انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 مهر1403 - 6:59am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم هوشی جان. من دیگه هر چه در توان داشتم و حاصل عمرم توی الکترونیک و سخت افزار بوده دارم روی این ردیاب پیاده میکنم! قبلا هم عرض کردم ما مثل این شرکتهای سازنده بهیچ وجه بنا نداریم یه چیزی بسازیم عمدا نقصی درش باشه که بعد یه ورژن بالاتر بیاد و خلاصه ادامه داستان که خودتون میدونین!
البته این مساله هم که ممکنه دیگه باری روی زمین نمونه قابل تامل هست! :-? :D
در ضمن هوشی جان تسلیت میگم ؛ ایشالا دستگاه بعدی رو به آب نسپری! :D

جمعه 29 فروردین1392 - 3:21am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم هوشی جان. من دیگه هر چه در توان داشتم و حاصل عمرم توی الکترونیک و سخت افزار بوده دارم روی این ردیاب پیاده میکنم! قبلا هم عرض کردم ما مثل این شرکتهای سازنده بهیچ وجه بنا نداریم یه چیزی بسازیم عمدا نقصی درش باشه که بعد یه ورژن بالاتر بیاد و خلاصه ادامه داستان که خودتون میدونین!
البته این مساله هم که ممکنه دیگه باری روی زمین نمونه قابل تامل هست! :-? :D
در ضمن هوشی جان تسلیت میگم ؛ ایشالا دستگاه بعدی رو به آب نسپری! :D

سلام
ممنون مهندس ,مطمئن هستم که همینطور هست ,یه چیزی بشه تک و برای اول و اخر ,اگه قسمت بود و با این ردیاب موفق شدیم میدونیم چطور از خجالت شما و سایر عزیزان زحمت کش بربیایم :x

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 30 فروردین1392 - 11:14am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید ، یه پیشنهاد دارم حالا که دارین زحمت افزایش برد رو برای ردیاب میکشید میشه کاری کنید که ولومی که برای مسافت قرار بزارین رو دستگاه اندازه مسافت هم روی lcd نمایش داده بشه ، و یه دستگاهی هست که با اون الودگیهای رادیواکیتو رو شناسایی می کنند ، ایا میشه برای ردیاب همچین وسیله ای ساخت که کمک کنه در ردیابی و نقطه زنی ؟ موفق باشید

جمعه 30 فروردین1392 - 7:03pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان چیزهایی که شما فرمودین کلا امکانپذیر نیست!
مساله نمایش مسافت که معنی نداره چون مسافت کاملا بستگی به جنس فلز و حجم و وزن و عمق و میزان قدیمی بودن و حتی شرایط خاک داره! پس اصلا یک عدد مشخصی وجود نداره و حدودی هست. بنابراین نمایش روی ال سی دی مفهومی پیدا نمیکنه. این دستگاه ممکنه یک سکه رو از 20 متر بزنه ولی یه دفینه درست حسابی رو از چند صد متر!
در مورد ساخت ردیاب رادیو اکتیو من قبلا روی این مساله کار کردم ساخت اون دستگاهها اگر سنسورش وجود داشته باشه یا بشه درستش کرد بسیار ساده تر هست چون اثرات رادیو اکتیو رو دنبال میکنه و سیستمش کاملا با ردیاب فرق داره.

جمعه 30 فروردین1392 - 8:50pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان گرامی بنده تست های بیشتری روی این ردیاب انجام دادم چون دوست ندارم کسی از تست های من بی اطلاع باشه اینطرف هم فقط من نیستم که تست میکنم دو نفر دیگه هم هستند که یکی خیلی حرفه ایه و یکی دیگه هم مثل منه یعنی جمعا سه نفریم از طرف ما داریم تست میکنیم .بعد که از طرف ما تست ها انجام شد و به اتمام رسید و خیالم راحت شد برای استاد اریا میفرستم تا ایشون تایید نهایی رو انجام بدند. این ردیاب از ازمایشات من به راحتی نمیگذره :D
بیشتر در مورد برد این دستگاه میخوام صحبت کنم البته اقا حمید باید منو ببخشید بنده جسارت کردم پست شما رو ویرایش کردم چون شما طبق حرف بنده بردش رو نوشتین و چون شما اون فلزات رو داخل خونه تست کردین و تو خونه اون برد رو به شما داد خبر نداشتین اما من چندین جا رفتم و بیشتر تست کردم .
این دستگاه فلز مس رو خیلی ضعیف میگیره حالا نمیدونم برچه اساسیه اقا حمید بیشتر میدونه و توضیح هم میدند اما فلز طلا و نقره رو چندین برابر بیشتر میزنه چون ما طلای بیشتر نداشتیم که تست کنیم بنا رو روی همون یک گرم طلا گذاشتیم که یک گرم طلارا باقدرت زیاد در حدود 4 متر زد با اندازه انتن 45 سانت برای من اما برای اقا حمید که اندازه انتنش 43 سانت بود تو 10 متری زد مال من بیشتر رو دفینه حساستره برای همین اینو درنظر گرفتم . حالا دو سه گرم نقره رو تو 15 متری زد البته این نقره مال من نبود که وزنش رو تست کنم یه زنجیر بود کوچیک که با دست تست کردم حدود سه گرم میشد تعجب کردم چرا اینقدر برد زیاد زد صد درصد طلا رو هم تو این برد میزنه اما لوله مسی رو که 11 سانت طول داره و توخالیه به قطر یک سانت اینو تو نهایت قدرت 12 متری زد و تشت مسی قدیمی رو که قلع اندود هم هست 50 سانت هم قطرشه اینو تو 25 متری زد برام جای تعجب داشت چرا این فلز رو تو این برد زد یعنی برای این ردیاب فلزات مختلف بردهای مختلف میده حالا ما برد رو درنظر میگیریم فعلا صد متر هست کلا برای فلزات گوناگون البته تقریبی حالا اقا حمید بیاد 5 برابرش کنه میشه 500 متر که بنظر من برد ایده آلیه هرچند به احتمال زیاد همین که برد 5 برابر بشه برای طلا و نقره مخصوصا دفینه برد بیشتر هم میشه .
فقط خواستم این موضوع رو اصلاح کنم که دیگه دوستان ردیاب رو گرفتند نگن اقا این چرا اینطوریه برای یه مدل فلز بردش کمه برای یه مدل دیگه بردش زیاده اخه ما ادمها سلیقه های گوناگون داریم همه که یک جور نیستند .
من کلا از اول این پست با توجه به تست های که تا حالا انجام شده پست های خودمو و اقا حمید رو ویرایش کردم تا یکی جدید میاد بخونه گیج نشه داستان چیه :)

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

شنبه 31 فروردین1392 - 12:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم آقا مجتبی :-w حالا معلوم نیست کدوم پست ها و چیو ویرایش کردی من که هر کجا نوشتم 1 کیلومتر هنوز سرجاشه =))
مشکل اینجاست که همه این مسایل از عجله میشه که من بهیچ وجه آدم عجولی نیستم و خیلی با دقت کار میکنم اما متاسفانه آقا مجتبی همیشه عجله میکنه و یا نتایج تست هایی که نهایی نیست رو ملاک میگیره یا بمن فشار میاره! برای همین مرتب عرض میکنم باید تست های زیادی انجام بشه.
حالا مساله ای نیست بخصوص که برد نهایی ردیاب دقیقا چقدر باشه برای کمتر کسی اهمیت داره. فقط اینو میدونیم نیاز به تقویت بوده و ایشالا به خوبی انجام خواهد شد.
در مورد تفاوت برد برای فلزات مختلف تا حدی این مساله میتونه باشه ولی نه اونقدر زیاد! بهرحال خاصیت فلزات و عیار و آلیاژ ها هم فرق دارن. ولی وقتی تشت مسی رو در 25 متر زده خب به نسبت وزنش درست بوده! کلا افزایش برد با وزن فلزات نسبت داره. من فکر میکنم حداکثر چیزی که تست شده در حد چند کیلو بوده. خب وزنش هر چی بیشتر باشه برد بیشتری میزنه. اما این نسبت خطی نیست بلکه تقریبا لگاریتمی هست!
البته فاکتورهای زیر خاک قرار داشتن و قدیمی بودن هم خیلی موثر هستن که تا حالا عملا فکر میکنم تست نشده چون باید هدف واقعی باشه.
در هر صورت بعد از تقویت ؛ برد نهایی دیگه قطعا باید در حد 500 متر باشه. اما باید توجه داشت فلز جدیدی مثل اون تشت مسی رو به هر حال فکر میکنم بیشتر از 100 تا 150 متر نمیزنه.

شنبه 31 فروردین1392 - 2:11pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آقا حمید عزیز و آقا مجتبی بزرگوار ضمن خداقوت باید بخاطر این دقت نظر و تیزبینی و نقطه سنجی بهتون آفرین گفت واقعا ممنونیم که اینقدر به فکر بچه های انجمن هستین%
البته در مورد تستهای انجام شده بهرحال تست نهایی رو فرمودین آقا آریای عزیز میزنند که ان شاا... نظر ایشون رو هم اعلام کردن ملاک قرار میدیم%
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 31 فروردین1392 - 3:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به دوستان و تبریک وتشکر به اقا حمید ومجتبی عزیز به خاطر ساخت ردیاب ارمانی جسارتا" به اقا حمید پیشنهاد میکنم تمرکز خودتونو برای ردیابی 2 یا 3 فلز با ارزش و خلا یابی بزارید خیلی بهتره تا فلزات بی ارزش شعاع 500متر عمق 5متر بدون خطا به نظرم مناسبتره تا سایر موارد با تشکر از شما و همه دوستان

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

شنبه 31 فروردین1392 - 5:31pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون بینای عزیز. ایشالا دستگاه اول از فیلتر بنده و بعد آقا مجتبی باید رد بشه تا بعد کنترل نهایی رو هم آقا آریا انجام بدن :D
بنیامین جان مشکلی نیست ما فعلا 12 فرکانس رو داریم که تعویضش به سادگی و سرعت با دکمه انجام میشه و فلزات مهمتر رو هم اول گذاشتم چون بیشتر استفاده دارن! طبیعتا چون هر کدوم اشیاء فرکانس خاص خودشو داره هیچکدوم اختلالی برای دیگری ایجاد نمیکنه و کاملا بصورت جداگانه هست.
در مورد شعاع ردیابی هنوز اطمینانی وجود نداره که دقیقا چقدر خواهد بود و عرض کردم که به خیلی چیزا بستگی داره. اما در مورد عمق خیلی بیشتر مطمئن هستم و بار ها در عمق 4 متر تست کردم جواب داده و آقا مجتبی هم اینو تست کردن و قطعا بیشتر هم جواب میده. طبیعتا عمقی که میزنه بخصوص بعد از تقویت فکر میکنم حداقل 15 متر باشه.

شنبه 31 فروردین1392 - 6:46pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: آذربایجان دیاری
با سلام :D
لطفا این قضیه گاز طلا رو هم در نظر بگیرید و هیچ عجله نکنید.کاری که باعجله باشه و بدون تمرکز مطلب باشه دو قرون ارزش ندااره میشه مثل همون آشغال یاب های شرکتهایی که میفروشن.
:D لطفا هیچ عجله نکنید و با تمرکز و دقت روی دستگاه کار کنید تا معروف جهانی بشه....
:ymhug: درود بر شرفتان
موفق باشید کماکان منتظر نتایج تست های شما عزیزان هستیم.اگه تا یه هفته نتیجه نهایی رو بفرمایید جالب میشه

الم یعلم بان الله یری

شنبه 31 فروردین1392 - 8:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure