انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 4:53am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا امیر اگه میشه اون طرف مدار رو هم بزار تا اساتید برسی کنن
خیلی ممنون @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب من مجبورم ویندوزم رو عوض کنم 98 نصب کنم شاید نرم افزار کار کرد

چند تا عکس هم میزام بعد
اگه فرصت کنم یک مقاله کامل از آموزش کار باهاش میزارم البته قبلش باید کامل مدارو درست کنم .

/:)

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 1:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من فیبر رو تموم کردم کارهاشو وای سی رو هم جا زدم کلید ها رو هم گرفتم و روی یه فیبر چیدمش از این فیبر های اماده مونده lcd رو بعد ظهز نصب کنم و مدار رو روشن کنم فقط دو تا نکته مونده تو کلید ها یجه نوشته to ra5 باید به کجا وصل بشه ؟و یجا هم نوشته to ra4 کلید s9 رو نگاه کنید متوجه میشید فقط این دو تا جاش مشخص شه دیگه همه چی حله

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 2:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم یه pdf با کیفیت از روی برد که قطعات کاملان مشخصه برای مونتاژکردن خیلی عالی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 2:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اون دو نقطه ای روکه گفتم to ra5 to ra4به احتمال زیاد به بغل ای سی c5 باید وصل بشه که نوشته s8 , s9

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 2:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mojtaba gold نوشته است:
سلام من فیبر رو تموم کردم کارهاشو وای سی رو هم جا زدم کلید ها رو هم گرفتم و روی یه فیبر چیدمش از این فیبر های اماده مونده lcd رو بعد ظهز نصب کنم و مدار رو روشن کنم فقط دو تا نکته مونده تو کلید ها یجه نوشته to ra5 باید به کجا وصل بشه ؟و یجا هم نوشته to ra4 کلید s9 رو نگاه کنید متوجه میشید فقط این دو تا جاش مشخص شه دیگه همه چی حله

مجتبا دقت کرده باشی کنار میکرو دو تا جا هست که نوشته S8 و S9 اونارو به کلید های 8 و 9 وصل کن .

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 2:34pm
مدیر کل
مدیر کل

نادر جان خسته نباشی.
خب نکات زیادی هست باید روش کار بشه! یکی اینکه پراب ها نباید میخ آهنی باشن! خیلی بهتره که استیل باشن به طول 20 سانت. نکته بعدی اینکه مقاومت خاک طبیعتا به فاصله بین دو تا پراب بستگی داره! پس اگر کمی فاصله رو جابجا کنین عدد هم باید عوض بشه و این طبیعیه. دست هم اگر بزنین که خب مشخصه مقاومت عوض میشه! اپراتوری این جور دستگاهها نکات خاص خودشو داره. در مورد اتصال کامپیوتر هم اگر بتونین با کامپیوتر یا لپ تاپ قدیمی دارای پورت سریال و ویندوز 98 تست کنین بهتره.

امیر جان بابت فیبر زحمت کشیدین ولی فیبر اصلی که مشکلی نداشت! حتی بنظر من دراوردن فیبر اصلی راحت تر هم هست! تنها مشکلی که اتفاقا در این مدار نداشتیم خوشبختانه فیبرش بوده!

مجتبا جان قبلا هم عرض کردیم RA4 , RA5 به همون نقاط S8 , S9 روی فیبر وصل میشن.

کلا من از دوستانی که بخصوص قصد ساخت مدار رو دارن خواهش میکنم حداقل یک دور مطالب رو از ابتدا بخونن! توی این چند پست اخیر تمام نکاتی که مطرح شد حالت تکراری داشت و قبلا نوشته شده بود! تکرار مکررات توی یک انجمن بنظر من جالب نیست و انرژی دیگران رو هم میگیره و حجم مطالب هم بواسطه تکرار زیاد میشه!

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نادر جان خسته نباشی.
خب نکات زیادی هست باید روش کار بشه! یکی اینکه پراب ها نباید میخ آهنی باشن! خیلی بهتره که استیل باشن به طول 20 سانت. نکته بعدی اینکه مقاومت خاک طبیعتا به فاصله بین دو تا پراب بستگی داره! پس اگر کمی فاصله رو جابجا کنین عدد هم باید عوض بشه و این طبیعیه. دست هم اگر بزنین که خب مشخصه مقاومت عوض میشه! اپراتوری این جور دستگاهها نکات خاص خودشو داره. در مورد اتصال کامپیوتر هم اگر بتونین با کامپیوتر یا لپ تاپ قدیمی دارای پورت سریال و ویندوز 98 تست کنین بهتره.

امیر جان بابت فیبر زحمت کشیدین ولی فیبر اصلی که مشکلی نداشت! حتی بنظر من دراوردن فیبر اصلی راحت تر هم هست! تنها مشکلی که اتفاقا در این مدار نداشتیم خوشبختانه فیبرش بوده!

مجتبا جان قبلا هم عرض کردیم RA4 , RA5 به همون نقاط S8 , S9 روی فیبر وصل میشن.

کلا من از دوستانی که بخصوص قصد ساخت مدار رو دارن خواهش میکنم حداقل یک دور مطالب رو از ابتدا بخونن! توی این چند پست اخیر تمام نکاتی که مطرح شد حالت تکراری داشت و قبلا نوشته شده بود! تکرار مکررات توی یک انجمن بنظر من جالب نیست و انرژی دیگران رو هم میگیره و حجم مطالب هم بواسطه تکرار زیاد میشه!

پس با این حساب باید ویندوز رو عوض کنم ~O)
الان رفتم چند تا تست گرفتم که اصلا جالب نبود ~X( خیلی تغییر میکرد .

ولی جایی که میدونستم لوله گاز رد شده بردم که قبل از از اون شروع کردم اسکن که مقاومت ها به ترتیب زیر بود فقط 5 باز پراپ زدم

872 887 1023 881 873
دقیقا روی لوله رفت روی 1023 ولی تغییر زیاد داشت مثلا تا 880 هم پایین میومد ولی باز تا 1023 بالا میرفت

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 4:09pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
نادر جان خسته نباشي
فقط يك مورد بايد دقت كني كه شما هر عمق رو فقط يكبار اسكن كني چون اگه بلافاصله همون عمق رو اسكن كني عددش درست درنمياد.
چون در اسكن اول كه زمين اشباع ميشه كمي طول ميكشه كه حالت اشباع رفع بشه.
ياعلي

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 6:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا حمید دستگاه من روشن شد تمام کلید ها هم کار میکنه ولی ال سی دی من نور نداره یعنی نورش کمه به نظر شما مشکل از کجاست؟ تصویر دارم رو ال سی دی ولی نور ندارم

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 8:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure