انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 1:50pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 ... 87  بعدی
 محرمانه: همكاري جهت ساخت فلزياب 12رگولاتور(pulse germany) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
سلام
ممنون ناصر جان, کابل شبکه رو من دقیق متوجه نشدم ,وقتی که کابل رو از لوله عبور دادم در هر دو سر کابل هر کدوم 8 تا سیم دارم خوب اینا رو چطور بهم وصل کنم ؟

شما در واقع 14 سيم رو به هم وصل ميكنين هفت تا از يك طرف هفت تا هم از طرف ديگر سيم فقط دقت كن كه مثلا از يك طرف كابل سيم سياه رو نگه دار از اونيكي طرف كابل هم سيم سفيد رو نگه دار بعد سيمهايه بقيه رو طوري به هم وصل كن كه همرنگ نباشند تا 8 حلقه كه داخل لوپ درست بشه كه سري هستند وبه هم راه دارند اگه فقط يكي از سيمهاي همرنگ از دو طرف كابل به هم وصل بشه ديگه لوپت كار نميكنه جايه لحيمكاريها رو هم خوب با نوار چسب عايق كن

آخرین بار توسط naser1 در سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:39pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:31pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

گرفتم چی شد ممنون
اهمش تقریبا چند در میاد ناصر جان؟

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
گرفتم چی شد ممنون
اهمش تقریبا چند در میاد ناصر جان؟

سيم و گرفته ام ولي هنوز خوم درستش نكرده ام بايد لوله بگيرم اگه لوپتون بين 2 تا 6 اهم باشه درسته با توجه به فركانس مدار طبق جدول زير
پیوست:
tablegain.gif

براي لوپهاي كوچكتر هم لوله روبه صورت دايره اي در بيارين فقط تعداد دورهاي كابل 4متر داخل لوله بيشتر ميشه ويك سه راه مشكي رنگ پلاستيكي هم كه با پيچوندن دوطرف محكم ميشند كه دو طرفش به لوله دايرهاي لوپ وقسمت وسط 3 راه به دسته فلزياب وصل ميشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

naser1 نوشته است:
hoshi نوشته است:
سلام
ممنون ناصر جان, کابل شبکه رو من دقیق متوجه نشدم ,وقتی که کابل رو از لوله عبور دادم در هر دو سر کابل هر کدوم 8 تا سیم دارم خوب اینا رو چطور بهم وصل کنم ؟

شما در واقع 14 سيم رو به هم وصل ميكنين هفت تا از يك طرف هفت تا هم از طرف ديگر سيم فقط دقت كن كه مثلا از يك طرف كابل سيم سياه رو نگه دار از اونيكي طرف كابل هم سيم سفيد رو نگه دار بعد سيمهايه بقيه رو طوري به هم وصل كن كه همرنگ نباشند تا 8 حلقه كه داخل لوپ درست بشه كه سري هستند وبه هم راه دارند اگه فقط يكي از سيمهاي همرنگ از دو طرف كابل به هم وصل بشه ديگه لوپت كار نميكنه جايه لحيمكاريها رو هم خوب با نوار چسب عايق كن

اقاهوشی منظوراقاناصراینه که این 8رشته سیم باهمدیگربه صورت سری بایدقراربگیره یعنی ته یک رشته بایدبه سررشته بعدی وصل بشه الی اخرالبته برای تستشم کاراسونه اگه ازدورشته ای که بیرون اومده اهمی تونستی اندازه گیری کنی(درحدچنداهم)یعنی اشتباهی رخ نداده واگه اهمی نداشتی معنیش اینه که اشتباهی رخ داده وبایددوباره همه اتصالاتوکنترل کنی

سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
آقا اینو عرض کنم شما با هر کابل شبکه ای نمیتونید اینجور کویل درست کنید

کابل های شبکه که تو بازار 1000 تومن هستن اهمشون خسلی بالا هست

شما باید از کابل های شبکه تمام مسی استفاده کنید که قیمتشون یکم بالاسنت . متری 2500 تومنه

سه شنبه 22 مرداد1392 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای کرمی میتونین بگین فرکانس نوسانسازsx500چنده باتوجه به حذف پتانسیومتردراین قسمت فرکانس تولیدی ثابته وقابل اندازه گیری البته یادم نبودازنظرتئوری هم قابل محاسبه هست

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:01pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
آقا ناصر اگه عملکرد مدار به دلتون بود تمام سوالاتتون رو رو pcb توضیح میدم.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:02pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
روشیک جان اگه به مقاومت47kکنار555نگاه کنی به ی جامپر کوچیک وصل شده میتونی پتانسیومتر بذاری و تغییرش بدی

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hadi-dindar نوشته است:
آقا اینو عرض کنم شما با هر کابل شبکه ای نمیتونید اینجور کویل درست کنید

کابل های شبکه که تو بازار 1000 تومن هستن اهمشون خسلی بالا هست

شما باید از کابل های شبکه تمام مسی استفاده کنید که قیمتشون یکم بالاسنت . متری 2500 تومنه

آقايه ديندار كاملا درست ميفرمايند كابل بايد مسي باشه و شيلد هم نداشته باشه

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یک سوال من تاحالابامداراتی که سروکارداشتم درقسمت راه اندازسیم پیچ بیشترازترانزیستورفت وکمترازترانزیستوربی پلاراستفاده شده ایاکسی ازدوستان مدای رودیده که ازترانزیستورباتکنولوژیIGBT استفاده کرده باشه

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 869 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 ... 87  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Nodehi , Radvi و 102 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure