انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 4:18am

پاسخ به موضوع  [ 6522 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 634 , 635 , 636 , 637 , 638 , 639 , 640 ... 653  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
سیستم بوق تریشر بصورت دیجیتال هست و اصلا ربطی به این مدار نداره. عرض کردم بوق فرانکو باید یا حالت ساکت داشته باشه یا یکسره فعال باشه. فقط در خود آستانه هست که ممکنه صدا گاهی قطع و وصل بشه که اون هم در اثر تغییرات نویز محیط هست و با تیک تیک منظم تفاوت داره. اگر به ساختار آپ امپ که بصورت مقایسه گر در این مدار استفاده شده دقت کنین بهتر متوجه عرض من میشین.
موبایل بصورت عادی عامل سنس اینگونه مدارات و اصولا هیچ یونی یابی نیست! تنها در صورتی که موبایل روی باند شبکه GSM یا 2G و در حال زنگ خوردن باشه باید واکنش یون یاب رو بهمراه داشته باشه. وگرنه اگر سیستم 3G یا 4G مثل پیش فرض همه گوشیهای جدید باشه حتی در حال زنگ خوردن هم تاثیر محسوسی ایجاد نمیکنه. ولی تست جرقه فندک از چند متری تست خوب و درستی هست که نشون میده احتمالا مدار برای سنس یونی هم میتونه جواب بده.
در مورد قسمت صوتی عرض کردم اطراف هر دو آیسی 358 رو بررسی کنین. البته یک دلیل صدای تیک تیک هم میتونه وجود نویز خاص در محیط تست شما باشه. ضمنا حتما حتی برای تست هم از باطری استفاده کنین و اصلا نباید از آدابتور استفاده بشه.

چهارشنبه 13 تیر1402 - 12:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
سیستم بوق تریشر بصورت دیجیتال هست و اصلا ربطی به این مدار نداره. عرض کردم بوق فرانکو باید یا حالت ساکت داشته باشه یا یکسره فعال باشه. فقط در خود آستانه هست که ممکنه صدا گاهی قطع و وصل بشه که اون هم در اثر تغییرات نویز محیط هست و با تیک تیک منظم تفاوت داره. اگر به ساختار آپ امپ که بصورت مقایسه گر در این مدار استفاده شده دقت کنین بهتر متوجه عرض من میشین.
موبایل بصورت عادی عامل سنس اینگونه مدارات و اصولا هیچ یونی یابی نیست! تنها در صورتی که موبایل روی باند شبکه GSM یا 2G و در حال زنگ خوردن باشه باید واکنش یون یاب رو بهمراه داشته باشه. وگرنه اگر سیستم 3G یا 4G مثل پیش فرض همه گوشیهای جدید باشه حتی در حال زنگ خوردن هم تاثیر محسوسی ایجاد نمیکنه. ولی تست جرقه فندک از چند متری تست خوب و درستی هست که نشون میده احتمالا مدار برای سنس یونی هم میتونه جواب بده.
در مورد قسمت صوتی عرض کردم اطراف هر دو آیسی 358 رو بررسی کنین. البته یک دلیل صدای تیک تیک هم میتونه وجود نویز خاص در محیط تست شما باشه. ضمنا حتما حتی برای تست هم از باطری استفاده کنین و اصلا نباید از آدابتور استفاده بشه.

اهان فههمیدم سپاس مهندس جان بله متوجه شدم اشکال از قطعات یا اتصالی هست
نه نویزی که این کار را ایجاد کنه نیست توی محل و از باطری استفاده میکنم
:x

غریب و تنها کسی است که دوستی نداشته باشد امام علی(ع)

چهارشنبه 14 تیر1402 - 7:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب مهندس وقت بخیر خسته نباشید این مدار را ساختم همه چیزش خوب کار میکنه ولتاژ هم روی ۳.۱۱ هست ولی بازم صدای تیک تیک دارهمثل همون قبلی اما این صدای تیک تیک با ولوم حساسیت هست که تنظیمش تا استانه قبل از تیک تیک کردن هم بخوبی موبایل با اینترنت روشن رااز ۴۰ سانت سنس میکنه

جمعه 16 تیر1402 - 1:50pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
توضیح همون هست که عرض کردم. اگر بتونین فیلم کوچک و کم حجمی از کارکرد مدارتون بذارین شاید بهتر مشخص بشه مشکلی وجود داره یا نه.

جمعه 16 تیر1402 - 2:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون.
توضیح همون هست که عرض کردم. اگر بتونین فیلم کوچک و کم حجمی از کارکرد مدارتون بذارین شاید بهتر مشخص بشه مشکلی وجود داره یا نه.

پاینده باشید جناب مهندس عزیز و گرانقدر چشم خیلی محبت کردین سرعت کمه حتی عکس هم نتونستم اپ کنم، گرچه سیستم قبلی دیگه روشن هم نمیشه ولی این سیستم که جدید ساختم از همین اول انگار اشکال داره ولی سنس و حساسیتش بیشتر از قبلی هست. سعی میکنم فیلم بفرستم اگه میشه آیدی تلگرامتون را شخصی بفرشتید توی تلگرام میتونم بفرستم خدمت حضورتان @};- :YMPEACE:

آخرین بار توسط iran zamin در جمعه 16 تیر1402 - 3:24pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 16 تیر1402 - 3:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
من فقط در همین محیط میتونم خدمت شما باشم. @};-

جمعه 16 تیر1402 - 3:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
من فقط در همین محیط میتونم خدمت شما باشم. @};-

پاینده باشید مهندس جان خداحفظتون کنه بخدا تا همینجا هم خیلی خیلی شرمنده شماییم به جان خودم خیلی شرمنده زحمات شما هستمجناب مهندس
میشه که بخاطر تعویض خازنها ی ۴۷۰میکرو باشه قبلی ها چینی بود ولی اینجدید مارک هیتانو هست خازن نارنجی هست توی اون مدار قبلی همباتعویض این خازن اینجوری شد

جمعه 16 تیر1402 - 3:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان الان مشکلش الان گاهی وقتها ولتاژ پایه ۳ پیاد تا ۸ ولت و گاهی ۳.۳۰ و موقعی که ولوم حساسیت را میچرخونم اکثراچراغ همزمان با بوق روشن نمیشه و باید ایسی ۱ را فشار بدم تا روشن به ایسی ها هم تعویض کردم اول روشن میشههمزمان با بوق و بعدش دیگه چراغ خاموش میشه و باز که ایسی را فشار میدم گاهی تکچراغ ۲ روشنمیشه و گاهی تکچراغ۳ و باز که ایسی را تکون میدم میشه چراغ ۱ که مجدد چراغ خاموش میشه ولی در همه حالات بوق درست هست

جمعه 16 تیر1402 - 5:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خازنهای 470 میکرو تاثیر زیادی در کارکرد مدار ندارن بشرطی که معیوب نباشن! وگرنه خازن معیوب میتونه رفتارهای عجیب و غیر منتظره در مدار ایجاد بکنه.
ولتاژ تنظیمی نباید تغییر زیاد داشته باشه. اینکه از 3.3 بیاد روی 8 و دوباره برگرده اصلا طبیعی نیست و میتونه به قطع و وصل شدن چیزی در مدار مربوط باشه.
در مورد بوق و چراغ هم مشکل احتمالا از اتصالات آیسی هاست که باید بررسی کنین. کلا دیگه بنظر من میرسه این مدار شما قابل اعتماد نیست و پس از چندین جراحی دیگه بعید هست سلامتی خودش رو بصورت عادی بدست بیاره! :D لذا فکر میکنم بهتر باشه یک مدار دیگه با فیبر و قطعات نو و با دقت بیشتر مونتاژ کنین.

جمعه 16 تیر1402 - 9:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
سلام مهندس ، اینم شمایلات فرانکو در قالب فلزیاب لوپ ۱۱ و داخلی ۴ سانت برد ۴۰ سانت برای بزرگترسن فلز سکه را ۱۰ تا ۱۵ سانت میگیره زیر خاکم جواب میده !!!

جالبتر اینه که من مدار اسیلاتور را حذف و حتی فرستنده را برداشتم و از خروجی خود فرانکو بجای فرستنده استفاده کردم !!! به خودش دادم حالا مهندس اینکه این فلزیاب شده ایا یک چیز عادیه ؟ با لوپ بزرگتر برد همینجور بیشتر میشه ، نال کردن هم با کمی صبر میشه تنطیم کرد ‌‌‌‌ اما تنطیم دقیقتر باعث برد خیلی بیشتر میشه

به هر حال اگر میبینید چیز تازه ای وجود داره درخواست تستی چیزی داشتید بگید که ایشالا روش کار بشه

البته اگه مدار شلخته شده بدلیل اینکه این برد بارها رو روی توباکس فرانکو و همین نوع فلزیابی تست کردم ... به

چراغ سبز و قرمز دو حالت هست یکی بدن و زمین را سنس میکنه یکی دیگه فلز که تنطیمیش دست خودمونه

هر حال بنطر شما خود گیرنده پسیو باید بتونه فلز رو زیر خاک بزنه ؟ مزیت این طرح اینه کلا کم مصرفترین فرم انرژی مصرف میکنه مدار با رگولاتور ۵ ولت هست ، البته بطور حتمی خروجی فرانکو یه موج یا پالسی به سیم پیچ میده چون سنس جهت داره و از کنار حساسیت کمه مثل پالسی هست !

تعداد زیادی لوپ ساختم که حالا عکس جدید و فیلم را اگه لازم دونستید قرار میدیم

خوشحال میشم نظر شما را بدانم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

درود

آخرین بار توسط طلا در جمعه 16 تیر1402 - 10:08pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 16 تیر1402 - 9:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6522 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 634 , 635 , 636 , 637 , 638 , 639 , 640 ... 653  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure