انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 10:53pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سامی جان. خب شاید جایی از مدار اشتباه کردین با قطعه ای معیوب بوده!
تا جاییکه تست های واقعی نشون داده برای قوطی حلب روغن 2.5 متر زیر خاک جواب گرفته بودن و دوست دیگه ای هم با فلز بزرگ تا بیش از 6 متر هم تست کرده بود! این در شرایطی بود که باز هم من اعتقاد داشتم دستگاهشون ایراداتی داره که میتونه بهتر هم بشه! :D
کیفیت ساخت توباکش و قطعات مرغوب و اسکلت درست و حسابی تاثیر بالایی توی کارایی و کیفیت کار توباکس دارن. من این رو باز هم عرض میکنم تا دوستان جدیدی که میخوان اقدام کنن در جریان باشن. ساخت توباکس تجربه زیاد و حوصله زیادی میخواد. وگرنه نکات لازمی که باید گفته میشدن بنظرم بارها و بارها گفته شدن و نه مدار مشکل خاصی داره و نه اطلاعاتش ناقصه.

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 4:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
پس آقا حمید با این حساب و حرف شما و آقا سامی باید ساشو رو کنار بزاریم دیگه ،درضمن یکی از کاربران به نام پوریا عرض کردن دستگاهشون فلز چهل پنجاه سانت رو تو سه و نیم میزنه چرا از ایشون دعوت نمیکنید بیشتر تو دید باشه و اطلاعاتشو به ما هم بده

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 4:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حمید میشه بگید مخفف یک درصد خطا تو خازنهای ام کاتی با چه حرفی نشون داده میشه حرف ‏J‏ که پنج درصد خطارو نشون میده و ‏K ‎ده درصد خطا درسته

خداوندا چرا؟؟؟

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان اصولا مشکل ما الان توی انجمن برای ساخت بیشتر همینه که خیلیهایی که تا حالا یک کیت ساده رو هم نساختن میخوان فلزیابی در این حد رو بسازن! خب خیلی اشکالات پیش پا افتاده توی ساخت براشون پیش میاد که با اینکه کمک هم میکنیم ولی نمیتونیم همشو برطرف کنیم! هر چقدر هم مدار پیچیده تر باشه و از قطعات بیشتر استفاده کنه بدتره. بخصوص با این وضع قطعات موجود در بازار ما که شما اگر 100 تا قطعه خرید کنی خیلی بعیده یکیش معیوب یا اشتباه از آب در نیاد! #-o
وگرنه اگر قطعات درست باشه و شخص هم وارد باشه و نکات گفته شده رو با دقت رعایت کنه از حیث برد مدار بهتری نمیتونین بسازین! من اینو به شما قول میدم!
فلز 50 سانتی در شرایط مطلوب برای این مدار از 3.5 الی 4 متر قابل سنس هست و این نتیجه قطعی هست که در گذشته هم چند نفر افراد مختلف بهش رسیده بودن! چیز عجیبی نبوده جز اینکه دستگاهشون سالم بوده و درست کار میکرده! :D

کد خطای خازنها هم در حالت کلی مطابق جدول زیر هست. ولی بنظرم دنبالش نرین که بعیده پیدا کنین! همین که خازن ام کا تی با خطای 5 درصد یا کد J باشه کافیه و در بازار هم زیاده.

B +/- 0.10%
C +/- 0.25%
D +/- 0.5%
E +/- 0.5%
F +/- 1%
G +/- 2%
H +/- 3%
J +/- 5%
K +/- 10%
M +/- 20%
N +/- 0.05%
P +100% ,-0%
Z +80%, -20%

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 5:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه دوستان
اقا حمید سوالی دارم لطفا راهنمایی کنید فکر کنم همه دوستان در مورد پک تصویری کردن فلزیاب ها چیزی شنیده باشن که توسط اقای جلیلی در شیراز ارئه میشه که نام اون شرکت هم سینا مداره به قول این اقا که هر فلزیابی رو میشه با این مدار تصویری کرد و از زمین اسکن گرفت و در لب تاپ به صورت 3بعدی مشاهده کرد نظر شما در این مورد چیه ایا واقعا این حرف صحت داره یا نه یعنی میشه یه چیزی مثل توباکس رو تصویری کرد :-\

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 4 مرداد1392 - 9:23am
استاد
استاد

حمید نوشته است:
سامی جان من عرض نکردم کلا نمیشه! شاید هم بشه. ولی تلاشی که ما کرده بودیم به نتیجه قابل قبولی نرسید.
مشکلی که هست اینه که الان من نمیبینم هیچ کدوم از دوستان جواب خیلی مطلوبی از عملکرد خود دستگاه گرفته باشن. یا مدارشون درست کار نمیکنه و هنوز ایراد داره و یا نتیجه مطلوب نبوده. خب توباکس اصلش به داشتن برد بالاست! اگر این برد حاصل نشده معنی نداره سراغ اضافه کردن قسمت دیگه ای بریم!
در زمان قبل از این انجمن که آقا مجتبی هم وقت داشت و روی این مدار با دقت و حوصله زیادی کار میکرد و بنده هم کمک میکردم ؛ قضیه فرق میکرد! ایشون به نتیجه خوبی رسیده بود و میشد روی بحث تفکیک هم تستهایی بکنیم. الان هم اگر هر کدوم از بچه ها نتیجه خوبی از خود دستگاه گرفته باشه و مایل باشه من میتونم بصورت خصوصی با اون دوست عزیز همکاری کنم و باید حوصله بخرج داد و تستهای زیادی کرد و در عین حال ممکنه قطعات خاصی باشه که باید تهیه بشه و روی مدارش کار بشه و باز هم معلوم نیست کار به سرانجام خوبی برسه! اگر همچین کاری بتونه صورت بگیره و جواب بده بعدا میتونیم نتیجه رو عمومی کنیم.

مهندس همانطوری که قبلا گفتم و پیام خصوصی به شما دادم یکی از دوستان کاربر تونسته با کمک رفیقش برد توباکس برای فلز 15 در 15 به جهار متر توی هوا هم رسیده فیلم اون موجود هست برای خودتون هم ایملش کردم الان برای 5 متر داره به بالا داره روی اون کار میشه منتهی تنها بدشانسی که در تغییرات هست دستگاه توی اسکلت بندی افت متراز پیدا میکنه و به زمین خیلی حساس میشه و نا حالا راهی براش پیدا نشده و داره همچنان روی برد و اسکلت داره کار انجام مبشه
فقط این را میتونم بگم که توباکس هنوز جای تغییرات داره

جمعه 4 مرداد1392 - 12:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من با کمی تغییرات روی دستگاه تونستم ثبات دستگاه رو 100 در 100 کنم و با ولتاژ 16 ولت یک ظرف مسی 15 در 15 رو تونستم تو 210 بزنم و اصلا به بدن حساس نیست و بوق اضافه هم نداره حالا برای ازمایش در زمین باید تستش کنم :D

آخرین بار توسط zixelll در جمعه 4 مرداد1392 - 1:11pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 4 مرداد1392 - 1:10pm
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
حمید نوشته است:
سامی جان من عرض نکردم کلا نمیشه! شاید هم بشه. ولی تلاشی که ما کرده بودیم به نتیجه قابل قبولی نرسید.
مشکلی که هست اینه که الان من نمیبینم هیچ کدوم از دوستان جواب خیلی مطلوبی از عملکرد خود دستگاه گرفته باشن. یا مدارشون درست کار نمیکنه و هنوز ایراد داره و یا نتیجه مطلوب نبوده. خب توباکس اصلش به داشتن برد بالاست! اگر این برد حاصل نشده معنی نداره سراغ اضافه کردن قسمت دیگه ای بریم!
در زمان قبل از این انجمن که آقا مجتبی هم وقت داشت و روی این مدار با دقت و حوصله زیادی کار میکرد و بنده هم کمک میکردم ؛ قضیه فرق میکرد! ایشون به نتیجه خوبی رسیده بود و میشد روی بحث تفکیک هم تستهایی بکنیم. الان هم اگر هر کدوم از بچه ها نتیجه خوبی از خود دستگاه گرفته باشه و مایل باشه من میتونم بصورت خصوصی با اون دوست عزیز همکاری کنم و باید حوصله بخرج داد و تستهای زیادی کرد و در عین حال ممکنه قطعات خاصی باشه که باید تهیه بشه و روی مدارش کار بشه و باز هم معلوم نیست کار به سرانجام خوبی برسه! اگر همچین کاری بتونه صورت بگیره و جواب بده بعدا میتونیم نتیجه رو عمومی کنیم.

مهندس همانطوری که قبلا گفتم و پیام خصوصی به شما دادم یکی از دوستان کاربر تونسته با کمک رفیقش برد توباکس برای فلز 15 در 15 به جهار متر توی هوا هم رسیده فیلم اون موجود هست برای خودتون هم ایملش کردم الان برای 5 متر داره به بالا داره روی اون کار میشه منتهی تنها بدشانسی که در تغییرات هست دستگاه توی اسکلت بندی افت متراز پیدا میکنه و به زمین خیلی حساس میشه و نا حالا راهی براش پیدا نشده و داره همچنان روی برد و اسکلت داره کار انجام مبشه
فقط این را میتونم بگم که توباکس هنوز جای تغییرات داره

خیلی عالیه ، اگه بشه اسکلت توباکس رو مثل tom808 درست کرد که وقتی اون رو جمع کردیم برای نصبش دیگه اینهمه دغ دغه تنظیم و از این حرفا براش نباشه خیلی عالیه میشه ، یکی از فاکتورهای مهم توباکس که باعث دلسرد شدن دوستان نسبت به توباکس شده ، وقت گیر بودن بالانس و همچنین طول زیاد دسته می باشه

جمعه 4 مرداد1392 - 1:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام زیگسل جان
اگه میشه تغییراتی که اعمال شده رو بگید تا دوستان دیگه هم استفاده کنن ،درضمن اگه میشه چند فطعه عکس قشنگ و با کیفیت هم بزاری ممنون میشیم

خداوندا چرا؟؟؟

جمعه 4 مرداد1392 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به دوستان

این هم چند تا عکس از توباکس ناقابل من .البته هنوز دارم روش کار میکنم تا بردش بالا بره احتمالا یه فیبر جدید بزنم فعلا که طراحی بهتری ندیدم 90% روی همون قبلی که حمید جان زحمتش رو کشیدن کار میکنم.ولی طرح اسکلت بد نیست به راحتی و با قیمت کم میتونید درست کنید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 4 مرداد1392 - 1:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure