انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 9:11am

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

یه مورد دیگه هست شاید عیب از ولومها باشه ولومهای اصلی رو چک کن هم سالم باشن همینکه پایه ها درست نصب شده باشن.

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 7:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
mrmr16 نوشته است:
اکسپلورر عزیز سعی کن از جوان الکترونیک سفارش بدی . کارشون واقعا درسته . اول تماس بگیر بگو جنس اصل می خوای بعد سفارش بده .

http://javanelec.com

ممنون دوست عزیز
تو سایتش از هر قطعه چند نمونه داره که با یکی دو حرف اضافه یا کم با هم متفاوتا، کدوما رو سفارش بدم؟
مثلا ifr740 نداره ولی irf740pbf داره که سازندشو زده VISHAY.
ویا مثلا TL082CD که سازندش st است و TL082CP که سازندش تگزاسه
و مثلا 4538 رو دو مدل داره که هردو سازندشون st است.HCF4538BEY و HCF4538BM1
یا lf357 نداره ولی LF356N داره
کدوما رو بگیرم؟
یه مشکل دیگه تو سفارش جوان الکتریک هست واسه من که بعضی قطعات مثل مقاومت و خازن ها رو میگه باید حداقل 50 و بعضی ها 100تا سفارش بدم. اینو میشه حل کرد؟ چطور میشه کمتر سفارش داد

توی آی سی ها مارک st تا اونجایی که می دونم مارک خوبیه .
موارد دیگه رو اطلاع چندانی ندارم باید دیتاشیت اونا رو نگاه کرد
درسته بعضی از قطعات که ارزون هستن رو تعداد کم نمی ده . باید ازجاهای دیگه اونم مستقیم خرید کنید .

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 7:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از دوستان عزیز
فیبر دوم رو زدم که با قطعات جدید تستش کنم، خبرشو میدم

شنبه 25 مرداد1392 - 12:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان :x
من دارم شروع میکنم که دلتا رو بسازم
واسه کویل فقط سیم نمره صفر 35 و نمره صفر70 دارم
میخواستم بهترین کویل که میشه واسه دلتا پالس ساخت رو بدونم چجوری با این سیمها بسازم . اگه جزییات رو بگید سپاسگزار میشم
ضمنا اگه بخوام یک لوپ 1 در 1 متر هم بسازم از کدوم سیم استفاده کنم و با چه مشخصاتی بسازم
سپاس

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ilanji نوشته است:
میخواستم بهترین کویل که میشه واسه دلتا پالس ساخت رو بدونم چجوری با این سیمها بسازم . اگه جزییات رو بگید سپاسگزار میشم
ضمنا اگه بخوام یک لوپ 1 در 1 متر هم بسازم از کدوم سیم استفاده کنم و با چه مشخصاتی بسازم
سپاس

23 دور سیم نیم به قطر 40 سانت بهترین هست . البته نمره 70 هم مشکلی نداره

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ilanji نوشته است:
سپاس

مقادیری که علی آقا فرمودند مناسبه هرچند اگه 22 دور 0.5 واسه قطر 40سانت باشه به نظرم بهتره
در مورد فیبر و لحیم کاری و جای درست قطعات خیلی دقت کنید، همه کارا رو یه روز و پشت سرهم انجام ندین مثلا فیبرو که زدین با سوراخ کاری چند ساعت دیگه یا کلا یه روز دیگه شروع کنید به نصب قطعات و لحیم کاری، قطعات رو هم بخش بخش لحیم کاری کنید و قبل از نصب قطعات بعدی و استراحت کافی یه بار لحیم کاری های قبلی رو چک کنید بعد ادامه بدید، و از همه مهمتر حداقل به نظر من، تو روز لحیم کاری کنید نه زیر لامپ تو شب
موفق باشید

چهارشنبه 30 مرداد1392 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

explorer نوشته است:
ilanji نوشته است:
سپاس

مقادیری که علی آقا فرمودند مناسبه هرچند اگه 22 دور 0.5 واسه قطر 40سانت باشه به نظرم بهتره
در مورد فیبر و لحیم کاری و جای درست قطعات خیلی دقت کنید، همه کارا رو یه روز و پشت سرهم انجام ندین مثلا فیبرو که زدین با سوراخ کاری چند ساعت دیگه یا کلا یه روز دیگه شروع کنید به نصب قطعات و لحیم کاری، قطعات رو هم بخش بخش لحیم کاری کنید و قبل از نصب قطعات بعدی و استراحت کافی یه بار لحیم کاری های قبلی رو چک کنید بعد ادامه بدید، و از همه مهمتر حداقل به نظر من، تو روز لحیم کاری کنید نه زیر لامپ تو شب
موفق باشید

ممنون دوست عزیز
چشم حتما میخوام سعیمو به طور کامل و با دقت بالا بزارم روی این نقطه زن شاید به امید پروردگار گشایشی در کارم حاصل شد و دلیل دومش هم همینکه چون توان خرید ردیاب ورژن 2 رو ندارم میخوام اینو بسازم که شاید در کنار ردیاب بتونن خطاهای همدیگرو پوشش بدن و حداقل از شر این حفاری بیمورد و شکهای دیوانه کننده راحت بشم
راستی داشی من همونطور که گفتم فقط سیم 35صدم و هفت دهم دارم و دیروزم تمام شهر رو زیرورو کردم نتونستم 5دهم گیر بیارم و خودم با توجه به راهنماییهای دوستانی مثل شما و آقا علی به این نتیجه رسیدم که با سیم 35صدم یه کویل به قطر 20سانت با سی دور سیم بسازم و با سیم 7دهم هم یه کویل با قطر 40سانت ولی نمیدونم چند دور بهترینشه
حالا اگه بخوام لوپ 1 در 1 با 7دهم بسازم چجوری عمل کنم
سپاس :x

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali222 نوشته است:
ilanji نوشته است:
سپاس

23 دور سیم نیم به قطر 40 سانت بهترین هست . البته نمره 70 هم مشکلی نداره

سلام داشی با این مشخصاتی که دادین برای سیم 5دهم ظرفیتشو نرم افزار میده 666 میکرو هانری حالا اگه با سیم 7دهم که من دارم بسازم میشه 644 میکروهانری حالا اشکالی پیش نمیاد اگه با 7دهم بسازم؟
بهترین ظرفیت چند میکرو هانریه برای لوپ با قطر 20 سانت و 40 سانت و لوپ 1 در 1 متر؟
سپاس ;;)

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان بهت بگم اگر برای کسب تجربه میخوای بساز و گرنه این مدار با وجود قدرت خوبی که داره ثبات پایداری نداره بدرد کار کاوش نمیخوره نه تنها این مدار خیلی از مدارات دیگر که تو انجمن گذاشته شدن همین وضعیت دارن.
هر چه ظرفیت بالاتر باشه بهتره ولی اهم سیم پیچ مهمه که باید بین 2/5 تا 3/5 میتونه متغییر باشه

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali222 نوشته است:
الان بهت بگم اگر برای کسب تجربه میخوای بساز و گرنه این مدار با وجود قدرت خوبی که داره ثبات پایداری نداره بدرد کار کاوش نمیخوره نه تنها این مدار خیلی از مدارات دیگر که تو انجمن گذاشته شدن همین وضعیت دارن.
هر چه ظرفیت بالاتر باشه بهتره ولی اهم سیم پیچ مهمه که باید بین 2/5 تا 3/5 میتونه متغییر باشه

مرسی داشی
در هر صورت من میخوام بسازمش شاید حداقل یکم مشغول بشم
آیا راهی وجود داره که اهمشو قبل از ساخت محاسبه کرد ؟ یه برنامه ای نرم افزاری چیزی؟
سپاس :x

پنج شنبه 30 مرداد1392 - 1:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 258 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure