انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 8:45am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

nader76 نوشته است:
حمید نوشته است:
نادر جان اگر منظورتون به بنده باشه که فکر نمیکنم کسی به من پیغامی داده باشه و جواب نگرفته باشه! در مورد ناصر هم شما ایشونو بهتره کاملا فراموش کنی چون ایشون نه تنها نتیجه ای در این مورد نگرفت بلکه اگر هم میگرفت نمیتونست جوری شما رو راهنمایی کنه که به نتیجه برسین! :D
شما ابتدا باید مطمئن بشین کل مدارتون سالم هست و کار میکنه. بعد باید کابل ارتباطی رو اونجور که قبلا توضیح دادم درست کنین. بعد ترجیحا از یک کامپیوتر قدیمی استفاده کنین و ویندوز 98 باید داشته باشین. در این صورت نباید هیچ مشکلی در ارتباط وجود داشته باشه.
شما فولدر برنامه رو بهتره به ریشه درایو C کامپیوتر منقل کنین تا درست اجرا بشه. وقتی باز شد دکمه زرد رنگ دانلود رو توی صفحه میبینید که بعدش پورت سریال مورد نظر رو باید انتخاب کنین.
روی دستگاه هم با زدن کلید فشاری 7 اطلاعات به کامپیوتر منتقل میشه و مینویسه SENDING TO PC. سرعت انتقال دیتا هم 9600 باود هست. باقی داستان هم که تحلیل دیتا در نرم افزار هست و مشخصه.
خیلی آموزش هایی که در مورد اپراتوری و تحلیل تصاویر وجود داره با اگزاماینر کاملا مشابه هست. جالب اینکه نرم افزار این دستگاه هم شباهت با اگزاماینر داره! پس میتونین به تاپیک مربوطه که هوشی عزیز زحمت کشیدن مراجعه کنین.

نرم افزار قبلا باز میشد ولی حالا خطا میده
در مورد کابل هم فکر کنم بشه کار دیگه ای کرد یعنی اصلا بدون کابل اطلاعات رو انتقال داد
داده ها فقط چند تا عدد هستن اگه اشتباه نکنم اونا رو به صورت دستی میشه وارد کرد
تست میکنم خبر میدم بهتون

دوست عزيز ممنون ميشم كمك كنيد.آقا حميد براي گرفتن اسكن به چه طريقي بايد عمل كرد خواهشا كمك كنيد طريقه انتقال رو گفتيد اسكن رو هم اگر ميدونيد كمك كنيد.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 3:14pm
مدیر کل
مدیر کل

نادر جان شما اگر فولدر برنامه رو به ریشه درایو C انتقال بدین و اجرا کنین این ایراد باید برطرف بشه. بنده بارها همین ایراد رو دیدم و به همین شکل هم رفع شد.

امیر جان شما چندین بار سوال کردین منم جواب دادم! آموزش اگزاماینر توی انجمن هست. نحوه کاشتن پرابها دقیقا مطابق همون هست. از این گذشته در خود این تاپیک دقت کنین بطور مختصر دوستان توضیح دادن. در فایل پی دی اف هم بطور مفصل توضیح داده شده که یکی از دوستان باید لطف کنن ترجمش کنن. تک تک نکاتی که دوستان مشکل دارن در فایل پی دی اف ذکر شده! من نمیدونم چرا کسی اون فایل رو مورد مطالعه و ترجمه قرار نمیده؟ یعنی این کار رو هم بنده باید بکنم؟ :D

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نادر جان شما اگر فولدر برنامه رو به ریشه درایو C انتقال بدین و اجرا کنین این ایراد باید برطرف بشه. بنده بارها همین ایراد رو دیدم و به همین شکل هم رفع شد.

امیر جان شما چندین بار سوال کردین منم جواب دادم! آموزش اگزاماینر توی انجمن هست. نحوه کاشتن پرابها دقیقا مطابق همون هست. از این گذشته در خود این تاپیک دقت کنین بطور مختصر دوستان توضیح دادن. در فایل پی دی اف هم بطور مفصل توضیح داده شده که یکی از دوستان باید لطف کنن ترجمش کنن. تک تک نکاتی که دوستان مشکل دارن در فایل پی دی اف ذکر شده! من نمیدونم چرا کسی اون فایل رو مورد مطالعه و ترجمه قرار نمیده؟ یعنی این کار رو هم بنده باید بکنم؟ :D

این کارو کردم نشد برای همین گفتم #:-s

/:)

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
kavoshgar نوشته است:
دوستان سلام
خاستم یه چیزی رو یاد آوری کنم که اگه شما در روی دستگاه خود از کانکتور RS232استفاده کردین و میخواهین برای اتصال به کامپیوتر از کابل رابط RS232 استفاده کنین در این صورت باید در روی کانکتور روی جعبه خودتان محل وصل شدن سیمOUTرو که به پین 2 وصله به پین 3 وصل کنین ولی اگه طبق گفته حمید آقا خروجی دستگاه بدون کابل رابط میخواهین استفاده کنین یعنی مستقیم به کامپیوتر وصل بشه در این صورت طبق گفته حمید آقا همان پین 2 کانکتور درسته

دوست عزيز اين چيزهايي كه گفتي رو متوجه نشدم اگر امكان داره يه كم واضح تر توضيح بد ي ممنون ميشم

دوست عزیز مسئله زیاد پیچیده ای نیست شما به دو روش میتونید اطلاعات خودتونو انتقال بدین
1- رو جعبه دستگاهتون یه کانکتور نری rs232 بزارین طبق نقشه پینهای اونو وصل کنید ولی سیم out رو به پایه 3 کانکتور وصل کنید
( شما اگر نقشه داخلی کابل rs232 رو نگاه کنید متوجه میشید که پین 2 به 3 وصل شده وبالعکس با این کار شما در واقع سیم اوت رو در قسمت ورودی کامپیوتر به پین 2 ارتباط داده اید)
2- 1.5 متر سیم شیلد تهیه کنید سر اونو به مادگی کانکتور rs232 طبق نشه داده شده وصل کنید و طرف دیگه رو به مدار در این روش هم شما سیم out رو به پین 2 وصل کنید تا در موقع انتقال اطلاعات سیم اوت به پین 2 کامپیوتر ارتباط داده بشه
( در روش دوم شما مجبورید همراه دستگاه اون 1.5 متر سیمو همیشه با خودتون جابه جا کنید که این به نظر من خودش دستو پا گیره)

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
amir1377 نوشته است:
kavoshgar نوشته است:
دوستان سلام
خاستم یه چیزی رو یاد آوری کنم که اگه شما در روی دستگاه خود از کانکتور RS232استفاده کردین و میخواهین برای اتصال به کامپیوتر از کابل رابط RS232 استفاده کنین در این صورت باید در روی کانکتور روی جعبه خودتان محل وصل شدن سیمOUTرو که به پین 2 وصله به پین 3 وصل کنین ولی اگه طبق گفته حمید آقا خروجی دستگاه بدون کابل رابط میخواهین استفاده کنین یعنی مستقیم به کامپیوتر وصل بشه در این صورت طبق گفته حمید آقا همان پین 2 کانکتور درسته

دوست عزيز اين چيزهايي كه گفتي رو متوجه نشدم اگر امكان داره يه كم واضح تر توضيح بد ي ممنون ميشم

دوست عزیز مسئله زیاد پیچیده ای نیست شما به دو روش میتونید اطلاعات خودتونو انتقال بدین
1- رو جعبه دستگاهتون یه کانکتور نری rs232 بزارین طبق نقشه پینهای اونو وصل کنید ولی سیم out رو به پایه 3 کانکتور وصل کنید
( شما اگر نقشه داخلی کابل rs232 رو نگاه کنید متوجه میشید که پین 2 به 3 وصل شده وبالعکس با این کار شما در واقع سیم اوت رو در قسمت ورودی کامپیوتر به پین 2 ارتباط داده اید)
2- 1.5 متر سیم شیلد تهیه کنید سر اونو به مادگی کانکتور rs232 طبق نشه داده شده وصل کنید و طرف دیگه رو به مدار در این روش هم شما سیم out رو به پین 2 وصل کنید تا در موقع انتقال اطلاعات سیم اوت به پین 2 کامپیوتر ارتباط داده بشه
( در روش دوم شما مجبورید همراه دستگاه اون 1.5 متر سیمو همیشه با خودتون جابه جا کنید که این به نظر من خودش دستو پا گیره)

کاوشگر شما تونستین اطلاعات رو انتقال بدین ؟

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش نادر شما یه باره دیگه نرم افزار رو دانلود کن ( احتمالا فایلت خراب شده)
فایلی رو که دانلود کردی به صورت زیپ هستش اگر در همان حالت زیپ برنامه رو اجرا کنی باید اجرا بشه نیازی هم نیست که ریشه رو به درایو c کپی کنی
واگر شما فایل رو از حالت زیپ خارج کردی باید همان پوشه رو در درایو cکپی کنی و قابل اجراست

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
داداش نادر شما یه باره دیگه نرم افزار رو دانلود کن ( احتمالا فایلت خراب شده)
فایلی رو که دانلود کردی به صورت زیپ هستش اگر در همان حالت زیپ برنامه رو اجرا کنی باید اجرا بشه نیازی هم نیست که ریشه رو به درایو c کپی کنی
واگر شما فایل رو از حالت زیپ خارج کردی باید همان پوشه رو در درایو cکپی کنی و قابل اجراست

آره قبلا داخل زیپ اجرا میشد ولی حالا نه دوباره دانلود کردم ولی نه نمیشه

را دیگه ای هست نمیدونم !؟؟!! (-| (-|

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب داداش از زیپ خارجش کن
خارج که کردی همون پوشه رو داخل درایو C کپی کن از همونجا قابل اجراست

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
خوب داداش از زیپ خارجش کن
خارج که کردی همون پوشه رو داخل درایو C کپی کن از همونجا قابل اجراست

این کار رو قبلا کردم دوباره هم ولی نه نشد

یاد آوری کنم قبلا نصب شده بود بعد عوض کردن ویندوژ مشکل دار شد
الان با لب تاب هم امتحان کردم همین مشکل بود

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظر من میشه با ویندوز 7 هم کار کرد

الان وقتی انتقال رو میزنم چند ثانیه صبر مکنه بعد این ارور رو میده وقتی هم که دستگاه خاموش باشه سریع خطا میده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 10:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure