انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 7:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

armanjan نوشته است:
سلام دوستان.
آخرین تست برای سینی 40 سانتی مسی زیر خاک چقدر هستش؟
ممنون

3 متر و 30 سانت برای زیر خاک و 4 متر در هوا

سه شنبه 2 مهر1392 - 6:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من می خوام این تو باکس رو با اجازه مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی بسازم من تا صفحه 14 خوندم خسته شدم بعد ادامه میدم این مبدل ولتاژ چیه؟ کارش چیه یعنی تبدیل ولتاژ از چند ولت به چند ولت باطری مدار همون تغذیه باید چند ولت باشه ایا تغدیه در رنجهای مختلفی می خواد . ورودی دستگاه چند ولته ایا دوتا ورودی داره ؟بعدش اخرین نقشه و pcb که اقا حمید تغییر دادند کجاست البته من در روستا هستم برای خرید یک مقاومت باید 30 کیلومتر با ماشین برم می خوام همه رو با اخرین تغییرات از جوان الکترنیک بگیرم چون قطعات دلتا رو از اونجا گرفتم فرکانس متر اقا بهنام رو درست کردم دارم و اسیلیسکوپ دارم البته از اسکوپ کامپیوتر استفاده میکنم که برای دلتا عالی بود مخصوصا قسمت فرکانس متر که خیلی دقیق بود برای شروع چه پیشنهادی میدید .ممنون میشم کمکم کنید.دست همه تون درد نکنه که اطلاعات رو تو سایت گذاشتید تا همه استفاده کنند

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 2 مهر1392 - 6:58pm
مدیر کل
مدیر کل

asadof عزیز راه سختی در پیش دارین! فیبر های نهایی در انتهای پست اول این تاپیک اضافه شدن و فعلا فیبر بهتری برای این مدار وجود نداره!
در مورد مبدل ولتاژ هم وظیفش تبدیل ولتاژ باطری اصلی مدار که 12 ولتی هست به یک ولتاژ بالاتر و البته رگوله شده فقط برای قسمت فرستنده مدار و جهت دستیابی به قدرت و برد بالاتر هست که طبق آزمایشات انجام شده اگر این ولتاژ خروجی بین 18 تا 24 ولت تنظیم بشه جواب قوی و در عین حال عملکرد با ثباتی بدست میاد.
سایر تغییرات مداری و نکات بسیار زیاد و متنوعی که در ساخت این مدار دخیل هستن بارها و بارها در طول این تاپیک مطرح شدن و شما مطمئن باشین خوندن این مطالب خیلی راحت تر هست تا اینکه شما بدون مطالعه این موارد شروع به ساخت بکنین و مرتب به مشکل برخورد کنین! پس حتما ابتدا کل مطالب رو بخونین و حتی نت برداری کنین تا بعد از شروع به ساخت هیچ مشکلی نداشته باشین. باور کنین واقعا هیچ نکته ناگفته ای وجود نداره. علت اینکه بنده دیگه جواب بعضی سوالاتی که بشدت تکراری هستن نمیدم دقیقا همین هست! پس خواهشا دوستان ناراحت نشن. :D

سه شنبه 2 مهر1392 - 7:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان ومهندس حمید عزیز من دیروز مشکل توباکسمو حل کردم جون ولتازac سر فرستنده من کم بود که الان ولتاژ acسر لوپ فرستنده 143 ولته و ولتاژ تبدیل ولتاژ من هم روی 24 ولت تنظیم کردم رو ترانزیستور 1 من الان 0.2 ولت کمتر از 24 ولت دارم و روی ترانزیستور 2 هم نصف همین ولتاژ رو دارم و فلز 20 در 20 رو تو 2 مترو نیم میزنه من فک کنم دیگه خوب باشه فقط تو زمین باید تست کنم تو رطوبت و گلاگه خوب جواب بده عالی فقط رو نال کردن بعضی وقت ها میتر به سمت چپ حرکت نمیکنه امکان داره بخاطر این باشه که تو خونه نالش میکنم تو زمین به احتمال زیاد باید درست کار کنه این امید رو به دوستان میدم که تو ساخت این دستگاه مشکلی وجود نداره فقط دقت تو مونتاژ مهمه

سه شنبه 2 مهر1392 - 11:45pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی مجتبای عزیز :ymapplause: خیلی خوب بود شما و سایر دوستانی که به نوعی مشکل داشتن ولی تونستن حلش کنن دقیقا توضیح بدن مشکل اصلا چی بوده که برطرف شده؟ چون توضیح این مسائل به سایرینی هم که مشکل دارن خیلی کمک میکنه.
در مورد تست شما کاملا خوب و درست هست و با اون ولتاژی که مبدل شما داره سنس فلز 20 در 20 از 2.5 متری نتیجه کاملا درست و معقولی بوده که سایرین هم بارها بهش رسیدن! پس سعی کنین بیشتر تمرکزتون رو دیگه به تنظیمات و روش دقیق تر نال کردن و همینطور تستهای بیرون از منزل و داخل خاک بذارین.

سه شنبه 2 مهر1392 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اجازه آقا مجتبی من توضیح کوچکی اینجا بدم
مشکل آقا مجتبی از خازن یک بود که معیوب بود با خازن معیوب که ولتاژ 24 وصل بود ولتاژ سر لوپ 70 ولت رو نشان میداد که با تعویض اون مشکل حل شد
یکی هم خازن 18 بود که مقدارش مطابق با لیست نبود
و دوستانی که هم در حالت سرچ و هم درحالت نال کردن میگن فلز سنس میشه
اینو بدونن که ترانزیستور 4393 معیوب هستش باید عوض بشه
همچنین با معیوب بودن این قطعه بردش هم بسیار کم میشه برا اینکه بدونین ترانزیستور 4393 سالمه دوتا از پایه هاش رو با اهم متر تست کنین باید اهمش بین 50 تا 60 اهم باشه کمتر از این باشه ترانزیستور معیوبه (خودم 6 تاشو تست کردم)البته اینم بگم که اگه شماره ها به طرف خودتون باشه اهم پایه وسط وپایه سمت چپ رو اندازه بگیرین (پراپ قرمز به پایه وسط وصل میشه)
وخبر خوب اینکه من خودم یه اسکلت جدید با آلو مینیوم زدم وزن کل دستگاه 2.733 گرم شده که عکسشو استاد بزرگوارمون حمید آقا رویت کردن ولی یه مشکلی بود که باید حل میشد و اینو حمید آقا برام متذکر شدن ایشالا به زودی عکسشو با فیلم تست براتون میزارم
تستی که گرفتم یه فویل آلومینیومی 40*40 رو از 3.5 متر سنس میکنه البته داخل خونه این تستو گرفتم
با تشکر از همه اساتید

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 2 مهر1392 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که موقع سنس کردن به این نتیجه رسیدن که باید فلز رو جلوش حرکت داد آنها هم بدونن که ترانزیستور4393 معیوب هستش

کارکرد صحیح دستگاه به این شکل هست که تا فلز نزدیک مشه باید بوق ممتد بکشه نیازی به تکان دادن فلز در جلو لوپ نیست

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 3 مهر1392 - 7:07am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید سلام
بجای ترانزیستور 4393 آیا از BC327 , 337 میشه استفاده کرد ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 3 مهر1392 - 8:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

http://uploadtak.com/images/d8327_dsfgg.jpg
سلام دوست عزیز اقا مهدی اون قسمت که علامت گذاشتم چی هست؟به نظر کویل ماشین یا موتور سیکلت باشه به چه منظور استفاده میشه شرمنده هر کاری کردم نتونستم عکس بذارم لینک گذاشتم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 3 مهر1392 - 12:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

اون قسمت باطری 12 ولت بوده که اشتباه هست اونجا گذاشته بشه ، چون دستگاه نسبت به اون واکنش میده و در ثبات تأثیر داره ، باید باطری رو بصورت روی دوشی استفاده کرد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 3 مهر1392 - 3:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure