انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 11:55am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب دوستان چند مورد رو بگم
از اونجایی که این دستگاه به نظر من هم همین دستگاه هست وهیچ تغییری درش ندادن من عکس دستگاه خریداری شده رو میزارم بعد چند تا تست هم دستگاه رو باز میکنم ببینم داخلش چی داره.
برای آدرس هم من نمیتونم چیز زیادی بگم ولی در مورد فروشنده یک آدم خیلی خیلی قد بلند و لاغر ولی خوش تیپ یک خانوم هم پشت میز نشسته بود که فکر کنم فقط وظیفش سلام کردن بود .
کارگاه هم که من نرفتم یک مغازه بزرگ فروش لوازم حفاری و تخریب بود که سردرش بزرگ نوشته بوش

رفتیمو دستگاه دیدیم ظاهرش که خوبه باطن باید دید(تمام منو ها مثل همین دستگاه هست هیچ فرقی هم نداره)
من گفتم امکان داره خودتون تست کنید (هر چند این دوست من میگفت ولش کن میریم خونه خودمون کار میکنم)
گفت اگه شما عصر بیاین چشم براتون تست میکنم من هم که وقت نداشتم گفتم فقط امتحان کن ببین درسته این همه راه اومدیم بر نگریدم .
یک تست کوچک داخل زمین پشتشرکت گرفتیم فقط بگه کار میکنه
رسید جای قیمت طرف گفت 2 تومن من که فکر میکردم الان میگه 3ونیم ولی با 1.900 خریدم
لب تاب نداره سی دی نرم افزار هم یادش رفت بده قراره پست کنه واسم.

اینا مهم نیست مهم کارکرد هست که فردا صبح تست میکنم ولی اگه داخل هم مثل دستگاه خودمون باشه یک کلاه گشاد رفته سرم.:D

چند ساعت دیگه عکس میزارم

/:)

چهارشنبه 3 مهر1392 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amir1377 نوشته است:
سلام آقا حميد كمك من مدار رو درست كردم تست هاي 5 ولت درسته حتي رو پايه هاي ال سي دي هم ولتاز دارم ولي هيچ تصويري روي ال سي دي نيستش مشكل كجاست با ولتمتر هرجا رو ولتا‍ژ گيري ميكنم سالمه فقط رو ال سي دي هيچ تصويري نمياد پتانسيومتر رو هم عوض كردم بازم هيچي.

سلام
من هم این مشکل رو داشتم! مشکل از میکرو بود که مجدد پروگرام کردم و رفع شد.
امیدوارم موفق بشی

چهارشنبه 3 مهر1392 - 8:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام آقا حميد كمك من مدار رو درست كردم تست هاي 5 ولت درسته حتي رو پايه هاي ال سي دي هم ولتاز دارم ولي هيچ تصويري روي ال سي دي نيستش مشكل كجاست با ولتمتر هرجا رو ولتا‍ژ گيري ميكنم سالمه فقط رو ال سي دي هيچ تصويري نمياد پتانسيومتر رو هم عوض كردم بازم هيچي.

سلام
من هم این مشکل رو داشتم! مشکل از میکرو بود که مجدد پروگرام کردم و رفع شد.
امیدوارم موفق بشی

سلام از راهنمايي هي شما و آقا نادر ممنون پس ميرم سراغ پروگرام كردن آيسي ببينم چي ميشه تشكر دوستان.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 4 مهر1392 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به دوستان

بخدا از خستگی نمیتونم راه برم
تست گرفتم ولی از تست ها اصلا عکس تهیه نکردم فقط دوتا عکس از داخل مدار و بیرونش براتون گذاشتم
هر کاری کردم نشد مدار رو در بیارم یکم دیگه زوزر میزدم فکر کنم میشکست :D
ولی اون طور که از سیم ها معلوم بود مدار کوچک به خروجی کامپیوتر وصل شده و مدل بزرگ تر رو نمیشه فهمید.

با توجه به تست هایی که من کردم با توجه به دستور کار از روش خطی عمل کنی اگه فاصله پراپ ها از هم یک متر باشه یک حفره خیلی کوچک تر از نیم متر رو خیلی راحت تا حدود 2 متر میزنه من اینو هر طوری که آزمایش میکردم راحت جواب میداد .

تا الان به صورت واقعا عجیب با این دستگاه یک بیل زنگ زده رو از80 سانتی زیر خاک در آوردم که از روش تخمین عمق یا کم کردن فاصله پراپ ها عمل کنی فاصله پراپ رو 40 سانت کنی بازم راحت آشکار میکرد . بیل رو با این حساب اگه فاصله پراپ ها یک متر باشه حدود 2 تا 2.5 میتونه بگیره! هر چند طبق توضیحات دستگاه عمل کنی خیلی بیشتر باید بگیره .
هنوز هم من قانع نشدم هر چند زیاد تست کردم همین نتیجه و بهتر بوده ولی اگه خدا یاری کنه طی این ماه اگه باشم یک فیم 20 دیقه ای براتون میزارم
یک نکته ای هست باید بگم قبل این که شما شروع کنین کندن باید دو بار از دو جهت مختلف تست کنن چون اگه بکنین دیگه نمیتونین تست بگیرین چون همون حفره شما رو هم میگیره که باید اعداد رو عقب جلو کرد تا فهمید چی به چی هست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 4 مهر1392 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اون چسب های حرارتی رو هم من اون جوری کردم چون میخواستم مدارو در بیارم نشد فکر کنم به جای دیگه ای هم وصل هستن که نمیشه بیرون آورد .

پنج شنبه 4 مهر1392 - 4:01pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار خب نادر جان خسته نباشی. البته نمیدونم چرا شما تصویر داخل دستگاه که خیلی مهم هست رو اینقدر در سایز کوچک و از زاویه بد گرفتین؟! ترسیدین مدار اضافیش لو بره؟ :-? :D
بهرحال فیبر بزرگی که در تصویر مشخص هست بطور واضح همین مدار جان بکر هست. اما من در تصویر 2 فیبر کوچکتر هم میبینم که ظاهرا اضافه شدن. البته فکر میکنم اگر چیز خاصی باشه این هم قطعا توی نت پیدا میشه. چون این مدار سالهاست منتشر شده و خیلیا روش کار کردن!

پنج شنبه 4 مهر1392 - 4:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بسیار خب نادر جان خسته نباشی. البته نمیدونم چرا شما تصویر داخل دستگاه که خیلی مهم هست رو اینقدر در سایز کوچک و از زاویه بد گرفتین؟! ترسیدین مدار اضافیش لو بره؟ :-? :D

:ymsmug: =))

حمید نوشته است:
بهرحال فیبر بزرگی که در تصویر مشخص هست بطور واضح همین مدار جان بکر هست. اما من در تصویر 2 فیبر کوچکتر هم میبینم که ظاهرا اضافه شدن. البته فکر میکنم اگر چیز خاصی باشه این هم قطعا توی نت پیدا میشه. چون این مدار سالهاست منتشر شده و خیلیا روش کار کردن!

مدار کوچک مربوط به پورت اتصال کامپیوتر هست که 3 تا آی سی داره و رفته به خروجی
مدار یکم بزرگ تر هم به مستقیم به پایه های میکرو و چند جای دیگه مدار مخصوصا این که به سلکتور 5 حالته هم وصله و جای سلکترو 5 حالته به این مدار وصل شده
دستگاه رو بستم دیگه هر کاری کردم نشد بیارم بیرون.

پنج شنبه 4 مهر1392 - 4:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان در مورد اسکن اون دو تا سلکتور هم باید در حالتی گذاشته بشه که وقتی پراپ ها به زمین وصل هستن مقاومت نشون داده شده کم ترین تغییر رو داشته باشه .

پنج شنبه 4 مهر1392 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش نادر دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی
یه سوال داشتم اون نرم افزاری که گفتی همراه دستگاهه اون رو کدوم ویندوز نصب میشه ؟

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 4 مهر1392 - 5:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
داداش نادر دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی
یه سوال داشتم اون نرم افزاری که گفتی همراه دستگاهه اون رو کدوم ویندوز نصب میشه ؟

سی دی نرم افزار رو فراموش کردم بگیرم زنگ زدم گفت پست میکنه به آدرسم.
اینطور که در توضیحات نوشته همین نرم افزار است ولی نوشته
دستگاه را توسط کابل رابط و فلان به رایانه متصل کنید بعد تنظیمات فلان فلان را چک کنید فلان کنید فلان کنید ,بعد فشوردن کلید PC برای 30 ثانیه صبر کنید مشاهده میکنید یک فایل در آدرس فلان به نام فلان تولید شده است آن را به ادرس ... منتقل کنید و در..
یک هم چین چیزی نوشته خیلی پیچیده هست حتی یک بار با زور خوندم
فکر کنم همین نرم افزار هست فقط قبلش باید فایلی رو که دستگاه به رایانه میده رو به پوشه نرم افزار انتقال بدی تا نشون داده بشه همین جوری مستقیم نمیشه .
به کامپیوتر خودم وصل میکنم هیچ فرقی نداره تماس گرفتم گفت شما باید فلان و فلان رو تنظیم کنید نفهمیدم چی گفت
ولی احتمالا چیزی بخواد.
در رابطه با این که دکمه منو رو نگه میداری یک چیزی تغییر میکنه هم توضیح داده که خودم مطالعه منم براتون میزارم.

پنج شنبه 4 مهر1392 - 6:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 , 61 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure