انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 2:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 795 , 796 , 797 , 798 , 799 , 800 , 801 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

Hamed t نوشته است:
فقط اینو میتونم بگم مدار حرف نداره جناب حمید دست گلت درد نکنه خدا خیرت بده @};- من امروز با لوپ بیست در سی که واسه تی ال قبلنا ساخته بودم با اهم1.7امتحانش کردم نتیجه دور از انتظارم بود اونم با ایسی تقلبی دوستان اگه لطف کنید درباره اعداد سه گانه توضیح بدید ممنون میشم مال من 99.300.460نشون میده با این حال خیلی راضی کننده بود زوق کردم هنوز با لوپ اصولی و ایسی اصلی راه بندازم چه شود بازم ممنون مهندس جان @};- @};- @};-

خیلی ممنون از شما.
اهم لوپ شما نسبتا بالاست و برای این مدار زیاد توصیه نمیشه. این اعداد شما هم اختلاف زیادی با اون رنج استاندارد دارن که بیشتر میتونه بخاطر آیسی 357 شما باشه. با آیسی اصلی قطعا افزایش برد محسوسی خواهید داشت.

یکشنبه 12 اردیبهشت1394 - 2:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
مهندس جان میخاستم ببینم ایا اعداد 3 گانه و همینطور دیلی بالا به شرایط خونه بستگی داره؟
اخه هم اعداد 3 گانه من پایینه هم دیلی بالاست
ممکنه محیط تاثیر داشته باشه؟
هم ای سی 357 اوکی هم اهم و اندوکتانس لوپ

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 7:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
madrek نوشته است:
مهندس جان لطفا به پست منم جواب بده امروز لوپ 1*1 که با36متر سیم 0.35 لاکی بصورت 8 رشته طبق فرمایش شما ساخته بودم رو بیرون تست کردم با هردوتا مدارم با وصل کردن لوپ سه عدد بترتیب 665-675-850 در اومد اهم لوپم 1وظرفیت355 هستش لطفا کمک کنید

لوپ شما از نظر ظرفیت و مقاومت که هیچ مشکلی نداره. ولی اعداد شما کاملا پرت هستن! :D حالا باید دید با لوپهای دیگه به چه صورته. اگر اعداد با لوپ عنکبوتی نرمال باشه میشه نتیجه گرفت مشکل از ظرفیت خازنی این لوپ 1 متری شماست. البته بنظر میاد عدد اول بیش از حد بالاست. در این صورت میتونه نشانه کیفیت بیش از حد بالای لوپ شما باشه که ما حساب چنین چیزی رو نکرده بودیم! :D
شما حذف آهن رو تست کنین ببینین به چه صورت کار میکنه. احتمالا تا درجه 20 هم هیچ آهنی رو حذف نمیکنه! کاریش هم نمیتونیم بکنیم چون اگر برنامه با این مدل لوپ ست بشه دیگه کلا با لوپهای دیگه کار نمیکنه! دیگر دوستانی هم که از سیم شبهه لیتز استفاده کرده بودن نهایتا در درجات 17 و 18 حذف آهنشون فعال میشد.
شما لطف کنین برد این لوپ 1 متری رو با لوپ 1 متری که در اون از سیم معمولی استفاده شده تست و مقایسه کنین و اگر واقعا این لوپ شما برد بیشتری داشت باید برای عملکرد تفکیک با لوپهای دارای این نوع سیم در صورت امکان فکری بکنیم.

مهندس جان علت اعداد بالا رو پیدا کردم.
من تا حالا چند لوپ با سیم لیتز درست کردم. دوتا از لوپها برا وقتی بوده که اعداد تفکیک لازم بوده.
برای هردوتا لوپ که لوپ معمولی پنجاه بودن، عدد اول بالای ۷۵۰ بود. دیشب به طور اتفاقی متوجه شدم که اگه بین سیمها فاصله بیافته عدد کمتر میشه. منم این کارو کردم و الان اعداد تفکیکم به این صورته ۳۴۰، ۶۱۵، ۷۵۸
تفکیک دارم، حذف اهن هم تو عدد ۲۴ دارم.
حالا تشخیص شما چیه که با فاصله دادن بین سیمها، اعداد تقریبا درست شدند.
هر چند در هردو حالت، برای لوپها، من افزایش برد به نسبت لوپهای معمولی دیگه که با سیم افشان درست کردم رو دارم.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 8:28am
مدیر سایت
مدیر سایت

reza2490 نوشته است:
حمید نوشته است:
خیلی ممنون archilO عزیز.
بله اتفاقا حرف شما هم میتونه درست باشه. ما که فعلا منتظر نتایج به اصطلاح حرفه ای ها هستیم ولی اونجور که باید و شاید انگار کاوشگری اینجا نداریم و بنظر میرسه اکثرا یا بعنوان تفریح به قضیه نگاه میکنن یا بنوعی قصدشون فروشندگیه! طبیعتا با این اوصاف من هم دیگه خیلی پروژه رو شل تر میگیرم! :D

مهندس من اینو قبلا هم گفتم با پهنای پالس عمق یک مقداری بیشتر میشه اما وقتی حرکت میکنی میتر منفی خیلی بازی میکنه که فکر کنم در شرایط مختلف حتی باعث کم شدن عمق هم میشه :-?

با سلام
اگر جایی رو سنس داشتید ( فقط با لوپ 1 متری ) باید از چهار جهت اصلی به سمت نقطه مشکوک رفته و حجم نقطه سنس رو پیدا کنید ( در هدفهای درست حجم باید از چهار طرف یکی باشه ، با توجه به گراند 1 تا 5 ) سپس وقتی که بوق سنس دارید همینطور به سمت خارج از منطقه حجم بدست آمده حرکت کنید اگر بلافاصله بعد از عبور از حجم سنس ، سریع میتر منفی به نمایش در اومد ، محل سنس شما خاک ریخته بوده و محل درسته ، البته باید توجه به ذرات خشت و سفال جمع شده در یک نقطه داشت که دقیقاً به همین صورت سنس میشن و ممکنه حجم هم بدن ! ( ولی بعد از سنس و عبور از حجم بدست آمده اگر خاک ریخته خاک نباشه دیگه عدد میتر منفی نداریم ! که دراین صورت باید با عدد میتر سنس و عدد دیلی و فرکانس بتونید تشخیص بدید که ذرات بوده یا نه ! ( معمولاً عدد سنس 4 الی 6 خطای اپراتوری و نگهداشتن لوپ در درجات حساسیت بالا و یا وجود ذرات خواهد بود و بدون عدد تفکیک ) چون ذرات زیاد مانند فلزات مدفون شده چندصد ساله ممکنه با توجه به پراکندگی و ماندگاری در عمق ، حجم سنس به شما بده ! که میشه به راحتی از طریق کم کردن حساسیت و اعداد دیلی و فرکانس و عدد تفکیک به وجود ذرات پی برد ! که نیاز به تجربه و تمرین داشته .
با توجه به این نکته که عدد 1 حساسیت 50% برد دستگاه رو به ما میده ، سپس اگر تا درجه حساسیت 10 الی 12 مکان مجدد سنس نگردید و فقط از 15 تا 18 سنس شد و انهم با عدد سنس 1 الی 10 ( با توجه به میزان حساسیت و تجمع ذرات ) باید پی به وجود ذرات ( خشت های پخته و تجمع شده در عمق 50 تا 1 متری و یا سفال های جمع شده در یک نطقه ) برد ، که در اینصورت در مناطق مرطوب چند برابر سنس و حساسیت دستگاه به این موارد اشاره شده بیشتر خواهد بود ! حتی با فرکانسهای پائین تر و نیاز به دقت بیشتر در اپراتوری خواهد بود . موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 8:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان دوباره برای تست رفتم اینبار در باغی بود که علفش تقریبا 40 سانت بود و زمین کاملا خیس طوری که شبیه باطلاق شده بود البته اینکارو کردم تا دیگه شکی در ثبات نباشه ماسفت دستگاه هم 11nk100 بود که با سیم نمره نیم به فاصله5 سانت روی مدار نصب کردم ثبات با این شرایط عالی بود لوپ دستگاه هن 90 بود با اندوکتانس 326 و اهم 1 حذف اهن روی عدد 8 کاملا اهن حذف میشه و اعداد تفکیک به اینصورت بود عدد تفکیک برای اهن 67 و برای الومنیوم 81 و برای مس 37 و برای طلای 18 عیار به مقدار 50 گرم عدد 31 و یه فیلم هم از تست داخل همون باغ تهیه کردم که حجمش 221 مگابایته اگر شد براتون اپلودش میکنم داخل همون باغ با تنظیمات حساسیت 16 و گراند 5 و فرکانس 134 و پهنای پالس 250 و دیلی 6 واحد اضافه بر 29 و در مورد فاصله لوپ بنده روی 15 سانتی زمین بصورت موازی لوپ رو بالانس میکنم و تقریبا 15 سانت دیگه بالا میارم چون علف داره ولی دستگاه ساکته ساکته برد برای یک تانکر اب گالوانیزه روی هوا بفاصله 4 مترو نیم میزنه امیدوارم بتونم فیلمو اپلود کنم

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 9:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خسته نباشین باچه لوپی تانکروسنس کردین؟

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 9:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:ymhug: درود بر شما با لوپ 90 سانتی

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوست عزیز ما کجا گفتیم به این شکل نمیتونین از پلاستیک استفاده کنین؟! اگر هنر این رو دارین که به این شکل در بیارین هیچ اشکالی نداره و عالی جواب میده! :D
در نظر داشته باشین تصویری که شما گذاشتین مربوط به دستگاهی هست که لوپ DD داره. سیستم این لوپها با مونولوپ فرق میکنه و اگر دستگاه وی ال اف باشه که اصلا پلاستیک هر کجا هم باشه تاثیری نداره. در سیستم های وی ال اف هر میزان اثر خازنی که وجود داشته باشه توسط تنظیمات داخلی مدار قابل جبران هست.
اما در مونولوپ پالسی ما عرض کردیم فقط در صورتی که لوپ عنکبوتی درست میکنین بهتره به جنس قالب توجه بیشتری داشته باشین. واقعیت اینه که پلاستیک اصلا هم بد جواب نمیده! حالا اگر لوپ معمولی باشه و فقط بخواین داخل یک قاب پلاستیکی قرارش بدین ؛ پلاستیک نه تنها اثر منفی نداره بلکه بلحاظ راحتی ساخت یکی از بهترین انتخاب هاست. پلاستیک یا هر ماده ای تنها وقتی میتونه ظرفیت خازنی رو بالا ببره که لابلای سیمها قراربگیره. این اتفاقی هست که در لوپ عنکبوتی میفته و البته در حدی هم اهمیت نداره که بخوایم روش زیاد معطل بشیم! منظم بودن و محکم بودن لوپ برای کاوش به مراتب اهمیت بیشتری داره.

ممنون

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2840644 نوشته است:

اطمینان داریدلوپ 90در4متری سنس انجام داده؟

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
2840644 نوشته است:

اطمینان داریدلوپ 90در4متری سنس انجام داده؟

بله داداش گلم روی هوا چطور مگه خیلی کمه یا خیلی زیاده؟

یه سمند نقره ای مدل 84 بیرنگ رو هم تو فاصله 5 متری سنس میکنه :D :D

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 795 , 796 , 797 , 798 , 799 , 800 , 801 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeid98 و 511 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure