انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 9:16pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 804 , 805 , 806 , 807 , 808 , 809 , 810 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

behnam karami نوشته است:
سلام دوستان.دوستان مدار من یه مشکلی داشت دوستان میشه بررسی کنند مدارشون مثله ماله منه یانه؟من وقتی سیم رابط لوپ را دستم میگیره دستگاه شروع به انداختن اعداد منفی میکنه و وقتی ولش میکنم یهو خط سنس تا نصفه پر میشه و تا دکمه بالانس را نزنم دستگاه ساکت نمیشه. گفتم شاید نویز باشه برا این کار از سیم rg58فویل دار استفاده کردم که دستگاه کلا ارور کویل را داد که مجبور شدم از سیم rg58معمولی استفاده کنم و سرتاسر کابل را با فویل شیلدش کنم که خیلی بهتر شد اما باز با این حال کابل را وقتی دستم میگیرم یکم اعداد منفی میاد.

مشکل از کابل رابط است و شاید هم از کابل دست دوم و یا خیلی کارکرده داری استفاده می کنی و قطعی داره. توصیه : از کابل max JAPAN استفاده کن حالشو ببر
در ضمن اگر کانکتورها لقی دارند حتما عوضشون بکن

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میلاد جان منم این مشکلرو داشتم bsروعوض کنی حله...

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2840644 نوشته است:
جناب میلاد۷ عزیز مقدار مقاوتهای دمپینگ رو با مولتی متر چک کنید چون رنگهاش کاملا مشخص نیست بهتر بود یه عکس از پشت فیبر هم میذاشتید

مقاومتهای 380 یک درصد هستند مولتی مترم این رنجو اندازه گیری نمیکنه. فیبرو به جعبه چسب زدم متاسفانه لطفا تمام مواردی که ربط به قسمت بالا بگید تا تست کنم اگه نشد فیبرو از جعبه جدا کنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

yahooo نوشته است:
behnam karami نوشته است:
سلام دوستان.دوستان مدار من یه مشکلی داشت دوستان میشه بررسی کنند مدارشون مثله ماله منه یانه؟من وقتی سیم رابط لوپ را دستم میگیره دستگاه شروع به انداختن اعداد منفی میکنه و وقتی ولش میکنم یهو خط سنس تا نصفه پر میشه و تا دکمه بالانس را نزنم دستگاه ساکت نمیشه. گفتم شاید نویز باشه برا این کار از سیم rg58فویل دار استفاده کردم که دستگاه کلا ارور کویل را داد که مجبور شدم از سیم rg58معمولی استفاده کنم و سرتاسر کابل را با فویل شیلدش کنم که خیلی بهتر شد اما باز با این حال کابل را وقتی دستم میگیرم یکم اعداد منفی میاد.

مشکل از کابل رابط است و شاید هم از کابل دست دوم و یا خیلی کارکرده داری استفاده می کنی و قطعی داره. توصیه : از کابل max JAPAN استفاده کن حالشو ببر
در ضمن اگر کانکتورها لقی دارند حتما عوضشون بکن

سلام دوست عزیز این کابل رو که فرمودین کجا دارند؟با تشکر

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

m.aliyavary نوشته است:
غضنفر نوشته است:
با اجازه آقا حميد
ياوری جان خازن های الکتروليت فقط در حد سالم و نو بودن کفايت ميکنه اما اون سه عدد تانتال رو حتما بايد تانتال استفاده کنيد و جنس مرغوب هرچند بعضی دوستان به جای دو عدد تانتال 100ميکرو از الکتروليت (شيميايى) استفاده کردن که به توصيه آقا حميد بايد تانتال باشن
.
روی چشمم.
فقط ترانزیستور bs170 که خیلی مهم نیست چی باشه؟
در مورد کابل هم که سوال کردم توضیح میدید؟از همون سیمهای افشان دور مغزی بجای شیلد استفاده میشه؟

چرا ترانزيستور 170واقعا مرغوب و اصل بودنش مهمه
بله هم فويل و هم سيم افشان هر دو حکم شيلد رو دارن

خدايا مددی کن

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 / شما باید در اولین مرحله bs170 را تعویض کنید . در مرحله دوم اگر درست نشد ماسفت را تعویض کنید. احتمال اینکه لوپت هم مشکل داشته باشه هم هست بنابراین اهم و اندوکتانس لوپت را اندازه گیری کن

آخرین بار توسط yahooo در یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:52pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kاوه نوشته است:
میلاد جان منم این مشکلرو داشتم bsروعوض کنی حله...

ممنون کاوه جان الان ولتاز 12.13 لوپ 1 رو روی مغزی کانکتور مربوط به لوپ 1 هم دارم پس الان کانکتورم مشکلی نداره؟

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا / از مغازه های الکتریکی بپرس اگر نداشته باشند راهنمایی ات می کنند کجا کابل میکروفن یا همان max را دارند.

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از همه دوستان تشکر میکنم من برم اینا رو تعویض کنم ببینم چی میشه

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
2840644 نوشته است:
جناب میلاد۷ عزیز مقدار مقاوتهای دمپینگ رو با مولتی متر چک کنید چون رنگهاش کاملا مشخص نیست بهتر بود یه عکس از پشت فیبر هم میذاشتید

مقاومتهای 380 یک درصد هستند مولتی مترم این رنجو اندازه گیری نمیکنه. فیبرو به جعبه چسب زدم متاسفانه لطفا تمام مواردی که ربط به قسمت بالا بگید تا تست کنم اگه نشد فیبرو از جعبه جدا کنم

دوست من مقاومت ۳۹۰ اهم میشه نارنجی سفید قهوه ای طلایی که ۵ درصد خطا هست فکر کنم برای شما باید ۳۷ اهم باشه باید با مولتی متر تست کنید چون داخل عکس واضح نیست در مورد تانتالها هم چک کنید سمتی از خازن که خط داره اون پایه پایه مثبت هست و جابجا نزده باشید برعکس خازن الکترولیت که سمت منفی رو روی خازن میزنن روی تانتالیومها جهت مثبت رو علامت گذاری میکنن

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 11:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 804 , 805 , 806 , 807 , 808 , 809 , 810 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 12sataros , akbargiti , Iraj1250 , Saeid98 و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure