انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 11:15am

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
چرا شما میتونید از همین10000 میکر هم استفاده کنید و مشکلی نیست . فقط یکم باید به مقاومت های دمپینک توجه کنید
برای کویل تخت هم شما 60متر سیم روکش دار 0.7 نقره اندن بکیرید و تخت بپیچید با قطر داخلی 16 در این صورت باید اهم کویل شما تقریبا 2 اهم باشه که شما یک مقاومت وات بالا 1.2 اهم هم باهاش سری کنید و اکه اسیلسکوب داریو با تغییر مقاومن دمپینک 680 بهترین شکل نمایی رو از کویل بکیرید و عمق بالایی رو بزنید

شنبه 2 شهریور1392 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi-dindar نوشته است:
چرا شما میتونید از همین10000 میکر هم استفاده کنید و مشکلی نیست . فقط یکم باید به مقاومت های دمپینک توجه کنید
برای کویل تخت هم شما 60متر سیم روکش دار 0.7 نقره اندن بکیرید و تخت بپیچید با قطر داخلی 16 در این صورت باید اهم کویل شما تقریبا 2 اهم باشه که شما یک مقاومت وات بالا 1.2 اهم هم باهاش سری کنید و اکه اسیلسکوب داریو با تغییر مقاومن دمپینک 680 بهترین شکل نمایی رو از کویل بکیرید و عمق بالایی رو بزنید

سلام دوست عزیز
راستش من فقط سیم لاکی 35 صدم و 7 دهم و کابل شبکه کت فایو دارم لطفا چیزی که بشه با اینها ساخت رو بگید زیراکه بغیر اینها هیچجور سیم دیگه ای در دسترس ندارم
ضمنا سپاسگزار میشم که یکم در مورد این مقاومت دامپینگ بیشتر توضیح بدین که چجوری مقدار دقیقش رو انتخاب کنم و همچنین نحوه اتصالش به کویل چجوریه؟ مگه همون 680 اهمی روی مدار نیست که خودشم موازی کویله؟

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

شنبه 2 شهریور1392 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام دوباره
یه سوال برام پیش اومده که خوشحال میشم هرکد.م از دوستان که میتونن پاسخ بدن :(
فرض کنید من یه کویل با سیم 7دهم پیچیدم که اندوکتانسش خوبه ولی مقاومتش شده 1 اهم که پایینه حالا به نظرتون میشه یه مقاومت 1.5 اهمی باهاش سری کنم قبل از اتصال به مدار که اهمش بشه 2.5؟ :D
فقط سواله نخندینا :-w

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

شنبه 2 شهریور1392 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ilanji نوشته است:
با سلام دوباره
فرض کنید من یه کویل با سیم 7دهم پیچیدم که اندوکتانسش خوبه ولی مقاومتش شده 1 اهم که پایینه حالا به نظرتون میشه یه مقاومت 1.5 اهمی باهاش سری کنم قبل از اتصال به مدار که اهمش بشه 2.5؟ :D

شما که اینهمه زحمت میکشی وسوال میکنی اگه زحمت امتحان کردن اینا رو هم بکشی بد نیست
البته که این راه هم میشه
اصلا مقاومت سری شده با لوپ کارش همینه
شما برای این کار از یه مقاومت متغیر 10 اهم استفاده کن ودائم مقاومت رو تغییر بده وبهترین نتیجه رو تست کن وبعد ازاون بجاش از یه مقاومت ثایت استفاده کن

یکشنبه 2 شهریور1392 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تهم نوشته است:
ilanji نوشته است:
با سلام دوباره

شما که اینهمه زحمت میکشی وسوال میکنی اگه زحمت امتحان کردن اینا رو هم بکشی بد نیست
البته که این راه هم میشه
اصلا مقاومت سری شده با لوپ کارش همینه
شما برای این کار از یه مقاومت متغیر 10 اهم استفاده کن ودائم مقاومت رو تغییر بده وبهترین نتیجه رو تست کن وبعد ازاون بجاش از یه مقاومت ثایت استفاده کن

ممنون داشی که جواب میدین
تمام هدف من از پرسید این سوالات همینه که نمیخوام چرخ رو دوباره اختراع کنم حالا شما میگی اختراع کن باشه میکنم :)) :x

یکشنبه 2 شهریور1392 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
بجای vd14 و vd15 میشه از این دودها استفاده کرد؟
ديود زنر 1 وات / 8.2 ولت / 1N4738
ديود زنر 1 وات / 9.1 ولت / 1N4739

یکشنبه 3 شهریور1392 - 3:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اهم کوئل باید بین 2.5 تا 3.5 باشه
بهترین نتیجه رو وقتی میگیرین که مقاومت بار(RL) با مقاومت منبع(Rs) برابر باشه
به همین دلیله که اگه سایز کوئل تغییر کرد مقاومت damping نیز تغییر میکنه
در ضمن هرچقدر اهم کوئل کمتر باشه جریان و قدرت بیشتر میشه
در محاسبات مقاومت اهم متر را فراموش نکنید!
موفق باشید

عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند.

یکشنبه 3 شهریور1392 - 9:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ilanji نوشته است:
سلام دوستان
بجای vd14 و vd15 میشه از این دودها استفاده کرد؟
ديود زنر 1 وات / 8.2 ولت / 1N4738
ديود زنر 1 وات / 9.1 ولت / 1N4739

خواهش میکنم دوستان به این سوال هم پاسخ بدید

دوشنبه 4 شهریور1392 - 6:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
تورو خدا هرکدوم که بلدید پاسخ این سوالاتی رو که پرسیدم بدید به مولا نیاز دارم که بدونم آخه مشغول مونتاژمو رسیدم سر این دیودها میخواستم بدونم میشه اینارو استفاده کنم یا نه

سه شنبه 4 شهریور1392 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بچه ها واقعا آدمو دلگیر میکنید
جای استاد حمید اینجا خالیه
هر سوالی درمور ساشو میپرسیدیم هرچند که بارها و بارها تکراری بود ولی بازم جواب میداد :ymsigh:

سه شنبه 4 شهریور1392 - 1:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 13610101 , mobtme و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure