انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 1:17pm

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان کسی کویل رو شیلد کرده ببینه به خاک حساسه یانه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 5 مهر1392 - 5:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان زياد روي برد بالا در هوا تأكيد نداشته باشيد ، برد زياد در هوا يعني عدم ثبات در روي خاك ، بايد فركانس رو به مقداري تنظيم كنيد كه نفوذپذيري در خاك خوب باشه و ثبات داشته باشه ، براي تنظيم و بدست آوردن بهترين فركانس كاري و تست نفوذ خوب در خاك حتماً بايد در محل ساخت دستگاه جايي در زمين براي تست باشه تا بخوبي بشه سيستم رو تنظيم كرد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 19 مهر1392 - 9:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

fabienmartin نوشته است:
من احساس میکنم دستگاهم ضعیف شده و سنسش نسبت به قبل کمتر شده؟ کسی مشکل رو میدونه؟

سلام دوست من مشگل ترانزیستور 840 هست عوضش کن

شنبه 20 مهر1392 - 1:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به کویل هم ربط داره اگه کمی رطوبت داشته باشه خوب عایق نباشه برد کم میشه مثلا با چسب رزین عایقف بندی کنید تا رطوبت نفوذ نکنه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 20 مهر1392 - 3:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من چند وقتی بود که دلتا خودم رو استفاده نمیکردم تا اینکه امروز یه کویل با کابل شبکه براش درست کردم که قطرش 40 بود و اهمشم 5 شد قبلان رو حالت تنظیم اتوماتیک نمیرفت که امروز مشکلشو حل کردم ازکلید بود الان بعد چند ثانیه دستگاه خودشو بالانس میکنه و بوقش قطع میشه و با این کویل سنس هم دارم ماسفت رو 740 گذاشتم و مقاومت 6 رو 1.5کیلو 5 وات گذاشتم و مقاومت موازی با کویل رو هم 680 اهم 5وات گذاشتم الان ماسفت من داغ هم نمیکنه قبلان ماسفتی روکه اقا بهنام تو تغییرات گذاشته بود رو نصب کرده بودم یکم حرارتش بالا بود الان خوبه حرارتش فرکانس مداررو هم رو 300 گذاشته بودم الان فقط یادم رفته که چطور تنظیم کرده بودم فرکانس رو - میخوام با فرکانس 120هم یه تست بگیرم اگه بشه یه سلکتور چندحالته بزارم براش با فرکانس های مختلف فقط اگه لطف کنیین این تنظیم فرکانس روبگین روکدوم قسمت بایدتنظیم بشه ممنون میشم چون دستگاه رومیخوام به یکی از دوستام بدم چون توان خرید دستگاه رو نداره من هم که از این دستگاه استفاده نمیکنم چون به املاح و سفال حساسه به درد من هم نمیخوره بااین کار یه خدمت هم کردیم به دوستمون

چهارشنبه 24 مهر1392 - 11:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه چیز دیگه هم که برام جالب این عقربه میتر خیلی با سرعت حرکت میکنه وقتی سنس میکنه نمیشه حرکت این عقربه رو یکم ارومش کرد یا یه مقاومت باهاش سری بشه یا حالا چاره دیگه ای براش کرد من یه ولوم ده دور برای tune گذاشتم رو حالت تنظیم اتومات هر چقدر که میچرخونم انگار نه انگار فقط یکم صدا کم و زیاد میشه ولی روی دستی خوب کار میکنه

چهارشنبه 24 مهر1392 - 11:24pm

سلام به همه دوستان

من دستگاه رو با مشخصاتی که اقا بهنام داده بود ساختم حتی با کویل کوچیکم به مشخصاتی که بهنام داده بود رسیدم اما با کویل یک متر در متر ماسفتم به شدت داغ میکرد و مقاومت ۶٨٠اهمم هم دود میشد کسی میتونه منو راهنمایی کنه

پنج شنبه 25 مهر1392 - 9:54am

اقا من بخش اتوماتیک فلزیابم هم کار نمی کنه لطفا هرکی امکانش هس براش منو راهنمایی کنه
کویل یک متر در یک مترم پنج اهم مقاومت و ششصد میکرو هانری اثر سلفی داره لطفا راهنمایی کنن اساتید
~X(

پنج شنبه 25 مهر1392 - 1:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ohayo1368 نوشته است:
سلام به همه دوستان

من دستگاه رو با مشخصاتی که اقا بهنام داده بود ساختم حتی با کویل کوچیکم به مشخصاتی که بهنام داده بود رسیدم اما با کویل یک متر در متر ماسفتم به شدت داغ میکرد و مقاومت ۶٨٠اهمم هم دود میشد کسی میتونه منو راهنمایی کنه

مقاومت 680 اهم شما چند واته؟مطمئنا مقاومت شما وات پایینه که بر اثر گرما سوخته.اینو هم بگم اگه پهنای پالس رو هم بالا ببرید ولتاژ دوسر کویل بالا میره و بنابراین اگه وات مقاومت پایین باشه ولتاژ بالای برگشتی که تو مقاومت به صورت میرایی دفع میشه باعث گرم شدن مقاومت میشه

پنج شنبه 25 مهر1392 - 2:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ohayo1368 نوشته است:
اقا من بخش اتوماتیک فلزیابم هم کار نمی کنه لطفا هرکی امکانش هس براش منو راهنمایی کنه
کویل یک متر در یک مترم پنج اهم مقاومت و ششصد میکرو هانری اثر سلفی داره لطفا راهنمایی کنن اساتید
~X(

دوست عزیز یهترین راهنمایی شما نقشه مداره.تو نقشه هم که قسمت tune هم مشخصه.شما بهتره اتصالات اون قسمت رو چک کنید.به خصوص از صحت سالم بودن کلید مطمئن بشید

پنج شنبه 25 مهر1392 - 2:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 13610101 و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure