انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 6:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چشم آقا حميد الن برات يه فيلم ديگه ميفرستم چون با دوربين ديجيتالي ضبط كرده ام وحجمش هم زياده بايد با ويدئو كانورتر حجمش و كم كنم الان برات ميفرستم

اين هم يك فيلم ديگه:
سه بار مجبور شدم پشت سرهم كانورت كنم تا حجمش پايين بياد آخه فولhd بود

http://uplod.ir/lgx0k4sgkeol/MVI_0781.mp4.htm

چهارشنبه 26 تیر1392 - 3:41am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ارتین جان من نظری ندارم جز اینکه فکر کنم شما هر چی بسازی همین مدلی در میاد! :D
خب شما اگر زیاد عجله نکنی و هم مدارت رو چند بار چک کنی و هم با دستگاه تستهای بیشتری انجام بدی به نتایج خیلی بهتری هم میرسی. اینجوری 2 روزه شما میخوای همه چی درست از آب در بیاد خب احتمالش خیلی کمه! :D
در تصاویر اسکوپ شما چیزی که من بطور مطمئن دیدم این بود که فرکانس 137 هرتز درسته. در مورد بقیه نظری ندارم.
این هم که کسی به این مدار تمایلی نداره خب میل خودشونه باز من نظری ندارم! :D اتفاقا هر چقدر بیشتر دوستان بسازن ما مجبوریم بیشتر جواب سوال بدیم! #:-s :D از ابتدا هم عرض کردم این نوع دستگاه ساختش خیلی راحت تره تا اپراتوریش. حتی اگزماینر هم کم و بیش به همین صورت باید استفاده بشه. اینکه دیگه ساده تر هست و قلق های خودشو داره.

حمید جان ، بنظر شما اشکالی داره که یه نفر بیاد این مدار رو یه روزه جمع کنه؟ من قبلا هم تو همین پست اعلام کردم که کلیه وسایل جانبی از جمله فیبر و بقیه چیزها اماده هست ، فقط مونده یه سری خازن و ای سی ها و ... بیاد دستگاه رو اماده میکنم ، تو شکلی که تو سایت قرار دادم دستگاه روشنه ، تنها مشکل همون فونت هست ، که چندین بار کل سیستم رو چک کردم از نظر پایه های قطعات و سیم کشی همه درست بود ، بازم امروز چک میکنم شاید نکته خیلی ریزی داشته باشه ، شما هم خواهشنا کمک کنید در ضمن دقیقا با فیلمی که اقا ناصر گذاشته مشخصه که ایشون با فایل هگز 411 پرگرام کردن که اعداد هی روی lcd خودبخو کم زیاد میشه ، مال من هم همینطوره ، ولی تو 411 اصلا بهم ریختگی فونت وجود ندارد ، تو 450 اعداد همه درست هست فقط موقع عوض کردن c و r وقتی دکمه mode رو میزنی میرم r رو عوض میکنم و دوباره mode رو میزنیم برای عوض کردن c ، مقدار عدد r خود بخود میشه صفر

چهارشنبه 26 تیر1392 - 8:33am
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان شما متوجه منظور من نشدی! من با توجه به تجربه مسایل قبلی به شما عرض کردم باید بیشتر روش کار کنین! وگرنه این خیلی خوبه شما در ساعتی اصلا کل مدار رو بسازین و تمومش کنین. ولی توقع نداشته باشین بلافاصله ازش جواب بگیرین.
اینجور که در فیلم ناصر عزیز هم مشخصه نباید به این صورت باشه که اعداد خودبخود تغییر بکنن! ایشون البته یادمه کریستال رو درست نذاشته بودن و معلوم نشد آخر چکارش کردن! منم عرض کردم فیلم از تست دستگاه منظورم اپراتوریش بود اینکه فقط فیلم دستگاهی هست که ظاهرا اشکال هم داره! :D
در مورد تغییر این اعداد چون مطمئن هستم نباید به این صورت باشه ؛ چیزی که بذهن من میرسه بیشتر در مورد درست پروگرام شدن میکرو و عدد کریستال مورد استفاده هست.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 12:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ارتین جان شما متوجه منظور من نشدی! من با توجه به تجربه مسایل قبلی به شما عرض کردم باید بیشتر روش کار کنین! وگرنه این خیلی خوبه شما در ساعتی اصلا کل مدار رو بسازین و تمومش کنین. ولی توقع نداشته باشین بلافاصله ازش جواب بگیرین.
اینجور که در فیلم ناصر عزیز هم مشخصه نباید به این صورت باشه که اعداد خودبخود تغییر بکنن! ایشون البته یادمه کریستال رو درست نذاشته بودن و معلوم نشد آخر چکارش کردن! منم عرض کردم فیلم از تست دستگاه منظورم اپراتوریش بود اینکه فقط فیلم دستگاهی هست که ظاهرا اشکال هم داره! :D
در مورد تغییر این اعداد چون مطمئن هستم نباید به این صورت باشه ؛ چیزی که بذهن من میرسه بیشتر در مورد درست پروگرام شدن میکرو و عدد کریستال مورد استفاده هست.

حمید جان ، من با دوتا میکرو تمام فایلهای هگز رو پرگرام کردم تو 411 مشکل عدم ثبات فونته و تو 450 مشکل فونت و مشکل عدم ثابت موندن مقادیر r وقتی که دکمه mode رو برای جابجای بین c و r میزنیم هست ، من طبق فرمایش جنابعالی تمام قطعات رو چک کردم حتی سیم کشی و لحیم پایه قطعات با ذربین بزرگ ، البته تا اینجا مشکل خاصی رویت نشد ، دوستانی که این دستگاه رو ساختن میتونن این حرفام رو تست کنن ، من برای تست دستگاه یه تیر اهن 5 کیلوی رو تو عمق 1 متری زمین دفن کردم و دیروز با تمام مشکلات دستگاه تست های هم باهاش انجام دادم در فاصله 4 متری پراپ ها از هم مقاومت میشد 430 و در فاصله دومتری این مقدار میشد 258 که شاید دلیل برخورد امواج در عمق 1 متری با اون تیراهن بود ، چرا چون در راستای پراپ همون تیر اهن من پراپ ها ی جدید رو بیرون از محدوده تیر اهن در فاصله دو متری از هم گذاشتم مقاومت خاک شده بود 304 ، البته هنوز صحت این تست برام کامل نیست چون دستگاه دیروز زیاد منو اذیت کرد و مشکل دیگه اینکه میخاستم اطلاعت دستگاه رو به کامپوتر انتقال بدم با خطلای نرم افزاری مواجه شدم و سایر نرم افزار ها از جمله Visual Analyser 2011 و Snuffler نمیدنم چطوری اطلاعات رو از دستگاه send کنم به کامپیوتر ، ضمنا اولا تمام این کارها وظیفه ام هست ، تمام دوستان دارن روی دستگاهای مختلف با همکاری جنابعالی زحمت میکشن تا به یه چیز واحد مثل ردیاب برسیم ، چون من محیط ازمایش رو داشتم ، سعی کردم نتایج رو با این دستگاه تست کنم به اطلاع دوستان برسونم ، چون تابحال این دستگاه تو این سایت تست نشده ، ولی متاسفانه این مشکلات بوجود اومد ، ارزوی موفقیت برای تمام دوستان رو دارم ، یا علی

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:22pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون ارتین عزیز. خسته نباشید بابت این تستهای ارزشمند.
اون چه که بنده فقط در مورد قسمت میکرو شبیه سازی کرده بودم هیچ مشکلی در مورد به هم ریختگی فونت یا تغییر خودبخودی اعداد و ارقام وجود نداشت! چند نفری هم که دیده بودم توی نت این مدار رو ساختن چنین مواردی رو گزارش نکردن! حالا مشکل دقیقا چی میتونه باشه فعلا نمیدونیم.
در مورد میکرو منظور من این بود شاید تنظیماتی که برای پروگرام هست درست نبوده. البته خیلی بعید هست. ولی شما از نرم افزار دیگه ای هم برای پروگرام استفاده کنین چون بعضی از اینها تنظیمات متفاوتی دارن.
در مورد نرم افزار فکر میکنم شما برای انتقال فایل و اطلاعات داخل دستگاه فقط از نرم افزار خود دستگاه میتونین استفاده کنین. بعدا اونو بصورت یک فایل میتونین ذخیره کنین و با نرم افزار های دیگه هم باز کنین. پس فعلا با نرم افزار خودش تست کنین تا مشخص بشه درست کار میکنه یا هنوز مشکلی داره.
بد هم نیست یک عکس واضح و مشخص از روی فیبرتون که مقادیر قطعات مشخص باشه بذارین شاید بشه چیزی فهمید.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ممنون ارتین عزیز. خسته نباشید بابت این تستهای ارزشمند.
اون چه که بنده فقط در مورد قسمت میکرو شبیه سازی کرده بودم هیچ مشکلی در مورد به هم ریختگی فونت یا تغییر خودبخودی اعداد و ارقام وجود نداشت! چند نفری هم که دیده بودم توی نت این مدار رو ساختن چنین مواردی رو گزارش نکردن! حالا مشکل دقیقا چی میتونه باشه فعلا نمیدونیم.
در مورد میکرو منظور من این بود شاید تنظیماتی که برای پروگرام هست درست نبوده. البته خیلی بعید هست. ولی شما از نرم افزار دیگه ای هم برای پروگرام استفاده کنین چون بعضی از اینها تنظیمات متفاوتی دارن.
در مورد نرم افزار فکر میکنم شما برای انتقال فایل و اطلاعات داخل دستگاه فقط از نرم افزار خود دستگاه میتونین استفاده کنین. بعدا اونو بصورت یک فایل میتونین ذخیره کنین و با نرم افزار های دیگه هم باز کنین. پس فعلا با نرم افزار خودش تست کنین تا مشخص بشه درست کار میکنه یا هنوز مشکلی داره.
بد هم نیست یک عکس واضح و مشخص از روی فیبرتون که مقادیر قطعات مشخص باشه بذارین شاید بشه چیزی فهمید.

به روی چشم تا غروب عکس رو میزارم ، در ضمن من با برنامه PICkit 2 v2.61 پرگرام ریختم برنامه رو عوض کنم ببینم چی میشه ، تشکر
اقا ناصر شما از چه برنامه ای برای پرگرام میکرو استفاده کردی ؟

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آفرين بر آقا آرتين عزيزمون كه پشتكار قابل تحسيني دارن :ymapplause: اميدوارم كه زودتر اين زحمتهاي شما برادر عزيزم نتيجه لازم رو بده و همه مارو خوشحال كنيد .به اميد خدا موفق باشي برادر عزيزم :-BD :YMPRAY: :YMPRAY: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 26 تیر1392 - 2:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام خسته نباشید ترکوندین دیگه آقا کل صفحه ها رو خوندم خیلی خوبه من یه چیز رونفهمیدم این تصویر سه بعدی میده چطوری ؟

انسان های موفق همیشه به دنبال فرصتی برا کمک به دیگران میگردند
انساهای ناکام همیشه میپرسند چی به من میرسه؟

چهارشنبه 26 تیر1392 - 5:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهدی نوشته است:
آفرين بر آقا آرتين عزيزمون كه پشتكار قابل تحسيني دارن :ymapplause: اميدوارم كه زودتر اين زحمتهاي شما برادر عزيزم نتيجه لازم رو بده و همه مارو خوشحال كنيد .به اميد خدا موفق باشي برادر عزيزم :-BD :YMPRAY: :YMPRAY: @};-

تشکر حاج مهدی ، التماس دعا \M/

چهارشنبه 26 تیر1392 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آرتین عزیز

من با این نرم افزار پروگرام کردم شما هم استفاده کنید شاید مشکل دستگاهتون رفع بشه.
داخل فولدر فایل اجرایی EPICWIN.EXE
رو اجرا کنید. بعد میکرو رو پاک و بعد پروگرام کنید. ان شاا.. مفید باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 تیر1392 - 12:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure