انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 3:56pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز جناب افشین1 واقعا ممنونم از پاسختون . اما من هنوز نتونستم به نتیجه برسم و این به نظر منطقی نمیاد که دستگاه در جهت نقاط فلش های عمودی بوق بکشه اما در جهت فلش افقی این اتفاق نیافته . از دوستان دیگه هم خواهش میکنم اگر تو این زمینه تجربه ای دارن نظر خودشون رو بگن . آقا مهدی عزیز یه جوابی به ما بده قربان !
شما که دیگه خدای اپراتوری توباکسی برادر

شنبه 6 مهر1392 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت همه دوستان اقا مهدی من دوباره ترانزیستارها را عوض کردم و دوباره همون مشکل برایش پیش امد یعنی ولتاژ مدار تقویت کننده روی یه مقدار ثابت میمونه و هرچی هم ولوم بالا وپایین میکنی بازم تغییری در خروجیش به وجود نمیاد از سالم بودن ترانزیسترهاهم صد در صد مطمعنام .لطفا از خروج مدار تقویت کنده یه ولتاژ بگیرید بینید مال شما هم همین جوریه اخه دستگاه با وجود این مشکل کار میکنه وبا تعویض ترانزیستر به ۲۲۱۹ مشکل برترف میشه باسپاس فراوان

شنبه 6 مهر1392 - 6:56pm
مدیر سایت
مدیر سایت

delavarlak نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان اقا مهدی من دوباره ترانزیستارها را عوض کردم و دوباره همون مشکل برایش پیش امد یعنی ولتاژ مدار تقویت کننده روی یه مقدار ثابت میمونه و هرچی هم ولوم بالا وپایین میکنی بازم تغییری در خروجیش به وجود نمیاد از سالم بودن ترانزیسترهاهم صد در صد مطمعنام .لطفا از خروج مدار تقویت کنده یه ولتاژ بگیرید بینید مال شما هم همین جوریه اخه دستگاه با وجود این مشکل کار میکنه وبا تعویض ترانزیستر به ۲۲۱۹ مشکل برترف میشه باسپاس فراوان

ممکنه مدار افزاینده ولتاژ شما ضعیف عمل کنه یا یک قطعش ضعیفه ! چون مدار بنده تا 35 ولت هم ميده به من ولی بیشتر رو تست نکردم ، مطمئني پايه هاي ترانزيستور رو درست زدي ؟ اگر نشد از مهندس حميد بايد كمك بگيريد تا اصولي تر راهنمايي كنه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 6 مهر1392 - 11:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان عزیز من دوباره ترازیسترها را از مدار در اوردم وتست کردم هردو سالم بودن جالبه ولی با ترانزیسترهای 2219 هیچ مشکلی نداره به نظرتان استادان عزیز مشکل از مدار تقویت ولتاژه یا مدار دستگاه ایراد داره البته اینم بگم با یه مولتی متر دیگه ولتاژ سر فرستنده را گرفتم ولتاژ 164 ولت را نشان میده ولی با مولتی متر اولی 74 ولت داره یه سوال اساسی که امیدوارم دوستان لطف کنند وجواب بدهند ایا کسی از دستگاه برای کاوش استفاده کرده و ثبات دستگاه خوبه و بی خودی بوق نمیزنه و اینکه یه فلز 10*10 را در خاک تا چه عمقی میزنه با سپاس فراوان

یکشنبه 7 مهر1392 - 10:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

delavarlak نوشته است:
با سلام خدمت دوستان عزیز من دوباره ترازیسترها را از مدار در اوردم وتست کردم هردو سالم بودن جالبه ولی با ترانزیسترهای 2219 هیچ مشکلی نداره به نظرتان استادان عزیز مشکل از مدار تقویت ولتاژه یا مدار دستگاه ایراد داره البته اینم بگم با یه مولتی متر دیگه ولتاژ سر فرستنده را گرفتم ولتاژ 164 ولت را نشان میده ولی با مولتی متر اولی 74 ولت داره یه سوال اساسی که امیدوارم دوستان لطف کنند وجواب بدهند ایا کسی از دستگاه برای کاوش استفاده کرده و ثبات دستگاه خوبه و بی خودی بوق نمیزنه و اینکه یه فلز 10*10 را در خاک تا چه عمقی میزنه با سپاس فراوان

سلام دوست من دستگاه ثبات خوبی داره و از لحاظ متراژ هم فلز 15 در 15 رو توی 290 سانتیمتر زده البته با شرایط عالی دستگاه :D

دوشنبه 8 مهر1392 - 1:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hamedkk نوشته است:
دوست عزیز جناب افشین1 واقعا ممنونم از پاسختون . اما من هنوز نتونستم به نتیجه برسم و این به نظر منطقی نمیاد که دستگاه در جهت نقاط فلش های عمودی بوق بکشه اما در جهت فلش افقی این اتفاق نیافته . از دوستان دیگه هم خواهش میکنم اگر تو این زمینه تجربه ای دارن نظر خودشون رو بگن . آقا مهدی عزیز یه جوابی به ما بده قربان !
شما که دیگه خدای اپراتوری توباکسی برادر

سلام شما مشکل دستگاهتو کامل بگو برادر ؟

دوشنبه 8 مهر1392 - 1:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام جناب زیکسل . سوالم رو تو صفحه 133 با توضیح و شکل گذاشتم . ممنونم اگه نظر خودتون رو بگید

دوشنبه 8 مهر1392 - 1:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان و عزیزانی تو این مباحث شرکت داشتن و زحمت کشیدن . دوستان منم این دستگاه رو درست کردم و حالا تو تست سلامتش موندم چون سررشته ای از الکترونیک ندارم فقط تونستم ولتاژ شیلد رو بگیرم که 3.96 بود اگه از دوستان یه لطفی در حق این بنده ی حقیر بکنن و یه فایل تصویری از نحوه فرکانس گرفتن و ولتاژ ac گرفتن و اون مراحلی که از سلامت برد حکایت میکنه رو برام upload کنه من رو شرمنده ی خودش کرده .
خیلی نیازمند این فایل آموزشی هستم لطفا کمک کنین

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

یکشنبه 13 مهر1392 - 2:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.لطفا جدیدترین پی سی بی و لیست قطعات و اخرین تغییرات رو قرار دهید تا ما هم شروع به ساختش کنیم.ممنون میشم اگه کامل توضیح دهید تا همه دوستانی که تازه وارد مبحثتون شدند بتونن شروع به ساخت دستگاه نمایند.

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

یکشنبه 14 مهر1392 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jaber68 نوشته است:
سلام دوستان.لطفا جدیدترین پی سی بی و لیست قطعات و اخرین تغییرات رو قرار دهید تا ما هم شروع به ساختش کنیم.ممنون میشم اگه کامل توضیح دهید تا همه دوستانی که تازه وارد مبحثتون شدند بتونن شروع به ساخت دستگاه نمایند.

همه چی(تغییرات . پی سی بی و لیست قطعات) توی پست اول هستش .
اونایی هم که تازه وارد شدن از پست اول شروع به مطالعه پست ها بکنن . در هر پستی مطلب و مشکلی مطرح شده که بعضی از اونا در پست های بعدی جواب داده شدن و در ساخت حتما به کار می آن.
پس حتما تمام پستها رو مطالعه کنین

یکشنبه 14 مهر1392 - 6:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure