انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 6:56pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 801 , 802 , 803 , 804 , 805 , 806 , 807 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

غضنفر نوشته است:
داداش نميخوام آقا حميد از دستم دلخور بشه اما اگه نگم خودم مديون زحمات آقا حميدم ميشم ،من الان با ورژن 2 دارم کار ميکنم ،ورژن آخرى کمى بى ثباته حالا استاد از دستم ناراحت نشن

غضنفر جان بحث دلخوری نیست. بحث اینه که بعد از نوشتن چند هزار خط کد که هر خطش کار خاصی انجام میده ؛ بیان یک کلمه کلی ثبات داره یا نداره توسط شما واقعا هیچ کمکی نمیکنه! قبلا هم توضیح دادم ثبات هر فلزیاب در چند بخش قابل بررسیه. حداقل بنده این بخشها رو میشناسم و تست میکنم و برنامه رو مینویسم اما شما متاسفانه با یک کلمه کلی هم بنده رو دلسرد میکنین و هم هیچ کمکی نمیکنین! من واقعا خوشحال میشم که ایراد طرح رو واقعا دقیق بگیرین و ببینین آیا در فاصله فقط چند ساعت برطرفش میکنم یا خیر؟! ولی وقتی اینطور نظر میدین چه توقعی میتونین داشته باشین؟ اگر به نظر من باشه ؛ همونطور که همه نسخه ها رو تست کردم تا طرح به اینجا رسیده ؛ عرض میکنم فقط نسخه آخر مورد تایید من هست. شما اگر تجربه متفاوتی دارین باید لطف کنین جزء به جزء توضیح بدین. اگر هم احساس میکنین زبانتون از بیان مطلب مورد نظر قاصر هست باید زحمت یک فیلم مقایسه ای بین نسخه ها رو بکشید تا دیگه قضیه کاملا روشن بشه. اگر واقعا به پیشرفت علاقه دارین و میخواین دستگاه بهتری در اختیار خودتون باشه باید به این روش عمل کنین. اگر نه که مشخص میشه جز دادن نظرات بی فایده که احتمالا توام با تستهای غلط و در شرایط نابرابر هست هدفی ندارین!
کلا دوستان با این روش تست گرفتن و کاوش نکردن پروژه رو در همین سطح متوقف میکنن. من هم واقعا دیگه فعلا چیزی بنظرم نمیرسه که انجام بدم. علتش هم اینه که کمتر کسی استفاده واقعی از دستگاه میکنه و بیشتر شبیه به تفریح و سرگرمی شده.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 9:54pm
مدیر کل
مدیر کل

91150472039 نوشته است:
ممنون از پاسختون 2840644 و اقا غضنفر.در مورد کیفیت لوپ باید عرض کنم که هر دو از کیفیت نسبتا خوبی برخوردارند تست در منزل لوپ 60 با دیلی 18 و لوپ 1 در 1 با دیلی 16 شناسایی شد با لوپ 60 کمی نویز و بوق اضافه داشتم اما با لوپ 1 در 1 کاملا در منزل با ثبات بود اما نمیدونم چرا تو اون محیط به شعاع 10 متر در 10 متر اصلا دستگاه ثبات نداشت و به زور بالانس میشد.در مورد اعداد سه گانه باید عرض کنم که از ابتدا به همین صورت بوده یعنیی عدد اول درست و حدو د 300 اما دو عدد دیگه پایین بود.و در جواب اقا غضنفر باید عرض کنم که من از ورژن 2.20 استفاده کردم.بازم ممنون

خواهش میکنم.
شما لطف کنین درجه تمامی تنظیمات منوی خودتون در اون لحظه بعلاوه درجه حساسیت رو بیان کنین تا بشه نظر درستی داد. چون همونطور که بارها عرض کردم مجموعه هر تنظیماتی عملا این دستگاه رو تبدیل به یک دستگاه کاملا متفاوت میکنه! ولی چه فایده داره که دوستان توجه نمیکنن. لذا توصیف هر تست و تجربه ای باید توام با ذکر تمامی تنظیمات هم باشه.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 9:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از راهنماییتون مهندس حمید و آقا مهدی عزیز. حتما نکاتو برسی میکنم. :-BD

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
غضنفر نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام دوستان
خازن هایی عدسی مدارو رو که تست میکنم مثلا ۱۰۰ نانو رو بهم ۸۷ نانو نشون میده همش همین جوریه اما چندتا خازن عدسی از یک مدار دیگه باز کردم که ۱۰۰ نانو بود اگر این مقدار کمتر باشه,مشکلی توی مدار پیش میاد ؟

داداش ايراد نداره
شما سعی کن خازنهای 18پيکو ،5پيکو رو جنس مرغوب بزاری

ممنون غضنفر عزیز

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
غضنفر نوشته است:
داداش نميخوام آقا حميد از دستم دلخور بشه اما اگه نگم خودم مديون زحمات آقا حميدم ميشم ،من الان با ورژن 2 دارم کار ميکنم ،ورژن آخرى کمى بى ثباته حالا استاد از دستم ناراحت نشن

غضنفر جان بحث دلخوری نیست. بحث اینه که بعد از نوشتن چند هزار خط کد که هر خطش کار خاصی انجام میده ؛ بیان یک کلمه کلی ثبات داره یا نداره توسط شما واقعا هیچ کمکی نمیکنه! قبلا هم توضیح دادم ثبات هر فلزیاب در چند بخش قابل بررسیه. حداقل بنده این بخشها رو میشناسم و تست میکنم و برنامه رو مینویسم اما شما متاسفانه با یک کلمه کلی هم بنده رو دلسرد میکنین و هم هیچ کمکی نمیکنین! من واقعا خوشحال میشم که ایراد طرح رو واقعا دقیق بگیرین و ببینین آیا در فاصله فقط چند ساعت برطرفش میکنم یا خیر؟! ولی وقتی اینطور نظر میدین چه توقعی میتونین داشته باشین؟ اگر به نظر من باشه ؛ همونطور که همه نسخه ها رو تست کردم تا طرح به اینجا رسیده ؛ عرض میکنم فقط نسخه آخر مورد تایید من هست. شما اگر تجربه متفاوتی دارین باید لطف کنین جزء به جزء توضیح بدین. اگر هم احساس میکنین زبانتون از بیان مطلب مورد نظر قاصر هست باید زحمت یک فیلم مقایسه ای بین نسخه ها رو بکشید تا دیگه قضیه کاملا روشن بشه. اگر واقعا به پیشرفت علاقه دارین و میخواین دستگاه بهتری در اختیار خودتون باشه باید به این روش عمل کنین. اگر نه که مشخص میشه جز دادن نظرات بی فایده که احتمالا توام با تستهای غلط و در شرایط نابرابر هست هدفی ندارین!
کلا دوستان با این روش تست گرفتن و کاوش نکردن پروژه رو در همین سطح متوقف میکنن. من هم واقعا دیگه فعلا چیزی بنظرم نمیرسه که انجام بدم. علتش هم اینه که کمتر کسی استفاده واقعی از دستگاه میکنه و بیشتر شبیه به تفریح و سرگرمی شده.

این توضیحات شامل حال همه از جمله خودم هم میشه و فقط به اقا غضنفر ختم نمیشه و بدین علت انرا پررنگ یا به قولا high light کردم ،دوستان همه توجه کنیم که باعث دلسردی مهندس نشویم . مهندس عزیز حال داده اند مدام اپدیت می کنند و ما هم با توضیحات فنی اشکالات را بیان کنیم و یا با تکه فیلمی ناچیز به ایشان حال بدهیم.
همچنین از نظر برد نسخه 2 و 2.2 را مقایسه کردم برد یکسان بود و فرقی نداشت.

آخرین بار توسط yahooo در یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:26pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خودم شخصا کاووش واقعی بادستگاه زیاد رفتم فقط درورژن اول که1/50 بود احساس میکردم بی ثباته ناگفته نماند مدت زیادی باnk100کارمیکنم هیچ مشکلی ندارم اصلا بی ثباتی ندارم ازحداکثر تنظیماتو حساسیت استفاده میکنم.
امافقط یک مشکل کوچک دارم اونم قدرت شعاع زنیه زیاد لوپه.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با لوپ 60 دیلی اتو 18 و دستی 20 حساسیت 15 فرکانس 201 که در این فرکانس در اون نقطه بالانس نمیشد و وقتی فرکانسو به 250 افزایش دادم بالانس میشد اما با دیلی بالا پهنای پالس 130 تا 180 گراند 1 اسپید 3و 4 ایرون 12 و با فریم 1 در 1 دیلی اتو 16 دستی 30 حساسیت 15 فرکانس 201و 170 پهنای پالس 100 تا 200 گراند 1 و 2 اسپید 3و4 ایرون 10 البته غیر از این تنظیمات با پهنای پالسو فرکانسو حساسیت خیلی ور رفتم که فایده نداشت خیلی بی ثبات شده بود واقعا برام عجیب بود .

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل
من از قبل عید تا الان زیاد با فلزجوپای برای کاوش بیرون رفتم و تقریبا دارم منطقه رو کامل پاکسازی میکنم .هر جا هم بوق زده فلزی بوده نوک پیکان و میخ و ... الان دستگاه چیزی رو سنس میکنه تقریبا میتونم ریز یا درشت،اندازه فلز رو بگم
مثلا وقتی جایی بوق زد و حساسیت از 15 به بالا گرفتش و عدد سنس بین 5 تا 10 بود فلز آهنی کوچیک مثلا میخ یا پوکه فشنگ تو عمق 5 تا 30 سانت بوده و چند بار هم از قبل تشخیص دادم.
ثبات هم با ورژن 2.30 خوبه بعضی وقتها میشه حتی تا حساسیت 20 هم کار کرد شاید تک بوقی بزنه

حتی چند روز پیش دوستان gpx4500 آوردن برای کاوش که تا ساعت 4 شب گشتیم تو جاهای مشکوک که چیزی پیدا نشد بجر آهن زنگ زده و پیچ ... تو اون مدت که همراشون بودم حواسم بود که ببینم برتری اون دستگاه نسبت به فلزجو پای چیه که به غیر از جمع و جور بودن و حمل راحت هنگام کاوش چیز دیگه نداشت.حتی با پای پیش بینی اندازه فلز راحتتره

فقط یه سوال مهندس آیا آیسی 357 اصل نباشه ولی برد تو هوا خوب باشه برای در خاک مشکلی نداره،یعنی موج به درستی تولید نشه و باعث عدم نفوذ در خاک بشه؟؟
چون هرجا کاوش کردم عمق فلز (که بیشترشون میخ و...بوده)تا 40 سانت بیشتر نبوده

آخرین بار توسط b6868 در یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:31pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای شکیب / حالا قدرت شعاع زنیه زیاد لوپ خوبه یا بده ؟ اینکه باید خوب باشه اگر هم برای شما بده به لوپت برمیگرده به مدار ربطی نداره.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
خودم شخصا کاووش واقعی بادستگاه زیاد رفتم فقط درورژن اول که1/50 بود احساس میکردم بی ثباته ناگفته نماند مدت زیادی باnk100کارمیکنم هیچ مشکلی ندارم اصلا بی ثباتی ندارم ازحداکثر تنظیماتو حساسیت استفاده میکنم.
امافقط یک مشکل کوچک دارم اونم قدرت شعاع زنیه زیاد لوپه.

قدرت شعاع زنی زیاد موقع پیدا کردن نقطه دقیق یه کم اذیت میکنه چون برای بعضی از فلزات با شکله ای مختلف لبه ی لوپ بیشترین سنس و صدای قویتر و برای بعضی مرکز لوپ یعنی فلز وسط لوپ قرار بگیره صدا قویتر میشه.
که فکر کنم برای فلزات ریز لبه قویتر سنس کنه

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 10:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 801 , 802 , 803 , 804 , 805 , 806 , 807 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alimahmoodi , ava1366 , Google و 417 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure