انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 9:12am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2748 , 2749 , 2750 , 2751 , 2752 , 2753 , 2754 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون
بله من خواستم فقط تست کنم ولی همیشه با فرکانس 100وپهنای پالس180کارمیکنم وثباتشم عالیه ولی 4تا5دقیقه زمان میبره تا به ثبات بره وباحساسیت14سکه 500تومنی 50سانت تا60سانت با لوپ 50 هوایی سنس دارم

جمعه 4 خرداد1402 - 1:10am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس جان من با فلزجو سمت خراسان کار کردم عالی جواب میده سمت سبزوار هم کار کردم بسیار عالیه اما من خودم بچه شمالم تو شما مثل این مناطقی که گفتم کار نمیکنه نمی‌دونم علت چیه ای کاشکی تنظیماتی برای مناطق شمالی طراحی میکردین اما تو مناطقی که نام بردم فلزجو فوق العاده عمل میکنه

یکشنبه 7 خرداد1402 - 8:04pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
همه تنظیمات ممکن در سیستم فلزیاب پالسی در این دستگاه در نظر گرفته شده. مساله ای که میفرمایین طبیعی هست چون خاکی که مرطوب و پر املاح باشه رسانایی بالایی داره و بصورت شبه فلز عمل میکنه. در این شرایط در درجه اول باید فاصله کویل از زمین رو بیشتر در نظر بگیرین و از عرض پالس بالاتر از حد توصیه شده استفاده نکنین و در نهایت درجه حساسیت رو کمتر بذارین. این مساله مربوط به فلزجو نیست و برای هر فلزیاب مونولوپ دیگری هم صدق میکنه.

دوشنبه 7 خرداد1402 - 12:05am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
همه تنظیمات ممکن در سیستم فلزیاب پالسی در این دستگاه در نظر گرفته شده. مساله ای که میفرمایین طبیعی هست چون خاکی که مرطوب و پر املاح باشه رسانایی بالایی داره و بصورت شبه فلز عمل میکنه. در این شرایط در درجه اول باید فاصله کویل از زمین رو بیشتر در نظر بگیرین و از عرض پالس بالاتر از حد توصیه شده استفاده نکنین و در نهایت درجه حساسیت رو کمتر بذارین. این مساله مربوط به فلزجو نیست و برای هر فلزیاب مونولوپ دیگری هم صدق میکنه.

مهندس جان شاید تنها کسی که چندساله با فلزجو کار می‌کنه من باشم چون از وقتی که فلزجو عمومی شد من تا حالا باهاش میرم کاوش تو مناطق خشک حذف سفال میزنم کلا سفال حذف میشه اما تو شمال اینطور نیست پس مشکل ما رطوبت هست یه چیز جالب تر اینکه اگه این مناطق دستت رو بهر حالت بالا و پایین بکنی بالانسش بهم نمیخوره من تو یه شهر خراب شده سمت برداسکن کار کردم که دیوارهای شهر بود لوپو از زمین به سمت دیوار یا طاق های خانه ها بالا می آوردم به هیچ عنوان بالانسش بهم نخورد یا دستگاه بی ثبات بشه دستگاه ساکت ساکت بود

دوشنبه 8 خرداد1402 - 6:35am
مدیر کل
مدیر کل

بله عرض من هم همین بود. البته اگر املاح یا نمک در خاک نباشه رطوبت به تنهایی مشکلی ایجاد نمیکنه! ولی چون معمولا هر خاکی کم و بیش دارای نمک و املاح هم هست اینطور بنظر میرسه که مشکل فقط از رطوبت هست. در هر صورت این مساله رو در راهنما مفصلا توضیح دادم. در این شرایط مهمترین مساله حفظ فاصله مناسب کویل از زمین حین کاوش هست.

دوشنبه 8 خرداد1402 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس جان خوب هستید، بنظر شما اگه فلزجو رو باقطعاتsmdبسازم تغیری تو ثبات هست، کلا بهتر میشه
با تشکر از زحمات شما

شنبه 20 خرداد1402 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
قطعات اس ام دی معمولا کیفیت بهتری دارن ولی اگر از قطعات دیپ مرغوب استفاده کنین تفاوت محسوسی وجود نداره. ضمن اینکه ساخت بصورت اس ام دی نیاز به فیبر جدیدی داره که بعید هست کسی بتونه از نظر فن طراحی اون رو بخوبی فیبر اصلی در بیاره. لذا توصیه میکنم فیبر اصلی رو با قطعات مرغوب دیپ مونتاژ کنین.

یکشنبه 20 خرداد1402 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از شما

جمعه 25 خرداد1402 - 2:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان مدار فلز جو را با قطعات اصلی چند سال قبل درست کرده بودم که پارسال برادران انتظامی خوششان اومد و برا خودشون برداشتند هر چند پسورد گذاشته بودم جالبتر اینکه بلافاصله با دیدن دستگاه گفتند مدار فلز جو مهندس حمیده . حتی این برادران هم مدار شمارو بهتر از هر کسی میشناسن الغرض امسال یکی دیگه درست کردم اما آنقدر lf357 قلابی بهم انداختند که خسته شدم افراد سود جو هم قیمتهای سرسام آور براش می خواهند . تازه معلوم نیست تقلبی نباشه . شما یه جایی فرموده بودید( 4- بلحاظ نویز حداقل در روشی که بنده استفاده کردم و البته با توجه به سایر مدارات پالسی فاکتور نویز آپ امپ زیاد اهمیتی نداره. OP42 تنها مشابه کاملی هست که دیدم برای LF357 مطرح شده ولی عملکرد اون رو در این مدار تست نکردیم. تنها یک شماره رایج دیگر وجود داره که فقط در صورت اندکی دستکاری در مدار جواب میده و اون هم LM318 هست. تنها اشکالش داشتن 1 ولت آفست DC روی سیگنال خروجی هست که میشه با سری کردن دو یا سه دیود 4148 در خروجی اون رو حذف کرد و به شکل موج صحیح رسید. بنده این رو قبل از ارائه طرح تست کرده بودم و لذا مطمئن نیستم از نظر تفکیک که بعدها به طرح اضافه شد مشکلی داره یا خیر) می خواستم لطف کنین بفرمایید چگونه از این آپ آمپ lm318استفاده کنم و دیودها رو به چه ترتیبی و به کدام پایه ها متصل کنم . می خواهم این مورد رو تست کنم شاید فرجی برای بقیه هم بشه. من تو باکس رو هم درست کرده ام با اسکلت عالی که به راحتی جمع شده و در کوله پشتی جا میشه با لوپهای دایره ای 30 سانت . این هفته بعد از تست تو زمین نتیجه اون رو هم در تاپیک خودش قرار میدهم . برای کارم به فلز جو هم شدیدا نیاز دارم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

چهارشنبه 7 تیر1402 - 2:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست من هر op-amp دیگری را هم که حمید عزیز در اینجا نام ببرند به سرعت در بازار نایاب میشه کاش خصوصی سوال کرده بو.دی :((

چهارشنبه 7 تیر1402 - 2:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2748 , 2749 , 2750 , 2751 , 2752 , 2753 , 2754 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Kiro077 و 225 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure