انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 6:54pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

متشکرم مهندس حمید :-BD
البته با این مقدار اهم لوپ 1.7 ثبات عالیه و آدم حال میکنه ، ماسفت هم فقط مقدار خیلی خیلی کمی احساس گرما داره ولی خیلی کم ، پس باید جا داشته باشه هنوز البته باید مواظب ثبات هم بود ، و دیگر اینکه اگر در داخل اتاق خونه تست میکنیم به این نتیجه رسیدم که ممکنه تیر آهن های سقف و کف رو بزنه و برای همین ما احساس بهم خوردگی ممتد در ثبات دستگاه رو خواهیم داشت که ممکنه در محیط باز خیلی کمتر بشه و اینطور نباشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 8:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام خسته نباشید
برای پروگرام کردن میکرو از چه روشی استفاده میکنید

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 11:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
بچه ها فک کنم بجا 358 از op37 بشه استفاده کرد دقتشم بالاتره این هم ببین

AN823

RCV420

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 12:04pm
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

مهدی نوشته است:
البته با این مقدار اهم لوپ 1.7 ثبات عالیه و آدم حال میکنه ، ماسفت هم فقط مقدار خیلی خیلی کمی احساس گرما داره ولی خیلی کم ، پس باید جا داشته باشه هنوز البته باید مواظب ثبات هم بود ، و دیگر اینکه اگر در داخل اتاق خونه تست میکنیم به این نتیجه رسیدم که ممکنه تیر آهن های سقف و کف رو بزنه و برای همین ما احساس بهم خوردگی ممتد در ثبات دستگاه رو خواهیم داشت که ممکنه در محیط باز خیلی کمتر بشه و اینطور نباشه @};-

مهدی جان خیلی عالیه :-BD ، امیدوارم همین جور بردش بره بالا :D

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 12:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه
تعدادی از دوستان از من سوالی کردند مبتنی بر اینکه چرا فلزیاب انها گاهی هنگ می کند و پس از ری استارت مشکل حل می شود .
بهتر دیدم که رفع این مشکل را به عنوان نکته ساده ولی بسیار مهم ارائه کنم .
دوستان عزیز هر دستگاه الکترونیکی که با میکرو کار می کنه حتما در ان از کریستال استفاده شده است . کریستال ها قطعه بسیار مهم هستند که دارای نویز پزیری بالا می باشند . حتما دیده اید که در خلال کار دستگاه اگر به کریستال دست بزنید فورا دستگاه هنگ می کند دلیل ان این است که نویز های ناخواسته بروی کریستال اثر می کند و باعث عوجاج لحظه ای با پیک بالا می شود که این سبب بهم ریختن فرکانس کاری میکرو در یک لحظه می شود و میکرو هنگ می کند و با ری استارت مجدد مشکل برطرف می شود .
دوستان عزیز برای رفع این مشکل کافیست که فقط بدنه کریستال را به شاسی وصل کنید .
این کار را حتما در کلیه دستگاه های الکترونیکی دیده اید . این کارا انجام دهید تا اوسیلاتور میکرو از اماج حملات نویز های لحظه ای در امان باشد .

منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=3 ... z2Zx0AIJwb
اینو گفتم دستگاتو ن هنگ نکنه

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 12:15pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ne5534 هم توصیه شده سازندس

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 12:40pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:

اقا مهدی لطف میکنین ببینین یه چیز خیلی بزرگ رو از چند متری میزنه.
راستی فرکانسش چنده؟

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 12:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
درجواب دوست خوب و زحمتکش آقای اکسپلورر
باید عرض کنم که بنده اول حساسیت رو روی عدد 18 میگزارم و پتانسیومتر رو میچرخونم تا به آستانه بره و بوق دستگاه در بیاد وقتی دوباره پتانسیومتر رو خیلی کم چرخوندیم تا دستگاه بوق نزنه و حالا دکمه حساسیت رو میزارم روی 20 در اینصورت دستگاه روی نهایت حساسیت و آستانه قرار میگیره ، اگر هم زیاد بوقهای نزدیک به هم داشتیم باید دوباره پتانسیومتر رو مقدار بچرخونیم .. موفق باشید درضمن بنده کوئل رو شیلد هم نکردم و بخوبی کار میکنه . @};-

خدا خیرتون بده، این همه من داد زدم با این پتانسیومتر چرا از حالت تعادل خارج نمیشه کسی جواب نداد،مهدی جان دستگاه من با اون پتانسیومتر اول در حالیکه تا انتهای سمت راست می چرخوندم بازم بوق نمی زد(یعنی هیچوقت به T نمی رسید)، احساس می کردم باید کمی دیگه بچرخه تا بردش بیشتر بشه.
حالا باید منتظر کریستال باشم و یه برد دیگه بسازم تا شکل اول رو دوباره چک کنم
بازم مرسی

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 3:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farokh نوشته است:
دوستان سلام خسته نباشید
برای پروگرام کردن میکرو از چه روشی استفاده میکنید

یه دونه پروگرامر با اتصال usb از نوع pic بگیر، همه چی تو سی دی راهنماش هست.
قیمتش بین 40تا 50 تومان متغیره که به انصاف فروشنده بستگی داره.

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 4:12pm

با سلام خدمت دوستان
اینجانب جهت ساخت این دستگاه از شرکت ROBOEQ.ir قطعات رو خریداری کردم(فروشگاهی اینترنتی مربوط به اصفهان هستش) که متاسفانه lcd خراب از کار دراومد و میکرو کنترل هم پروگرام نشد و معیوب هستش و حتی پروگرامری که خریدم گارانتی اون یک ماه پیش تموم شده است و کلا یک شرکت کلاهبردار هستش و قطعاتی که اینترنتی میفروشه معیوب هستند گفتم حداقل حالا که من متضرر شدم بقیه دوستان ضرر نکنند

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 4:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure