انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 11:12am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
خوب شما حالا مدارت كامل شده ، بايد روي تنظيمات بيروني و ولومها كاركني ، به نظر من براي مدار شما 90 سانت فاصله كم بوده بايد 110 حداقل بگذاري و بعد ببيني چطور ميشه ، بنده 115 گذاشتم كه مدارم بهتر هم جواب ميده

خب داداش من که از مبدل استفاده نکردم
یعنی میفرمایید فاصله لوپها باز باید اضافه بشه؟

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 22 مرداد1392 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ilanji عزیز خسته نباشی. نمیدونم چی میتونم به شما بگم که بتونه کمک کننده باشه! خب ساخت این مدار ظرایف کاری زیادی داره. من از اول هم عرض کرده بودم. مشکل شما هم کماکان میتونه از مدارتون باشه و یا از اسکلت شما که استحکام لازم رو نداره. خازن 12 هم هیچ تاثیری نداره. اگر نال نشه سنس تقریبا ندارین! خازن 7 هم خیلی نامیزون باشه باز هم همینطور!

استاد حمید عزیز
من کلا هیچ تغییری توی قطعات ندادم و تمام قطعات رو مرغوب گذاشتم و روی لحیمکاری هم خیلی دقت کردم و از روغن هم استفاده نکردم و تا حدودی شک ندارم که مدار هیچ مشکلی نداره فقز میمونه تنظیم کردن و نال کردن لوپها که شده یه کابوس واسم
شما چه راهی سراغ دارید که حساسیت میتر در زمان نال کردن کم بشه و بشه دقیق صفرش کرد
همونطور که توی پست قبلی هم گفتم خیلی سخت میشه میتر رو صفر کرد و در حد میلیمتر باید تکون بدم و کلا هم صفر نمیشه و بعد از اینکه بزحمت صفرش میکنم با تغیییر ارتفاع و یا زاویه دستهام بازم تنظیمش بهم میخوره؟ چیزی به نظرتون میرسه؟
راستی علت این چیه که اگه ولوم دو رو از مدار خارج کنیم صدا داریم و میتر در دو حالت سرچ و کویل هم حرکت داره و وقتی هم بهش فلز نزدیک میکنیم شدت صوت و حرکت میتر تغییر میکنه؟
اصلا میشه این ولوم رو برداشت؟ :D
خواهش میکنم راهی واسه تنظیم لوپها بدید که بتونم دقیق تنظیمش کنم
سپاس

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 22 مرداد1392 - 6:19pm
مدیر کل
مدیر کل

نه مشکل شما بنطر من ربطی به فاصله لوپ ها نداره. برای مدار تقویت نشده هم بهترین فاصله همون 95 سانت هست. اما این فاصله توی کار کردن یا نکردنش موثر نیست و بیشتر و کمتر هم باشه کار میکنه.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام داداش دستگاه من هم مثل مال شماست میتر موقع نال کردن تا یک چهارم میاد به سمت صفر همون جوری نال میکنم ولی دیگه موقع سرچ ثابته شما یه کاری بکن تمام خطوط فیبر رو با ذره بین کامل نگاه کن مطمئن باش یه جا قطعی داری من دوروز گشتم تا قطعی رو پیدا کردم یه کار دیگه هم میتونی بکنی . اهم متر روبزار تست دیود که بوق میزنه .تمام خطوط رو با اون چک کن موقع چک کردن از رو لحیمی که زدی تست بگیر امکان داره لحیمت خوب نچسبیده

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 22 مرداد1392 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شما لوپ هارو شیلد کردی؟
ولوم ترشولد رو موقع تنظیم میتر دست بزن شاید صفر بشه. پتانسیومتر میتر رو هم حواست باشه.
موقع تنظیم میتر با ولوم سنس و ترشلد بازی کن ببین چه اتفاقی میفته.
جای تنظیم کردن رو هم عوض کن. شاید آهنی چیزی اون نزدیکیاس.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
شما لوپ هارو شیلد کردی؟
ولوم ترشولد رو موقع تنظیم میتر دست بزن شاید صفر بشه. پتانسیومتر میتر رو هم حواست باشه.
موقع تنظیم میتر با ولوم سنس و ترشلد بازی کن ببین چه اتفاقی میفته.
جای تنظیم کردن رو هم عوض کن. شاید آهنی چیزی اون نزدیکیاس.

سلام دوستان
یه چیزی بگم کلی بخندید و روحتون تازه شه :D
بابا من تو خونه دارم نال میکنم تازه رو صندلی آهنی نشستمو جلوی میزم هم یه ستون فلزی هست :))
من که نمیدونستم باید دوروبرم فلز نباشه :-o
ضمنا با این شرایط هم فلز سنس میکنم میگی چطور ؟ الان میگم =))
وقتی که دستگاهو روی زمین ثابت کردمو میون اینهمه فلز سقف و کفو صندلیو میز ناهارخوریو آچار و پیچگوشتیو ..... با هزار بدبختیو بصورت میلیمتری بالخره صفرش کردم \:d/ \:d/
حال جالبترش اینجاست که در دو حالت سرچ و کویل هردو سنس میکنه :-o
وقتی که میتر رو صفر کردم یعنی اصطلاحا نال کردم حال اگه یه فلز تکون بدم میتر حرکت میکنه و اگه دکمه اتومات رو هم نگه دارم بوق هم میزنه :))
حالا وقتی میزارم رو حالت سرچ فقط وقتیکه دکمه اتوماتو نگهدارم سنس میکنه یعنی وقتی کلید فشاری رو میزنم و یکی فلز تک.ن میده یکجوری بوق میزنه و میتر حرکت میکنه که میگی منفجر شد :D
حالا مشکلش چیه؟ @-)

سه شنبه 22 مرداد1392 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس دور برش نباید آهن باشه آخه یه متری دستگاه منم یه در آلمینیومیه :D

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 22 مرداد1392 - 9:49pm
استاد
استاد

دکمه فشاری را باید هر 10 ثانیه یکبار فشاربدی تا دستگاه بالانس بشه و قلز را بزنه در هر دو حالت سنس میکنه ولی فقط در یک حالت عقربه حرکت میکنه

سه شنبه 22 مرداد1392 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والا آقا جاوید دستگاه من در دو حالت هم سنس میکنه وهم میتر حرکت میکنه اون کلید رسیت هم اگه 10 دقیقه هم نزنم باز همون جوری ثابته البته وقتی فشار میدم میتر میچسبه به آخر و بوق شدید میزنه وقتی ول میکنم باز برمیگرده سرجای اولش
این یعنی دستگاهم هنوز مشکل داره؟؟؟؟؟؟

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خب استاد حمید عزیز
اولا بابت زحماتی که کشیدید و میکشید ازتون سپاسگذارم
ولی میخوام با اجازتون یه مواردی رو اشاره کنم که تا حالا شما نگفتید و تنها علتش هم میتونه همین باشه که شما خودتون دستگاهو نساختید و باهاش آزمایشهای زیادی رو انجام ندادید که بنده با اجازه شما و اساتید میخوام چند موردش رو بگم که شاید بتونه به دوستان کمک کنه
استاد عزیز این فلزیاب از اون چیزی که شما پیشبینی کردید بسیار شگفت انگیزتره میفرمایید چطور؟ :D الان عرض میکنم ;;)
خب دوستان نتیجه ای که من تا اینجا گرفتمو الان اعلام میکنم و نکاتی رو میگم که شاید تا حالا همه فکر میکردیم یه مشکله و بارها به عنوان مشکل اینجا مطرح شده و جالب اینجاست که براش راه حلهای زیادی هم مطرح شده و تا جایی پیش رفته که همه گند زدیم به دستگاهی که درست کار میکرده و ما نمیدونستیم =))
1- دستگاه در هر دو حالت تنظیم و سرچ میتونه فلز رو تشخیص بده: این زیادم چیز عجیبی نیست خب دقت کنید زمانیکه ما داریم لوپ رو تنظیم میکنیم با توجه به اینکه حتی ممکنه فلز هم دورو برش باشه ما عقربه میتر رو میاریم سمت صفر حالا اگه یه فلز رو بهش نزدیک کنیم این بالانس به هم میخوره و عقربه حرکت میکنه که با توجه به همین مطلب میتونیم تشخیص بدیم که فلزی اونجا وجود داره
2- در حالت سرچ فقط زمانی فلز سنس میشه که ما کلید فشاری رو نگه داریم و فقط در اینصورته که میتر حرکت میکنه و دستگاه بوق میزنه هرکی هم خلاف این رو عقیده داره خواهش میکنم بارها و بارها انجامش بده و به این نتیجه خواند رسید . موضوع بعدی که باید در باره این کلید فشاری عرض کنم بحث زمان فشار دادنشه که مستقیما تحت تاثیر میزان حساسیت دستگاست یعنی شما هرچه دستگاه حساستر باشه و هرچه فلز نزدیکتر و بزرگتر باشه زمان کمتری رو لازم دارید برای فشار دادن کلید
3- مهمترین مساله که تا حالا همه به چشم یک مشکل بهش نگاه کردن اینه که دستگاه فقط در حالت حرکت فلز سنس میکنه و این به این معنیه که یا باید دستگاه حرکت داده بشه ویا فلز مورد نظر تا سنس صورت بگیره
اینبود حاصل تجربیات بنده از ساختن 4 فیبر کامل و نتایج یکسان که هر بار این مسائل رو به عنوان مشکل تلقی میکردم و هر بار هم قطعات بسیاری رو تعویض نمودم و حالا به این نتیجه رسیدم که اینها اصلا مشکل نیستند و اساس کار دستگاه هستند
موفق باشید :x

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure