انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 9:51pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
از دوستان ساکن تهران اگه زحمتی نیست به من کمک کنند تا چند قطعه از توباکس که تو شهرمان پیدا نمیشه را تهیه کنم با سپاس فراوان

دوشنبه 25 شهریور1392 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان مدار یه کم راه افتاد . اما وقتی دستم رو به سیم فرستنده و گیرنده و خود مدار حتی نزدیک میکنم شروع میکنه به بوق زدن و عقربه تا ته میچسبه
علت چیه ؟؟؟
خواهشا کمک کنین ;;)

سه شنبه 25 شهریور1392 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی تو هر دو حالت سرچ و تنظیم لوپ فلز رو سنس میکنه که نباید اینطوری باشه . مهندس حمید ککککککممممممککککک

سه شنبه 25 شهریور1392 - 12:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

hamedkk نوشته است:
ممنونم جناب زیکسل عزیز . حتما الان چک میکنم. فقط خواستم یه نکته اضافه کنم و اون اینه که وقتی به آرومی دستم رو با بعضی قطعات مثلا ترانزیستور ها تماس میدم صدای بوق ممتد قطع میشه . اینم ممکنه از قطعی یا اتصالی باشه ؟؟؟

ممنونم

بله دوست من :D

سه شنبه 25 شهریور1392 - 12:07am
مدیر کل
مدیر کل

حامد جام متاسفانه مشکلاتی شبیه مشکل شما قبلا هم بارها برای دوستان پیش اومده و ما هم بارها سعی کردیم کمک کنیم! ولی واقعیت این هست در یک مدار آنالوگ به نسبت پیچیده وقتی شما اشتباهی در مونتاژ یا اتصالات دستگاهتون پیش میاد در خیلی موارد پیش بینی خسارت احتمالی یا اینکه دقیقا کجای مدارتون رو باید تصحیح کنین بسیار مشکل میشه. همونطور که شما خودتون متوجه شدین با عدم اتصال لوپ فرستنده موقعی که مدار روشن هست احتمال سوختن ترانزیستور های 1 و 2 بسیار زیاد هست. قطعه دیگه ای در این صورت بعیده اشکال پیدا کنه. شما باید ولتاژ نقطه شیلد رو نسبت به منفی باطری نگاه کنین حدود 4 ولت باشه. در غیر این صورت قسمت تغذیه ایراد پیدا کرده. دو سر لوپ فرستنده رو هم حین کار بگیرین باید ولتاژ AC بالا داشته باشه که نشون میده فرستنده داره کار میکنه اگر فرکانسشو هم بگیرین دور و بر 11 کیلوهرتز باشه که دیگه قطعا درسته. تست قسمت گیرنده متاسفانه بسیار مشکل هست و ایسی ها هم براحتی قابل تست نیستن. در نهایت اگر از همه اتصالات مطمئن شدین باید شروع به تعویض آیسی ها کنین!
وضعیت دستگاه در دو حالت کاوش و تنظیم لوپ باید فرق بکنه. اگر یک جور باشه اتصالات بخصوص در قسمت کلید1 میتونه ایراد داشته باشه.
حساسیت به لمس دست در خیلی قسمتهای دستگاه چیز غیر عادی نیست! ولی در مورد سیم لوپها کیفیت سیم و شیلد بودنش در این مساله تاثیر داره.

سه شنبه 25 شهریور1392 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بسیار ممنونم مهندس حمید عزیز . راستش دو سه روز پیش مدارم رو برای اولین بار پس از مونتاژ روشن کردم و از قدرت خارق العاده اون حسابی به وجد اومدم . به همین دلیله که الان خیلی حالم گرفته شده . واقعا بهتون تبریک میگم به خاطر توانایی بی نظیر شما در طراحی این مدار. کارتون خیلی درسته
امیدوارم مشکلم حل بشه

سه شنبه 25 شهریور1392 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز الان ولتاژ دو سر لوپ فرستنده رو گرفتم . شونزده ( 16 ) ولت بود . درسته این ؟

سه شنبه 25 شهریور1392 - 12:56am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون حامد جان خواهش میکنم.
خب شما سعی کن اول به اعصاب خودت مسلط باشی تا بتونی بصورت منطقی و با حوصله ایرادی که پیش اومده رو برطرف کنی! :D
ولتاژ لوپ فرستنده در صورتی که تقویت ولتاژ رو انجام دادین بسیار کم هست و تقریبا در حد مدار تقویت نشدست! بهرحال این مساله بستگی به مولتی متر مورد استفاده هم داره چون فرکانس بالاست و هر مولتی متری ممکنه ولتاژ متفاوتی نشون بده.

سه شنبه 25 شهریور1392 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس . مدار من تقویت نشده هستش. از صبح ساعت 9 تا الان مشغول سر و کله زدن با این مدارم . ولتاژ منفی باطری و شیلد هم درسته . اتصالی و قطعی هم ندارم . کلید 1 هم درسته چوت بین دو حالت سویچ میکنه . اما در هر دو حالت سنس دارم . مهندس تیر آخر رو بزن
باید از نو بسازم ؟ یه سفر تهران می افتم هااااا :(

سه شنبه 25 شهریور1392 - 1:18am
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من فعلا زیاد عجله نکن ایشالا ایراد پیدا میشه! فیبر که ایراد پیدا نمیکنه. مقاومتها و خازنها هم معمولا طوری نمیشن و اگر بشن تغییر شکل میدن! پس فقط بحث آیسی ها و ترانزیستور هاست که نهایتش باید تعویض کنین.

سه شنبه 25 شهریور1392 - 1:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure