انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 مهر1403 - 12:49pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

sasanasadi نوشته است:
دوستان مدار رو تکمیل کردم ولی وقتی داخل جعبه کارگذاشتم نمیدونم چش شد دیگه به فلز حساسیت نداره و اصلا بوق نمیزنه هر بلایی هم که میشد سرش اوردم راه نیفتاد.
لوازم گرفتم دوباره بسازم .
واقعا اگه تو خاک جواب نمیده بیخیال شیم.
دوستان غیر از آقا مهدی کسی تو خاک تست گرفته؟
خواهشا یکی جواب بده موندیم تو آمپاس. :(( #:-s

سلام دوستان
ساسان جان شما جامپرهاتو تست کن ببین قطعی نداره؟
منم مشکلی شبیه این داشتم و کلی ور رفتم آخرش دیدم یکی از جامپرها شل شده.
موفق باشی

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 9:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
والا از پشت دیواره بتونی که خوب زد نمی دونم مهدی چرا تو خاک نزده حالا منم تست میکنم چند روزی واقعا سرم شلوغه خونه تعمیییرات دارم

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 10:15am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی
با راهنمایی که دوستان فرمودن مشکل ترانزیستور bc 517دستگاهم حل شد که ازشون تشکر میکنم .
ترانزیستور سریع داغ میکرد و دود میکرد که تو بازار گشتم یه مارک دیگه پیدا کردم داغ که نکرد هیچ بسیار هم صدای صاف و واضحی از دستگاه شنیده میشه . عکس دو ترانزیسور را آپ کردم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 4:29pm

دوستان ظاهرا بین همه ی این پاسیهای دیجیتال BRN خوب بود که بردش رو دیدیم.به نظر من یا باید یک مدار رو از پایه خودمون طراحی کنیم و یا بریم سراغ همون انالوگهایی مثل sand banks 150 metal detector و دلتاپالس2 و APULSE که بهترین جوابها رو دادن.من دارم دلتا رو میسازم اون دو تا رو هم میسازم ببینم کدوم بهتره.اگه دوشتان همکاری داشته باشند با جدا کردن قسمتهای مختلف این مدارها و شناسایی کارایی هر بخشش میشه همشو ریخت رو هم و یک مدار دیجیتال که برنامشو خودمون نوشته باشیم ازتوش در بیاریم.به نظر من روی هیچ مدار دیجیتال اماده ای نمیشه کار کرد و روش حساب باز کرد حداقل تا وقتی که برنامش دستمون باشه.فکر نکنم دیگه بحث روی این مدار فایده ای داشته باشه؟

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 5:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
والتاژ 18 کردم bc517ترکید X_X نیاز هست مقاومتی رو تغیر بدم یا از رگیاتور استفاده کنم :D

انسان های موفق همیشه به دنبال فرصتی برا کمک به دیگران میگردند
انساهای ناکام همیشه میپرسند چی به من میرسه؟

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 6:36pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان همونطور که دوستان هم چند مورد اشاره کردن ظاهرا این ترانزیستور 517 از چند نوع در بازار وجود داره که احتمال هم داره غیر از مساله معیوب بودن ترتیب پایه های یکی با دیگری فرق داشته باشه! پس شما باید به این مساله دقت کنین.
در هر صورت خیلی بهتره که سر راه بلندگو یک مقاومت 10 اهم یا بیشتر قرار بدین تا به این ترانزیستور فشار نیاد. در صورت بالا بردن ولتاژ هم این مساله ضرورت بیشتری پیدا میکنه.

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
هاروارد جان به نظر من هم SANDBANK150بهتراز همه مدارات موجود تو انجمن هست که میشه روش کارکرد و حتی ورژن جدید این مدار هم ساخته شده به نام GERBER 2 که با لپ یک در یک فلزی ۲۵ سانتی رو در دومتر و هفتاد با ثبات و پایداری کامل میزنه که عکسش رو تو قسمت sandbanks150گذاشتم فقط دنبال شماتیک و قطعاتش بودم که تو سایت ELECTERODA هست ولی چون با گوشی وارد میشم اجازه ثبت نام و برای دانلود نمیده یکی لطف کنه با سیستم وارد بشه و تمام فایلهارو دانلود کنه تا روش کاربشه

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 7:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
علی جان همونطور که دوستان هم چند مورد اشاره کردن ظاهرا این ترانزیستور 517 از چند نوع در بازار وجود داره که احتمال هم داره غیر از مساله معیوب بودن ترتیب پایه های یکی با دیگری فرق داشته باشه! پس شما باید به این مساله دقت کنین.
در هر صورت خیلی بهتره که سر راه بلندگو یک مقاومت 10 اهم یا بیشتر قرار بدین تا به این ترانزیستور فشار نیاد. در صورت بالا بردن ولتاژ هم این مساله ضرورت بیشتری پیدا میکنه.

مهندس حمید عزیز اول کار میکرد بعد از 2 دقیقه دیدم ضعیفشد سپس ترکید و بلندگو داغ کرد ممنون میشم اگه درحد زیر دیپلم :D بهم بگی مقاومت دقیقا کجا بزارم :ymhug:

جمعه 18 مرداد1392 - 7:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی نوشته است:
حمید نوشته است:

مهندس حمید عزیز اول کار میکرد بعد از 2 دقیقه دیدم ضعیفشد سپس ترکید و بلندگو داغ کرد ممنون میشم اگه درحد زیر دیپلم :D بهم بگی مقاومت دقیقا کجا بزارم :ymhug:

من با استفاده از 517 مرغوب، همونی که دوستمون عکسشو گذاشته، تا 22ولت هم دادم مشکلی پیش نیومد
مشکلت همون 517 هستش

جمعه 18 مرداد1392 - 12:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
علی نوشته است:
حمید نوشته است:

من با استفاده از 517 مرغوب، همونی که دوستمون عکسشو گذاشته، تا 22ولت هم دادم مشکلی پیش نیومد
مشکلت همون 517 هستش

چه مارکی عزیز بگیرم ;)

جمعه 18 مرداد1392 - 12:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure