انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 9:07am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 , 2008 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت جناب مهندس.
اقا یه پروگرامر stk 500 خریدم هر کاری کردم سیدیشو نصب کردم کانکت نمیشه اکستریم بورنر هم همه چیش وصله دو تا فایلو توی کامپیوترم جایگزین کردم ایسی 328 رو هم انتخاب کردم اما میزنم ارور میده..احتمال داره پشتیبانی نکنه

یکشنبه 18 مهر1395 - 2:32pm
مدیر کل
مدیر کل

انگار ما تا اینجا و در راهنما روضه الکی خوندیم! دوست عزیز این پروگرامر با برنامه پیشنهادی کار نمیکنه! توضیح مفصل رو در راهنما قید کردم. باید از برنامه های دیگه کمک بگیرین و بخش فیوز بیتهای تفصیلی رو با دقت مطالعه کنین. وقتی به توصیه بنده اهمیت ندادین و چنین پروگرامری تهیه کردین طبیعیه که کارتون مشکل میشه.

یکشنبه 18 مهر1395 - 4:03pm

حمید نوشته است:
hadilg نوشته است:
سلام بر دوستان مخصوصا استاد حمید عزیز :x
من مدار فلزجو ورو ساختم اما چند مشکل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید. ^:)^ ^:)^ ^:)^
1- دیلی اتوماتیک روی8 است
اعداد سه گانه 342 790 812
لوپم هفتاده با سیم یک افشان
به نظرتون مشکل از کجاست
در ضمن سوکت نظامی 4 پین فلزی با مغزی پلاستیکی استفاده کردم و فاصله سیم لوپ از روی برد تا پشت سوکت 10 سانته
=============
نکته بعدی اینه که می خواستم از پاور بانک لب تاپ به جای باتری استفاده کنم نظرتون جیه ؟ جواب میده ؟
پاور بانک romos مدل sofun 4

خسته نباشین.
بیشتر بنظر میاد مشکل از لوپ و کابل لوپ هست. عدد دوم و سوم نباید تا این حد نزدیک باشن. دیلی 8 هم مشخصا بیش از حد پایینه. کانکتور فلزی هم که طبیعتا مناسب نیست. مغزی پلاستیکی هم کمکی نمیکنه! بدنه کانکتور نباید فلزی بخصوص آهنی باشه. کلا هر چی توی راهنما ذکر کردیم رعایت نکردین!
اگر حداقل ولتاژ خروجی اون پاور بانک 15 ولت باشه میتونین ازش استفاده کنین.

استاد ممنون از راهنماییتون . :( مهندس ماشالا شما اینقدر کامل و ریز نوشتین منی که هیچی بلد نبودم مدارو برا اولین بار روشن کردم جواب داد. @};- @};- @};- @};-
مشکل مداری هم دیلی رو پایین می اورد؟؟ سعی کردم همه قطعاتو اصل بگیرم.
من اشتب کردم لوپ 57 سانته . با مقاومت 1.2 و سلفی 382 عکسارو بپیوست می زارم. این لوپ مال یه فلزیاب پالسی دیگه هست استفاده کردم .
کابل rg580 120 سانت.
می خوام مطمن شم که مشکل از لوپه . کلا سوکتا روعوض می کنم
اگه به نظرتون مشکل دیگه ای هست بفرمایید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 18 مهر1395 - 4:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
مشخصات لوپ شما درسته. فقط بهتر بود از سیم لاکی استفاده میکردین. سیم افشان علاوه بر اینکه اصولا برای سیمپیچی زیاد مناسب نیست ؛ بسته به جنس روکش ممکنه نتایج متفاوتی ایجاد کنه. فعلا بهتره سایر موارد رو بررسی کنین و در نهایت یک لوپ بهتر بسازین.

یکشنبه 18 مهر1395 - 4:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام همگی بخصوص مهندس حمید عزیز ، آقا من یه لوپ 30 سانت ساختم به مدار وصلش کردم ولی زو ال سی دی میزنه کویل ارور ، من دو سر سیم لوپ رو مستقیم به محل شماره یک و دو لوپ روی مدار نصب کردم . میخواستم بدونم اینکه مستقیم به مدار ئصلش کردم مشکل ساز شده یا اینکار مشکلی ایجاد نمیکنه و کلا اشکال از چیز دیگهست؟ ببخشید ، مرسی دوستان و مهندس حمید :(

دوشنبه 18 مهر1395 - 1:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. @};-
بنظر میاد در اپراتوری هنوز زیاد وارد نیستین. توصیه میکنم راهنمای جدید رو با دقت مطالعه کنین. برخی مواردی که فرمودین ذکر شده.
باز هم تکرار میکنم برای تفکیک باید لوپ رو روی مرکز هدف چند ثانیه نگه دارین! اگر مرتب لوپ رو حرکت بدین دستگاه تفکیک خوبی به شما نمیده. اگر سنس قوی داشتین ولی تفکیک نمایش پیدا نکرد به احتمال قریب به یقین هدف بی ارزش هست. عدد تفکیک 99 هم معمولا بخاطر بالانس نامناسب و سنس زمین اون قسمت هست. ضمن اینکه وقتی شما سرکه میریزین دیگه نباید توقع سنس فلز داشته باشین! ترکیب سرکه و خاک پر املاح تولید رسانایی الکتریکی بالایی میکنه و فلزیاب خاک اون قسمت رو بلحاظ داشتن رسانایی بعنوان یک فلز میشناسه. لذا همیشه قبل حفاری براورد خودتون رو بکنین و بعد مشغول بشین. این مساله در مورد فلزیاب ها عمومیت داره و اون دستگاه شرکتی دوست شما هم گلد رو الکی نشون داده! هیچ فلزیابی قادر به تفکیک طلا نیست.
تخمین عمق کاملا تجربی هست. این به سایز لوپ ؛ محوطه سنس ؛ میتر سنس ؛ جنس هدف و قدمت اون و جنس خاک بستگی داره! فرمول دقیقی نمیشه داد.

ممنون مهندس حمید از راهنماییه ارزشمندتون ..... :x @};- @};-
بله مطالعه کردم فایل جدید رو خیلی از سوالهایی رو که باهاشون مواجه شده بودم مثل همیشه جامع و کامل و قابل فهم برای کسی مثل بنده ه کمترین آگاهی رو در این زمینه داره توضیح فرمودید... :x
فقط میتونم بگم سپاس و خدا خیرتون بده مهندس @};- @};- @};-

دوشنبه 19 مهر1395 - 9:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مهندس حمید عزیز
ضمن عرض خسته نباشی به شما میخواستم بدونم که من سیستم رو نزدیک به یکسال هستش که درست کردم وطی این مدت هم باهاش کار کردم ولی طی این مدت متوجه شدم که هرچی که زمان میگذره من آی سی رو پروگرام مجدد میکنم از ثبات سیستم کاسته میشه ودائما به بوقهای اضافی وبیخودیش اضافه میشود ودیگه اون سیستمی که اول بود نیست میخواستم بدونم که اولا این بی ثباتی از چی میتونه باشه البته یادآوری کنم که من با همان لوپ وسیم وکانکتوری که از اول درست کرده بودم کارمیکنم ثانیا آیا میشه که اشکال از آی سی که برای چند بار پروگرام شده باشه یابه عبارتی با هربار پروگرام کردن آی سی آیا از کیفیتش کاسته میشه یانه وثالثا آیا ممکنه یکی از قطعات استفاده شده در سیستم بر اثر کارکرد طول این یکسال ضعیف شده باشه واین تو بی ثباتی دستگاه تاثیر داشته باشه .خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید که بتونم اون ثبات اولیه ر و به سیستم برگردونم .بازهم ممنون

دوشنبه 19 مهر1395 - 10:25am
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
سلام همگی بخصوص مهندس حمید عزیز ، آقا من یه لوپ 30 سانت ساختم به مدار وصلش کردم ولی زو ال سی دی میزنه کویل ارور ، من دو سر سیم لوپ رو مستقیم به محل شماره یک و دو لوپ روی مدار نصب کردم . میخواستم بدونم اینکه مستقیم به مدار ئصلش کردم مشکل ساز شده یا اینکار مشکلی ایجاد نمیکنه و کلا اشکال از چیز دیگهست؟ ببخشید ، مرسی دوستان و مهندس حمید :(

ممنون. خسته نباشین.
در مورد خطای لوپ فکر میکنم زیاد توضیح دادیم و در راهنما هم قید شده. اتصال لوپ بدون کابل به مدار جهت تست بخودی خود مشکلی نداره. ولی باید در نظر داشته باشین که لوپ تا مدار تا حدی فاصله داشته باشه وگرنه عملکرد مدار مختل میشه!

دوشنبه 19 مهر1395 - 2:32pm
مدیر کل
مدیر کل

Ali1359 نوشته است:
ممنون مهندس حمید از راهنماییه ارزشمندتون ..... :x @};- @};-
بله مطالعه کردم فایل جدید رو خیلی از سوالهایی رو که باهاشون مواجه شده بودم مثل همیشه جامع و کامل و قابل فهم برای کسی مثل بنده ه کمترین آگاهی رو در این زمینه داره توضیح فرمودید... :x
فقط میتونم بگم سپاس و خدا خیرتون بده مهندس @};- @};- @};-

خواهش میکنم. لطف دارین.
مطمئنا اگر همه دوستان مثل شما به توضیحات و نکات دقت و توجه داشته باشن نتایج بهتری در ساخت و اپراتوری حاصل میشه. ممنون از شما. ایشالا موفق باشین. @};-

دوشنبه 19 مهر1395 - 2:34pm
مدیر کل
مدیر کل

pedram2 نوشته است:
با سلام مهندس حمید عزیز
ضمن عرض خسته نباشی به شما میخواستم بدونم که من سیستم رو نزدیک به یکسال هستش که درست کردم وطی این مدت هم باهاش کار کردم ولی طی این مدت متوجه شدم که هرچی که زمان میگذره من آی سی رو پروگرام مجدد میکنم از ثبات سیستم کاسته میشه ودائما به بوقهای اضافی وبیخودیش اضافه میشود ودیگه اون سیستمی که اول بود نیست میخواستم بدونم که اولا این بی ثباتی از چی میتونه باشه البته یادآوری کنم که من با همان لوپ وسیم وکانکتوری که از اول درست کرده بودم کارمیکنم ثانیا آیا میشه که اشکال از آی سی که برای چند بار پروگرام شده باشه یابه عبارتی با هربار پروگرام کردن آی سی آیا از کیفیتش کاسته میشه یانه وثالثا آیا ممکنه یکی از قطعات استفاده شده در سیستم بر اثر کارکرد طول این یکسال ضعیف شده باشه واین تو بی ثباتی دستگاه تاثیر داشته باشه .خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید که بتونم اون ثبات اولیه ر و به سیستم برگردونم .بازهم ممنون

ممنون. خسته نباشین.
خب اگر اینجور باشه بنده هم مدار رو از همون ابتدا یعنی بیش از 1.5 سال پیش ساختم و هنوز دارم از همون مدار و میکروی اولیه استفاده میکنم. لذا میکرویی که استفاده کردم بیش از هزار بار پس از هر تغییری پروگرام شده و روی مدار قرار گرفته! ولی هیچ مشکلی در زمینه ثبات یا چیز دیگه مشاهده نکردم. پس مشکل نمیتونه بدلیل پروگرامهای مکرر میکرو باشه. معمولا قطعاتی مثل خازن اگر کیفیت خوبی نداشته باشن ممکنه به مرور زمان کارایی خودشون رو از دست بدن و منجر به افت ثبات بشن. همینطور قطعات تحت فشار بخصوص ماسفت ممکنه در این مساله دخیل باشن.

دوشنبه 19 مهر1395 - 2:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 , 2008 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 210 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure