انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 5:13pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

سلام moodi1671 عزیز.
1- نظر من در مورد ترانزیستورها همونه که اونجا عرض کردم! بله تست شده ولی تفاوت محسوسی گزارش نشده. هر چند ظاهرا صدا قوی تر باید بشه!
2- اگر توی رنج نانو میشد خازن متغیر داشت که خیلی خوب بود! ولی خیر خازنهای متغیر یا تریمر در محدوده پیکوفارادی هستن که کمکی نمیکنن.
3- توروئید کلا برای هر دو مناسبه و اینجا آمپر مورد نیاز خیلی کمتر از 1 امپر هست! پس مشکلی نیست.

شنبه 12 مرداد1392 - 5:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون حمید جان
کاش میشد یه ستاره به اون ستاره هات اضافه کنم...;)

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

شنبه 12 مرداد1392 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

moodi1671 نوشته است:
ممنون حمید جان

کاشکی منم ستاره داشتم :(

سلام بر دوستان! توباکس من کار میکنه! اینی که با فیبر جدید ساختم. فرکانس و ولتاژ و تشخیص فلز برقراره! :ymhug:
تقدیم به مهندس حمید @};-

یکشنبه 12 مرداد1392 - 12:19am
مدیر سایت
مدیر سایت

alikhan نوشته است:
moodi1671 نوشته است:
ممنون حمید جان

کاشکی منم ستاره داشتم :(

سلام بر دوستان! توباکس من کار میکنه! اینی که با فیبر جدید ساختم. فرکانس و ولتاژ و تشخیص فلز برقراره! :ymhug:
تقدیم به مهندس حمید @};-

بابا چه خبر امشب ، پشت سرهم خبر خوش ، عليخان به شما هم تبريك ميگم :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

یکشنبه 12 مرداد1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید می شه به جای خازن 7 که باید کمی رنج انرا تغییر داد کمترین رنج 7 را با یک خازن تریمر که توی تنظیم موج رادیو استفاده میکنند باهم سری کنیم و بتوانیم انرا توی تنظیم کنیم

یکشنبه 13 مرداد1392 - 7:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علیخان عزیز بهت تبریک میگم .اگه ممکنه راجع به فیبر یه توضیحی بده منظورت کدوم فیبره؟

یکشنبه 13 مرداد1392 - 9:33am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان
من هم توباکس رو ساختم ولی در ساخت اسکلت مشکل دارم!آخرش متوجه نشدم چوب بهتره یا آلومینیوم؟؟؟
جناب زیکسل که پیشرو در ساخت هستند :D میگن که حتما چوب باشه. البته توضیحات مهندس حمید هم قانع کننده می باشد.
مهندس حمید:
(( اسکلت دو تا بحث عمده داره. یکی اینکه خم نشه که از هر چیز مهم تره. دوم اینکه اگر بصورت یک تکه آلومینیوم باشه که به جعبه مدار هم وصل باشه و سیم لوپها هم از داخلش رد بشن به شدت نویز کمتری میگیره و ثباتش هم میره بالا. حالا چون خودش فلز هست کمی برد رو کم میکنه اما برا فلزات بزرگ فرقی نداره بردش همونقدره.

توباکس بسیار حساسه! چوب از آلومینیوم حالت خم شدنش بیشتره و اگر آب بخوره باد میکنه! خاصیت جذب بارهای الکتریکی در حد ضعیف رو هم داره! برای همین میگن پلاستیک زیاد مناسب نیست. بارهای الکتریکی هم کمی روی ثبات و تنظیم دستگاه تاثیر دارن. خب اگر فلز باشه که به زمین مدار وصل بشه دیگه بار الکتریکی وجود نخواهد داشت! به زمین مدار منتقل میشه. امواج مزاحم هم همینطور.
خود اون کابل لوپها چه فرستنده و چه گیرنده هم در معرض نویز خود لوپها هستن! چون امواج لوپها قوی هست. یا مثلا امواج از اطراف کابل فرستنده نباید بیرون بزنه! که بستگی به کیفیت کابلش هم داره. ولی وقتی شما کابل رو از داخل لوله رد میکنی باز هم بهتر میشه.
حالا ایراد الومینویم فلز بودن خودش هست! یعنی یک مقدار باعث گیرندگی ضعیف تر فلزیاب ما میشه. اما توباکس مخصوص فلزات بزرگه. وقتی شما لوله رو باریکتر میگیری دیگه فرق نمیکنه. اتفاقا باعث میشه فلزات کوچکتر رو دیگه اصلا نزنه! و این خیلی برای توباکس خوبه.
حالا بین فلزات هم فقط آلومینویم هست که اثرش روی امواج وی ال اف از نظر شیفت فاز تقریبا صفره! پس بهترین فلز آلومینیوم هست و برعکس بدترین فلز آهن!
بنابراین اسکلت آلومینیومی مزیت زیادی داره و ارزش ساختنشو کاملا داره. ))

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

یکشنبه 13 مرداد1392 - 10:15am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بازم سلام
فکر میکنم اگه برای ولتاژ مدار تقویت یه رگولاتور ولتاژ 24 ولت بذاریم ( 7824 ) باعث میشه حتی اگه ولتاژ بالای 24 بهش بدیم تو خروجی 24 بیشتر نداشته باشیم... کمی هم نویز رو میگیره... آیا درسته ؟
واسه چوب هم شاید بهتره نکته ای رو بگم... برای کسایی که فلز کوچیک براشون مهمه.... یه کم خرج کنین چوب بلوط یا مَلَج بگیرین.... سخت و محکمه... خم نمیشه .... البته باید خوب خشک شده باشه ... برای اینکه جلوی خمش رو بگیرین از سطح مقطع 4 در 6 استفاده کنین... البته بگم... ملج یه کم سنگینه اما می ارزه... روش رو هم یه اسپری رنگ نقره ای بزنین

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

یکشنبه 13 مرداد1392 - 10:58am
آواتار کاربر

moodi1671 نوشته است:
بازم سلام
فکر میکنم اگه برای ولتاژ مدار تقویت یه رگولاتور ولتاژ 24 ولت بذاریم ( 7824 ) باعث میشه حتی اگه ولتاژ بالای 24 بهش بدیم تو خروجی 24 بیشتر نداشته باشیم... کمی هم نویز رو میگیره... آیا درسته ؟
واسه چوب هم شاید بهتره نکته ای رو بگم... برای کسایی که فلز کوچیک براشون مهمه.... یه کم خرج کنین چوب بلوط یا مَلَج بگیرین.... سخت و محکمه... خم نمیشه .... البته باید خوب خشک شده باشه ... برای اینکه جلوی خمش رو بگیرین از سطح مقطع 4 در 6 استفاده کنین... البته بگم... ملج یه کم سنگینه اما می ارزه... روش رو هم یه اسپری رنگ نقره ای بزنین

سلام
این مدار مبدلی که استاد حمید زحمتشو کشیدن اگه مقاومتها رو از نوع کم خطا بذارید و از مولتی ترن هم استفاده کنید تثبیت ولتاژ خوبی خواهد داشت. و دیگه نیازی به رگلاتور نیست. تازه اینطوری دستمون هم بازتره واسه تغییر ولتاژ
فک نمیکنم رگلاتور باعث نویزگیری بشه!؟!
در مورد اسکلت. من هم از چوب استفاده کردم.
به نظرتون اگه دور چوب رو چند لایه فویل آلمینیوم بپیچم تاثیری توی پایداری دستگاه داره ؟!!

حاصل ضرب "توان" در "ادعا" همیشه مقداری ثابت است

هر چه "توان" انسان کمتر باشد، "ادعا"ی او بیشتر است

و هرچه "توان" انسان بیشتر شود، "ادعا"یش کمتر میگردد....

یکشنبه 13 مرداد1392 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
حمید جان به جای 2219 میشه از 3055 استفاده کرد خیلی قویتره شاید ثبات با این بهتر بشه با افزایش ولتاژ

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

یکشنبه 13 مرداد1392 - 2:16pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure