انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 10:53pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

تشکر سامی جان ،

شنبه 5 مرداد1392 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یه سوال خواهشا جواب بدن
دوستانی تغییراتی رو در قسمت های مختلف مدار دادند که باعث افزایش و کاهش برد شد و بصورت پراکنده در صفحاتی هم نظر دادند . لطفا تجربیات خودشون رو دریک پست ساده برای جمع بندی بنویسند تا مورد استفاده سایر دوستان قرار بگیره ممنون از همه عزیزان @};-

شنبه 5 مرداد1392 - 4:35pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من مقاومت 470اهم کنار ماسفت رو تغییر دادم به 10کیلو طبق شماتیک با ولتاژ 22ولت هم تست کردم ماسفت گرم نمیکنه
1کیلو ال سی دی رو هم به 4.7کیلو تغییر دادم که همیشه و از هر طرف بشه ال سی دی رو خوند
پایه 15 و 16 ال سی در رو هم قطع کردم واسه مصرف کمتر

یه کار دیگه انجام دادم با 60% افزایش برد که فقط دستگاه رو رسوند به حالت عادی که دوستان دیگه ساختن
جای 100کیلو هم یک ولوم مالتی ترن گذاشتم واسه تنظیم دقیقتر که ازش راضیم ولی گرونه حدودا 80000ریال
هنوز فقط با لوپ 48 تخت تستش کردم
و تو خونه نمی تونم بزارمش رو حساسیت 20، دادش در میاد :D
و مهمتر اینکه هنوز از افزایش بردش نا امید نشدم

شنبه 5 مرداد1392 - 5:20pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
اکسپلور عزیز حالا با این تغییرات اون 60٪ که بالا فرمودی تستهایی که توی خونه با حساسیت 18 انجام دادی رو لطفا اعلام کنین/
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 5 مرداد1392 - 5:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اومدم مقاومت های r2 r4 r5 رو جداگانه تغییر دادم بردکم میشد!
بهترین برد سکه پانصدتومنی در بیست سانتی با لوپ 28 سانتی تخت مقاومت لوپ تقریبی 2 اهم :D

شنبه 5 مرداد1392 - 6:58pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

explorer نوشته است:
farokh نوشته است:
دوستان سلام خسته نباشید
برای پروگرام کردن میکرو از چه روشی استفاده میکنید

یه دونه پروگرامر با اتصال usb از نوع pic بگیر، همه چی تو سی دی راهنماش هست.
قیمتش بین 40تا 50 تومان متغیره که به انصاف فروشنده بستگی داره.

سلام دوست گرامی
من که نتونستم پروگرامش کنم همش خطا میده فقط لنگ این میکرو هستم در قسمت حافظه فلش مشکل داره ولی قسمت eepromپروگرام میشه
از این شرکت روبو کیو گرفتم گویا دوستان دیگه هم باش مشکل داشتن ال سی دی که برام فرستاد هم خرابه بک لایتش مدام روشنه اسمش هم deepakshiپشتش نوشته . گذاشتم رو ژنراتور ببینم سالمه کلا مرخص بود .
دوستان این مارک ال سی دی تو بازار زیاده اکثرا هم مشکل دارن چون رفتم جای دیگه یکی دیگه خریدم که همین مارک بود اخه مارک دیگه نداشت وقتی تست کردم بک لایتش یکسره بود قبلا برا ژنراتور که گرفتم مارکش lcd star بود که مشکلی نداشت.
ممنون از راهنمایی دوستان

شنبه 5 مرداد1392 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farokh نوشته است:
explorer نوشته است:
farokh نوشته است:
دوستان سلام خسته نباشید

سلام دوست گرامی
من که نتونستم پروگرامش کنم همش خطا میده فقط لنگ این میکرو هستم در قسمت حافظه فلش مشکل داره ولی قسمت eepromپروگرام میشه
از این شرکت روبو کیو گرفتم گویا دوستان دیگه هم باش مشکل داشتن ال سی دی که برام فرستاد هم خرابه بک لایتش مدام روشنه اسمش هم deepakshiپشتش نوشته . گذاشتم رو ژنراتور ببینم سالمه کلا مرخص بود .
دوستان این مارک ال سی دی تو بازار زیاده اکثرا هم مشکل دارن چون رفتم جای دیگه یکی دیگه خریدم که همین مارک بود اخه مارک دیگه نداشت وقتی تست کردم بک لایتش یکسره بود قبلا برا ژنراتور که گرفتم مارکش lcd star بود که مشکلی نداشت.
ممنون از راهنمایی دوستان

در مورد پروگرامر اگه با برنامه PICkit 2 v2.61 کار میکنی باید قبل از import کردن از منو toolبعد زیر منو display unimpelemented config گزینه as read or import رو کلیک کنی که تیک بخوره، به دیگر تنظیمات هم دست نزنید لطفا
بعدش از منو file گزینه import hex رو کلیک میکنی و فایل هگز A رو انتخاب می کنی، سپس دکمه write و تمام و یا پایین سمت راست برنامه دکمه Auto import +Write device رو بزنی هم زمان هم import میکنه و هم write
در مورد lcd هم مال منم همین مدله که سیم 15 و 16 رو وصل نکردم به برد دستگاه که یک لایتش خاموش میشه، که با اتصال 15 و 16 روی ال سی دی کلا لایتش خاموش میشه، هرچند من اینارو به هم وصل نکردم که همون یک لایتش روشن بمونه
و مقاومت 1 کیلو رو به 4.7 کیلو تغییر دادم واسه نمایش واضح نوشته ها رو ال سی دی

شنبه 5 مرداد1392 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
اکسپلور عزیز حالا با این تغییرات اون 60٪ که بالا فرمودی تستهایی که توی خونه با حساسیت 18 انجام دادی رو لطفا اعلام کنین/
یاعلی مدد

سلام
به نظرم با این 60% تازه رسیدم به شکل نرمال دستگاه که دیگر دوستان بهش رسیدن
تستا رو تو چند پست قبل اعلام کرده بودم

شنبه 5 مرداد1392 - 8:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farokh نوشته است:
explorer نوشته است:
farokh نوشته است:
دوستان سلام خسته نباشید

سلام دوست گرامی
ممنون از راهنمایی دوستان

سلام
ببینید دوستان من نمیخوام از کسی یا شرکتی طرفداری کنم ولی من کلی از این شرکت خرید کردم و نه میکرو و نه چیز دیگه بغیر از دو تا ال سی دی آخری مشکلی نداشتن ال سی دی هم مشکلی از نظر نشون دادن نداشت فقط اون کلید قطع و وصل لایت را که میزاشتیم روی برد بی ار ان لایت خاموش نمی شد که اونم من حلش کردم اومدم دو سیم شماره 15 و 16 را که روی برد وصل شده بود را جدا کردم و یک کلید قطع و وصل به سر سیمها وصل کردم و اونوقت لایت خاموش و روشن میشد . باید در نظر داشت که قطعات الکترونیکی خرابی دارن . و پیش میاد که یک سری خرید مثلا ال سی دی همشون مشکل داشته باشن . من خودم ماهانه نزدیک به یک میلیون قطعه برای موبایل میگیرم که تقریبا 15 درصد اون خراب در میاد و مرجوع میکنم حالا نمیدونم این قطعات شرکتهایی مثل ربو کیو و غیره گارانتی داره یا نه . موفق باشید

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

شنبه 5 مرداد1392 - 10:30pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام به برادران محقق و زحمت كش علم زيباي الكترونيك
عرض كنم كه بنده موقتاً ولتاژ 17 ولت به مدار دادم و با كوئل 40 سانت معمولي : يك سكه 100 تومني رو در 40 سانتي سنس ميكرد ، اگر خازنهاي 4700 - 16 V رو بشه تعويض كرد و بجاش ولتاژ بالاتر گذاشت فكر كنم بشه كمي ولتاژ رو بالاتر برد ، چون ماسفت هم داغ نميكنه ، اگر بشه ترانزيستور قوي تري هم گذاشت شايد بهتر هم بشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure