انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 4:54pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان شما 2 تا لطف اگر در حق ما بکنی من یک دنیا ممنونت میشم! اول اینکه چیزی رو که مطمئن نیستی هیچ وقت نگو! اطلاعات درست این مساله رو بنده در پست قبلی هم عرض کردم. شما اگر به اندازه کافی با میکرو و ال سی دی کار کرده باشین میدونین اون مساله کاملا عادیه. لطف دومی که میکنی این هست که اگر واقعا میخوای اینجا کار مثبت و مفیدی ارائه بدی حواس و تمرکز خودت رو در هر مقطع زمانی به یک پروژه بسپار! متاسفانه شما این مدار رو نصفه رها کردی و وسطش حرف از جی پی آر زدی و بعدش رهسپار چندین پروژه از قبیل مگنومتر و فلزیاب 12 رگولاتوره و فلزیاب کاوشگر شدین! با این وضعیتی که شما داری کار میکنی نه خودت به چیزی میرسی و نه به دیگران کمکی میشه! فقط تعداد پستهای خودت رو داری بالا میبری و سایر دوستان هم توجهشون جلب میشه بدون اینکه آخرش خبری باشه! :D

دوشنبه 24 تیر1392 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خسته نباشيد آقا حميد اگر ميشه يه فايل آموزش و كار با دستگا بزارين كه ساده توضيح داده بشه من شايد هم خيلي از دوستان با طرز كار اين دستگاه آشنا نباشن خيلي سطح بالا تو ضيح ميدن دوستان ما هم متوجه نميشيم. ممنون.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

سه شنبه 25 تیر1392 - 9:35am
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان شما حق داری! ولی اجازه بدین دوستانی که ساختن یا دارن میسازن نتیجه کار رو اعلام کنن. توضیحات در فایل اصلی هم موجوده اگر کسی ترجمه کنه که خیلی بهتر هست. در هر صورت پس از جوابگیری دوستان از مدار و نحوه اسکن زمین و کار با کامپیوتر توضیحاتش رو هم به امید خدا قرار میدن.

سه شنبه 25 تیر1392 - 11:51am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان ، میکرو رو با هگز اصلی پرگرم میکنم بعد از چند بار خاموش و روشن کردن برای تست با پراپ فونت ها هم میرزه بهم و درست هم نمیشه ، دوباره پاکش کردم با هگزی که جنابعالی زحمت کشیدی پرگرم کردم بعضی اوقات فونت میزه بهم ولی وقتی کلید تست رو روشن میکنم اون قسمتی که L و H نوشته هیچ تغیری نمیکنه و همش صفره و با هگزی اصلی مقادیر H با جابجای پراپ تغیر میکنه ، مشکل فونت رو چکار کنم ~X(

سه شنبه 25 تیر1392 - 1:42pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان شما که گفتی بعد خاموش و روشن کردن اینجور میشه و بعدا درست میشه! حالا دقیق تر بررسی کن دلیلی نداره وقتی به هم ریخت دیگه دوباره درست نشه! کسی هم تا حالا این مشکل رو نداشته. احتمالش هست اصلا میکروی شما ایراد داشته باشه!
در مورد فایل هگز هم من گفته بودم دو نسخه 411 و 450 داره که باید هر دو رو تست کنین. هر دوش رو من مجدد برای میکروی نوع آ درست کردم ولی فکر میکنم مشکلی نباشه و همون اصلی ها هم باید کار کنن.

سه شنبه 25 تیر1392 - 2:21pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ارتین جان شما که گفتی بعد خاموش و روشن کردن اینجور میشه و بعدا درست میشه! حالا دقیق تر بررسی کن دلیلی نداره وقتی به هم ریخت دیگه دوباره درست نشه! کسی هم تا حالا این مشکل رو نداشته. احتمالش هست اصلا میکروی شما ایراد داشته باشه!
در مورد فایل هگز هم من گفته بودم دو نسخه 410 و 450 داره که باید هر دو رو تست کنین. هر دوش رو من مجدد برای میکروی نوع آ درست کردم ولی فکر میکنم مشکلی نباشه و همون اصلی ها هم باید کار کنن.

حمید جان تو این گرما که دیگه خیس عرق شدم ، این دستگاه هر دفعه یه بازی سرم درمیاره ، 3 ساعت روی تست بودم فقط تونستم 4 تا نقطه رو تست بزنم ، همش فونت دستگاه میرزه بهم ، نقاطی که یه بار تست کردم بفرض شد 300 و بعد نیم ساعت همونجا رو تست میکنم میشه 800 ، این دیگه چیه هر دفعه یه بازی داره درمیاره ، من با تمام فایلهای هگز چه اصلی و چه مال خود شما تست کردم همین بود ، من بجای خازن 1U که خازن 10 و 11 میشه از خازن 1U ،پنجاه ولت استفاده کردم احتمال داره مشکل این باشه ؟

سه شنبه 25 تیر1392 - 2:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان ، من الان با هگز اصلی 4011 پرگرام کردم ، مشکل فونت حل شد ، ولی اعدادی که قسمت H , L که بازدن کیلد تست میان ، هی یه سری عدد میاد و کم و زیاد میشه ، این علت چی میتونه باشه ؟ در ضمن یه میکرو دیگه هم خریدم وبا این هم تست کردم همینطور بود

سه شنبه 25 تیر1392 - 5:32pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان این هم شد حکایت قضیه توباکس؟! :D خب راه اندازی و تست هر کدوم از این دستگاهها سختی خاص خودشو داره و زمان و صبرو حوصله میطلبه. دستگاه هم که گرما حالیش نمیشه! شما بنظر من اول ایراد میکرو رو پیدا کنین چون چند دوستی که تا الان ساختن همچین مشکلی رو نداشتن. حالا یا پروگرام میکرو ایراد داره و یا کیفیت مونتاژ و سیمکشی مطلوب نیست و یا حتی شاید ال سی دی ایرادی داره! پیشنهاد هم میکنم زیر فیبر رو تمیز کنین.
خازن 1 میکرو مشکلی نداره اتفاقا 50 ولتی کیفیتش هم بهتره.
توی شبیه سازی هم برای من فایل 411 بنظر بهتر جواب میده حالا علتش رو نمیدونم.
در مورد اعداد هم دوستانی که ساختن باید نظر بدن. ولی مطمئن باشین اصل مدار بخودی خود ایرادی نداره!

سه شنبه 25 تیر1392 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارتین نوشته است:
حمید جان ، من الان با هگز اصلی 4011 پرگرام کردم ، مشکل فونت حل شد ، ولی اعدادی که قسمت H , L که بازدن کیلد تست میان ، هی یه سری عدد میاد و کم و زیاد میشه ، این علت چی میتونه باشه ؟ در ضمن یه میکرو دیگه هم خریدم وبا این هم تست کردم همینطور بود

سلام
دستگاه من هم همینطوره و ظاهرا ایراد نیست چون دستگاه من فرکانسش هم درسته. شما از یه جای معلوم تست بگیر فکر کنم نتیجه قابل قبول باشه. متاسفانه من نمی تونم تست بگیرم

سه شنبه 25 تیر1392 - 7:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

alikhan نوشته است:
ارتین نوشته است:

سلام
دستگاه من هم همینطوره و ظاهرا ایراد نیست چون دستگاه من فرکانسش هم درسته. شما از یه جای معلوم تست بگیر فکر کنم نتیجه قابل قبول باشه. متاسفانه من نمی تونم تست بگیرم

تو تستی که کردم وقتی همه پراپ ها به زمین وصله مشکل بهم ریختن فونت پیش میاد و وقتی که پراپ P1 که وصل به SK3 هست رو از روی دستگاه برمیدارم و دستگاه رو روشن میکنم این مورد حل میشه و فونت همه درست و خوانا هست ، با هگز اصلی و غیر اصلی 4011 که میکرو پرگرام میشه ، عدد ها همش در حال تغیر هستن روی LCD حتی بدون نصب پراپ ها ، با 450 پرگرم میشه مشکلی نداره الا مشکل بالای که عرض کردم

ضمنا با اسکوپ فقط SK2 یا همون C1 فقط موج مربعی داره الباقی رو چک کردم موجها اصلا مربعی نیستن ، فرکانس هم تو C1 از 137 میشه تا 139 ، برای اسکوپ هم پراپ هم یکی منفی باطری و یکی خود پراپ وصل کردم به اسکوپ

پیوست:
C1.jpg

پیوست:
P1.jpg

پیوست:
C2.jpg

پیوست:
P2.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 25 تیر1392 - 8:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure