انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 5:51am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 751 , 752 , 753 , 754 , 755 , 756 , 757 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با اجازه مهندس حمید اقای 091150472039 جهت طول عمر باطری وشارژ اهسته میتونید از یک ترانس کم امپر استفاده کنید(مثلا یک امپر)البته شما که از ولتاژ 24 استفاده میکنید باید هیت سینگ رگولاتور 12 ولت رو هم تقویت کنید

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 8:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
2sk3878 هم قابل استفادست و با شماره های دیگری که بررسی شد زیاد فرقی نداره. در ضمن علاوه بر مواردی که ذکر میکنین Output Capacitance ماسفت یادتون نره! این خیلی مهمه.
حالا ماسفت که زیاد هست. باید ببینین در بازار چه شماره هایی پیدا میشه همونا رو بررسی کنین. وگرنه این وضعیت تست ماسفت دیگه داره خیلی مضحک میشه! نمیدونم توقع شما از تعویض این قطعه چی هست. ولی نتیجه ای که باید بدست بیاد برای من مشخص بوده و از ابتدا هم عرض کردم. لذا تست چندین ماسفت با مشخصات بسیار نزدیک به هم دیگه بیشتر جنبه وقت گذراتی و تفریح پیدا کرده! پستهای بنده در این زمینه حاوی تمام نکات لازم بود! ولی دوستان ظاهرا ازمون و خطای بی جهت رو ترجیح دادن. بهرحال باز هم عرض میکنم اگر ماسفت 1000 ولتی نسبت به 500 ولتی حتی با افزایش پهنای پالس نتونه 25 درصد افزایش برد داشته باشه یعنی تعویض ماسفت بیفایدست! چون بغیر از مساله ولتاژ سایر فاکتورهای ماسفت 840 هم کاملا مناسبه و با یک هیت سینک میتونه در قدرت بالا براحتی جوابگو باشه. پس دوستان فقط باید تاثیر ولتاژ بالاتر در حد 1000 یا بیشتر رو روی برد بررسی کنن که این هم البته نیاز به پهنای پالس 300 یا حتی بیشتر و تست گرفتنهای درست و دقیق و تحت شرایط برابر با قبل داره! متاسفانه بین دوستان از هر 10 نفر یک نفر درست تست میگیره! لذا بنده به 90 درصد نتایجی که دوستان اعلام میکنن اعتمادی ندارم. چون واضحه که تست بدون تفکر فنی یا با تغییر همزمان چندین پارامتر کار کاملا اشتباهیه و نمیشه نتیجه گرفت که دقیقا چه اتفاقی افتاده.

مهندس حمید عزیز بنده امروز با چند تا فروشگاه تماس گرفتم راجع به ماسفت 1700 ولتی با پارمترهای که فرمودید. و یکی از وارد کنندها پیگیر شده و قراره تا آخر هفته شماره ماسفت و دیتاشیت رو اعلام کنه که در صورت تایید تهیه کنه. البته بنده به فروشنده گفتم که 1000 عدد لازم داریم برای یه پروژه تحقیقاتی. به این خاطر که اگه همچین ماسفتی پیدا کرد همه بتونند از همین فروشگاه تهیه کنند. البته فروشنده گفت که اگه 1200 بخوای راحت تر میتونم برات گیر بیارم. ولی گفتم یدفعه 1700 بگیریم که دیگه دوستان انقدر ماسفت عوض نکنند. همانطور که مهندس حمید عزیز فرمودند دوستانی که از ماسفتهای ولتاژ بالاتر از 840 استفاده کردند آیا واقعا افزایش برد داشتند؟

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 8:16pm

سلام بر دوستان و اساتید
خواهشا در مور لوپ راهنمایی کنید
از چه سیمی هست ؟
اندازه اش ؟
نحویه ی شیلدش ؟
و غیره
آقای مهندس حمید لطفا افتخار بدین

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 8:57pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

atlas_3d نوشته است:
سلام بر دوستان و اساتید
خواهشا در مور لوپ راهنمایی کنید
از چه سیمی هست ؟
اندازه اش ؟
نحویه ی شیلدش ؟
و غیره
آقای مهندس حمید لطفا افتخار بدین

دوست عزیز دیگه افتخار از این بیشتر?
کمی هم شما زحمت بکشید و مطالب گذشته و مباحث مربوط به لوپ رو در تاپیک چنس مطالعه بفرمایید, همه ی مباحث شده تکرار و تکرار, بار ها درباره ی لوپ بحث شده و گفتن تمام این نکات در یه پست نمی گنجه باور بفرمایید با مطالعه ی کل تاپیک چیز های دیگه ای هم خواهید اموخت. @};-

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

majid_famali نوشته است:
ali222 نوشته است:
حمید نوشته است:
مهدی جان من که عرض کردم ما بیشتر برای کار روی زمین به شیلد گرافیتی نیاز داریم نه اثر نویز! شیلد گرافیتی روی نویز تاثیر چندانی نداره. بهرحال این مقاومتی که فرمودین خیلی بالاست و این اندازه گیری هم درست نیست. این پودر باید با مواد دیگری ترکیب بشه و شبیه اسپری در بیاد و بعد اینکه روی سطح کاغذ قرار گرفت و خشک شد مقاومت خیلی کم در حد 1 کیلو اهم در هر سانت داشته باشه. وگرنه استفاده ازش بیفایدست و هیچ اثری نداره.

استاد میشه این پود با رنگ ساختمانی مخلوط کرد و به قطر یک میل به سر صورت لوپ کشید ولی تاثیری نداره هر یک سانت اون هم اهمی حول حوش 300 تا 400 اهم داره

سلام علی جان خسته نباشی !
این پودرو چند گرفتی ؟
من گرگان پرسیدم حدود 30000 تومن مشکیشو میداد ... ضمنا بهتره با رنگهای اپوکسی ترکیب بشه که دوام و قوام بهتری داره ...

سلام من سه سال پیش پودر گرافیت را از یک فروشگاه که مواد ازمایشگاهی میفروخد به صورت کیلویی خریدم کیلویی بیست هزار تومان که با شالاک مخلوط کردم وبه سیم پیچ مالیدم اهمش رادقیق یادم نیست ولی پایین شد خلاصه در شهرتون کسانی که مواد ازمایشگاهی شیمیایی میفروشند سوال کنید

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:41pm
مدیر کل
مدیر کل

91150472039 نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز همچنین مهندس حمید گل. من برای تغذیه مدار از دو تا باتری 12 ولت 1.3 آمپر استفاده میکنم و برای شارژ از یه ترانس 24 ولت 6 آمپر با این حالت باتری در عرض نیم ساعت فول شارژ میشه که میدونم اصلا خوب نیست و از عمر باتری کم میکنه ایا راهی هست که بشه آمپر شارژرو بیارم پایین؟ L-) ممنون.

بنده تجربه زیادی با این باطریها ندارم. اما اگر با چنین سرعتی شارژ میشه اصلا خوب نیست و باید از یک مقاومت در مسیر شارژ استفاده کنین. با توجه به زمانی که فرمودین فکر میکنم یک مقاومت بین 1 تا 2.2 اهم 5 وات مناسب باشه.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:10pm
مدیر کل
مدیر کل

12341234 نوشته است:
مهندس جان برای پوشش لوپ بجای فویل میشه از کاغذ های الومینیمی که معمولا ساندویجی ها به عنوان پاکت بهداشتی استفاده میکنند استفاده کرد چون فلز خیلی کمی داره

بله این موضوع رو در تاپیک دیگری هم که مختص به مساله شیلد لوپ بود بررسی کردیم. در نهایت دوستان برچسب آشپزخانه که دارای لایه بسیار نازک آلومینیومی بود معرفی کردن که رسانایی خوبی داشت اما خودش بعنوان فلز تقریبا سنس نمیشد. بنده هم عرض کردم چنین چیزی میتونه حتی بهتر از گرافیت باشه در عین اینکه قیمتش هم بسیار ارزان تر و در دسترس تر هم هست! ولی هنوز کسی نتایج این قضیه رو بصورت دقیق عنوان نکرده!
کاغذهایی هم که شما میفرمایین اگر رسانایی داشته باشن قابل استفاده هستن ولی باید توجه کنین قسمت رسانا باید خیلی نازک باشه. مثلا حتی فویل آلومینیوم هم جواب نمیده چون بصورت قوی سنس میشه. باید از فویل خیلی نازک تر باشه. اگر با قدرت بسیار کم سنس شد ایرادی نداره و تاثیر منفی هم نخواهد گذاشت همونطور که یکی از دوستان در صفحات گذشته تست کردن و نتیجه خوبی گرفتن.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:14pm
مدیر کل
مدیر کل

milad7 نوشته است:
مهندس حمید عزیز بنده امروز با چند تا فروشگاه تماس گرفتم راجع به ماسفت 1700 ولتی با پارمترهای که فرمودید. و یکی از وارد کنندها پیگیر شده و قراره تا آخر هفته شماره ماسفت و دیتاشیت رو اعلام کنه که در صورت تایید تهیه کنه. البته بنده به فروشنده گفتم که 1000 عدد لازم داریم برای یه پروژه تحقیقاتی. به این خاطر که اگه همچین ماسفتی پیدا کرد همه بتونند از همین فروشگاه تهیه کنند. البته فروشنده گفت که اگه 1200 بخوای راحت تر میتونم برات گیر بیارم. ولی گفتم یدفعه 1700 بگیریم که دیگه دوستان انقدر ماسفت عوض نکنند. همانطور که مهندس حمید عزیز فرمودند دوستانی که از ماسفتهای ولتاژ بالاتر از 840 استفاده کردند آیا واقعا افزایش برد داشتند؟

خیلی ممنون از شما میلاد عزیز زحمت کشیدین.
بنده در سایتهای خارجی زیاد جستجو کردم و فکر میکنم حق با اون فروشنده باشه! تا 1200 ولت و بخصوص حدود 1000 ولت شماره های زیادی هستن که بنظر میاد باید جواب بدن و چندتاش رو هم دوستان تست کردن. ولی بالاتر از 1200 ولت تعداد ماسفتهای مناسب در حد بسیار کمی هست و معلوم هم نیست جواب قطعی بدن. برای سازگاری با ماسفت 840 باید ظرفیت خازنی خروجی حتما حدود 300 پیکو باشه! وگرنه اگر حتی خیلی کمتر هم باشه در قسمت تفکیک به دوگانگی برخورد میکنیم و بنده هم نمیتونم کاریش کنم چون نمیشه برنامه رو متناسب با قطعه ای تغییر داد که در بازار برای همه در دسترس نیست.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
مهدي جان ميشه لطفا تفاوت دوتا ماسفت بالايي رو بگين؟
يادمه كاوشگر عزيز از همون 11nm80 استفاده كرده بود.
ياحق @};-

با سلام ارادت خدمت استاد ادب بینای عزیز ، غیبت شما خیلی احساس میشه برادر !
تفاوت رو ببینید :
11nm80 : 800 V - 11 A - 150 W - 0.35 OHM
FQPF11n80 : 812 V - 11 A - 300 W - 0.85 OHM
درضمن ماسفت 2sk3878 هم مشخصات خوبی داره ، باید مهندس حمید هم دیتاشیتش رو ببینن و نظر بدن ؟
مشخصاتش : 900v - 9A - 150W - 1 ohm

ضمن عرض تشکر وافر از مهندس حمید جون بابت تکمیل احسن پارامترهای سیستم و اعلام اینکه واقعاً زبانمون از تشکر در قبال کوه رنج و مشقّات شما قاصره. (اگرچه بنده هنوز وقت نکردم ورژن جدیدو تست کنم.)
استاد مهدی عزیز محض اطلاع عرض کنم که بنده ماسفت FQA11N90C جنس خوب رو هم تست کردم که ازین ماسفت معرفی شده شما بهتره ولی نتیجۀ 11NM80 باز هم بهتر بود( البته با لوپی نیم متری حاصل از تابوندن 8 متر کابل). همه شرایط و فاکتورها ثابت بودن و 2 روز هم تستشون کردم.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

91150472039 نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز همچنین مهندس حمید گل. من برای تغذیه مدار از دو تا باتری 12 ولت 1.3 آمپر استفاده میکنم و برای شارژ از یه ترانس 24 ولت 6 آمپر با این حالت باتری در عرض نیم ساعت فول شارژ میشه که میدونم اصلا خوب نیست و از عمر باتری کم میکنه ایا راهی هست که بشه آمپر شارژرو بیارم پایین؟ L-) ممنون.

دوست عزیز اگه می خواهی عمر باطریتون افزایش پیدا کنه از مدار کنترل شارژ که در لینک زیر قرار داره استفاده کن
viewtopic.php?f=19&t=2562

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 751 , 752 , 753 , 754 , 755 , 756 , 757 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , hojrsouri و 330 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure