انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 11:08am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

شما شصتی دارید یا کلید فشاری؟ کلید یعنی مثلا وصل می کنه و تا فشارش ندی قطع نمیکنه. ما شصتی نیاز داریم یعنی یه لحظه فشار و در نتیجه وصل؛ بعد رها یعنی قطع.
من دستگاه رو میزاشتم اونور خونه و خودم اینطرف فلز رو جلوش میگرفتم صدا میداد.(من دکمه اتو رو همزمان نگه نداشته بودم)
فلز ثابت بود باز هم صدا میداد!
یکی ساختم دکمه اتو بالانس خوب کار نمیکرد که بعدها مشکلشو فهمیدم. حداقلش سه تا خازن اشتباه بود!

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
2- در حالت سرچ فقط زمانی فلز سنس میشه که ما کلید فشاری رو نگه داریم و فقط در اینصورته که میتر حرکت میکنه و دستگاه بوق میزنه هرکی هم خلاف این رو عقیده داره خواهش میکنم بارها و بارها انجامش بده و به این نتیجه خواند رسید . موضوع بعدی که باید در باره این کلید فشاری عرض کنم بحث زمان فشار دادنشه که مستقیما تحت تاثیر میزان حساسیت دستگاست یعنی شما هرچه دستگاه حساستر باشه و هرچه فلز نزدیکتر و بزرگتر باشه زمان کمتری رو لازم دارید برای فشار دادن کلید
3- مهمترین مساله که تا حالا همه به چشم یک مشکل بهش نگاه کردن اینه که دستگاه فقط در حالت حرکت فلز سنس میکنه و این به این معنیه که یا باید دستگاه حرکت داده بشه ویا فلز مورد نظر تا سنس صورت بگیره

سلام

شما شصتی دارید یا کلید فشاری؟ کلید یعنی مثلا وصل می کنه و تا فشارش ندی قطع نمیکنه. ما شصتی نیاز داریم یعنی یه لحظه فشار و در نتیجه وصل؛ بعد رها یعنی قطع.
من دستگاه رو میزاشتم اونور خونه و خودم اینطرف فلز رو جلوش میگرفتم صدا میداد.(من دکمه اتو رو همزمان نگه نداشته بودم)
فلز ثابت بود باز هم صدا میداد!
یکی ساختم دکمه اتو بالانس خوب کار نمیکرد که بعدها مشکلشو فهمیدم. حداقلش سه تا خازن اشتباه بود!

سلام دوست عزیز
دکمه فشاری قرمز یعنی توی حالت عادی قطعه و وقتی فشار میدیم وصل میشه
حال چطوریه من 4بار این فیبرو ساختم و مو به مو تمام نکات رو اجرا کردم همیشه اینطوری بود و من فکر میکردم خرابه همه هم میگفتن خرابه حالا با همین حالت خرابیش مثل شیر سنس میکنه بقیه هم سنس میکردن و من فکر میکردم مشکل داره ولی امروز که بیشتر از صدبار با حرکت دادن فلز و دستگاه متوجه شدم که دستگاه هیچ مشکلی نداره و از اولشم نداشته
ضمنا شاید همون تغییراتی که شما دادین توی خازنها دستگاهتون رو خراب کرده و مثل مال من نیست :))
یه چیز دیگم هست داداش که من تا حالا تست نکردم اونم اینکه توی محیطی که اصلا فلز نباشه به غیر از فلز مورد تست که ایشالا تا چند روز دیگه میرم کوه چک میکنم و نتایج رو کاملا میزارم تا بقیه استفاده کنند
فقط تنها چیزیکه بازم تاکید میکنم دوستان دستگاه چه با کلید فشاری چه بی کلید فشاری چه با بوق چه بی بوق میتونه سنس کنه نگران نباشید و هرجوری بود استفاده کنید :D
آقای علیخان دوست عزیز یعنی شما میفرمایید که این یه مشکله که باید کلید رو بگیری تا سنس کنه؟ :-\ حالا شما چکار کردید که حل شد بگو مام همون کارو بکنیم دیگه YMWHISTLE خواهشا شما دیگه مثل اون آقای ایکس نگو که یه تغییراتی دادم درست شد و فلان شد بعد برو 2 ماه دیگه بیا بگو به به عجب تغییراتی دادم خب اگه چیزی بلدی بگو تا دوستانی مثل من که هیچی بلد نیستیم استفاده کنیم دیگه YMWHISTLE رو دستگاه منم دیگه عیب نزار که واقعا دلخور میشم [-X :-*
منتظر راهنماییات هستما نری 2 ماه دیگه بیای بگی به به \:d/

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

سه شنبه 22 مرداد1392 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اول اینکه خدارو شکر دستگاه شما کار میکنه :ymapplause: . خاصیت این انجمن همینه شاید صفحات وسطی این تاپیک رو ببینی من رو هم در حال مو کشیدن و گیج رفتن سر ببینی :D بعد با کمک دوستان مشکلات حل شدن.
رو دستگاه شما هم عیب نمیزارم خیالت راحت. اصلا آخر توباکس اونیه که شما راه انداختی :p ;)
من دوباره فیبرشو زدم که درست شد قبلا هم گفتم با فیبر جدید زدم تا باطری وصل کردم جواب داد. حین مونتاژ دوباره متوجه قطعات اشتباهی شدم. الان در حال طراحی یه اسکلت برای دستگاهم که تموم بشه عکسشو میزارم.
خوشحالم دستگاهت کار کرد. الان وظیفه شما هم سنگین تر شده باید به بعدی ها کمک کنی. این مرام این انجمن و مخصوصا مهندس حمید.
یا حق

چهارشنبه 22 مرداد1392 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
باید بگم که من هم دستگاهمو از روفیبر صفحه 31 ساختم ولی دیگه اینجوری نیست که دکمه رو نگه داری تا برات سنس کنه
دستگاه من وقتی نال میکنی هم سنس میکنه هم میتر حرکت میکنه در حالت سرچ هم همین طوره در هر حالت هم اون شستی رو فشار میدی میتر میچسبه به آخر و صدا شدید میشه
البته در اول نه با شستی سنس میکرد نه بدون شستی تا اینکه این مواردی رو که روش با دایره قرمز مشخص کردم دیدم موقع سوراخ کاری سه نظام مته خورده یه خراش کوچیک روش انداخته بعد فهمیدم قطعی مداره بعد وصل کردنش سنس کرد
ولی الان یه مشکلی که دارم اینکه تا میخام مبدل ولتاژو وصل کنم از ولتاژ 12 که مبدل تامین میکنه تا 21 هر چه قدر ولتاژ میره بالا فرکانسم میاد پایین جوری که رو 18 ولت فرکانس میشه 7.12کیلو هرتز در این صورت هم به جای اینکه تقویت بشه افت داره ورق 40سانتو از 20سانتی سنس میکنه
موندم چی کار کنم
کسی میدونه مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 22 مرداد1392 - 12:40am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقاي كاوشگر فكر ميكنم شما خازن سي1 رو بايد ولتاژ بالا بذاري ، 47 نانو 250 ولت

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 22 مرداد1392 - 1:22am
مدیر کل
مدیر کل

امیدوارم دوستانی که جدیدا این مدار رو ساختن به صحبتهای علیجان و جاوید عزیز و مهدی و آرش و خود اقا مجتبی هم دقت کنن. چون این عزیزان کسانی هستن که این مدار رو در گذشته راه انداختن و شاید حتی چند بار هم ساختن و نتیجه خوبی گرفتن.
کاوشگر عزیز در مورد تغییر فرکانس هم من به شما عرض کردم که با افزایش ولتاژ و تقویت اصلا نباید فرکانس عوض بشه و هیچ ربطی نداره. مدار شما یا مبدل شما بنظر من هنوز مشکل داره.
در مورد علامتهایی هم که روی فیبر گذاشتین متوجه نشدم! این قسمتها هم درست هستن. فقط در مورد اینکه این سیمها اتصالی به نقاط اطراف نکنن باید دقت کرد.

چهارشنبه 22 مرداد1392 - 1:50am
استاد
استاد

ilanji نوشته است:
خب استاد حمید عزیز
اولا بابت زحماتی که کشیدید و میکشید ازتون سپاسگذارم
ولی میخوام با اجازتون یه مواردی رو اشاره کنم که تا حالا شما نگفتید و تنها علتش هم میتونه همین باشه که شما خودتون دستگاهو نساختید و باهاش آزمایشهای زیادی رو انجام ندادید که بنده با اجازه شما و اساتید میخوام چند موردش رو بگم که شاید بتونه به دوستان کمک کنه
استاد عزیز این فلزیاب از اون چیزی که شما پیشبینی کردید بسیار شگفت انگیزتره میفرمایید چطور؟ :D الان عرض میکنم ;;)
خب دوستان نتیجه ای که من تا اینجا گرفتمو الان اعلام میکنم و نکاتی رو میگم که شاید تا حالا همه فکر میکردیم یه مشکله و بارها به عنوان مشکل اینجا مطرح شده و جالب اینجاست که براش راه حلهای زیادی هم مطرح شده و تا جایی پیش رفته که همه گند زدیم به دستگاهی که درست کار میکرده و ما نمیدونستیم =))
1- دستگاه در هر دو حالت تنظیم و سرچ میتونه فلز رو تشخیص بده: این زیادم چیز عجیبی نیست خب دقت کنید زمانیکه ما داریم لوپ رو تنظیم میکنیم با توجه به اینکه حتی ممکنه فلز هم دورو برش باشه ما عقربه میتر رو میاریم سمت صفر حالا اگه یه فلز رو بهش نزدیک کنیم این بالانس به هم میخوره و عقربه حرکت میکنه که با توجه به همین مطلب میتونیم تشخیص بدیم که فلزی اونجا وجود داره
2- در حالت سرچ فقط زمانی فلز سنس میشه که ما کلید فشاری رو نگه داریم و فقط در اینصورته که میتر حرکت میکنه و دستگاه بوق میزنه هرکی هم خلاف این رو عقیده داره خواهش میکنم بارها و بارها انجامش بده و به این نتیجه خواند رسید . موضوع بعدی که باید در باره این کلید فشاری عرض کنم بحث زمان فشار دادنشه که مستقیما تحت تاثیر میزان حساسیت دستگاست یعنی شما هرچه دستگاه حساستر باشه و هرچه فلز نزدیکتر و بزرگتر باشه زمان کمتری رو لازم دارید برای فشار دادن کلید
3- مهمترین مساله که تا حالا همه به چشم یک مشکل بهش نگاه کردن اینه که دستگاه فقط در حالت حرکت فلز سنس میکنه و این به این معنیه که یا باید دستگاه حرکت داده بشه ویا فلز مورد نظر تا سنس صورت بگیره
اینبود حاصل تجربیات بنده از ساختن 4 فیبر کامل و نتایج یکسان که هر بار این مسائل رو به عنوان مشکل تلقی میکردم و هر بار هم قطعات بسیاری رو تعویض نمودم و حالا به این نتیجه رسیدم که اینها اصلا مشکل نیستند و اساس کار دستگاه هستند
موفق باشید :x

درود بر شما
هر دو نکته را که فرمودی تقریبا برعکس هست
اگه فلز نزدیک لوپ باشه در هنگام تنظیم میتر.میتر به صفر نمیرسه و مدام دستگاه صدا میده و میتر تنظیم نمیشه میتر زمانی نال یا تنظیم هست که عقربه روی صفر باشه و صدای بوق دستگاه در نیاد
فلز چه ثابت باشه چه متحرک و یا اینکه چه دستگاه ثابت باشه و چه متحرک فرقی در سنس فلز نمیکنه
در ضمن کلید فشاری را باید یک بار زد تا بالانس بشه بعد از 10 یا 15 ثانیه که دوباره عقربه خود بخود بالا رفت مجددا باید کلید فشاری را زد و کلید فشاری موقع سنس نباید گرفته شود

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 5:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
ilanji نوشته است:
خب استاد حمید عزیز
اولا بابت زحماتی که کشیدید و میکشید ازتون سپاسگذارم
ولی میخوام با اجازتون یه مواردی رو اشاره کنم که تا حالا شما نگفتید و تنها علتش هم میتونه همین باشه که شما خودتون دستگاهو نساختید و باهاش آزمایشهای زیادی رو انجام ندادید که بنده با اجازه شما و اساتید میخوام چند موردش رو بگم که شاید بتونه به دوستان کمک کنه
استاد عزیز این فلزیاب از اون چیزی که شما پیشبینی کردید بسیار شگفت انگیزتره میفرمایید چطور؟ :D الان عرض میکنم ;;)
خب دوستان نتیجه ای که من تا اینجا گرفتمو الان اعلام میکنم و نکاتی رو میگم که شاید تا حالا همه فکر میکردیم یه مشکله و بارها به عنوان مشکل اینجا مطرح شده و جالب اینجاست که براش راه حلهای زیادی هم مطرح شده و تا جایی پیش رفته که همه گند زدیم به دستگاهی که درست کار میکرده و ما نمیدونستیم =))
1- دستگاه در هر دو حالت تنظیم و سرچ میتونه فلز رو تشخیص بده: این زیادم چیز عجیبی نیست خب دقت کنید زمانیکه ما داریم لوپ رو تنظیم میکنیم با توجه به اینکه حتی ممکنه فلز هم دورو برش باشه ما عقربه میتر رو میاریم سمت صفر حالا اگه یه فلز رو بهش نزدیک کنیم این بالانس به هم میخوره و عقربه حرکت میکنه که با توجه به همین مطلب میتونیم تشخیص بدیم که فلزی اونجا وجود داره
اینبود حاصل تجربیات بنده از ساختن 4 فیبر کامل و نتایج یکسان که هر بار این مسائل رو به عنوان مشکل تلقی میکردم و هر بار هم قطعات بسیاری رو تعویض نمودم و حالا به این نتیجه رسیدم که اینها اصلا مشکل نیستند و اساس کار دستگاه هستند
موفق باشید :x

درود بر شما

هر دو نکته را که فرمودی تقریبا برعکس هست
اگه فلز نزدیک لوپ باشه در هنگام تنظیم میتر.میتر به صفر نمیرسه و مدام دستگاه صدا میده و میتر تنظیم نمیشه میتر زمانی نال یا تنظیم هست که عقربه روی صفر باشه و صدای بوق دستگاه در نیاد
فلز چه ثابت باشه چه متحرک و یا اینکه چه دستگاه ثابت باشه و چه متحرک فرقی در سنس فلز نمیکنه
در ضمن کلید فشاری را باید یک بار زد تا بالانس بشه بعد از 10 یا 15 ثانیه که دوباره عقربه خود بخود بالا رفت مجددا باید کلید فشاری را زد و کلید فشاری موقع سنس نباید گرفته شود

سلام دوست عزیز
عرض کردم که مال من اینطوریه و هر4تایی که ساختم اینطوری بود همه هم میگن اشتباست ولی کار میکنه : به روشی که گفتم . چطوریشو نمیدونم ولی قطع به یقین نتیجه ای که الان میشه گرفت اینه که یا من 4 بار یک فایل رو اشتباه میسازم و دست بر قضا هر 4بار یه اشتباه رو میکنم که باعث باشه باز دست بر قضا فلزیاب دقیقا بصورت قبل و با همون ویژگیها و خصوصیات کار کنه :D
و یا اینکه چیزی که من ساختم با چیزی که شما ساختید یکی نیست که با توجه به شواهد و موجودات و مستندات که دال بر این است که هیچ چیز بیشتر از اینها که در تاپیک موجود است درباره این فلزیاب وجود ندارد که باز بر میگردیم روی خط اول یعنی همان دست بر قضا
حالا قضاوت با شما یامن و بسیاری از دوستان من دست بر قضا یک فلزیاب رو بصورت اشتباه و باز دست بر قضا با یک اشتباه یکسان میسازیم که به نحوی کار نمیکنه و به نحوی دیگه دست بر قضا کار میکنه البته نه کاری که دست بر قضا شبیه کارایی دستگاه شما باشه ولی توصیه میکنم مرور کنید تاپیک رو ببینید چند نفر از دوستان این مشکلات دست بر قضارو داشتند و باز توصیه میکنم تاپیک اپراتوری توباکس رو هم مشاهده کنید شاید دست بر قضا و به صورت کاملا تصادفی با من هم عقیده شدید
سپاس :x

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 5:49am
استاد
استاد

عامل اصلی همه اشتباهات ابتدا در فیبر زدن هست که باید یکی پیدا بشه فیبر درست برای کسانی که میخواهند توباکس را درست کنند بزنه تا بمونه سوار کردن قطعات بعدش هم بی کیفیتی قطعات هست که موثر میباشد
دوستان اگه جایی سراغ دارند که کسی فیبر تمیز بزنه معرفی کنند و یا کسا نی که فروشگاه قطعات کار درست سراغ دارند توی سایت معرفی کنند تا دیگه کسی نخواد ویلون شهر بشه برای یک قطعه با خرج و مخارج امروزی
چون این توباکس ارزش ساخت داره پس باید فیبر از یه جا زده بشه که همه نتیجه یکسان داشته باشند قطعات را هم از یه فروشگاه معتبر بگیرند تا نه کسی الاف قطعه دیگه نشه

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 6:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
عامل اصلی همه اشتباهات ابتدا در فیبر زدن هست که باید یکی پیدا بشه فیبر درست برای کسانی که میخواهند توباکس را درست کنند بزنه تا بمونه سوار کردن قطعات بعدش هم بی کیفیتی قطعات هست که موثر میباشد
دوستان اگه جایی سراغ دارند که کسی فیبر تمیز بزنه معرفی کنند و یا کسا نی که فروشگاه قطعات کار درست سراغ دارند توی سایت معرفی کنند تا دیگه کسی نخواد ویلون شهر بشه برای یک قطعه با خرج و مخارج امروزی
چون این توباکس ارزش ساخت داره پس باید فیبر از یه جا زده بشه که همه نتیجه یکسان داشته باشند قطعات را هم از یه فروشگاه معتبر بگیرند تا نه کسی الاف قطعه دیگه نشه

جاوید جان استاد عزیز
به یکتایی خدا این مدت تقریبا دوماه هیچ دغدغه ای بغیر از ساخت این فلزیاب نداشتم و در مجموع هم سرهم یک هفته وقتم رو مشغول کار دیگه ای بغیر از این توباکس نکردم حال صرف نظر از وقتیکه براش گزاشتم و یا پولی که بابت ساختش هزینه کردم و هربار هم چندین برابرش خریدم و با توجه به اینکه بسیاری از دوستان هم همین مشکلات رو داشتند و باز با توجه به اینکه تعداد معدودی از دوستان تونستن بسازن و استفاده کنند میتوان به این نتیجه رسید که یه جای توباکس میلنگه کجاشو دیگه الله اعلم
باید بگم که از ته دل دلم واسه خودم و وقتم میسوزه اما چه کنم که روزگار لعنتی مجبورمون میکنه فکرمون رو ببریم سمت گنجی که تا حالا هیشکی ندیده ولی همه شنیدن
سپاس :x

چهارشنبه 23 مرداد1392 - 6:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure