انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 7:54pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
قاعدتا افزایش قدرت و همینطور جریانکشی فرستنده باید بیشتر از این باشه! :-?
شما بد نیست ترانزیستور 1 و 2 رو تعویض کنین. در ضمن سلامت و مقدار خازنهای 2 و 3 و 5 رو بررسی کنین.
خازنهای 2 و 3 مقدار دقیقشون هر چند مهم نیست ولی مهمه که این دو خازن ظرفیتشون خیلی نزدیک به هم باشه! اگر از نوع ام کا تی باشن طبیعتا خیلی بهتره.

من ترانزیستور2n2219a رو قبلا گرفتم، الان bc107 بگیرم و تعویضشون کنم یا از 2n2219a استفاده کنم؟
دو تا ترانزیستور c2229 هم دارم، میشه جایگزین کرد؟
خازن 2: 1.1uf
خازن 3: 1.08uf
خازن 5: روش نوشته 470 نانو ولی با خازن سنج 500 نانو نشون میده!
خازنها همه ام کا تی هستن از نوع آلمانی دونه ای 1800تومن خریدم @-) :(

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

یکشنبه 31 شهریور1392 - 6:49pm
مدیر کل
مدیر کل

patriot عزیز شما از همون 2219 که دارین استفاده کنین. زیاد هم مته به خشخاش نذارین! اگر مدارتون سنس درست انجام میده دیگه باقی نکات ریز چندان اهمیتی ندارن.
خازنهای شما هم خوب و درست هستن. در صورتی که سیم 0.7 میل استفاده کردین خازن 5 باید 470 نانو باشه. ولی اگر سیم نازک 0.3 میل برای لوپ استفاده کردین باید 330 نانو بذارین.

یکشنبه 31 شهریور1392 - 8:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام میخواستم بدونم اگه کسی این مدار رو سخته بردش چقدره؟مثلا یه سکه 10 تومانی رو تو هوا چقدر میزنه؟(با چه کویلی؟)

یکشنبه 31 شهریور1392 - 10:33pm
مدیر سایت
مدیر سایت

kelaran نوشته است:
سلام میخواستم بدونم اگه کسی این مدار رو سخته بردش چقدره؟مثلا یه سکه 10 تومانی رو تو هوا چقدر میزنه؟(با چه کویلی؟)

دوست من اين سيستم براي فلزات بالاي 15 سانت كارايي داره و برد مفيد اين دستگاه اگر با قطعات با اندازه هاي مناسب و با كيفيت ساخته بشه و اصلاحات افزايش برد و تقويت ولتاژ انجام بشه يك فلز 15 سانتي رو بايد تا دو متر بزنه و هرچي فلز بزرگتر باشه در عمق بيشتر قابل سنس بوده .. براي اطلاعات بيشتر از صفحات اول بخش شروع به مطالعه بفرمائيد @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 31 شهریور1392 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان خسته نباشید شما باید تو خاک امتحان کنید رو هوا یعنی باد هوا من بدبخت بیچاره تا 200 هزار تومان به امید هزار ارزو اومدم دلتا 2 انالوک رو تمام قطعات خوب گذاشتم بهترین جعبه و قاب ولوم 10 دور 35 هزار تومان گرفتم دونه ای اصلی نه چینی ولی چه فایده رو هوا 3متر راحت یعنی مرز صدا کمی خاموش اومدم زمین رو کندم النگو گذاشتم دیدم هیچی باز اومدم اهن گذاشتم تو بیست سانتی هم تنظیم کردم ولی فایده ای نداشت بیخودی بود این همه زحمت و پول دوستان توجه کنند زیر خاک تست کنند یه چیزی تو خاک بذارید بعد تست کنید خودتون رو گول نزنید چندین بار قب جلو کنید رو هدف میرید لوپ بالا پایین نشه ببینید چطوریه اصلا جواب میده یا نه فقط هوایی میزنه مثل دلتا در ضمن به همگی خسته نباشید میگم انشالله که موفق باشید خدا کنه درست در بیاد زحمت شما بیهوده نشه فقط تست زیر خاک

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 31 شهریور1392 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من همینجا اشتباه خودم رو اصلاح کنم جایی که من تست گرفتم تو زمینش پر اشغال بود هرجا که میزد سر فلزی دلستر یا کمپوت البالو بود برای همین مشکل پیش اومد رفتن جنگل دست کردم خوب بود فقط چند سانت کمتر میگرفت مثلا النگو 60 سانتی رو تو 52 نشون میداد دوستان تا چند روز دیگه tm808 به دستم میرسه مال یکی از دوستانه از شرکت خریده روشن میشه ولی سنس نمی کنه هرکی شماره قطعاتش رو می خواد داخلش رو باز کنم بگم چی هست اقا حمید اگه نیاز هست بگید تا شماره قعطعات و عکس مدار رو برای شما بذارم انشااله که یه کمک کوچکی کرده باشم

دوشنبه 1 مهر1392 - 4:00pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون asadof عزیز.
نقشه مدار TM808 در همین بخش توباکسها گذاشته شده! با اینکه ساختش مشکل هست ولی قدرتش حدود 50 درصد کمتر از توباکس ساشو هست و تنظیمات و کلیت سیستمش هم مشابهت زیادی داره.

دوشنبه 1 مهر1392 - 4:53pm

سلام دوستان.
آخرین تست برای سینی 40 سانتی مسی زیر خاک چقدر هستش؟
ممنون

دوشنبه 1 مهر1392 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلم بر دوستان و اساتید گرامی . توباکس ما هم بالاخره امروز به سرانجام رسید و رو اسکلت سوار شد و داره به خوبی و با ثبات خیلی زیاد کار میکنه . هنوز تست دقیقی توی خاک انجام ندادم ولی مطمئنم که به همین خوبی که تو هوا میزنه تو خاک هم میزنه . امروز یا فردا عکساشو میزارم بلکه نحوه ساختش جرقه ای تو ذهن کسانی که تو ابتدای راهن ایجاد کنه . من خودم از دیدن عکس دستگاه های دوستان خیلی ایده گرفتم .
مهندس حمید عزیز بازم از تموم زحمات بی چشمداشت شما ممنونم . ای کاش راهی برای جبران لطف شما وجود داشت . از صمیم قلب برات آرزوی بهترین ها رو دارم.
دوستان یه سوال هم داشتم و اون اینه که آیا این دستگاه در خاک مرطوب مثلا کنار یه چشمه چه جور واکنشی داره ؟ یعنی آیا برای رطوبت داخل خاک بیخودی بوق میزنه یه فقط باید اونجا فلز باشه تا القا صورت بگیره ؟؟
ممنون از همه دوستان بویژه اساتید عزیز

سه شنبه 2 مهر1392 - 7:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز حالا که خودت ساختی چند تا عکس یه تست بگیر اب رو روی زمین بریز نیم ساعت بعد تست کن
.در ضمن مثل من اشتباه نکنی تو جایی که اشغال وجود نداره تست کن منظور خورده اهن مثل سر نوشابه شیشه ای میخ سوزن داخل زمین وجود دارند که ما نمی دونیم که چند سال قبل اونجا بوده البته من با دلتا تست کردم می خوام اینو به کمک شما دوستان و اقا حمید عزیز بسازم اگه اخرین نقشه و pcb رو بذارید ممنون میشم منظور اخرین تغییرات

سه شنبه 2 مهر1392 - 12:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure