انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 9:46pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام

اسمش تو ذهنم نیست اما sx500نبود.یادمه تمام ایسیهاشو سمباده زده بودن.اسمشو تو اینترنت سرچ کردم اما بغیر دستگاه اماده چیز دیگه پیدا نکردم.راستش من برای عمق زنیش تست هوایی گرفتم و رو زمین تست نکردم اما برای ثباتش چند جا رفتیم برا تست.نسبت به بعضی فلزیابها ثبات خوب و قابل قبولی داشت.

جمعه 18 مرداد1392 - 3:19pm

كرمي نوشته است:
سلام edجان همه جی رو دوستان آماده کردن براتون ازpcbتاعکس و...چیز مبهمی نمونده که :-? :-?

اقای کرمی ازتون بسیار سپاسگذارم.شما لطف بزرگی در حق من وسایر دوستان کردین :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: .راستش فکر کنم مشکل از خودمه.نمیدونم چرا احساس خوبی ندارم.در هر صورت ازشما ممنونم.

جمعه 18 مرداد1392 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقاي كرمي خسته نباشيد
من روي مدار 12 رگولاتور كار ميكنم الان بردش براي كاسه استيل يك متر وبراي سيني( استيل 60 سانت ) 2متر وبيست سانته
من از ترانزيستور tip 35 استفاده كرده ام ميخوام ولتاژ تغذيه ترانزيستور رو افزايش بدم به نظر شما ميشه تا 48 ولت افزايش داد مشكلي كه پيش مياد به نوعي مدار رو خفه ميكنه كه اونوهم برطرفش كردم اگه مقاومت 18 كيلو 358 :-? را تا 1k كاهش بدم تا برد فلزياب زياد بشه واز 2n3055 استفاده كنم فرقي ميكنه؟

جمعه 18 مرداد1392 - 5:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از دوستان كسي sx500 تمام نكرد ؟
آقاي عليخان شما زودتر از بقيه اقدام كرده ايد چه خبر تموم نكردين اگه تمام كردين چقدر واسه كاسه استيل ميزنه؟

جمعه 18 مرداد1392 - 5:54pm
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
آقاي عليخان شما زودتر از بقيه اقدام كرده ايد چه خبر تموم نكردين اگه تمام كردين چقدر واسه كاسه استيل ميزنه؟

متاسفانه ؛ این PCB که اقای کرمی گذاشتن پایه ها خیلی بهم نزدیک هستن و PCB که اقا ارش گذاشته ، خطوط خیلی بهم نزدیک هستن که موقع پرینت و چاپ روی فیبر ، همش خطوط اتصالی داره ، الان دوبار فیبر زدم هر دوتا خراب شد ، دوستان کسی برنامه پرتل نداره ، یه جا خوندم که عکس PCB رو بردن تو پرتل ، اصلاحش کردن ، خیلی خوب شده ،

اطلاعات نحوه انتقال به این صورته : در انتها هم فایل پیوست که عکس PCB به گفته نویسنده به PCB در پرتل تبدیل شد که با پرتل 99 باز میشه

ترفند در نسخه هاي جديد آلتيوم قابل پياده سازي است (Altium Summer 09 or Later). روشي بسيار ساده و در عين حال قابل اجرا.
اولين نكته در مورد لوگو اين است كه لوگوي شما بايد 2 رنگ باشد!!! فقط سياه و سفيد و اگر عكس رنگي را بخواهيد به عنوان لوگو به برد ارسال كنيد مشاهده مي كنيد كه كيفيت عكس به شدت پايين مي آيد.
قدم اول: به برنامه Paint رفته و عكس لوگو را باز كنيد. حال از عكس Save As بگيريد و عكس را با نوع mono chorome bitmap ذخيره كنيد. مي بينيد كه قسمت هاي اضافه عكس از بين رفته و حاشيه ها تيز مي شوند. حال مجدد عكس لوگو را save as كنيد اما اينبار با نوع 24bit bitmap اين كار را انجام دهيد!!! قسمت دوم فراموش نشود چون آلتيوم عكس هاي monochorome را نمي شناسد! برنامه paint را نبنديد!!!
قدم دوم: در حالي كه برنامه paint باز است كل عكس را select كنيد و كپي كنيد!! به برنامه آلتيوم رفته در فايل بردي كه از قبل باز است، با كليد بر روي لايه مورد نظر به لايه مورد نظر برويد و گزينه paste را انتخاب كنيد (Ctrl+V)!!! با كمال تعجب مي بينيد كه لوگو به چه سادگي به برد اضافه شد!!
قدم سوم: گوشه هاي عكس را گرفته و لوگوي خود را به اندازه دلخواه در آوريد و لذت ببريد!! در تغيير سايز دادن لوگو در ابتدا با كمي مشكل برخورد خواهيد كرد!! كه به مرور بعد از اضافه كردن چند لوگو اشكالات خود را در خواهيد يافت . نكته اي كه در اين زمينه وجود دارد اين است كه هنگامي كه گوشه ها فعال است نمي توان لوگو را جابجا كرد. بعد از تاييد سايز لوگو با كليد در ساير نقاط برد، اين گوشه ها از بين مي روند و پس از آن به راحتي لوگو را جابجا كنيد.

در راه اول كه برايتان شرح دادم لوگو به صورت يك fill در مي آيد!! عيب روش بالا در اين است كه اگر برد را با ورژن قديمي جهت ارسال به كارگاه ذخيره كنيد اين احتمال وجود دارد كه لوگو شما از بين برود!!! چون همانطور كه در ابتداي ترفند گفتم اين قابليت نسخه هاي جديد آلتيوم مي باشد و نسخه هاي قديمي اين قابليت را ندارند!!! اگر كاگاه چاپ برد نسخه بروز آلتيوم را دارد با همان نسخه جديد فايل را بدهيد و آنها بدون مشكل برايتان چاپ خواهند كرد.

چه بايد كرد؟؟؟ بايد از لوگويي استفاده كرد كه تنها لاين داشته باشد.
دوست عزيزمان اين مشكل را با بيان مسيري كه دادند حل كردند!!!
قبل اينكه اين دوستمان اين مسير را آموزش دهند من بعد وارد كردن لوگو به برد با لاين روي لوگو را خودم مي كشيدم و در انتها لوگوي اوليه را حذف و لوگوي نهايي كه با لاين بود را نگه مي داشتم. اما در اين برنامه ارايه شده شما فايل لوگو را باز مي كنيد و برنامه يك pcb ايجاد كرده و لوگو را با لاين در آن مي كشد. كافي است كه شما اين لوگو را به برد خود كپي كنيد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 18 مرداد1392 - 6:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

naser1 نوشته است:
من روي مدار 12 رگولاتور كار ميكنم الان بردش براي كاسه استيل يك متر وبراي سيني( استيل 60 سانت ) 2متر وبيست سانته
من از ترانزيستور tip 35 استفاده كرده ام ميخوام ولتاژ تغذيه ترانزيستور رو افزايش بدم به نظر شما ميشه تا 48 ولت افزايش داد مشكلي كه پيش مياد به نوعي مدار رو خفه ميكنه كه اونوهم برطرفش كردم اگه مقاومت 18 كيلو 358 :-? را تا 1k كاهش بدم تا برد فلزياب زياد بشه واز 2n3055 استفاده كنم فرقي ميكنه؟

ناصر خان عزیز تبریک میگم بخاطر این پشتکار ستودنی شما :ymapplause: .استاد ناصر با رعایت ادب احترام خدمت شما عرض کنم که.
اگر 48 ولت بشه یه فکری هم باید برای حمل باطری باید کنی !! انوقت یا خودرو لازمه یا اسب قاطر .
ملاک قدرت رو هم بزار روی فلزی بغییر از استیل !! ملاک بزار مس و طلا چون شما زیر خاکی استیل اصلا پیدا نمیکنی اصلا استیل وجود نداشته . خود من دلتا پالس 2 ساختم قول بهت میدم همین سینی استیل 60 سانت شما رو نزدیک به 3 متر میزنه براحتی 100%
مورد دیگر پیچیدن کویل تخت هست بسیار تاثیر بسزایی داره !!مورد دیگه استفاده از سیم لاکی مرغوب چون سیم لاکی های ایرانی میزان خلوص مس اونها بخاطر گرانی مس خیلی کمه بهمین خاطر اهم بسیار بالایی دارند . الان اهم 20 متر سیم لاکی نیم ایرانی با 20 متر سیم لاکی نیم خارجی اختلاف زیادی داره تقریبا سیم خارجی اهمش نصف سیم ایرانی میشه .انوقت تعداد دور بیشتری میتونید بپیچید قطعا قدرت بیشتری کسب میکنید
سیم لاکی خارجی رو میتونید از مونیتور یا تلویزیون رنگی های فرسوده که پشت لامپ تصویر قرار گرفته بنام دکوزینگ هست باز و استفاده کنید .

جمعه 18 مرداد1392 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
naser1 نوشته است:

ناصر خان عزیز تبریک میگم بخاطر این پشتکار ستودنی شما :ymapplause: .استاد ناصر با رعایت ادب احترام خدمت شما عرض کنم که.
اگر 48 ولت بشه یه فکری هم باید برای حمل باطری باید کنی !! انوقت یا خودرو لازمه یا اسب قاطر .
ملاک قدرت رو هم بزار روی فلزی بغییر از استیل !! ملاک بزار مس و طلا چون شما زیر خاکی استیل اصلا پیدا نمیکنی اصلا استیل وجود نداشته . خود من دلتا پالس 2 ساختم قول بهت میدم همین سینی استیل 60 سانت شما رو نزدیک به 3 متر میزنه براحتی 100%
مورد دیگر پیچیدن کویل تخت هست بسیار تاثیر بسزایی داره !!مورد دیگه استفاده از سیم لاکی مرغوب چون سیم لاکی های ایرانی میزان خلوص مس اونها بخاطر گرانی مس خیلی کمه بهمین خاطر اهم بسیار بالایی دارند . الان اهم 20 متر سیم لاکی نیم ایرانی با 20 متر سیم لاکی نیم خارجی اختلاف زیادی داره تقریبا سیم خارجی اهمش نصف سیم ایرانی میشه .انوقت تعداد دور بیشتری میتونید بپیچید قطعا قدرت بیشتری کسب میکنید
سیم لاکی خارجی رو میتونید از مونیتور یا تلویزیون رنگی های فرسوده که پشت لامپ تصویر قرار گرفته بنام دکوزینگ هست باز و استفاده کنید .

ممنونم عليجان
اون 48 ولت رو با استفاده از مدار 2 برابر كننده ولتاژ ميخوام پياده كنم وگرنه باتري همون 24 ولته :D
راستش آقاي كينگ كه فلزياب 12 رگولاتوره رو اصلاح كرده بود و آقاي هوشي هم از روي pcb ايشون كار ميكنند آقاي كينگ م ميگفت كه تا 7 متر عمق زير خاك ميزنه من مطمعنم توي قطعاتش يه فوتي داره متاسفانه آقاي كينگ رو فراريش دادند ميتونست خيلي كمك كنه من به وبلاگش .... الكترونيك يه سزي زدم در اكثر مداراتش از اين روش استفاده كرده به اصطلاح فوتش اومده دستش وبا قيمت نجومي ميفروشه :((
ميگفت كه فلزياب رو پيش يكي از اعضايه سايت زير خاك امتحان كرده وفيلمش و هم به چند نفر پيام گزاشته بود كاش اون تاپيك محرمانه قبلي كه توسط آقاي كينك ايجاد شده بود رو پاك نميكردند ميديدين كه اين فلزياب 12 رگولاتوره خودش يه غوليه #-o

جمعه 18 مرداد1392 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

انوقت اون 48 ولت از لحاظ امپراژ و نوع شکل موج dc مشکل ساز نیست ؟؟ احتمالا تو نوسانساز کویل مشکل ساز بشه
برای قسمتهای دیگه مدار میشه استفاده کرد در صورتی که لزوم نداره 48 باشه و تو طبقات کویل تا حالا ندیدم افزایش دهنده استفاده کرده باشن

جمعه 18 مرداد1392 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

naser1 نوشته است:

سلام

فیبر رو زدم. با هموم فایل آقای کرمی مشکلی هم نداشت. پس چرا اونو درست نمی کنید.
راجع به ساخت من قطعات رو نخریدم هنوز.
شروع به ساخت کنم خبر میدم
یا حق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 18 مرداد1392 - 10:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
دوستان مدارهای 2برابر کننده ولتاژ معمولا باطری خورند!
حواستون باشه
اگه کسی فیلم از قدرت دستگاه داره لطفا بذاره

عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند.

جمعه 18 مرداد1392 - 10:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 147 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure