انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 9:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

پوریا نوشته است:
سلام به اقای زیکسل عزیز امیدوارم حالت خوب باشه و بچه ها رو سور پرایز کنی که خیلی مشتاق تجربیاتت هستند و همچنین اسکلت جدید که قولش رو داده بودی :D

سلام پوریا جان ممنونم عزیزم چشم حتما یکمی کار داره درست شد من در خدمتم :ymhug:

شنبه 23 شهریور1392 - 11:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mrmr16 نوشته است:
سلام @};-
زیکسل عزیز برای مشکل من نظری نداری :((

سلام شما بگو مشگل دستگاهت چیه تا کمکت کنم دوست خوبم :)

شنبه 23 شهریور1392 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

آقا حمید ، زیکسل ، مهدی ، پوریا ، کاوشگر و سایر دوستان گرامی :-H
فایل ویدئویی از مشکل دستگاه تهیه کردم شاید توی حل مشکل کمک کنه . البته دوربین گوشیم بی کیفیته و درنتیجه فیلم کیفبت خوبی نداره ببخشید .

همان گونه که در فیلم می بینید زمانی که دستگاه روشن میشه کلید در حالت تنظیم کویل (نال کردن) هستش . از بلندگو صدای خرخر میاد . و قتی که ولوم p3 رو زیاد می کنم صدا کم میشه و از بین میره .
ولوم p3 رو مطابق شماتیک نصب کردم . در حالت بیشتر ولوم به طرف (راست) پایه 6 U6 و در حالت کم کردن ولوم به طرف (چپ) پایه 4 U6 می چرخونم
نکته : لوپ ها به راحتی نال میشن و عقربه میتر روی صفر قرار می گیره .

وقتی کلید در حالت سرچ قرار می گیره صدا اصلا فرقی نمیکنه و همون صدا وجود داره . و دوباره وقتی ولوم p3 رو زیاد می کنم صدا کم و قطع میشه و وقتی کم می کنم صدا زیاد میشه . فقط فرقی که با حالت تنظیم کویل داره اینکه در این حالت با چرخوندن ولوم عقربه میتر هم حرکت می کنه وقتی به چپ می چرخونم عقربه به سمت چپ و وقتی زیاد به راست می چرخونم عقربه به طرف راست حرکت می کنه .
زمانی که ولوم به چپ بوده و عقربه هم در چپ هست صدا زیاد و حساسیت دستگاه کم میشه و وباید یک فلز رو نزدیک ببری تا سنس کنه . و وقتی ولوم به طرف راست چرخونده بشه عقربه هم به طرف راست رفته و حساسیت دشتگاه بالا می ره .
سنس یا عم سنس دستگاه رو از روی میتر می فهم . صدایی از دستگاه بابت سنس ایجاد نمیشه .
فقط اینکه در زمانی که سنس انجام میشه اگه توی فیلم هم دقت کنید یه لحظه صدای خرخر کم میشه .
دستگاه من از هر دو طرف سنس می کنه منظورم بالا و پایین دستگاه
فقط اگه این مشکل صدا حل بشه سایر تنظیمات رو هم انجام میدم
لازمه بگم این صدا در زمانی که هر دو لوپ هم وصل نباشن وجود داره .

فایل ویدئو
http://s2.picofile.com/file/7936672682/My_tow_box.mp4.html

یکشنبه 24 شهریور1392 - 9:34am
کاربر فعال
کاربر فعال

mrmr16 نوشته است:
سلام

آقا حمید ، زیکسل ، مهدی ، پوریا ، کاوشگر و سایر دوستان گرامی :-H
فایل ویدئویی از مشکل دستگاه تهیه کردم شاید توی حل مشکل کمک کنه . البته دوربین گوشیم بی کیفیته و درنتیجه فیلم کیفبت خوبی نداره ببخشید .

همان گونه که در فیلم می بینید زمانی که دستگاه روشن میشه کلید در حالت تنظیم کویل (نال کردن) هستش . از بلندگو صدای خرخر میاد . و قتی که ولوم p3 رو زیاد می کنم صدا کم میشه و از بین میره .
ولوم p3 رو مطابق شماتیک نصب کردم . در حالت بیشتر ولوم به طرف (راست) پایه 6 U6 و در حالت کم کردن ولوم به طرف (چپ) پایه 4 U6 می چرخونم
نکته : لوپ ها به راحتی نال میشن و عقربه میتر روی صفر قرار می گیره .

وقتی کلید در حالت سرچ قرار می گیره صدا اصلا فرقی نمیکنه و همون صدا وجود داره . و دوباره وقتی ولوم p3 رو زیاد می کنم صدا کم و قطع میشه و وقتی کم می کنم صدا زیاد میشه . فقط فرقی که با حالت تنظیم کویل داره اینکه در این حالت با چرخوندن ولوم عقربه میتر هم حرکت می کنه وقتی به چپ می چرخونم عقربه به سمت چپ و وقتی زیاد به راست می چرخونم عقربه به طرف راست حرکت می کنه .
زمانی که ولوم به چپ بوده و عقربه هم در چپ هست صدا زیاد و حساسیت دستگاه کم میشه و وباید یک فلز رو نزدیک ببری تا سنس کنه . و وقتی ولوم به طرف راست چرخونده بشه عقربه هم به طرف راست رفته و حساسیت دشتگاه بالا می ره .
سنس یا عم سنس دستگاه رو از روی میتر می فهم . صدایی از دستگاه بابت سنس ایجاد نمیشه .
فقط اینکه در زمانی که سنس انجام میشه اگه توی فیلم هم دقت کنید یه لحظه صدای خرخر کم میشه .
دستگاه من از هر دو طرف سنس می کنه منظورم بالا و پایین دستگاه
فقط اگه این مشکل صدا حل بشه سایر تنظیمات رو هم انجام میدم
لازمه بگم این صدا در زمانی که هر دو لوپ هم وصل نباشن وجود داره .

فایل ویدئو
http://s2.picofile.com/file/7936672682/My_tow_box.mp4.html

دوست خوبم ممنونم از فیلمت می یک چیزهایی فهمیدم احتمالا از ترانزیستور تی 5 و مقاومت 39 هست ولی اگه بتونی امروز عکسهای با کیفیت از پشت و روی مدار برام بزاری حتما کمکت میکنم درستش کنی

یکشنبه 24 شهریور1392 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ریکسل جان ممنون از جوابت .
متعصفانه دوربین گوشیم خوب نیست (نوکیا 7610) .
اگه بتونم دوربین باکیفیت گیر بیارم حتما این کار را خواهم کرد .
اتفاقا فبلا این ترانزیستور رو عوض کرده بودم

یکشنبه 24 شهریور1392 - 1:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mrmr16 نوشته است:
ریکسل جان ممنون از جوابت .
متعصفانه دوربین گوشیم خوب نیست (نوکیا 7610) .
اگه بتونم دوربین باکیفیت گیر بیارم حتما این کار را خواهم کرد .
اتفاقا فبلا این ترانزیستور رو عوض کرده بودم

دوست خوبم حتما این کارو بکن من منتظرم :D

یکشنبه 24 شهریور1392 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که میتونند مدار رو تحلیل کنند و به صورت بلوک در بیارند خواهشن این زحمت رو قبول کنند باور کنید این فلزیاب ارزشش رو داره.این جوری اگر ایرادی تو مدار پیدا بشه مشخص میشه از کدام بلوک یا بلوکها هستش.با پیگیری قطعات حساس و تاثیر گذار خیلی راحت تر میشه ایرادات رو پیدا کرد وبه یک روش کلی رسید تا برای ایرادات دیگر هم راه حل های سریع و مشخصی بدست بیاد .علاوه بر عیب یابی برای افزایش برد و دیجیتال کردن دستگاه هم از این بلوک ها استفاده میشه.

دوشنبه 25 شهریور1392 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
اگر ممکنه خواهش میکنم به من کمک کنید چون واقعا دارم دیوونه میشم
دو سه روز پیش مدارم رو ساختم و با اولین بار روشن کردن اون به خوبی جواب داد و از فاصله های زیاد فلز رو سنس میکرد . اما امروز که اونو تو جعبه گذاشتم و تست کردم دیدم اوضاع اصلا خوب نیست . یک صدای ممتد بوق از بلند گو میاد و با کم کردن ولوم ترشولد فقط حجم صدا کم میشه و به سمت آستانه صدا و سکوت نمیره. در صورتی که قبلا اینطور نبود. البته متوجه شدم که اتصالات لوپ ها به دستگاه قطعی داشت که اونو تصحیح کردم. با توجه به گفته مهندس حمید که گفتن عدم اتصال لوپ ها منجر به آسیب دیدن ترانزیستور های T1 , T2 میشه لذا اونارو عوض کردم. همینطور ترانزیستور های 6 و 7 و 8 . اما مشکل پا برجاست . مدار رو از نظر قطعی و اتصالی چک کردم . چیزی نداشت چون دو روز پیش هم کار میکرد . خودم فکر میکنم مشکل از عدم اتصال لوپ ها بوجود اومده اما نمیدونم به کجای مدار آسیب رسونده . ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنین . چون حس الان من خیلی بده. اول کار کنه بعد بشه این . داره خفم میکنه

دوشنبه 25 شهریور1392 - 8:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hamedkk نوشته است:
[size=150]با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
اگر ممکنه خواهش میکنم به من کمک کنید چون واقعا دارم دیوونه میشم
دو سه روز پیش مدارم رو ساختم و با اولین بار روشن کردن اون به خوبی جواب داد و از فاصله های زیاد فلز رو سنس میکرد . اما امروز که اونو تو جعبه گذاشتم و تست کردم دیدم اوضاع اصلا خوب نیست . یک صدای ممتد بوق از بلند گو میاد و با کم کردن ولوم ترشولد فقط حجم صدا کم میشه و به سمت آستانه صدا و سکوت نمیره. در صورتی که قبلا اینطور نبود. البته متوجه شدم که اتصالات لوپ ها به دستگاه قطعی داشت که اونو تصحیح کردم. با توجه به گفته مهندس حمید که گفتن عدم اتصال لوپ ها منجر به آسیب دیدن ترانزیستور های T1 , T2 میشه لذا اونارو عوض کردم. همینطور ترانزیستور های 6 و 7 و 8 . اما مشکل پا برجاست . مدار رو از نظر قطعی و اتصالی چک کردم . چیزی نداشت چون دو روز پیش هم کار میکرد . خودم فکر میکنم مشکل از عدم اتصال لوپ ها بوجود اومده اما نمیدونم به کجای مدار آسیب رسونده . ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنین . چون حس الان من خیلی بده. اول کار کنه بعد بشه این . داره خفم میکنه
[/size]

سلام دوست خوبم شما صد در صد در مدارت یا قطی داری یا اتصالی درست و با حوصله چکش کن

دوشنبه 25 شهریور1392 - 8:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم جناب زیکسل عزیز . حتما الان چک میکنم. فقط خواستم یه نکته اضافه کنم و اون اینه که وقتی به آرومی دستم رو با بعضی قطعات مثلا ترانزیستور ها تماس میدم صدای بوق ممتد قطع میشه . اینم ممکنه از قطعی یا اتصالی باشه ؟؟؟

ممنونم

دوشنبه 25 شهریور1392 - 9:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure