انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 12:45pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

bina نوشته است:
سلام دوستان
ممکنه یکی از اساتید ترتیب اتصال پایه های ولوم به جای پتانسیومتر 100 کیلو رو برام بگه.
یاعلی مدد

بینا جان اگر از ولوم معمولی استفاده کنین هیچ تفاوتی نداره و سر وسط همونه. اگر از ولوم 10 دور استفاده کنین پایه بیرونی که با کمی فاصله از دو سر دیگه قرار گرفته در واقع همون سر وسط هست! پس اونو به نقطه وسط روی فیبر میزنین.
بین دو سر کناری هم هیچوقت فرقی نیست جز اینکه جهت چپ به راست یا راست به چپ چرخوندن ولوم عوض میشه و برای این مدار اصلا اهمیتی نداره.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 9:42pm
مدیر کل
مدیر کل

explorer نوشته است:
دوستان و اساتید سلام، بهترین جنسی که واسه محافظ لوپ 30 یا 50 سانتی پیشنهاد می دین چیه؟ (پلاستیک، چوب، ...) ضخامتش تا چقدر مزاحمتی ایجاد نمیکنه؟

به نظر من پلاستیک هم از نظر وزن و عدم تاثیر روی امواج و هم راحتی بریدن بهترین انتخاب هست. البته پلاستیک داریم تا پلاستیک! هر چقدر نازک تر و در عین حال از نظر استحکام برای نوع لوپ شما مناسب باشه که تکان اضافی نخوره بهتره.
در ضمن یک نکته ریز هم این هست بهتره از پلاستیک سفید استفاده کنین! وگرنه اگر تیره رنگ باشه زیر آفتاب خیلی بیشتر داغ میشه و لوپ رو هم گرمتر میکنه که میتونه در کارایی دستگاه تاثیر بذاره!

چهارشنبه 26 تیر1392 - 9:47pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان شب همه بخیر
ممنون حمیدجان بخاطر راهنمایی که کردین.
explorer عزیز توی برنامه پروگرامر بصورت اتوماتیک پروگرام کردم و حمیدآقا فرموده بودن که چون توی برنامه میکرو تنضیمات مثلا مال گریستال نوشته میشه که بیرونی یا داخلی باشه واسه همین فکر کنم اتوماتیک تنظیم میشه.
یاعلی

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 26 تیر1392 - 9:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام دوستان موفق شدم مدار رو راه بنداز البته با کمک مهندس حمید عزیز واقعا دستت درد نکنه مهندس هر وقت سوال پرسیدم سریع جواب دادی :ymhug: :ymhug: @};-
حالا چطوری حسایتشو به فلزات با ارزش زیاد کنیم ؟ :-\

انسان های موفق همیشه به دنبال فرصتی برا کمک به دیگران میگردند
انساهای ناکام همیشه میپرسند چی به من میرسه؟

چهارشنبه 26 تیر1392 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم علی جان. به شما هم تبریک میگم خسته نباشی.
در مورد فرکانس و دیلی و امثالهم که قبلا هم دوستان مطرح کردن ؛ چون این مدار از میکرو استفاده میکنه و تنظیم خاصی هم در اختیار ما نذاشته حداقل در مورد این مدار کاری نمیشه انجام داد! بنظر من بیشتر روی لوپ میشه کار کرد. لوپ تخت بهتر جواب میده.
علی جان شما هم قبل هر کاری اول چند تست درست حسابی در این مورد که فرمودین انجام بدین. یعنی فلزات مختلف از یک سایز درست کنین و تست کنین. مثلا فیبر مسی و ورقه حلبی و ورق الومنیومی در یک ابعاد برش بدین. با سکه های مختلف از جمله طلا هم تست کنین و نتیجه رو یادداشت کنین و اینجا هم خوبه که اعلام کنین. چون برای تغییر در کار بر اساس آزمون و خطا ابتدا باید مرجع مشخصی برای تست و مقایسه با حالت قبلی وجود داشته باشه تا بشه به نتیجه بهتر رسید.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من از یه جا دیگه سفارش 517 دادم با TIP122 و lm386 که تا برسه دستم زمان میبره
حالا قبل از تست از اساتید ممنون میشم در مورد کاربری brn راهنمایی کنن :ymblushing:
1-سویچ های حساسیت واسه چه مواردی کاربرد دارن؟(در چه مواقعی باید کم یا زیاد بشن)
2-سویچ tpr چطور کاربردی داره؟ با توجه به اینکه رو ال سی دی تغییر مشاهده نمیشه چطور و کجا استفاده میشه؟
بازم مرسی

پنج شنبه 26 تیر1392 - 2:50am

سلام اقا حمید
من 1برد brn خریدم اماده جم کردم دوتا مشکل داره که یکیش امروز به وجود اومد
اول به لوپ هیچ واکنش نمیده
دوم که جدید هست میزنه باتری ضعیف هست ولی باترش فول هست ممنون میشم کمکم کنید

پنج شنبه 27 تیر1392 - 7:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
حالا قبل از تست از اساتید ممنون میشم در مورد کاربری brn راهنمایی کنن :ymblushing:
2-سویچ tpr چطور کاربردی داره؟ با توجه به اینکه رو ال سی دی تغییر مشاهده نمیشه چطور و کجا استفاده میشه؟
بازم مرسی

سویچهای حساسیت برای مواقعی هست که با زدن دکمه بالانس یا tpr هنوز به خاک حساسیت داره در اصل شما باید حساسیتت روی بیست باشه در مواقع ضروری اونا کم کن نه زیاد که برد دستگاه کم میشه در حد یکی دو عدد . سویچ tpr همون بالانس یا صفر کردن دستگاه هست که وقتی دستگاه را روشن کردی و روی زمین گرفتی یک بار بزن تا صدای دستگاه قطع بشه . روی ال سی دی هم چیزی نمایش داده نمیشه دوست عزیز

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

پنج شنبه 27 تیر1392 - 8:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
خوب بچه ها من با لوپ 1*1 هک امتحان کردم اما بنظرم این فایل هگز برنامه دستکاری شده چوت با لوپ 25 50 و 1*1 مثلا اگه یه سینی استیلو 40*30 از 1.20 بزنه با همه لوپ ها با بالاترین حساسیت در همین حد میزنه من احساس میکنم در برنامه نویسی دست کاری شده تا جریان زیادی وارد نشه مثل ماینر که گفته میشه تا 450 ملی امپر جریان میکشه اما در بهترین حالا 200 میلی میکشه.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پنج شنبه 27 تیر1392 - 5:17pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shahriyar نوشته است:
explorer نوشته است:
بازم مرسی

سویچهای حساسیت برای مواقعی هست که با زدن دکمه بالانس یا tpr هنوز به خاک حساسیت داره در اصل شما باید حساسیتت روی بیست باشه در مواقع ضروری اونا کم کن نه زیاد که برد دستگاه کم میشه در حد یکی دو عدد . سویچ tpr همون بالانس یا صفر کردن دستگاه هست که وقتی دستگاه را روشن کردی و روی زمین گرفتی یک بار بزن تا صدای دستگاه قطع بشه . روی ال سی دی هم چیزی نمایش داده نمیشه دوست عزیز

خیلی ممنون آقا شهریار

پنج شنبه 27 تیر1392 - 8:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 66 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure