انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 9:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 803 , 804 , 805 , 806 , 807 , 808 , 809 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2840644 / این مطلبی که میفرمایید توی 10 سانتی بالانس کنه و ................................ .و منتها لوپ رو ۲۰ سانت بالاتر نگهدارید و کاوش کنید !!!!!
وقتی داداش 20 سانت بیاره بالا عدد منفی میزنه خیالت راحت باشه . 5 سانت هم بالاتر بیاره عدد منفی میزنه و از بالانس خارج میشه :-Q

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان و مهندس حميد.
در مورد خازن هاي الکتروليت مرغوب بودن کدومشون تاثيرگذار خواهد بود؟
در مورد تانتال ها چي ؟ايا اهميت زيادي داره؟
در مورد کابل که مدارو به لوپ وصل ميکنه مهندس فرمودند از کابل انتن دومغزي شيلد دار استفاده بشه.منظور از شيلد همون رشته سيم هاي افشان دور مغزيه؟يا يک پوشش المينيوميه؟

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.دوستان مدار من یه مشکلی داشت دوستان میشه بررسی کنند مدارشون مثله ماله منه یانه؟من وقتی سیم رابط لوپ را دستم میگیره دستگاه شروع به انداختن اعداد منفی میکنه و وقتی ولش میکنم یهو خط سنس تا نصفه پر میشه و تا دکمه بالانس را نزنم دستگاه ساکت نمیشه. گفتم شاید نویز باشه برا این کار از سیم rg58فویل دار استفاده کردم که دستگاه کلا ارور کویل را داد که مجبور شدم از سیم rg58معمولی استفاده کنم و سرتاسر کابل را با فویل شیلدش کنم که خیلی بهتر شد اما باز با این حال کابل را وقتی دستم میگیرم یکم اعداد منفی میاد.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من امروز دوباره رفتم جمهوری..اول رفتم پایا و ایسی lf157 رو خواستم ک بجاش mac157 رو بهم دادن و یکی دوجا دیگه هم داشتن ک مثل پایا بود و فرقی نداشت.
اما ایسی ۳۵۷ رو رفتم گشتم و اصلیشو پیدا کردم.البته فلزی.lf357ch ..که روی ایسی حک شده و نوشتنی نیست.ماسفت ۱۱nk100 رو هم گیر اوردم و فهمیدم که مال پایا اصلی نبود چون همینکه دستم و رو نوشته های روی ماسفت کشیدم همه چی پاک شد..درصورتی ک این جدیده داهل ماسفت حک شده..البته از پایا ۳۵۷ رو گرفتم ۱۰ تومن و ماسفت ۱۱nk100 رو داد ۶ تومت...اما این دوتا رو گرفتم دونه ای ۲۵ هزار تومن.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

yahooo نوشته است:
b6868 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل
من از قبل عید تا الان زیاد با فلزجوپای برای کاوش بیرون رفتم و تقریبا دارم منطقه رو کامل پاکسازی میکنم .هر جا هم بوق زده فلزی بوده نوک پیکان و میخ و ... الان دستگاه چیزی رو سنس میکنه تقریبا میتونم ریز یا درشت،اندازه فلز رو بگم
مثلا وقتی جایی بوق زد و حساسیت از 15 به بالا گرفتش و عدد سنس بین 5 تا 10 بود فلز آهنی کوچیک مثلا میخ یا پوکه فشنگ تو عمق 5 تا 30 سانت بوده و چند بار هم از قبل تشخیص دادم.
ثبات هم با ورژن 2.30 خوبه بعضی وقتها میشه حتی تا حساسیت 20 هم کار کرد شاید تک بوقی بزنه

حتی چند روز پیش دوستان gpx4500 آوردن برای کاوش که تا ساعت 4 شب گشتیم تو جاهای مشکوک که چیزی پیدا نشد بجر آهن زنگ زده و پیچ ... تو اون مدت که همراشون بودم حواسم بود که ببینم برتری اون دستگاه نسبت به فلزجو پای چیه که به غیر از جمع و جور بودن و حمل راحت هنگام کاوش چیز دیگه نداشت.حتی با پای پیش بینی اندازه فلز راحتتره

فقط یه سوال مهندس آیا آیسی 357 اصل نباشه ولی برد تو هوا خوب باشه برای در خاک مشکلی نداره،یعنی موج به درستی تولید نشه و باعث عدم نفوذ در خاک بشه؟؟
چون هرجا کاوش کردم عمق فلز (که بیشترشون میخ و...بوده)تا 40 سانت بیشتر نبوده

سلام علیکم / اگر برد در هوا خوبه قطعا 357 شما اصلیست عکسش را نشان بدهید اساتید نظر بدن . مقداری در خاک افت برد برای همه فلزیابها وجود داره و جای نگرانی وجود نداره. با تست زیر خاک هم میتوانید خیال خودتان را راحت کنید. نیازی به چاله کندن نیست .
اینجوری میتوانید تست کنید. در کنار ابراهه ای یا دره ای مثل تصویر عمل کنید.

این هم عکس دو تا 357 بنده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2840644 نوشته است:
نقل قول:
نقل قول:
دوست من یک عکس از رو و پشت بردتون قرار بدید و جامپر بین دو خازن الکترولیت ۴۷۰۰ میکرو ها رو برسی کنید و از سیم کلفت برای این جامپر استفاده کنید و بعد ترانزیستور bs170 رو چک کنید و یا تعویض کنید و نهایتا از ماسفت و یا مقاومتهای دمپینگ باشه موفق باشید

پهنای پالسو بالا بردم ولی نشناخت. :( جامپر بین این دوخازنو از مغزی کابل rg 58 استفاده کردم که ولتاژ آن 12.13 . ولتاژ لوپ 1 هم 12.13 . ولتاژ دوتا مقاومت 13 و14 هم 9.62 و ولتاژ 5 ولت هم 4.98 هست. لطفا کمک کنید :(

دوست من عکس قرار بدید تا برسی بشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اجازه آقا حميد
ياوری جان خازن های الکتروليت فقط در حد سالم و نو بودن کفايت ميکنه اما اون سه عدد تانتال رو حتما بايد تانتال استفاده کنيد و جنس مرغوب هرچند بعضی دوستان به جای دو عدد تانتال 100ميکرو از الکتروليت (شيميايى) استفاده کردن که به توصيه آقا حميد بايد تانتال باشن

خدايا مددی کن

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب میلاد۷ عزیز مقدار مقاوتهای دمپینگ رو با مولتی متر چک کنید چون رنگهاش کاملا مشخص نیست بهتر بود یه عکس از پشت فیبر هم میذاشتید

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

b6868 نوشته است:
yahooo نوشته است:
b6868 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گل
من از قبل عید تا الان زیاد با فلزجوپای برای کاوش بیرون رفتم و تقریبا دارم منطقه رو کامل پاکسازی میکنم .هر جا هم بوق زده فلزی بوده نوک پیکان و میخ و ... الان دستگاه چیزی رو سنس میکنه تقریبا میتونم ریز یا درشت،اندازه فلز رو بگم
مثلا وقتی جایی بوق زد و حساسیت از 15 به بالا گرفتش و عدد سنس بین 5 تا 10 بود فلز آهنی کوچیک مثلا میخ یا پوکه فشنگ تو عمق 5 تا 30 سانت بوده و چند بار هم از قبل تشخیص دادم.
ثبات هم با ورژن 2.30 خوبه بعضی وقتها میشه حتی تا حساسیت 20 هم کار کرد شاید تک بوقی بزنه

حتی چند روز پیش دوستان gpx4500 آوردن برای کاوش که تا ساعت 4 شب گشتیم تو جاهای مشکوک که چیزی پیدا نشد بجر آهن زنگ زده و پیچ ... تو اون مدت که همراشون بودم حواسم بود که ببینم برتری اون دستگاه نسبت به فلزجو پای چیه که به غیر از جمع و جور بودن و حمل راحت هنگام کاوش چیز دیگه نداشت.حتی با پای پیش بینی اندازه فلز راحتتره

فقط یه سوال مهندس آیا آیسی 357 اصل نباشه ولی برد تو هوا خوب باشه برای در خاک مشکلی نداره،یعنی موج به درستی تولید نشه و باعث عدم نفوذ در خاک بشه؟؟
چون هرجا کاوش کردم عمق فلز (که بیشترشون میخ و...بوده)تا 40 سانت بیشتر نبوده

سلام علیکم / اگر برد در هوا خوبه قطعا 357 شما اصلیست عکسش را نشان بدهید اساتید نظر بدن . مقداری در خاک افت برد برای همه فلزیابها وجود داره و جای نگرانی وجود نداره. با تست زیر خاک هم میتوانید خیال خودتان را راحت کنید. نیازی به چاله کندن نیست .
اینجوری میتوانید تست کنید. در کنار ابراهه ای یا دره ای مثل تصویر عمل کنید.

این هم عکس دو تا 357 بنده

این 357 هر چی هست اگر بتونی با یک فلز 20در20 را لوپ 50 سانتی در ارتفاع 1.20 تا 1.30 در هوا بزنی اصلی است و اما شما دو و شاید هم چندین مقاومت را 5 درصد گذاشته اید !!!!!!!!!!!!

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
با اجازه آقا حميد
ياوری جان خازن های الکتروليت فقط در حد سالم و نو بودن کفايت ميکنه اما اون سه عدد تانتال رو حتما بايد تانتال استفاده کنيد و جنس مرغوب هرچند بعضی دوستان به جای دو عدد تانتال 100ميکرو از الکتروليت (شيميايى) استفاده کردن که به توصيه آقا حميد بايد تانتال باشن
.
روی چشمم.
فقط ترانزیستور bs170 که خیلی مهم نیست چی باشه؟
در مورد کابل هم که سوال کردم توضیح میدید؟از همون سیمهای افشان دور مغزی بجای شیلد استفاده میشه؟

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 803 , 804 , 805 , 806 , 807 , 808 , 809 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 12sataros , akbargiti , Iraj1250 , Saeid98 و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure