انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 7:57pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 125 , 126 , 127 , 128 , 129 , 130 , 131 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به مهدی عزیز

دوست من باتری دو مدل پیشنهاد میکنم اول لیتیوم پلیمر که گرونتر هست ولی کیفیت بهتر داره و سبک تر هم هست با حدود 80 هزار تومن میتونی 12 ولت 1600 میلی آمپر رو بگیری. دومی هم لیتیوم آیون هست که من هم از اون استفاده کردم وحدود 55 هزار تومن قیمتش هست عکس در صفحه 89 هستش 12 ولت 2200 میلی آمپر هست .این باتری ها از سه باتری 3.7 ولت تشکیل شده اند.سعی کن از باتری پک استفاده کنی خودت هم میتونی سه تا رو با هم سری کنی بعد هم وکیوم کنی.

در مورد شارژر باتری هم یک شارژر 12 ولت اتوماتیک بگیر تا بعد از شارژ جریان رو قطع کنه .باتری قطع کن دار نیاز نیست.من شارژر 12 ولت 1 آمپر از طبقه بالای امجد خریدم 17 هزار تومان و 2 آمپرش مارک دیگه 45 هزار بود.

پنج شنبه 28 شهریور1392 - 1:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ariana2014 نوشته است:
سلام دوستان

یه سوال از تمامی دوستان دارم

ایا بین دوستان کسی هست که سر رشته ای از علم الکترونیک نداشته و لی موفق به ساخت این دستگاه شده باشه؟؟؟؟؟؟؟

واینکه ایا کسی که سر رشته ای از این علم نداره میتونه با کمک دوستان این دستگارو بسازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان راهنمایی ونظرات خودشونو به اشتراک بزارن

ممنون از همه دوستان

سلام دوست خوبم نه نمیشه حتما باید الکترونیک وارد باشی چون این دستگاه با فرکانس کار میکنه و........... :ymhug:

پنج شنبه 28 شهریور1392 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
سلام به مهدی عزیز

دوست من باتری دو مدل پیشنهاد میکنم اول لیتیوم پلیمر که گرونتر هست ولی کیفیت بهتر داره و سبک تر هم هست با حدود 80 هزار تومن میتونی 12 ولت 1600 میلی آمپر رو بگیری. دومی هم لیتیوم آیون هست که من هم از اون استفاده کردم وحدود 55 هزار تومن قیمتش هست عکس در صفحه 89 هستش 12 ولت 2200 میلی آمپر هست .این باتری ها از سه باتری 3.7 ولت تشکیل شده اند.سعی کن از باتری پک استفاده کنی خودت هم میتونی سه تا رو با هم سری کنی بعد هم وکیوم کنی.

در مورد شارژر باتری هم یک شارژر 12 ولت اتوماتیک بگیر تا بعد از شارژ جریان رو قطع کنه .باتری قطع کن دار نیاز نیست.من شارژر 12 ولت 1 آمپر از طبقه بالای امجد خریدم 17 هزار تومان و 2 آمپرش مارک دیگه 45 هزار بود.

آقا پوریای عزیز ممنون از محبتتون این باطری ها پس نباید واسمون یه مدار تعریف کنیم در ضمن یه پیامم زدم واستون اگه زحمتی نیست یه ن اه نمایید متشکرم

جمعه 29 شهریور1392 - 10:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من دیروز با توباکس رفتم یجا که هم دستگاه رو تست کنم و هم ردیاب خودم رو اول با ردیاب یه جا رو ردیابی کردم که به گفته خود صاحب خونه همون جا هدف مورد نظر بود درصورتی که به من هم چیزی نگفته بود اولش بعد با تو باکس رفتم سر همون هدف تو باکس 70 سانت به سمت چپ هدف رو نشون داد میتر رفت تا اخر و صدا هم زیاد شد همون جا که متوجه شدم ردیاب من 70 سانت خطا داره با همون حالت و با همون نال اولیه جاهای دیگه هم رفتم ولی بیشتر فلز و خطا بود من یه مشکلی دارم با این تو باکس سه روز پیش جای دیگه رفته بودم چون تاریک بود هوا جای لوپ ها رو اشتباه زدم که باعث شد ترانزیستور 1 و 2 نیم سوز بشه بعد عوض کردن این دو ترانزیستور مشکل حل شد و الان فلز رو تو 1 متر و هفتاد سنس میکنه و فاصله لوپ ها 95 بود تو زمین بیشتر بود باز قدرت سنس الان تبدیل ولتاژ رو بیشتر از 23 ولت نمیتونم ببرم بالا نمیره رو 23 ولت گیر میکنه و ولتاژ ac سر لوپ فرستنده 78 ولته که باید خیلی بیشتر باشه خازن 4 روی توباکس رو 470میکرو 50 ولت گذاشتم و خازن 5 رو هم چون سیم لوپ من 70 بود 470 نانو گذاشتم و خازن 7 رو هم با کلی تست وازمایش روی 4.7 نانو گذاشتم بهترین برد رو داشت و ولتاژ گیرنده با باطری 4 ولت بود که باید درست باشه وفرکانس هم سر فرستنده اگه اشتباه نکنم باید روی 11 و 23 باشه دقیق یادم نیست الان کجای توباکس من مشکل داره که ولتاژac من کمه؟ من تبدیل ولتاژرو بدون نویز گیر به تو باکس وصل کردم چون هیچ نویزی ندارم تو صدا امکانش هست از همین باشه ایراد کارمن؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنیید

جمعه 29 شهریور1392 - 2:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خب ظاهرا باید کمی مفصل تر تکرار مکررات بکنیم بلکه لااقل قضیه فرستنده مشخص تر بشه! :D
ببینید در این مدار قسمت فرستنده فقط شامل لوپ فرستنده ؛ خازنهای 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و همینطور مقاومتهای 2 و 3 و البته ترانزیستور های 1 و 2 میشه. یعنی شما اگر این مجموعه رو بطور جدا هم بسازین و ولتاژ Vt که سر کلکتور ترانزیستور 1 هست درست وصل کنین دقیقا همین موج سینوسی با همین فرکانس و همین ولتاژ باید تولید بشه! ایسی 4046 هم ابدا به کارکرد فرستنده ارتباطی نداره و جهت قفل فاز امواج بین فرستنده و گیرنده هست و عملا میشه گفت جزئی از گیرندست!
بین این قطعات در صورت عدم اتصال لوپ فرستنده یا هر جور اتصال احتمالی در درجه اول ترانزیستور 1 احتمال معیوب شدن داره و بعدش ترانزیستور 2 . هیچ کدوم سایر این قطعات در معرض خرابی نیستن. جز خازن 1 که گفتیم باید بالای 250 ولت باشه. خازن 5 هم اگر بالای 25 ولت باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. اکثر این خازنها هم بالای 63 ولت هستن. خازن 4 هم نقش نویزگیری و ثبات ولتاژ کاری برای فرستنده رو داره و انچنان نقش مهمی نداره. ولی جهت ثبات باید وجود داشته باشه.
در مبدل هم چند بار ذکر کردم باید سیم پیچ خود مبدل با فریت 1.5 سانتی یا بزرگتر درست بشه تا بطور مطمئن خوب کار بکنه. اینکه ولتاژ مبدل از حدی بالاتر نمیره نشاندهنده مصرف بسیار پایین فرستنده هست که ولتاژ خروجی لوپ هم اینو میتونه نشون بده.
سیم پیچ نویزگیر گرچه وجودش ضروری نیست ولی خیلی بهتره لااقل یه سیم پیچ در مسیر ولتاژ باشه و این به عملکرد بهتر مبدل هم کمک میکنه.

جمعه 29 شهریور1392 - 3:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

آقا حمید میشه یه توضیح هم در باره p1 p2 و p3 بدید که نقش و یا کارکرد اونا توی مدار چیه .
منظورم اینه که با کم و زیاد کردن یک ولوم در سه مورد بالا چه اتفاقی میفته .

ممنون
-------------
من مشکلم با مدار حل نشد . گذاشتم کنار می خوام یه فیبر دیگه چاپ کنم . قطعات هم گفتم که دوستم از تهران تهیه کنه .

آخرین بار توسط mrmr16 در جمعه 29 شهریور1392 - 7:10pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 29 شهریور1392 - 7:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان یک مشکلی که توباکس من موقع کار داره اینه که وقتی لوپ گیرنده یکی دو سانت بالا یا پایین میشه، بالانس دستگاه به هم میخوره:
تصویر
وقتی که تست می کردم با بالا یا پایین بردن لوپ گیرنده میتونستم دستگاه رو در آستانه بوق قرار بدم! لوپ گیرنده رو که بالا میارم صدا کم میشه و وقتی لوپ رو پایین می برم صدا زیاد میشه! آیا توباکس شما هم اینطوریه؟
من فکر می کنم به خاطر فاصله 120 سانت بین لوپها باشه؟شاید همون 95 سانت بهترینه؟دوستانی که می تونن فاصله لوپها رو به 95 سانت تغییر بدن لطفا امتحان کنن.

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

جمعه 29 شهریور1392 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مجدد خدمت مهندس حمید عزیز و همه دوستان . ببین مهندس با این مدار چی به روز ما آوردی ها :p
وقتی از مدارم نا امید شدم دیگه تحمل نکردم و کوبیدم تا تهران واسه خرید مجدد قطعات . همین الان تموم شد و تست کردم و خوشبختانه داره کار میکنه .
قبل از هر چیز میخوام ازت تشکر کنم مهندس جان . بابت همه چیز .
یه سوال هم داشتم مهندس عزیز !
الان که دستگاه رو تست کردم یه سینی استیل با قطر 47 سانتیمتر رو داخل خونه و با وجود فلزات اطراف از 2 متر و 60 سانت سنس کرد در قابلمه روی به قطر 20 سانت رو از 1 متر و 20 سانت سنس کرد. سوالم اینه که آیا میشه به این نتایج برای تست داخل منزل امیدوار بود ؟؟؟ آیا تو فضای باز و عاری از فلز بیشتر میشه ؟؟؟؟
و اینکه لطفا نظرتون رو در مورد این برد بفرمایین
خیلی مخلصیم استاد حمید :x

جمعه 29 شهریور1392 - 10:23pm
مدیر کل
مدیر کل

mrmr16 عزیز در مورد ولومها باید دوستانی که زیاد با این توباکس کار کردن توضیح بدن. که البته تا حد زیادی قبلا توضیحاتش داده شده! در تاپیک اپراتوری توباکس ساشو هم توضیحات خوبی وجود داره. با این حال از دوستانی که از این دستگاه جواب قابل قبولی گرفتن و تجربشو دارن خواهش میکنیم بیشتر و دقیق تر و با زبانی شیوا تر یک بار درست این موضوع رو توضیح بدن! :D

patriot عزیز در واقع من از ابتدا هم عرض کردم لوپ فرستنده باید جوری باشه که هم به سمت بالا و پایین بتونه حرکت کنه و هم زاویش حول و حوش 90 درجه کاملا قابل تنظیم باشه تا بشه به بهترین نتیجه در تنظیم دست پیدا کرد. مثل عکسی که شما زحمتشو کشیدین. طبیعیه که شما وقتی میتونین لوپ فرستنده رو درست تنظیم کنین که لوپ گیرنده دقیقا ثابت و بی حرکت و محکم باشه! حتی اسکلت دستگاه هم در اثر فشار اندک نباید تاب برداره. همه اینها تنظیم رو بر هم میزنن. با توجه به این مساله شما اگر بعد از تنظیم لوپ فرستنده ؛ لوپ گیرنده رو حرکت بدین تنظیم دوباره به هم میخوره و کاملا عادیه! چون لوپ فرستنده بخودی خود تنظیمی نداره. وضعیت دقیقش نسبت به لوپ گیرنده هست که باعث نال شدن لوپها نسبت به هم شده و دستگاه تنظیم میشه.

جمعه 29 شهریور1392 - 10:28pm
مدیر کل
مدیر کل

hamedkk عزیز خسته نباشین.
خب شما هم نمیدونین این توباکس چی بر سر من و اقا مجتبی و چند تن دیگه از دوستان آورده! ما تقریبا 6 ماه روی این مدار کار میکردیم تا رسید به اینجا. ولی خب انصافا ساختش از همه لحاظ مشکل هست. تنها خوبی که داره اینه که اگر درست و دقیق ساخته بشه از حیث قدرت کاملا ارزشش رو داره و از این پالسیهایی که یک لوپ 1 در 1 دارن هم قویتر جواب میده و البته به فلزات با ارزش نسبت به آهن و استیل حساس تر هم هست که این خودش مزیت کمی نیست!
بهر حال ممنون از لطف شما و خوشحالم که بالاخره این بار دستگاهتون درست هست و ظاهرا راضی شدین! :D
در مورد تست شما همونطور که عرض کردم اصلا استیل مورد مناسبی برای تست این فلزیاب و البته هیچ فلزیابی نیست! شما باید از مس و روی و فلزات غیر مغناطیسی همیشه استفاده کنین تا فلزیاب خودشو خوب نشون بده! در مورد این توباکس هم چون استیل رو کمی ضعیف تر میزنه که اصلا هیچ ملاک نمیشه! اما اون در قابلمه رویی باید با مدار تقویت شده از حداقل 2 متر الی 2.5 متر قابل سنس باشه. اما اگر تقویت شده نیست نتیجه شما دقیقا درست هست نشون میده مدارتون شرایط ایده آلی داره.
در فضای ازاد که اطراف هیچ فلزی نیست طبیعتا نتیجه کمی باید بهتر بشه. بستگی به محیط تست شما هم داره که چقدر فلزات و در چه فاصله و ابعادی وجود دارن. هر چقدر از دیوارها و سقف و کف ؛ دستگاه دورتر باشه نتیجه واقعی تره! بیرون هم ببرین مطمئن باشین بهرحال بهتر میشه.

جمعه 29 شهریور1392 - 10:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 125 , 126 , 127 , 128 , 129 , 130 , 131 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure