انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 7:17pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

moodi1671 عزیز مطالب رو با دقت بخونین! ولتاژ بالا فقط به نقطه Vt وصل میشه که تغذیه فرستنده مدار هست! باقی مدار با همون 12 ولت کار میکنه.

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 5:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

moodi1671 نوشته است:
راستی یه سوال... شاید در اینجا پرسیدنش کمی خنده دار باشه... البته تو صفحات اولیه چند بار خوندم .... اما سوالم اینه که وصل کردن ولتاژ 24 به جای 12 آسیبی به قطعات مدار از جمله آی سی و ترانزیستورها نمیزنه ؟ تا جایی که فکر میکنم مدار تقویت ولتاژ به تغذیه مدار وصل میشه.

یه پیشنهاد دارم اول با همون 12 ولت مدار رو کامل راه بنداز . اگه جواب معقول گرفتی برو سرغ افزایش ولتاژ

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 10:00am

سلام دوستان.ممنون که سوالی رو بی پاسخ نمیذارین

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 10:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان کسانی که علاقه من به شناسایی بهترین ترانزیستور قدرت برای این توباکس هستن میتونن به این سایت مراجعه کنن تا از دیتاشیت ترانزیستور ها مطلع بشن :
http://alltransistors.com

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 11:27am
آواتار کاربر

سلام
آقا یه سوال
من هرچی گشتم کابل شیلد استریو ضخیم واسه فرستنده پیدا نکردم. البته لاله زار بود ولی متراژ پایین نمیدادن ~X(

تصمیم گرفتم خودم بسازم :YMPEACE:

حالا مشکل بعدی اینه که سیمهایی که داخل کابل به کار برده شدن نیمه افشان هستن. سیمهایی که تو بازار هست رشته هاش نازکتر از این سیمه توی عکسه. من نتونستم نیمه افشان پیداکنم.

از افشان میتونم استفاده کنم؟

نمرش چند باشه؟ 2.5 خوبه؟

شیلد وسطش هم اگه به جای آلومینیوم ، مس بذارم بهتر نیست؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

حاصل ضرب "توان" در "ادعا" همیشه مقداری ثابت است

هر چه "توان" انسان کمتر باشد، "ادعا"ی او بیشتر است

و هرچه "توان" انسان بیشتر شود، "ادعا"یش کمتر میگردد....

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 12:46pm

سلام به مهندس حمید گل
آقا باز من برگشتم بعد از یه غیبت تقریبا طولانی
من واقعا بد جوری تو گل موندم آقا این دستگاه که من روش کار میکردم هیچیزی رو سنس نمیکنه.
چیزایی که تست کردم رو میگم لطفا راهنماییم کنید.
1- هر دوتا سیم گیرندرو جاهاشونو با هم عوض کردم هیچ تاثیری نکرد یعنی باز چیزی رو سنس نکرد
2- لوپ هارو اندازه گرفتم اهمشون رو فرستنده 4.2 و گیرنده 4.5 بود .بعد مولتیمتر رو رو هالت بیزر گذاشتم و از نظر اتصال سیم تست کردم مشکل نبود سیم ها جایی قطعی نداشتن.
3- برق +8 و -4 رو دارم رو آی سی
4- وقتی دستگاه رو روشن میکنم میتر حرکت میکنه رو یک حالت با ولوم کم و زیاد میشه رو حالت دوم هم باید لوپ فرستنده رو بالا و پایین ببرم تا میتر حرکت کنه اما فکر میکنم اینجا مشکل هست واسه اینکه وقتی لوپ فرستنده رو تقریبا موازی زمین میکنم میترم یه کمی میاد جلو البته تو فاصله 120 سانت اما هر چی به گیرنده نزدیک تر میکنمش با بالا و پایین کردن فرستنده میتر بیشتر بالا و پایین میاد یعنی تقریبا تا آخر میره فکر کنم حساسیتش خیلی پایینه .
من بردم رو 2 بار عوض کردم قطعات رو هم تغییر دادم اما نشد.
بعضی وقتا مثلا 5 دقیقه بعد از اینکه دستگاه رو روشن میکنم به محض اینکه تکون میخورم یا فلزی رو نزدیک میکنم عکسالعمل نشون میده میتر حرکت میکنه و اسپیکر صدا میده اما حیف که تو کسری از ثانیه صدا قطع میشه
تورو خدا کمکم کن حمید جان
من حتی حاضرم کیت و لوپ هارو برای شما ارسال کنم یا هر کس دیگه که شما تایید کنید که اونوچک کنه
دستم به دامنت این شبا دعات میکنم به مولا قسم

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 1:35pm
مدیر کل
مدیر کل

صادق جان این چه حرفیه ما از دستمون کاری بر بیاد دریغ نمیکنیم!
خب مشکل نظیر مشکل شما رو چند نفر داشتن و من فکر میکنم یک جای کار دارین اشتباه میکنین یا قطعاتی که گرفتین مشکلی دارن. بنظر من مطالب رو مجددا بطور دقیق مطالعه کنین و اگر جایی شک کردین خب سوال کنین. وگرنه با این توضیحاتی که شما دادین مساله مشخصی به ذهن من نمیرسه.

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 3:22pm
آواتار کاربر

مستعان نوشته است:
سلام
آقا یه سوال
من هرچی گشتم کابل شیلد استریو ضخیم واسه فرستنده پیدا نکردم. البته لاله زار بود ولی متراژ پایین نمیدادن ~X(

تصمیم گرفتم خودم بسازم :YMPEACE:

حالا مشکل بعدی اینه که سیمهایی که داخل کابل به کار برده شدن نیمه افشان هستن. سیمهایی که تو بازار هست رشته هاش نازکتر از این سیمه توی عکسه. من نتونستم نیمه افشان پیداکنم.

از افشان میتونم استفاده کنم؟

نمرش چند باشه؟ 2.5 خوبه؟

شیلد وسطش هم اگه به جای آلومینیوم ، مس بذارم بهتر نیست؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

اساتید بزرگوار میشه من رو هم راهنمایی کنید؟

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

مستعان عزیز به فلزجو خوش اومدین.
خب بنظر میاد شما تهران هستین! خب سیم شیلد استریو به وفور یافت میشه. میتونین جمهوری پاساژ امجد هم برین چند کابل و سیم فروشی وجود داره که این کابلها رو دارن.
در مورد اون عکس شاید حق با شما باشه. اون عکس یک کابل مرغوب رو نشون میده. ولی مشکلی نیست شما همون نوعی که گیر آوردین رو استفاده کنین. سعی کنین طولش حداقل باشه.
منظور از شیلد وسط هم اگر میله اسکلت هست نه آلومینیوم خیلی بهتره.

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 5:29pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مستعان عزیز به فلزجو خوش اومدین.
خب بنظر میاد شما تهران هستین! خب سیم شیلد استریو به وفور یافت میشه. میتونین جمهوری پاساژ امجد هم برین چند کابل و سیم فروشی وجود داره که این کابلها رو دارن.
در مورد اون عکس شاید حق با شما باشه. اون عکس یک کابل مرغوب رو نشون میده. ولی مشکلی نیست شما همون نوعی که گیر آوردین رو استفاده کنین. سعی کنین طولش حداقل باشه.
منظور از شیلد وسط هم اگر میله اسکلت هست نه آلومینیوم خیلی بهتره.

خیلی ممنون از راهنماییتون استاد. @};-

نه تهران نیستم ولی واسه خرید قطعه اکثرا میرم تهران

ترسیدم اگه از اون کابلها استفاده کنم به خاطر ضخامت کمشون قدرت دستگاه کم بشه آخه چند جا توی همین تاپیک تاکید شده که از کابل ضخیم استفاده بشه. به خاطر همین میخواستم بسازم.

باشه من از همون کابل هایی که تو امجد هست استفاده میکنم
منظورم از شیلد وسط ، شیلد آلومینیوم وسط دو مغزی در کابل بود.

بازم ممنون.

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 6:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure