انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 11:59pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 121 , 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
جهت سنس لوپ ها رو دوباره چک کن

یکی از مواردی که باعث این اتفاق میشه جهت سنس دستگاه هست که باید زیر دستگاه رو سنس کنه حالا دستگاه رو بر عکس تست کن یعنی دستگاه یا آهن سقف رو میزنه یا لوپ ها نال نیست که یه سره بوق و خرخر داره.

پوریا جان فرقی نکرد . دستگاه رو به صورت افقی و عمودی در چند جا تست کردم ولی صدا همونه . لوپ روهم از روی میتر نال میکنم .
هر دو لوپ رو از دستگاه جدا کردم باز هم همون صدا وجود داره .
با چرخوندن ولوم پی 3 این صدا قطع میشه . ولی در این حالت حساسیت میتر خیلی کم میشه .

جمعه 22 شهریور1392 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه ی دوستان
بهترین فرکانس برای توباکس چقدر است؟ ایا تغییر فرکانس برروی عمق کاوش ونیز جنس هدف تاثیر دارد :-?

شنبه 23 شهریور1392 - 9:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و عرض ادب و احترام حضور اساتید بزرگوار
لطفا بفرمایید: با توجه به تحقیقات گسترده و زحماتی که کشیدید و الحمدلله نتایج بسیار ارزنده ای هم گرفتید، آیا میشه گفت دستگاه شما آمادگی فعالیت برای کاوش را داره؟ و آیا از لحاظ ثبات ( حذف ذرات، امواج مزاحم و غیره...) عمق ( مثلا: فلز مس 20×20 در عمق 2.50) و سایر فکتورهای مثبت را داره؟ محاسن و معایب دستگاه چیه؟ آیا آمادگی عرضه به بازار را داره؟ لطفا توضیح کامل دهید.
یا نه، شما در تلاش برای ارتقای روزافزون توباکس هستید و میخواهید عملیات فنی بیشتری انجام دهید. البته براین مدل منظورمه؟ چون در پستهای قبلی فرمودید که دستگاه به حد اعلای ظرفیت و کارآیی خودش رسیده و قابل ارتقا نیست چون ممکنه دچار خطا بشه.
موفقیت روزافزون شما آرزوی قلبی و قبلی ماست
خدانگهدارتان.یا الله.

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

شنبه 23 شهریور1392 - 10:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهترین فرکانس بین 10.5 تا 12.5 کیلوهرتز هست که بسته به ساخت دستگاه و ظرفیت لوپها و قطعات میتونه متغیر باشه البته فرکانس پایین تر قدرت نفوذ بیشتری داره و فرکانس بالاتر حساسیت بیشتر به فلزات با ارزش .

در کل به خاطر سیستم خاص این دستگاه و استفاده از امواج vlf و حساسیت بیشتر به فلزات غیر مغناطیس مثل طلا و نقره و مس
بهتره که فرکانس در حدود 11 کیلوهرتز باشه این فرکانس مد نظر سازنده دستگاه بوده البته اگر بالاتر یا پایین تر هم باشه مشکلی ایجاد نمیکنه.

شنبه 23 شهریور1392 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راجع به سوال دوستمون بگم بله دستگاه آمادگی کاوش رو داره و البته هنوز جای کار زیادی داره حتی میشه قسمتی از اون رو دیجیتال کرد .

راجع به امر فروش دستگاه فکر نکنید که به این سادگی ساخته میشه و شما باید تلاش زیادی بکنید حتی اگر چندین فلزیاب هم ساخته باشید این یکی واقعا فرق میکنه و جز سخترین و بد قلق ترین دستگاه هاست و هر دستگاهی ساز خودش رو میزنه.

در ضمن متاسفانه ساخت اسکلت هنوز به مرحله ای نرسیده که استاندارد باشه و نیاز به طراحی و ساخت جدید با مصالح جدید و استفاده از تکنیک هایی هست که هزینه های زیادی داره مثلا ساخت قالب مخصوص برای لوپ ها واسکلت چند تیکه که نیازمند سرمایه گذاری میباشد.

حالا دوست عزیز با توجه به علاقه ای که نشون دادی کجای این داستان میتونی همکاری کنی؟ :D

شنبه 23 شهریور1392 - 11:13am
مدیر سایت
مدیر سایت

ایشون میتونن لوپ هارو تخت درست کنن و ببینیم چه نتیجه ای بدست میاد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 23 شهریور1392 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و ادب حضور مبارک آقا پویای عزیز.
با سپاس از پاسخ شما باید عرض کنم که فعلا من از نظر مالی وضعیت خیلی مساعدی ندارم و دانشجو نیز هستم (رشتۀ نظری).
فقط طبق شرطی احتمال سرمایه گذاری برام وجود داره.
با دوستان تو فکر خرید یه ردیاب و نقطه زن هستیم. البته خدای نکرده قصد هیچ گونه اسائه نباشه، اپراتورهایی که تجربۀ زیادی در این زمینه دارن، ری فایندر و سیریوس ورژن V5.1.1 را معرفی کردن. حالا بحث اینجاست در صورت موفقیت ، چون خودم به این کارا (فنی و مهندسی) علاقه دارم ، احتمال سرمایه گذاری در آینده دور از انتظار نیست.
با توجه به این مطلب، شما چه پیشنهادی را میکنید مه در جهت خرید دستگاههای داخلی قانع کنه ؟ ( چون قویا فکر میکنم که شما محصولا خودتون یا داخلی را پیشنهاد میکنید).
با توجه به استعلامی که از اپراتورهای باتجربه گرفتم، دستگاههای دست ساز داخلی خطای زیادی دارن و در مقایسه با دو مورد دستگاه بالا دارای اعتبار کمتری میباشند.
موفقیت و سربلندی روزافزون شما آرزوی قلبی و قبلی ماست.
در پناه خدا باشید.
یا الله .

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

شنبه 23 شهریور1392 - 8:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان برای من دوتا مشکل بوجود اومده:
1- در حالتی که دستگاه ثابت هست وقتی بشقاب مسی 18.5 سانتی رو بهش نزدیک می کنم تا 160 سانت سنس میشه ولی اگر بشقاب روی زمین باشه و دستگاه رو بهش نزدیک کنم اصلا سنس نمی کنه یا حداکثر در 50 سانتی سنس میشه!

2- هنگامی که دستگاه ثابت هست اگر ولوم ها رو زیاد کنیم دستگاه بوق ممتد میزنه تا اینکه خودمون ولوم هارو کم کنیم تا صدا بیافته ولی در حالتی که دستگاه متحرک هست حتی اگر هر سه ولوم رو تا انتها زیاد کنیم، به محض اینکه 1 متر رو به جلو حرکت کنیم صدای بوق کاملا قطع میشه واصلا صدا نمیده!

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

شنبه 23 شهریور1392 - 8:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز این مشکل شما به سه دلیل میتونه باشه
1- لوپهاتون درست نال نمیشن
2- در موقع نال کردن در نزدیکی لوپها فلز وجود داره
3- مقدارخازن 6--7 درست تائین نشدن

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 23 شهریور1392 - 10:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
دوست عزیز این مشکل شما به سه دلیل میتونه باشه
1- لوپهاتون درست نال نمیشن
2- در موقع نال کردن در نزدیکی لوپها فلز وجود داره
3- مقدارخازن 6--7 درست تائین نشدن

گزینه 1و2 رو کاملا رعایت می کنم ولی تنظیم خازن ها رو انجام ندادم! شما برای تست اینکه دستگاه یک قطعه فلز رو از چه فاصله ای سنس میکنه، از چه روشی استفاده می کنید؟به نظر من نباید دستگاه رو ثابت گذاشت و فلز رو بهش نزدیک کرد!اگر دستگاه متحرک و فلز ثابت باشه نتیجه به واقعیت نزدیکتره!

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

شنبه 23 شهریور1392 - 11:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 121 , 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure