انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 11:03am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ترانزیستور مناسبی در این محدوده که خودم در مدارات اوسیلاتور استفاده میکنم میتوان از BC140 یا BC141 استفاده کرد راندمان بسیار بالایی داره ,و همچنین 2N3053 هم میشه بجای 2N2219 استفاده کرد .هر کدوم که از اینها مرغوب تر هست استفاده کنید .
البته امروزه کیفیت قطعات خیلی پایین هست مگر اینکه در شناسایی خبره باشید .سعی کنید شمارهای بالایی میخرید بالای ترانزیستور مارک M مخفف موتورلا یا PH فیلیپس نوشته باشه از مارکهای نسبتا خوب مالزی هست از مارکهای رایج قلابی مارک ICDL همچین تشابهی اصلا استفاده نکنید. ترانزیستورهای قلابی معمولا سریعا شماره شون با کشیدن انگشت پاک میشه

یکشنبه 13 مرداد1392 - 2:53pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد تنظیم خازن 7 با خازن واریابل این کار چندان تاثیر نداره چون اون خازنها در محدوده 500 پیکو بیشتر نیستن و کل این مقدار تاثیر محسوسی در تنظیم گیرنده نداره! همینکه خازن 6 و 7 بسیار پایدار باشن و تغییر مقدار ندن مطلب مهمیه برای همین عرض کردم حتما ام کا تی بگیرین. عددش هم در حد 1 نانو کمتر یا بیشتر باشه باز هم جواب میده.

در خصوص اسکلت قطعا آلومینیوم بهترین گزینه هست بشرطی که بتونین طبق نکاتی که گفته شد درست درش بیارین! درسته کمی قدرت کم میشه ولی با توجه به وجود مبدل که امکان تغییر قدرت فرستنده رو هم به ما میده ؛ مساله قدرت مهم نیست. مساله ثبات خیلی مهم تره که با اسکلت آلومینیوم ثبات بهتری بدست میاد. کلا عرض کردم که اسکلت توباکسهایی مثل TM808 و TF900 میتونه الگوی خوبی باشه.

در خصوص رگوله بودن ولتاژ فرستنده اتفاقا قبلا عرض کردم این مبدل سوئیچینگ از نظر رگوله بودن حتی از آیسی رگولاتور معمولی هم دقیق تره! یعنی هر ولتاژی که شما با مولتی ترنش تنظیم کنین تحت هر شرایط حتی ضعیف شدن باطری ؛ ولتاژ خروجیش همون میشه. برای نویزگیری هم رگولاتور جواب نمیده و فقط درصدی تلفات انرژی خواهید داشت! تنها نکته ای که باید در ساخت مبدل دقت بشه سیم پیچ مبدل هست که باید فریتش رو بزرگتر از 1 سانت بگیرین مثلا 1.5 تا 2 سانت مناسبه و با پیچیدن 30 الی 40 دور سیم 0.7 میل به کارایی عالی میشه رسید.

در مورد ترانزیستورهای 1 و 2 خب 3055 که خیلی دیگه قدرتش بالاست! شما جایی که ترانزیستور 1 وات لازم دارین که نباید ترانزیستور 150 وات بذارین! نه اینکه کار نکنه ولی بیش از حد بزرگ و گران و بلا استفاده میشه. ضمن اینکه این ترانزیستورها خودشون بصورت یک اسیلاتور در مدار کار میکنن و در این مورد ترانزیستور قدرت زیاد کاربرد نداره. در مورد 140 هم بنده اتفاقا قبلا بجای 2219 استفاده کردم. خیر خود 2219 کیفیتش بسیار بهتره و واتشون هم تفاوتی نداره. کلا مشکلی در ترانزیستور بنظر من نیست! فوقش کمی گرم کرد میتونین روش هیت سینک بذارین تا 3 وات رو تحمل کنه. فراموش نکنین ما 1 وات بیشتر ازش نمیخوایم! با همین میزان قدرت هم قدرت در حدی بالا رفته که دیگه مدار بی ثبات شده پس فایده ای دیگه نداره. حتی دوستان برای ثبات بهتر باید روی ولتاژ کمتر از 24 کار کنن که خب در این صورت اصلا فشاری هم به ترانزیستور نمیاد.

یکشنبه 13 مرداد1392 - 5:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
100_3784_1380.jpg
سلام دوستان عزیزم شما میتونید برای اسکلت توباکس از این عکس استفاده کنید که ساختش واقعا راحته

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 13 مرداد1392 - 10:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zixelll جان شاسی قشنگیه یه توضیح بده که جنسش چیه وزنش چند شده چندتا عکس از قسمت های مختلف و ریزه کاری هاشم بذار! ممنون @};-

یکشنبه 13 مرداد1392 - 10:46pm
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

اين شاسي توباكس عكسش توي سايتهاي خارجي وجود داشته ، و براي ساختش هم طبق اسكلت توباكس همين بخش بوده ولي از آلمينيوم با قطعات مختلف استفاده كرده ، كه هركسي ميتونه با مقداري خلاقيت از اين بهتر رو هم بسازه ، ماشاا.. اينجاهم خلاق زياد داريم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 13 مرداد1392 - 12:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

برادرا براي ساخت بدنه سبكتر براي اسكلت توباكس آلمينيومي ميتونيد از بدنه ي آنتنهاي تلويزيون قديمي كه روي بوم همه خونه هاي قديمي بوده ميتونيد استفاده كنيد كه خيلي سبك هم هست

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 13 مرداد1392 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان برای لوپ آلومینیوم مشکلی نداره تا حالا برای همچین امواجی تست شده؟

دوشنبه 14 مرداد1392 - 10:04am
مدیر سایت
مدیر سایت

پوریا نوشته است:
حمید جان برای لوپ آلومینیوم مشکلی نداره تا حالا برای همچین امواجی تست شده؟

در خصوص اسکلت قطعا آلومینیوم بهترین گزینه هست بشرطی که بتونین طبق نکاتی که گفته شد درست درش بیارین! درسته کمی قدرت کم میشه ولی با توجه به وجود مبدل که امکان تغییر قدرت فرستنده رو هم به ما میده ؛ مساله قدرت مهم نیست. مساله ثبات خیلی مهم تره که با اسکلت آلومینیوم ثبات بهتری بدست میاد. کلا عرض کردم که اسکلت توباکسهایی مثل TM808 و TF900 میتونه الگوی خوبی باشه.

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 14 مرداد1392 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من هم دقیقا همین برام جای تعجب داشت که سوال کردم .در صفحات قبل چند بار تاکید شده بود که لوپ هارو نمیشه از الومینیوم ساخت و فقط اسکلت از الومینیم باشه وحتما لوپ ها چوبی یا پلاستیکی باشند که من هم همونطور ساختم( ص 89) حتی فویل روی سیم ها هم باید خیلی نازک باشه حال چطور روش عوض شده و کل اسکلت آلومنیومی شده.

دوشنبه 14 مرداد1392 - 10:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یه سوال برام پیش اومده .... همونطور که گفتم چند سال پیش ( حدودا 6 ) یه تو باکس ساده ساخته بودیم با دوستا... مقدمات و اطلاعات کار از روی فایلی به نام T/R LOCATOR نوشته Charles D. Rakes و روش نصب و تهیه آنتن و این چیزا هم از همون بود... فقط مدارها رو تغییر داده بودیم و کلا یه مدار دیگه به عنوان فرستنده و گیرنده موج سینوسی روش گذاشته بودیم... فرکانس تولیدی دقیقش یادم نیست.... حالا با توجه به اون پیشینه این برام سوال شده که بهترین فرکانس برا تو باکس چیه ... آخه یه جا خونده بودم که 12.5 کیلوهرتز برا دفینه خوبه و برای حفره ها و لوله ها حدودای 70 کیلو هرتز... آیا نمیشه این مدار رو طوری درست کرد که قابلیت انتخاب فرکانس داشته باشه ؟
این فقط یه سوال از روی کنجکاوی بود....

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

دوشنبه 14 مرداد1392 - 1:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure