انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 5:58pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 130 , 131 , 132 , 133 , 134 , 135 , 136 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میبینم که دوستانم اینجا رو غرق کردن:D

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

پنج شنبه 3 مهر1392 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
با سلام به همه اساتید ودوستان
من عکس دستگاه خودمو براتون اینجا میزارم تا کمکی باشه برا اونایی که میخان این دستگاه رو درست کنن
وزن نهایی کل دستگاه 2.812 کیلو گرم شده بدنه از جنس آلمینیوم هستش برا راهنمایی دوستان بگم که شما میتونیین این آلمینیوم رو از پرده فروشی ها تهیه کنید قیمتش هم مناسبه (8000تومن) قطر خارجی این آلمینیوم 22 میلی متر وضخامت ورق اون 1 میلیمتر هستش به خاطر اینکه در موقع کاوش تاب بر نداره داخل لوله بزرگ یک عدد لوله سفید یک دوم اینچ جا زدم اتصالات رو هم سه چهارم اینچ گرفتم که خیلی هم با این لوله مناسبه برا بستن دستگاه روی بدنه هم از اتصالات لوله سفید استفاده کردم ( البته شیلد مدار رو به سیمی که به دور اتصالات پیچیدم وصل کرده ام که این کار باعت میشه در هنگام وصل کردن دستگاه بر روی لوله. شیلد به بدنه وصل بشه)
امیدوارم مورد قبول دوستان قراره بگیره از اساتید هم خواهش میکنم اگه اشکالی در این اسکلت هست گوش زد کنن
با تشکر از همه شما

سلام دوست عزیز
میشه یه جا دیگه هم اپلود کنید لطفا! دانلود مشکل داره با فبلر شنم

پنج شنبه 3 مهر1392 - 12:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به همه دوستان عزیز وتبریک به دوستانی که موفق شدن دستگاه را کامل کنند من یه تجربه تو تستام گرفتم اونم اینه که اگر فلز را به صورت موازی ونزدیک به گیرنده بیشتر سنس کند اون حالت زیر دستگاه است ولی اگر فلز را به صورت عمود بر گیرند بیشتر سنس کند ان طرف دستگاه بالای دستگاه می شود.
اما چند سوال که امیدوارم تکراری نباشد دستگاهی که من ساختم ولتاژ سر فرستندش کمه 74 ولت است و سی 1 را 47 نانو 630 ولت گزاشتم فرکانس سر لوپ فرستندش 10/98 کیلو هرتز است ولتاژ تقویت کنده 24 ولت و ولتاژ تی 1 و تی 2 هم درسته ولتاژ شیلد هم 4 ولته مقدار جریان کشی دستگاه حدود 140 ملی امپر هست و در دو حالت سرچ و نال فلز سنس میکنه و کیدهای تنظیم هم کار می کند واخرین مشکل که با زدن کلید شصتی یا دستگاه یه سره بوق میزنه ومیترم می چسبه ته یا اینکه حساسیت دستگاه خیلی کم می شود با این مشکلاتی که دستگاه من داره و با وجود اینکه هنوز سوار اسکلتش نکردم فلز از جنس روی (در قابلمه) به قطر 20 ساتی را از فاصلی 170 سانتی سنس می کنه با تشکر از تمام زحمات دوستانی که بی دریغ دانش و وقتشان را در اختیار دیگران گزاشتن
باسپاس فراوان

پنج شنبه 3 مهر1392 - 1:08am
مدیر سایت
مدیر سایت

delavarlak نوشته است:
با سلام به همه دوستان عزیز وتبریک به دوستانی که موفق شدن دستگاه را کامل کنند من یه تجربه تو تستام گرفتم اونم اینه که اگر فلز را به صورت موازی ونزدیک به گیرنده بیشتر سنس کند اون حالت زیر دستگاه است ولی اگر فلز را به صورت عمود بر گیرند بیشتر سنس کند ان طرف دستگاه بالای دستگاه می شود.
اما چند سوال که امیدوارم تکراری نباشد دستگاهی که من ساختم ولتاژ سر فرستندش کمه 74 ولت است و سی 1 را 47 نانو 630 ولت گزاشتم فرکانس سر لوپ فرستندش 10/98 کیلو هرتز است ولتاژ تقویت کنده 24 ولت و ولتاژ تی 1 و تی 2 هم درسته ولتاژ شیلد هم 4 ولته مقدار جریان کشی دستگاه حدود 140 ملی امپر هست و در دو حالت سرچ و نال فلز سنس میکنه و کیدهای تنظیم هم کار می کند واخرین مشکل که با زدن کلید شصتی یا دستگاه یه سره بوق میزنه ومیترم می چسبه ته یا اینکه حساسیت دستگاه خیلی کم می شود با این مشکلاتی که دستگاه من داره و با وجود اینکه هنوز سوار اسکلتش نکردم فلز از جنس روی (در قابلمه) به قطر 20 ساتی را از فاصلی 170 سانتی سنس می کنه با تشکر از تمام زحمات دوستانی که بی دریغ دانش و وقتشان را در اختیار دیگران گزاشتن
باسپاس فراوان

بسیار عالی
حالا شما برای اینکه دستگاهتون فلزات غیر مغناطیس رو بهتر بزنه خازن سی 1 رو 33 نانو 400 ولت بذار تا نتیجه بهتر بشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 4 مهر1392 - 8:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی !
اگر امکان داره در موردی که برای من پیش اومده کمکم کنید . یه نفر از قبل باهام صحبت کرده بود که تو باغشون کنار چشمه یه نقطه مشکوک داره که تا حالا چند نفر رو با ردیاب برده اونجا و همشون همون نقطه رو تایید کردن . دنبال یه نقطه زن خوب میگشت و منتظر شد تا کار این توباک ما تموم بشه . دیشب رفتیم اونجا و اول با ردیابی که داشتم و با استفاده از پراب های زمینی اونجا رو بررسی کردم که رو فرکانس طلا همون نقطه رو میزد .از چندین جهت که زدم همونجا رو تایید کرد و روی خود نقطه که تو شکل با ستاره مشخص کردم بار ها و بارها با قدرت قیچی میکرد . توباکس رو آماده کردم و بعد از نال کردن لوپ ها که به راحتی صورت میگیره و عقربه میتر کاملا به صفر میرسه ، دستگاه رو روی حالت سرچ گذاشتم و اون نقطه رو بررسی کردم .
مشکلی که وجود داره اینه که وقتی کلید بالانس رو روی نقاط قرمز فشار میدم و در جهت فلش های عمودی حرکت میکنم و به محض اینکه لوپ گیرنده از مرز پایین مستطیل سبز رنگ عبور میکنه دستگاه با قدرت شروع میکنه به بوق کشیدن و وقتی دستگاه رو به عقب میارم بوق دستگاه قطع میشه . اما وقتی روی نقطه آبی کلید بالانس رو میزنم و در جهت فلش افقی حرکت میکنم و به نقطه ستاره میرسم بوق خیلی خفیفی از دستگاه در میاد و گاهی اصلا نمیاد . سوال من اینه که آیا به نظر دوستان آیا امکان داره خود نقطه آبی دارای فلز باشه و وقتی کلید بالانس رو میزنیم قدرت سنس دستگاه رو متناسب با اون فلز پایین میاره و دیگه واکنشی به نقطه ستاره نداره ؟؟؟
در ضمن اون محل طبق گفته های یه پیرمرد کهنسال یه اتاقکه و اون منطقه در گذشته های دور یه روستا بوده که الان آثاری ازش نیست و یا مدفون شده . ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 4 مهر1392 - 9:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا مهدی ممنون از توجه و راهنمای شما بنظرتان مشکل ضعف ولتاژ روی لوپ فرستنده مشکلی پیش نمیاره ولتاژ با تقویت کننده روی لوپ 74 ولت است

پنج شنبه 4 مهر1392 - 9:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
kavoshgar نوشته است:
با سلام به همه اساتید ودوستان
من عکس دستگاه خودمو براتون اینجا میزارم تا کمکی باشه برا اونایی که میخان این دستگاه رو درست کنن
وزن نهایی کل دستگاه 2.812 کیلو گرم شده بدنه از جنس آلمینیوم هستش برا راهنمایی دوستان بگم که شما میتونیین این آلمینیوم رو از پرده فروشی ها تهیه کنید قیمتش هم مناسبه (8000تومن) قطر خارجی این آلمینیوم 22 میلی متر وضخامت ورق اون 1 میلیمتر هستش به خاطر اینکه در موقع کاوش تاب بر نداره داخل لوله بزرگ یک عدد لوله سفید یک دوم اینچ جا زدم اتصالات رو هم سه چهارم اینچ گرفتم که خیلی هم با این لوله مناسبه برا بستن دستگاه روی بدنه هم از اتصالات لوله سفید استفاده کردم ( البته شیلد مدار رو به سیمی که به دور اتصالات پیچیدم وصل کرده ام که این کار باعت میشه در هنگام وصل کردن دستگاه بر روی لوله. شیلد به بدنه وصل بشه)
امیدوارم مورد قبول دوستان قراره بگیره از اساتید هم خواهش میکنم اگه اشکالی در این اسکلت هست گوش زد کنن
با تشکر از همه شما

سلام دوست عزیز
میشه یه جا دیگه هم اپلود کنید لطفا! دانلود مشکل داره با فبلر شنم

من دانلود کردم و دیدم عکسای کاوشگر رو .... هیچ مشکلی نداره ... احتمالا مشکل از سرعت اینترنت شماست

اندیشه هایتان را روی فرکانس شادی تنظیم کنید تا بهشت را در روی زمین تجربه کنید..

پنج شنبه 4 مهر1392 - 11:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کاوشگر عزیز ... این بدنه که ساختی شما موقع حرکت روی زمین تلوتلو که نمیخوره انشاالله؟/؟؟؟؟؟؟/؟

اندیشه هایتان را روی فرکانس شادی تنظیم کنید تا بهشت را در روی زمین تجربه کنید..

پنج شنبه 4 مهر1392 - 11:41am
مدیر سایت
مدیر سایت

delavarlak نوشته است:
اقا مهدی ممنون از توجه و راهنمای شما بنظرتان مشکل ضعف ولتاژ روی لوپ فرستنده مشکلی پیش نمیاره ولتاژ با تقویت کننده روی لوپ 74 ولت است

شما ترانزیستور های 1 و 2 رو از نوع قابلمه ای 2n3055 اورژینال بذار که خیلی خوب جواب میده میتونی تا 35 ولت هم بهش بدی که دیگه این ولتاژ خوب نیست و فقط تا 26 ولت خوبه که بنده دادم هم ثبات خوبه و هم قدرت که ولتاژ AC فرستنده شده 220 که دیس مسی 40 سانتی رو تا 3 متر میزنه ، شما هم اگر خواستی این تست رو بکن شاید جواب بهتری بگیری با ترانزیستور 3055 قابلمه ای @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 4 مهر1392 - 12:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون استاد ترانزیسنر از نوع ژاپنیش گرفتم فکر کنم طرف داره قیمتار بالا بهم میده دونی ده هزارتومان حال بگزیم با تعویض تی 1و تی 2 نیاز هست چیز دیگری را عوض کنم با سپاس فراوان

پنج شنبه 4 مهر1392 - 1:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 130 , 131 , 132 , 133 , 134 , 135 , 136 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jeran , Radvi و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure