انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 مهر1403 - 11:05am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 , 114 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

دوست عزیز توباکس خوب جواب میده یه فیلم برای استاد مهدی و استاد حمید و استاد مجتبی فرستادم که الان اجازه پخش را از ارایه دهنده فیلم گرفتم حالا هر کدام از این استادها اگر امکان داره فیلم را در سایت قرار بدهند تا دوستان مطمعن شوند
با نشکر از شما

یکشنبه 27 مرداد1392 - 11:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به همه دوستان
آقا شما چه زود نا امید میشید
من خودم توباکسو تازه تموم کردم چند تا مشکل داشتم که اونم مربوط به مبتدی بودن خودم میشد وگرنه مدار درسته وکارش حرف نداره
البته من دستگاهمو تو خونه آپارتمانی تست کردم ولی طبق گفته اساتید تو خونه نمیشه بردش رو زیاد کرد
باور کنید متعصفانه یا خوشبختانه یه شغلی دارم که ساعت 8 صبح میرم سر کار عصر ساعت 6----7 میام خونه این دستگاه رو هم شبانه روش کار کردم حتی اگه به پستام نگاه کنین ساعت پستهام مشخصه ولی با وجود این هرگز دلسرد نشدم تا 4 صبح بیدار میموندم تا ببینم مشکل کار از کجاست. حمید آقا رو هم تو این مدت خیلی اذیت کردیم ولی ایشان بی منت همه پستهامو جواب دادن
شما هم باید سعی کنین اونایی که میگن نمیشه مطمئن باشن مدار درسته حتما یه جا دارن اشتباه میکنن
یه بار دیگه از اول همه قطعات رو چک کنین ابزار هم خیلی مهمه یکی از بزرگترین اشکالات من همین ابزار تست فرکانس بود که فکر میکردم دستگاه مورد داره در حالی که مشکل از ابزار من بود
دلسرد نشین یه بار دیگه مدارتونو با حوصله نگاه کنین حتما اشکال کارو پیدا میکنین
به امید پیروزی @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 27 مرداد1392 - 5:56pm
مدیر کل
مدیر کل

من از دوستانی که موفق به نتیجه گیری قابل قبول از این دستگاه شدن خواهش میکنم یک تکه فیلم تست کوچک از دستگاه تهیه کنن تا برای باقی دوستان باعث دلگرمی باشه!
بنده چند فیلم از این دستگاه از گذشته در اختیار دارم. ولی متاسفانه نمیدونم چرا دوستان وقتی مدارشون به نتیجه نهایی و مطلوب رسید فیلم نگرفتن دیگه ازش!

یکشنبه 27 مرداد1392 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد من ایشالا این هفته جمعه یه فیلم ازش میگیریم وبراتون میزارم

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 27 مرداد1392 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید بهتر نیست تو بخش ساشو یه قسمت دیگه باز کنیم اسمشو بزاریم تست شاشو تا هر کی فیلم گرفت اونجا بزاره؟
شما هم اگه بتونین اون فیلمهای قدیمی روکه از تست ساشو دارین بزارین خیلی عالی میشه

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 27 مرداد1392 - 7:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید برد رو دوباره زدم ولی فرکانس 6.37 کیلو هرتزه از خروجی ایسی یک که میگرم 12.4 هستش ولی وارد بیس تی 1 و 2 که میشه فرکانس نصف میشه دلیلش چی میتونه باشه ؟

دستگاه هم خوبه جریان کشی نداره سنس هم میکنه اما ضعیف 15 در 15 رو 40 سانت میزنه. البته قبلا بوق تیز تر میزد الان خیلی بم شده از فرکانسه یا قسمت صوتی مشکل داره؟

یکشنبه 27 مرداد1392 - 8:35pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریا جان آیسی 1 هیچ خروجی برای فرکانس سازی نمیده! اینو بارها عرض کردم. اون آیسی فرکانس رو از اسیلاتور دریافت میکنه و به صورت ورودیش هست. فکر میکنم فرکانس متر شما درست نشون نمیده و این مساله قبلا هم پیش اومده. شما همون فرکانس حدود 11 یا 12 که نشون میده رو ملاک بگیرین و درست هم هست.
دستگاه شما بنظر میرسه سالم باشه. باید روی تنظیم خازن 6 و 7 کار کنین. چون فرکانستون کمی بالا رفته باید خازن 6 رو هم عوض کنین و 27 نانو بذارین. بعد خازن 7 رو بین 1 تا 8.2 نانو مقادیر مختلف رو تست کنین تا برد به حداکثر برسه.

یکشنبه 27 مرداد1392 - 9:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان مدار قبلی رو با همین مولتی متر اندازه گرفتم 12.5 بود الان شما تو شماتیک یه نگاه بکن ببین ایا مقاومت یا خازنی باعث این افت میشه مثلا نیم سیکل مثبت یا منفی رو رد کنه؟ درضمن صدای بوق خیلی بمه

یکشنبه 27 مرداد1392 - 9:21pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریا جان تنها مساله میتونه معیوب بودن یکی از ترانزیستور های 1 یا 2 باشه ولی خیلی بعیده چون مدار شما داره کار میکنه. این مساله فرکانس گیری با مولتی متر خیلی اوقات پیش میاد و گاهی که مثلا ولتاژ از حدی کمتر یا بیشتر باشه یا شکل موج به صورت خاصی باشه مولتی مترها فرکانسش رو درست نشون نمیدن. بهترین کار بررسیش از طریق اسیلوسکوپ هست. با این همه عرض کردم وقتی مدار شما سنس درست رو داره ولی فقط ضعیفه پس سالمه و خازنهای 6 و 7 فقط نیاز به تنظیم دارن. مساله بوق هم مهم نیست. مهم اینه که درست کار میکنه! :D

یکشنبه 27 مرداد1392 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا پوریا شما در پستی که به من زدین فرمودین برا فرکانس گیری از مولتی متر ماستچ MASTECH انبری استفاده کردین من با این مولتی متر کار نکردم ولی خودم با مولتی متر ویکتور اندازه گیری میکردم اونم مولتی متر قابلی هستش ولی نه در اینجا شما برای اندازه گیری فرکانس حتما باید از اسیلسکوپ استفاده بکنین
من خودم وقتی مدارمو بدون مدار مبدل راش مینداختم فرکانس رو 11 نشون میداد در این حالت ولتاژ سر لوپ باید39 ولت باشه (بدون مدار مبدل)ولی وقتی مبدل رو وصل میکردم رو ولتاژ 24 میگزاشتم ولتاژ سر لوپ 160 میشد من با اسیلوسکوپ که نگاه کردم متوچه شدم ولتاژ که از 45 به بالا میره فرکانسمتر مولتیمتر درست کار نمیکنه ولی اسیلسکوپ درست نشون میداد برا همین یه دونه مقاومت 1Mرو به یه سر لوپ وصل کردم ولتاژ که گرفتم شد 33 با این روش تونستم فرکانس دقیق رو با مولتی متر اندازه بگیرم که باز هم 10.99 روبرام نشون داد

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 27 مرداد1392 - 9:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 , 114 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure