انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 8:55am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

حمید نوشته است:
خب یک مقدار مشخص شد چرا بردی که اقا مجتبی بهش رسیده از مال من کمتر بوده! آقا مجتی طول میله آنتن رو 45 سانت گرفتن که برای ردیابی اشیاء کوچک مناسب نیست. در صورتیکه طول آنتن من 42 سانت هست. البته طول میله آنتن کلا بین 40 تا 45 سانت جواب میده. ولی برای ردیابی اهداف بزرگتر و واقعی حدود 45 سانت بهتر و بسیار کم خطا تر هست. آنتن آقا مجتبی هم برای اهداف واقعی در نظر گرفته شده. :D

اقا حمید علتی که گفتید کاملا میتونه درست باشه وبه نظر من دیگه نمیخواد روی ردیاب تغییراتی ایجاد کنید مثلا توان اونو بالاترببرید برای اهداف قدیمی همه این جیزها جبران میشه واز لحاظ من یک سکه یک گرمی در فاصله 10متری اونم با یک ردیاب که شعاع اون 500متر هستش خیلی عالیه

mantera

سه شنبه 27 فروردین1392 - 9:48pm
مدیر کل
مدیر کل

مرسی آریا جان :ymhug:
البته من برای تقویت مناسب هم پیش بینی کردم و راهکار دارم ولی کمی پیچیده هست و احتمالا خطا هم بیشتر میشه.
دیگه حرف آخر رو شما باید بگین :D همین ردیاب رو اگر شما تایید کردین که کار تمامه. اگر نه بسته به نظر شما اصلاحات لازم رو هم انجام میدیم.

سه شنبه 27 فروردین1392 - 11:03pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

خواهش میکنم مهندس حمید من در خدمتم
میدونم که این ردیاب حتما از عهده تمام تستها بر میاد و ارزشمندی خودشو کاملا به اثبات میرسونه

mantera

سه شنبه 27 فروردین1392 - 11:11pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان به اطلاعتون برسونم با توجه به تستهای بیشتری که آقا مجتبی انجام دادن نتیجه گیری این بود که برد این ردیاب حداقل برای فلزات جدید در حد مناسب و راضی کننده نبوده. هر چند من اعتقاد دارم طول مناسب میله آنتن و بخصوص میزان قدیمی بودن فلز و در عمق بودن هم تاثیر مثبت زیادی در برد این ردیاب داره ؛ ولی نتیجه مشورتی ما فعلا اینطور شده که باید از سیستم تقویتی استفاده بشه.
البته بنظر من برد این ردیاب زیاد هم بد نیست ولی خب ممکنه نیاز بعضیها رو براورده نکنه. با توجه به این مساله و اینکه ما نمیخوایم چند مدل ردیاب داشته باشیم ؛ سعی من بر این هست از سیستم تقویت کننده مناسب استفاده کنم و دقت امواج و فرکانسها رو با اسکوپ حرفه ای قطعا بررسی میکنم تا ایشالا خطا افزایش نداشته باشه. طبیعتا با توجه به وجود ولوم قدرت برای کم کردن قدرت و برد مشکلی نخواهد بود و میشه در صورت نیاز قدرتش رو با ولوم مثل الان کمتر هم کرد.

چهارشنبه 28 فروردین1392 - 6:46pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بسیار عالی خیلی خوشحالم که اینجنین با دقت به تمام مراحل وتستهای گوناگون اهمیت میدهید تا خریداران رضایت کامل رو داشته باشند وبتوند یک ردیاب بسیار عالی وحرفه ای دراختیار بگیرند
در اینجا از شما واقا مجتبی کمال تشکر رو داریم

mantera

چهارشنبه 28 فروردین1392 - 7:40pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس مهندس حمید و آقا مجتبی و همچنین استاد عزیزم آریا
به نظر بنده اگر 200 متر هم برد ردیاب باشه کفایت میکنه ولی به شرطی که عملکردی کم خطا در حذف خطاها و پرقدرت داشته باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 8:55am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

تقویت بیشتر خطای بیشتر رو به همراه داره ,به نظر من هم شعاع پوشش اگه 200 تا 300 متر باشه خوبه اگه 100 متر هم باشه بد نیست ,چون همونطور که عزیزان میدونند ردیابها همیشه حجم بیشتر رو میگیرند حالا ما فرض میکنیم که در فاصله 50 متری یه کوزه پر از سکه زیره زمین و در فاصله 300 متری سه کوزه زیر خاک داریم اگر شعاع عملکرد ردیاب 100 متر تا 200 متر باشه همون کوزه نزدیک رو میگیره ولی اگه شعاع عملکرد ردیاب مثلا 500 متر باشه انتنها به طرف همون سه کوزه میرن.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 12:43pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون آریا ؛ مهدی جان و هوشی عزیز.
خب واقعیتش برد نهایی ردیابی که تست شد فکر میکنم با توجه به نتایج تستها حداکثر 100 متر بوده باشه برای فلزات جدید! با مشورتی که کردیم و آریای عزیز هم موافق بودن نتیجه گرفتیم این برد با اینکه زیاد بد نیست اما یه مقدار پایین هم هست. البته دستگاه بصورت بیسیم همراه اپراتور حمل میشه و کاوش منطقه بسیار راحته.
بهرحال من دارم روی یک سیستم تقویت کننده مناسب کار میکنم که لااقل 5 برابر قدرت بالا بره
خدمت دوستان هم که نگران خطا هستن عرض کنم اتفاقا محاسبات طرح جدیدی که من انجام دادم شکل موج رو حتی نسبت به حالت قبلی دقیق تر حفظ میکنه! چون کلا از روشهای آنالوگ استفاده نمیکنم.
درباره مساله افزایش خطا به نسبت افزایش برد هم اینو بگم ما یک ولوم قدرت داریم که شروعش از میزان صفر هست! در واقع شما مثلا از برد 0 تا 500 متر میتونین قدرت رو تنظیم کنین و این دست خودتونه. حالا نمونه قبلی شاید 0 تا 100 متر بوده و اکثرا ولوم رو باید آخر میذاشتیم. اما در این مدل جدید اکثر اوقات باید ولوم حدود نصف یا حتی کمتر باشه و در شرایط و محیط خاصی اگر احتیاج بود از برد حداکثری استفاده بشه ولوم رو تا آخر میذاریم. اینجوری هم کار ردیابی بسیار سریع تر و دقیق تر انجام میشه و هم میشه با خطا بخوبی مقابله کرد.
البته مهم این هست دستگاه جدید بعد ساخته شدن هم مثل قبلی از آزمایشات سربلند بیرون بیاد که ایشالا همینطورم خواهد بود.

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 3:15pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان یه خبر خوش بهتون بدم این ردیاب رو من دیروز دادم به دوستم که ایشون یکی از ردیاب زنهای قهاره و استاد بنده هست ایشون تقریبا 60 سال سن داره و سی ساله که ردیابی میکنه با چوب اب پیدا میکنه حالا ببینین این کیه دیگه هرچی هم یاد گرفتم از ایشون بوده بهش گفتم بره و تست کنه چون من میخواستم برم تهران واسه خرید قطعات این دستگاه دوباره ,
تستی که انجام دادند اینطور بوده:
یه رفیقی داره دوستم که تو میراث کار میکنه و یه جا سراغ داره که اونجا تو سازمان بصورت کد و سنسور نشانه گذاری شده و دقیقا هم میدونن توش چیه یه دیگی هست در چهار متری که خیلی بزرگه با دهنه یک متر پراز طلا البته اینجور که ایشون بهم گفت صحت راست و اطمینانش رو من نمیدونم بخدا . بعد دوستم رفت اونجا بدون اینکه اونها بهش بگن اول با دستگاه سیگنال ژنراتور که قبلا من داشتم بهش دادم با خطای دو نیم متری اونطرف تر از هدف زد با شاقولی که درست کرده بود یک و نیم متر باز هم با فاصله با هدف اصلی زد و وقتی با این ردیاب ما زد دقیقا روی هدف رو زد بجان بچه هام همین بود که ایشون بهم گفت بعد دیشب ساعت 11 شب اومد خونمون که اقا این اصلا ردیاب نیست با خنده گفت البته این نقطه زنه یعنی از صدمتری که من شروع کردم منو برد دقیقا روی هدف و اصلا نقطه زد منم تعجب کردم مگه میشه این نقطه زن هم هست گفت اره اونجا دقیقا هدف بار بوده و نقطه زده خیلی خوشحال شدم باور نمیکنین چقدر من خوشحال شدم دوستش بهش گفت بابا این دستگاه رو کی درست کرده این چیه از کجا اوردین دیگه نگفت درباره ما بهش گفتم دیگه صداشو درنیار فقط برو هرچی بار هست جمع کن :D
بعد گفت من دیروز هم رفتم ییلاق بالای کوه اونجا مه هم داشت دید هم نداشت با خیال راحت تست کردم اصلا انتن واکنش نداشت جایی و بیخودی هم سرچ نمیکرد جاهایی که با ردیاب قبلی زدیم و میگفت بار هست این همه رو بیخیال کرد حتی شاقولی هم یه جا رو گفته بود زد که چپ دور هم میچرخید یعنی بار هست راست بگرده یعنی بار نیست اونجا رو هم این ردیاب بیخیال شد . یعنی انگار درصد خطای این فکر کنم حالا 20 درصده یعنی همه ردیابها 80 درصد خطا دارند 20 درصد اونم مثبته اما این 80 درصد مثبته 20 درصد خطاست حالا این 20 درصد خطا هم من فعلا نمیدونم تو زمین به چه چیزی حساسه احتمالش رو میدم یه جایی رو بزنه که هدف اصلی نباشه اگه این ردیاب نقطه زن بدون خطا باشه مطمئنن قیمتش بالای دویست میلیون بود اینو بهتون قول میدم حالا میگیرن متوجه میشین این چیه بخدا حال کردم گذاشتمش بالای میز تلویزیون دقیقا روبروی چشممه :D
حالا یه مشکلی که داره این بردش بنظر من کمه باید حدود 5 برابر بیشتر بشه چون ردیاب باید ردیابی کنه کارش اینه بزودی برد این رو بیشتر میکنیم من مطمئنم اقا حمید مهندس کارکشته ایه همینجور که این مدار رو طراحی کردند و برنامه نویسی کردند به صورت حرفه ای خروجی این رو هم جوری تقویت میکنند که بصورت دیجیتاله بدون نویز و با قدرت .
این دستگاه بیاد بازار فکر نکنم دیگه گنجی تو زمین باقی بمونه حقیقتش از عاقبتش میترسم برای من مشکلی پیش نیاد :D

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 6:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والا دیگه نمیدونم چی بگم :ymhug: :ymhug: ....اگر واقعا اینطوری بوده ودقیق نقطه رو زده فکر کنم دیگه هیچی توی زمین نمونه :D ...به امید خدا با این طراحی که اقا حمید کردن انقلابی به پا میشه... :)) ...امیدوارم که این طرح جدید که روش میخواید سوار کنید مشکلی برای خطا زدن پیش نیاره و مثل الان دقیق بزنه با برد بیشتر...تبریک میگم به اقا حمید ومجتبی و کل بچه های انجمن :ymapplause:

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 29 فروردین1392 - 6:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure