انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 12 مهر1403 - 12:58am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیشنهاد میدم از ایران میکرو قطعات رو تهیه کنید

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:

هرچند که اینجا جای این نیست که فروشگاههای اینترنتی رو نقد کنیم ولی ایران میکرو اینقدر دیر میفرسته که آدم از خریدش پشیمون میشه :))

آخرین بار توسط sami222 در یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:05am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:03am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
سلام به برادران محقق و زحمت كش علم زيباي الكترونيك
عرض كنم كه بنده موقتاً ولتاژ 17 ولت به مدار دادم و با كوئل 40 سانت معمولي : يك سكه 100 تومني رو در 40 سانتي سنس ميكرد ، اگر خازنهاي 4700 - 16 V رو بشه تعويض كرد و بجاش ولتاژ بالاتر گذاشت فكر كنم بشه كمي ولتاژ رو بالاتر برد ، چون ماسفت هم داغ نميكنه ، اگر بشه ترانزيستور قوي تري هم گذاشت شايد بهتر هم بشه

طبق راهنمایی مهندس حمید من هر سه خازن الکترولیت رو 25ولت انداختم، خوشبختانه مشکلی نداشتم
شما وقتی ولتاژ رو افزایش میدین تغییر دیگه ایجاد میکنید تو مدار؟
من ولتاژ 22 ولت دادم به مدار بدون هیچ تغییر دیگه تو مدار، اما متوجه برد بیشتر نشدم، خازن هام هم 25 ولت هستن

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sami222 نوشته است:
explorer نوشته است:

هرچند که اینجا جای این نیست که فروشگاههای اینترنتی رو نقد کنیم ولی ایران میکرو اینقدر دیر میفسته که آدم از خریدش پشیمون میشه :))

در مورد دیر فرستادنش با شما موافقم ولی به نظرم بهتر از زود رسیدن قطعات معیوبه

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

طبق راهنمایی مهندس حمید و تحقیقاتی که تو سایتهای خارجی داشتم به اینن نتیجه رسیدم کویل DD برای افزایش برد مناسب نیست.
کویل DD برای جستجوی فلزات کوچک حتی زیر یک گرم در فاصله نزدیک بسیار مناسبه و کلا برای اینکار ساختنش

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:10am
مدیر سایت
مدیر سایت

explorer نوشته است:
مهدی نوشته است:
سلام به برادران محقق و زحمت كش علم زيباي الكترونيك
عرض كنم كه بنده موقتاً ولتاژ 17 ولت به مدار دادم و با كوئل 40 سانت معمولي : يك سكه 100 تومني رو در 40 سانتي سنس ميكرد ، اگر خازنهاي 4700 - 16 V رو بشه تعويض كرد و بجاش ولتاژ بالاتر گذاشت فكر كنم بشه كمي ولتاژ رو بالاتر برد ، چون ماسفت هم داغ نميكنه ، اگر بشه ترانزيستور قوي تري هم گذاشت شايد بهتر هم بشه

طبق راهنمایی مهندس حمید من هر سه خازن الکترولیت رو 25ولت انداختم، خوشبختانه مشکلی نداشتم
شما وقتی ولتاژ رو افزایش میدین تغییر دیگه ایجاد میکنید تو مدار؟
من ولتاژ 22 ولت دادم به مدار بدون هیچ تغییر دیگه تو مدار، اما متوجه برد بیشتر نشدم، خازن هام هم 25 ولت هستن

خدمت برادر عزيز و محترم خودم جناب آقاي اكسپلور عرض كنم كه ، بنده هنوز هيچ تغييري ندادم و فقط ولتاژ رو موقت بالا بردم ، بايد بگم كه اندازه هاي قطر لوپ در اين مدار يكي از اساسي ترين موضوع در اين سيستم هست كه بايد ندازه هاي مختلفي رو تست كنيد تا متوجه بشيد مدارتون به كدام اندازه لوپ كيفيت بيشتر و بهتري رو به شما ارائه ميكنه و همون اندازه رو براي دستگاه درست كنيد ، به نظر بنده كوئل تخت يا معمولي با قطر 30 يكي از اندازه هاي مناسب براي مدار بنده بوده كه براي فلزات ريز و درشت تناسب گيرندگي خوبي داره نسبت به لوپهاي 20 يا 38 يا 40 يا 50 كه بنده تمام اين اندازه هارو كوئل و لپ ساختم و تست كردم ، كه نتيجه ي كار تثبيت كوئل 30 سانتي تخت يا معمولي بوده @};-
توجه :
يك موضوعي رو بنده پي بردم اينكه وقتي لوپ رو بزرگتر ميگيريم و سيستم رو روشن ميكنم حساسيت روي عدد 18 بايد بياد ، اگر درهمين حين تعدادي از فلش هاي انتهاي صفحه بايد به همراه بوق نمايان بشه ، درهمين وضعيت شما پتانسيومتر رو بچرخونيد تا سيستم به آستانه بره حالا مقدار گيرندگي دستاگاه رو تست كنيد ؛ بعضي وقتهاي مقدار عمق گيرندگي حالت 18 از 20 هم حدود 20 تا 30 سانت بيشتر هستش ، دوستان سعي كنيد اين حالت رو پيدا كنيد كه براي مكانهاي واقعي و رطوبي براي بالا بردن ثبات دستگاه خيلي خوبه ، چون عدد 20 ممكنه كمي در خاكهاي رطوبتي ثبات رو كم كنه @};-
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهدی جان
منم طبق فرمایشات شما میسازم و تست میکنم و نتیجه رو اعلام خواهم کرد
مشکل من رو حساسیت 20 به خاطر وجود تیرآهن در کف و سقف و ستون ها در دیوار و سیم های برق کاری خونست، وقتی رو 20 میزارم بوق میزنه، حتی رو 18 هم که میزارم کلی لوپ رو بالا پایین می کنم که بوق نزنه و آماده سنس بشه، رو حساسیت 20 فقط زمانی بوق نمیزنه که با ولوم برد رو کم میکنم
راستی دوستانی که دلتا پالس2 و این بی آر ان رو ساختن، اگه زحمتی نیست و فرصتش رو دارن لطفا چک کنن ببینن برد کدومشون بیشتره
بازم ممنون بابت تلاشتون

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:59am
مدیر سایت
مدیر سایت

به نظر من دستگاه از ثبات نداشته باشه نمیشه روش حساب کرد ، چون در مکانهای واقعی واقعاً با استرسی که اپراتور داره این بی ثباتی دستگاه باعث گمراه شدن و عصبی شدن شما میشه و نمیشه نظر قطعی رو بدست آورد ، دوستان BRN رو اگر در موقع سنس کردن فلز خوب به بعضی نکات در ال سی دی توجه کنید متوجه حالتهایی که دستگاه خودش بوق میزنه و مواقعی که فلز در مجاورت محدودۀ امواج لوپ قرار میگیره خواهید شد و در مواقع اپراتوری مکانهای واقعی بهتر میتونید تصمیم بگیرید که خیلی مهمه ، چون بعضی مواقع دستگاه شما خیلی ضعیف هدف در زیر خاک رو سنس میکنه و اگر اپراتور بتونه حالتهای نشانگر ال سی دی رو در شرایط نزدیک بودن به فلز خوب درک بکنه و تمرین کنه ، میتونه بیشتر از ظرفیت اصلی دستگاه هم فلز رو در زیر خاک سنس کنه ؛
یکی از دوستان با دستگاه لورنز در عمق 2.5 متری یک ظرف فلزی حدود فکر میکنم 15 در 15 بود یا کمی بیشتر نهایت 20 سانت ، این ظرف رو در 2/5 متری دستگاه با لوپ یک متری سنس کرده وقتی بیرونش آوردن و از روی هوا نزدیک لوپ گرفتن تا ببینن روی هوا چقدر میزنه این ظرف قدیمی رو ، با تعجب دیدن که حدود 1 متر هم با سختی سنس میشه توسط دستگاه :-\ این میدان مغناطیسی و آلودگی اطراف دفینه بوده که دستگاه بیشترین حسایت رو به اون نشون داده بوده و خوشبختانه BRN هم به میدان مغناطیسی خیلی حساسه و این خوبه ، برای همین میتونه فلزات قدیمی رو در عمق بیشتری سنس کنه ، مثلا اگر سکه رو در 30 سانتی روی هوا میزنه پس باید یک سکۀ 2000 ساله رو در 50 یا 60 زیر خاک بزنه ، البته باز بستگی به نوع خاک و رطوبت خاک داره ، چون رطوبت روی ثبات دستگاه تأثیر میگذاره .. موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 6 مرداد1392 - 8:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان بنده فکر میکنم میکروی این سیستم موج سینوسی هم تولید میکنه دوستانی که اسیلوسکوپ دارن لطفاً تست کنید ببینم حدث من درسته یا نه درکل فکر میکنم 2 نوع موج ارسال میکنه این دستگاه ؛ چون بعضی وقتها توقفی چند ثانیه ای در ارسال موج بوجود میاد و دوباره اوج میگیره ؟ !! :-?

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 6 مرداد1392 - 8:52am

سلام-یه سوال در مورد میکرو کنترل ای مدار داشتم راهنماییم کنید ممنون میشم
با توضیحاتی که در مورد فلزیاب پالسی در سایت داه شده این میکرو کنترل چیو محاسبه می کنه مثلا زمان صفر شدن جریان القای به سیم پیچ یا سطح زیر نمودار؟

یکشنبه 6 مرداد1392 - 10:18am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure