعه چی هست. ولی نتیجه ای که باید بدست بیاد برای من مشخص بوده و از ابتدا هم عرض کردم. لذا تست چندین ماسفت با مشخصات بسیار نزدیک به هم دیگه بیشتر جنبه وقت گذراتی و تفریح پیدا کرده! پستهای بنده در این زمینه حاوی تمام نکات لازم بود! ولی دوستان ظاهرا ازمون و خطای بی جهت رو ترجیح دادن. بهرحال باز هم عرض میکنم اگر ماسفت 1000 ولتی نسبت به 500 ولتی حتی با افزایش پهنای پالس نتونه 25 درصد افزایش برد داشته باشه یعنی تعویض ماسفت بیفایدست! چون بغیر از مساله ولتاژ سایر فاکتورهای ماسفت 840 هم کاملا مناسبه و با یک هیت سینک میتونه در قدرت بالا براحتی جوابگو باشه. پس دوستان فقط باید تاثیر ولتاژ بالاتر در حد 1000 یا بیشتر رو روی برد بررسی کنن که این هم البته نیاز به پهنای پالس 300 یا حتی بیشتر و تست گرفتنهای درست و دقیق و تحت شرایط برابر با قبل داره! متاسفانه بین دوستان از هر 10 نفر یک نفر درست تست میگیره! لذا بنده به 90 درصد نتایجی که دوستان اعلام میکنن اعتمادی ندارم. چون واضحه که تست بدون تفکر فنی یا با تغییر همزمان چندین پارامتر کار کاملا اشتباهیه و نمیشه نتیجه گرفت که دقیقا چه اتفاقی افتاده.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 2:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 749 , 750 , 751 , 752 , 753 , 754 , 755 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 278 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure