انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 3:52am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

سلام دوستان.مرسي
بوريا جان.ولي من در
مورد سيم بيجي لوب
هيج اطلاعاتي ندارم.
از دوستان اكه كسي
يه توضيح بدن ممنون0
ميشم

جمعه 28 تیر1392 - 8:52pm

ببخشيد اساتيد من از مقاومتي
كه قهوه اي رنك هستن
دارم استفاده ميكنم.
1‏_درصد خطايي جه0
رنكيه؟اينايي كه من
دارم فكر كنم 5درصد
خطا دارن

جمعه 28 تیر1392 - 8:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
یه سوال دیگه این بود که وقتی فلز به دستگاه نزدیک میکنیم و بوق میزنه بعد از چند ثانیه بوق و عقربه کم میشه .

دوست عزیز (دستگاه با ثبات )وقتی فلزی جلوش باشه مدام بوق میزنه تا بالانسش به هم بخوره حالا میتونی دکمه بالانس رو بزنی بعد دوباره با همون شدت بوق میزنه. البته بعد از ده پانزده ثانیه.اگر غیر از اینه دستگاه مشکل داره.

پوریای عزیز خیلی ممنون
ظاهرا کار بادستگاه رو خیلی خوب بلدید.
انشالا رابیفته یه مدتم از تجربه های شما استفاده کنیم. @};- @};- @};-

جمعه 28 تیر1392 - 11:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

bloody2012 نوشته است:
ببخشيد اساتيد من از مقاومتي
كه قهوه اي رنك هستن
دارم استفاده ميكنم.
1‏_درصد خطايي جه0
رنكيه؟اينايي كه من
دارم فكر كنم 5درصد
خطا دارن

سلام برادر
رنگ مقاومتهاي 1درصد آبي بوده به همين رنگي كه نوشتم
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 28 تیر1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان راجع به ساخت دستگاه من از اقا حمید و دوستانی که میتونند یه pcb جدید و استاندارد طراحی کنند دعوت میکنم این زحمت رو قبول کنند.

فکر میکنم باید یه روش استاندارد برای ساخت دستگاه ارایه بدیم که هر کس با سلیقه خودش یه چیزی نسازه بعد هم به مشکل بخوره من چند تا مورد رو اشاره میکنم بقیه موارد هم دوستان بگن.

1.راجع به pcb بیاییم مشکلاتش رو حذف کنیم و مدار بهتری داشته باشیم .

2.نوع قطعات رو مشخص کنیم روش مونتاژ رو دقیق توضیح بدیم تا خطا ها کمتر بشه.

3.راجع به جعبه وفویل پیچ کردن و سایز جعبه کار کنیم .

4. برای اسکلت یه فرمول ارایه بدیم که همه طبق اون کار کنند.

5.روش های عیب یابی دستگاه رو مشخص کنیم .

در ضمن وقتی این دستگاه کار نمیکنه و مشکل داره آیتم های زیادی میتونه تاثیر داشته باشه که یکی یکی باید رو کاغذ بیارین و از ابتدا تا انتها تست کنید تا به مشکل پی ببریدولی اکثر مشکلات برای مونتاژه که اگه برد جدید طراحی کنیم بهتر از اینه که وقت رو تعمیرات و عیب یابی بگذاریم.

من خودم ده بار آیسی ها رو عوض کردم تا فهمیدم مشکل چیه.

یه سخن حکیمانه هم بگم :میخواستیم بریم گنج در بیاریم داریم میشیم جان بکر با این توباکس ساشو 8-}

شنبه 28 تیر1392 - 1:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستای گلم
از اونجایی که خودم و خیلی از دوستان در درآوردن pcbساشو مشکل داشتند من با اجازه حمید آقا یه کم توی خطهای PCBتغیراتی دادم که فکر میکنم اینجوری یه کم کار آسون شده البته تغییری توی مدار ندادم فقط با استفاده از نرم افزار PDF EDITOR یه کم خطها رو پهن تر کردم البته یه بار دیگه دارم روش کار میکنم که تا یکی دوساعت آینده یه PCB بهتر براتون میزارم ایشالا که مورد قبول باشه این عکسهای سری قبله که ادیتش کرده بودم حالا بازم دارم روش کار میکنم به امید اینکه همتون موفق باشید ما که نتونستیم( آخه چند تا از قطعاتو نتونستم گیر بیارم :( :( :( )

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 29 تیر1392 - 4:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوباره به همه
اینم ادیت شده PCBتوی PDF
اندازه ها رو هم من تغییر ندادم ایشالا که همه بتونن استفاده بکنن
فقط یه راهنمایی درباره روش چاپ
من رفته بودم کاغذ گلاسه بگیرم یه نفر رو اونجا دیدم که صفحه ژلاتینه میخرید اون برام گفت مثل اینکه توی مهر سازی استفاده میکنه واین کاغذ تا 700درجه رو میتونه دوام بیاره وخیلی راحت میشه با پرینتر لیزری روش پرینت گرفت من هم گرفتم (ارزونه ورق A4رو 500 میدن) با اون امتحان کردم خیلی خوب جواب میده روش کار هم به این صورته که
پرینتو رو این صفحه میگیری بعد روی فیبر میزاری روش یه کاغذ میزاری بعدبا فشار 4الی 5 دقیقه اتو میکنی (همون اتویی که تو خونه برا لباس استفاده میکنیم) بعد همون جور که داغه میگیری زیر شیر آب کامل که سرد شد ژلاتین خودشو ول میکنه با این روش حتی کوچیکترین خطها رو هم میتونین چاپ کنین البته با کاغذ گلاسه هم به این روش عمل کردم خوب بود ولی این یه چیز دیگست :D
ایشالا که بتونین استفاده بکنین زمان افطار ما رو هم دعا کنین به خدا محتاجم :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 29 تیر1392 - 6:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ARASH05550 نوشته است:
دوستان سلام
با این پست تعداد پستهام به 100تا رسید انشاالله همتون صدساله بشید-آقا یکی بگه چرا عکس نمیتونم آپ کنم أه کلافه شدم به مولا -فقط با گوشی میتونم آن بشم ،فقط بگید چرا

سلام

شما چرا عکس ها رو توی سایت های آپلود عکس آپ نمی کنی وبعد لینکشو اینجا بزاری . مثل خیلی از دوستان دیگه .

این سایت خوبیه . هم فیلم و هم عکس می تونی آپ کنی . اول ثبت نام کن . چندین مگ فضای رایگان میده .
http://www.picofile.com

شنبه 29 تیر1392 - 9:08am

ببخشید دوستان تغییر خازنهای 5و6 چطوریه؟بر چه اساس باید تغییرشون بدیم؟

شنبه 29 تیر1392 - 10:06am
مدیر کل
مدیر کل

کاوشگر عزیز ممنون از توضیح روش فیبر زدن. در مورد طرح فیبر هم زحمت کشیدین ولی این فیبر هم که همونه! فقط یک سری خطوط پهن تر شدن. اما باید توجه داشت در پهن کردن سیمها و یا گسترش خطوط مسی در سطح فیبر باید از حداقل مسائل علمی پیروی کرد. بعضی از خطوطی که شما گسترش دادین خطوط سیگنال هستن و مثلا زمین یا خطوط ولتاژی نیستن که بگیم تاثیر مثبت داره. بلکه برعکس ؛ خطوط سیگنال اونم در یک مدار فرکانسی هر چقدر پهن تر یا بلندتر باشن میتونن بیشتر در حکم یک آنتن فرستنده یا گیرنده ظاهر بشن و این مساله قطعا نکته مثبتی نیست.
در مورد فیبر دوستان خیلی انتقاد داشتن ؛ من هم قبول دارم فیبر کمی ظریف هست اما مهم اینه که هم سالمه و هم جواب داده و کوچکتر بودن هم در همه مدارات به کارایی بهتر و نزدیکتر به مدار علمی منجر میشه. حالا دوستی اگر وارد بود و تجربه زیاد در فیبر زدن داشت میتونه لطف کنه فیبر بهتری طراحی کنه. تا الان خیلی در این مورد صحبت بوده و چند نفر گفتن که این کار رو انجام میدن ولی هنوز ظاهرا خبری نیست!
مشکل اصلی در راه اندازی این دستگاه هم اتفاقا بنظر من فیبرش نیست! بلکه سیستم دراوردن اسکلت بهمراه 2 لوپ و تنظیم دقیقش بهمراه تنظیم خازنها و نکات ریز دیگری که داره کار رو مشکل کرده. از طرفی هم مدار چون آنالوگ هست و مقاومت و خازن و همه جور قطعه ای به تعداد درش استفاده شده ؛ حتی اگر یکی از این قطعات مقدار درست نداشته باشه یا معیوب باشه و شخص نتونه متوجه بشه ؛ مدار کلا کار نمیکنه! این مساله دیگه برای همه مدارات مشابه صدق میکنه و اصلا مختص این مدار نیست.

شنبه 29 تیر1392 - 1:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure