انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 4:48am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مچتبي چان خوشحالم كه شما هم موفق شدين.
ميتونين با استفاده از پتانسيومتري كه روي مدار هست نور lcd رو تنظيم كنين.
ياعلي

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 8:35pm
مدیر کل
مدیر کل

تبریک میگم مجتبا جان.
مساله نور ال سی دی که چیز مهمی نیست! اگر منظور شما کنتراست باشه باید با تنظیم تنها پتانسیومتری که روی فیبر گذاشته شده کنتراست ال سی دی رو تنظیم کنین.
اگر منظور شما واقعا نور پشت زمینه یا بک لایت باشه ؛ باید اتصالش رو خودتون در خارج مدار انجام بدین! به این صورت که پایه 16 ال سی دی رو به زمین یا پایه 1 ال سیدی وصل میکنین. پایه 15 رو هم از طریق یک پتانسیومتر 5 کیلو به ولتاژ 5+ یا پایه 2 ال سی دی وصل میکنین. از سر وسط و یک کناری پتانسیومتر استفاده میکنین. با تنظیم این پتانسیومتر دقیقا حداقل و حداکثر نور بک لایت حاصل میشه.

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 8:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان ویندوز رو 98 نصب میکنم گفتم بگم اگه دیگه پیدام نشد بدونین این ویندوز 98 به نت وصل نمیشه :D

/:)

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 8:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از راهنمای شما اقا حمید فردا ظهر این کا رو روش انجام میدم من لایت ندارم با اون پتانسیومتر هم تنظیم کردم ولی نور ندارم نتیجه رومیگم فقط بایدجعبه بگیرم وداخل جعبه بزارمش و پراپ ها رو هم بایددرست کنم میله برنجی دارم با همون میتونم درست کنم میله های روکه داخل زمین باید برن ؟ باطری 9 ولت کتابی شارژی چقدر کار میکنه با این مدار؟چه ولتاژیبرای کار با این مدار خوبه 12 یا 9 ولت؟

چهارشنبه 13 شهریور1392 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم مجتبا جان.
من عرض کردم اون پتانسیومتر که برای کنتراست هست! یعنی پررنگ و کم رنگ بودن نوشته روی ال سی دی رو کنترل میکنه و باید حتما تاثیر داشته باشه وگرنه یا پتانسیومتر ایرادی داره یا سیمی که در مسیر پایه شماره 3 و یا 2 ال سیدی تا فیبر هست قطعی داره و یا ایراد از خود ال سی دی هست!
بک لایت هم واقعا به معنی نور پشت صفحه ال سی دی هست که شبیه یک LED عمل میکنه و نیاز به اتصال پایه 15 و 16 ال سی دی داره و توضیحش رو دادم.
برای پراب ها بهترین جنس استیل ذکر شده و فکر میکنم چون به مرور اکسید نمیشه بهترین انتخاب هست. برای تست میتونین از هر میله فلزی استفاده کنین ولی اعدادی که روی صفحه میزنه قطعا کمی بالا و پایین میشن و زیاد هم برای تست مهم نیست چون مهم تغییر مقاومت نقطه به نقطه خاک هست تا بشه به تحلیلی در مورد وضعیت زیرینش رسید.
مدار فکر میکنم با 9 ولت باید خوب کار بکنه بشرطی که باطری 9 ولت شما دیگه مثلا زیر 8 ولت نیاد! بستگی به کیفیت باطری 9 ولتی شما داره. اگر از آلکالاین استفاده کنین خب خیلی بیشتر کار میکنه. ولی با باطری معمولی کتابی فکر نمیکنم بیشتر از 4 ساعت درست کار بکنه! بنظر من باطری 12 ولت مناسبتر هست و اگر از 3 تا سلول لیتیومی نظیر باطری موبایل و از نوع کوچک استفاده کنین میشه بالای 20 ساعت از دستگاه جواب گرفت.

پنج شنبه 13 شهریور1392 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود درود درود

خب بعد 15 ساعت خواب حالا بیدار شدم ببینم میتونم ویندوز 98 نصب کنم یا نه

دیشب هر کاری کردم نشد فکر کنم با سیستم من جواب نده

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 1:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نمییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییشه نمیشه
کشت منو ولی نصب نشد !!!
یک ویندوز ... . نصب نشد من بیخیال شدم [-( بییییییییییییییییییییییخیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااال

دوستان کسی میتونه یک لب تاب قدیمی واسم پیدا کنه ؟ چون من شهرستانم نمی تونم پیدا کنم.

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 4:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا نادر
آقا دلسرد نشو فکر کنم یه راه حلی باشه یادمه یه بار تو یه شرکتی که کار میکردم یه نرم افزار حساب داری داشتن که با98 کار میکرد باxpبالا نمی اومد اون شرکت یه نرم افزاری رو تهیه کرد که با اون برنامه های 98 تو xpبالا میاومد تو نت که گشتم اسم چند تا شونو پیدا کردم نرم افزارهای مثل
Microsoft Virtual PC
Parallels Desktop
VirtualBox
VMware Workstation
که حرفه ای ترینشون همون VMware Workstation هستش
هیچ مشکلی هم برای سیستم نداره
شما یه دونه از اینا رو دانلود کن ببین میتونی با اون مشکلت رو حل کنی ;;)

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
سلام آقا نادر
آقا دلسرد نشو فکر کنم یه راه حلی باشه یادمه یه بار تو یه شرکتی که کار میکردم یه نرم افزار حساب داری داشتن که با98 کار میکرد باxpبالا نمی اومد اون شرکت یه نرم افزاری رو تهیه کرد که با اون برنامه های 98 تو xpبالا میاومد تو نت که گشتم اسم چند تا شونو پیدا کردم نرم افزارهای مثل
Microsoft Virtual PC
Parallels Desktop
VirtualBox
VMware Workstation
که حرفه ای ترینشون همون VMware Workstation هستش
هیچ مشکلی هم برای سیستم نداره
شما یه دونه از اینا رو دانلود کن ببین میتونی با اون مشکلت رو حل کنی ;;)

فرشته نجاتی !! :-*
قربونت زدم دانلود ببینم چی میشه

فقط برم یک ویندوز 98 بگیرم بیام

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 5:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی ممنون آقا نادر
دیگه 98 میخای چیکار
xpرونصب کن یکی از نرم افزارهایی روکه گفتم اونم نصب کن
اون موقع میتونی به کمک اون برنامه تو xpکارای 98 رو انجام بدی :ymhug:

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 14 شهریور1392 - 7:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure