انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 4:01pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

سلام خسته نباشید من تقریبا همه صفحات این انجمن رو گشتم و به نظرم این فلزیاب از همه بهتره ولی بنده سر رشتهای در الکترونیک ندارم ایا کسی هست که سفارش بگیره و بسازه قیمتش چطوره ؟ ایا با تست تحویل میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 15 مهر1392 - 2:14pm

سلام خسته نباشید عزیز بنده مدته زیادیه دنبال یه دستگاه نقطه زن ارزان قیمت میگردم یه چیزی که فقط وجود جنس رو در زیر خاک تایید بکنه نیازی به تفکیک هم ندارم بنده یه دستگاه رادار زمبنی دارم که کارش هم بد نیست ولی هیچ وقت نقطه دقیق نمیزنه این دستگاه شما چی هست و قیمتش چه جوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 15 مهر1392 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزيزaghbali مدتي قبل از طريق همين انجمن ميتونستيد سفارش بديد ولي الان اين امكان وجود نداره.براي ساخت اين دستگاه هم حتما ميباست تا حدودي الكترونيك و تجربه مونتاژ الكتورنيك داشته باشيد.من خودم اصلا از الكترونيك سر در نميارم ولي تمام اين مبحث توباكس رو مطالعه كردم و با يك دوتا از بچه ها در تماس هستم. به جرآت ميشه گفت اين دستگاه قابليت منحر بفردي از نظر عمق كاوش نسبت به بقيه دستگاهها داره و اگه تمامي موارد و نكاتي رو كه تذكر داده شده و تآكيد شده رو رعايت كنيد حتما بالانس خوبي هم از دستگاه بدست مياريد وبه نظر ميرسه از نظر حذف ذرات و ميزان حساسيتش به املاح و سفال و ...... در مقايسه با دستگاههاي ديگه عملكرد منفي نداشته باشه ولي چندان در خصوص قابليت حذف ذرات و حساس نبودن به اثرات زميني تو تايپيك كسي تجربه اي ارائه نداده كه بشه نتيجه ي مشخصي گرفت.در ساختش الارغم رعايت تمامي نكات ريز و درشت داشتن صبر و حوصله هم خيلي مهمه.اما اگه تجربه و اطلاعات مفيد و كاربردي در خصوص الكترونيك و يا حداقل مونتاژ برد فلزياب نداريد توصيه ميشه اين مدار رو نسازيد.

دوشنبه 15 مهر1392 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان من برد رو زدم همه قطعات رو وصل کردم لطف کنند اساتید این سوالات رو جواب بدن ممنون میشم
1. خروجی مدار افزاینده به کجا وصل میشه
2.باطری به چه صورت به مدار افزاینده و مدار ساشو وصل میشود
3.پتانسیومتر 4 ولوم در هیچکدام از تصاویر برد و مدار وصل نیست آیا قطعه ای اضافی است
4. قطعه شیلد نویز گیر داخل جعبه اسم دیگه اش چیست که رو برد ساشو برای تماس یک سوراخ داری ایاا به جای دیگری هم وصل میشود مثلا به بدنه یا ولومها این را با نام چیزی از بازار تهیه کنیم
5. فیوز و کلید قطع و وصل در مسیر باطری چگونه باید بزاریم
6.سیم شید ضخیم چگونه به سیمپیچیها فرستنده و گیرنده و جعبه متصل میشود
7. در مدار افزاینده در مسیر سیم پیچ حلقه فرید آیا نیازی به قرار دادن مقاومت میباشد
8.در ضمن این بلند گو تو مدار باید باشد یا نه چجوری باید وصل شود به مدار

سه شنبه 16 مهر1392 - 6:45pm
استاد
استاد

مهدی6 نوشته است:
سلام دوستان من برد رو زدم همه قطعات رو وصل کردم لطف کنند اساتید این سوالات رو جواب بدن ممنون میشم
1. خروجی مدار افزاینده به کجا وصل میشه
2.باطری به چه صورت به مدار افزاینده و مدار ساشو وصل میشود
3.پتانسیومتر 4 ولوم در هیچکدام از تصاویر برد و مدار وصل نیست آیا قطعه ای اضافی است
4. قطعه شیلد نویز گیر داخل جعبه اسم دیگه اش چیست که رو برد ساشو برای تماس یک سوراخ داری ایاا به جای دیگری هم وصل میشود مثلا به بدنه یا ولومها این را با نام چیزی از بازار تهیه کنیم
5. فیوز و کلید قطع و وصل در مسیر باطری چگونه باید بزاریم
6.سیم شید ضخیم چگونه به سیمپیچیها فرستنده و گیرنده و جعبه متصل میشود
7. در مدار افزاینده در مسیر سیم پیچ حلقه فرید آیا نیازی به قرار دادن مقاومت میباشد
8.در ضمن این بلند گو تو مدار باید باشد یا نه چجوری باید وصل شود به مدار

درود بر شما
1.خروجی مثبت فقط به مقاومت 1 وصل میشه
2.منفی مدار توبا کس و مدار تقویت کننده به منفی باطری و مثبت اونها هم به مثبت باطری وصل میشه
3.پتانسیومتر 4 را میتونی حذف کنی و پایه های روی برد را به هم مثصل کنی 4
4. سلف نویز گیر هست که دو متر سیم لاکی با ضحامت 0.3 یا 30 دور یک حلقه فریت که توی لامپ های کم مصرف پیدا میشه میشه پیچومد و این سبف را ساخت
5.فیوزو کلید را در مسیر مثبت ورودی مدار قرار بدهید
6. سیم ضخیم را به به پایه مثبت l2 وصل کن و سر دیگه را به یک سر سیم لوپ گیرنده وصل کن و سیم رشته ای رل به سر دیگه لوپ گیرنده وصل کن و طرف دیگه را به شیلد مدار که بین لوپ فرستنده و گیرنده مشترک هست وصل کن و دو سر سیم که دو مغزی داره را به لوپ فرستنده وصل کن و سیم رشته ای را به از یه طرف به سیم شیبد لوپ وصل کن و طرف دیگه سیم رشته ای را به شیلد مشترک روی برد وصل کن
7 نه نیازی به مقاومت دیگه نیست تازه اگه مقاومت 1 را هم بر داری بهتر هست
8.بلندگو دوتا سیم خروجی که بیشتر نداره اون دوتا را به خروجی مدار وصل کن

سه شنبه 16 مهر1392 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان .متاسفانه این دستگاه به بعضی از سنگ های معدنی که در صد فلز در انها زیاد باشه واکنش نشون میده.فکر میکنم اگر فرکانس از 11 کیلو هرتز کمتر باشه این واکنش کمتره یا اصلا حذف میشه .دوستانی که دستگاه اونها زیر 11 کیلوهرتز فرکانس داره این مورد رو تو مناطق کوهستانی روی سنگ های تیره رنگ تست کنند و جواب رو اعلام کنند.

چهارشنبه 17 مهر1392 - 9:19pm
استاد
استاد

پوریا نوشته است:
با سلام خدمت دوستان .متاسفانه این دستگاه به بعضی از سنگ های معدنی که در صد فلز در انها زیاد باشه واکنش نشون میده.فکر میکنم اگر فرکانس از 11 کیلو هرتز کمتر باشه این واکنش کمتره یا اصلا حذف میشه .دوستانی که دستگاه اونها زیر 11 کیلوهرتز فرکانس داره این مورد رو تو مناطق کوهستانی روی سنگ های تیره رنگ تست کنند و جواب رو اعلام کنند.

درود یر شما
خازن 1 را 33 نانو 1000 ولت پلی یستر بزار حساسیت اون کمتر میشه

چهارشنبه 17 مهر1392 - 10:18pm

سلام به همه دوستان
من این مدار رو با راهنماییهای شما دوستان عزیز ساختم بار اول که روشنش کردم درست کار کرد بعد که خاموشش کردم ودوباره روشنش کردم دیگه میتر بالا پایین نمیشه اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید که کجای کار ایراد داره
ممنون از همه عزیزان

چهارشنبه 17 مهر1392 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza58 نوشته است:
سلام به همه دوستان
من این مدار رو با راهنماییهای شما دوستان عزیز ساختم بار اول که روشنش کردم درست کار کرد بعد که خاموشش کردم ودوباره روشنش کردم دیگه میتر بالا پایین نمیشه اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید که کجای کار ایراد داره
ممنون از همه عزیزان

سلام
فرستنده باید لوپش فرکانس داشته باشه اول انو چک کن
شما یه مقدار لوپها رو دستکاری کن یعنی در حالت کویل ادجاست بزار و لوپ هارو نسبت به هم حرکت بده ببین چی میشه! نزدیک فلز هم نباش
جای تنظیمو عوض کن شاید علتش فلز نزدیک دستگاه باشه.
یا حق

چهارشنبه 17 مهر1392 - 11:58pm

سلام علیخان گل
ممنون علی آقا ولی علی اقا اصلا لوپها وصل نیستن ولی روی اسکلت که میذارمش لوپها رو هر چی تکون دادم فرقی نمیکنه عقربه اصلا تکون نمیخوره

پنج شنبه 17 مهر1392 - 12:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure