انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 9:52am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوستان تا خیلی دیر نشده نکته ای رو که فکر میکنم تا الان فراموش کردم بصورت عمومی بگم عرض کنم. دوستانی که دستگاه رو با ولتاژ بالا یعنی حدود 24 ولت تقویت کردن و همه مراحل رو انجام دادن و دستگاهشون قدرت خیلی زیادی پیدا کرده ؛ باید مقاومت 5 رو هم از 1.2 کیلو به 10 کیلو افزایش بدن. درسته که این کار ضریب تقویت اپ امپ ورودی گیرنده رو کم میکنه ولی برای اینکه دستگاه ثباتش حفظ بشه و در عین حال موقع تنظیم لوپ عقربه راحت صفر بشه و هنگام کاوش هم ولوم سنس عملکرد بهتری داشته باشه و همینطور حساسیت اضافی نسبت به فلزات کوچک هم کمتر بشه ؛ این تغییر ضروری هست. طبیعتا برد دستگاه برای فلزات بزرگ تغییری نخواهد کرد.
البته من این تغییر رو خدمت اکثر دوستانی که با من خصوصی در ارتباط بودن قبلا عرض کردم. امیدوارم کسانی که این تغییر رو انجام ندادن هم انجام بدن و نتیجه بهتری بگیرن.

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 5:15pm
استاد
استاد

مهدی نوشته است:
آقا جاوید سلام داداشم
عرض کنم که لطفاً بفرمائید که خاک منطقه ای که در عمق 1متری فلز رو قرار دادید و توباکس رو تست کردید از چه جنسی بوده ؟ خشک . ماسه ای . سخت و مرطوب @};-

سلام
جنس خاک منطقه ماسه ای و خشک که حیلی سفت هست که مجبوریم برای کندن. یه چاله کوچک میکینم و اب توی اون میزاریم نیم ساعت بعد شروع به کندن میکنیم

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 6:23pm
استاد
استاد

zixelll نوشته است:
جاوید نوشته است:
سلام
خازن 7 را 6.8 نانو گذاشتم البته یه خازن به نظر من باید بگذاری و زیر زمین تست کنی توی هوا درست جواب نمیده یعنی خازنی که میخوای بزاری حتما باید زیر خاک باهاش تست کنی اگه خوب جواب داد همون را روی برد توباکس بزنی. برای من با اینحالت که فلز 5 سانتی را به راحتی میزنه حالا دیگه نمیدونم چرا برا شما اینجوری هست که فلز 10 سانتی را نمیزنه در ضمن وقتی ولتاز را از 24 به بالا بردی این خازن باید بالاتر برود یهنی از 2.7 نانو باید بزاری و زیر خاک تست کنی تا ببینی کدومش بهتره الان اگه ولتاز من روی 31 باشه باید خازن 9.5 نانو بزارم

سلام آقا جاوید در توباکس تست در هوا و توی زمین با اختلاف نیم متر یا شاید کمتر هست پس شما چه در هوا تست کنی و چه در زمین برد یکسان هست ;) و اصلا ولتاز رو شما ببری بالا ربطی به خازن 7 نداره @-)

سلام اگه ولتاز را به 31 ولت برسونی متوجه میشی که فقط با افزایش این خازن میشه ولوم گراند را تنظیم کرد اگه این خازن اضافه نشه به هیچ عنوان حداقل برای من تنظیم نمیشه در ضمن اون سیم پیچ نویز گیر و سیم پیچ کنورتور را هر چه از ترانزیستورهای تی 1 و تی 2 دور تر نگه داریم دستگاه ثبات بیشتری داره و میتر زودتر صفر میشه

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 6:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت

محمد نوشته است:
اقا مهدی دادا این گیرنده وقتی بیشتر از فرستنده برد داشت و کاسه مسی 20س. در 1تا110 زد. حالا بازم گیرنده باید خازنش عوض بشه البته بدونه افزایش ولتاژ این بردو دارم واینکه در حالت تنظیم این مقدار و بدست اوردم .حالت سرچم اصلا کار نمیکنه.

به نظر من خوبه و با افزایش ولتاژ خیلی بهتر میشه ، حالا بعد از اون نوبت کار روی خاک بوده که خودش دقت زیادی میخواد تا بهترین جای ولومهارو پیدا کنی تا قدرت واقعی دستگاه توی خاک خودش رو نشون بده ؛ درضمن از همین الآن یک زمینی رو پیدا کن و 2 متر بکن و یک فلز 30در30 از جنس روی یا مس بذار تا برای تستهای توی خاک راحت باشی ، که اگر با ثبات خوبی این مقدار رو بزنه دیگه خیلی خوبه به نظر من @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 3 اردیبهشت1392 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
سلام مهندس حمید طی تحقیقاتی که کردم اگر ما بتونیم قسمت فیبر مدار رو مسیر های مسی رو کلفت تر بکنیم مخصوصا در قسمت فرستنده و گیرنده بسار موثر هستش اما بحث نویز را هم نباید فراموش کرد و باید شیلد بندی بهتری رو در نظر بگیرم.نظرتون چیه؟

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:25pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان من قبلا هم عرض کردم اگر سایر نکات همشون در نظر گرفته شده باشن اونوقت ممکنه فیبر کمی تاثیر توی کارایی داشته باشه. وگرنه بخودی خود زیاد موثر نیست.
بهرحال من فیبر جدید رو به امید خدا در آینده نزدیک ارائه میکنم که تا حدودی این مسایل درش لحاظ شده.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان ما می تونیم برای گیرنده و فرستنده فیلتر طراحی کنیم درسته و اینطوری در تنظیم مشکل کمتری داریم

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 11:17am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی در مورد فرستنده این کارو میشه انجام داد:

1- مقاومت R1 را کم کنیم و همچنین از ترانزیستور های قدرت مثله BD139 استفاده کرد البته باید بایاس ترانزیستور ها را هم تغییر داد به طور مشخص کم کردن مقدار R2 و R3 و همچنین بالا بردن ولتاژ .

2- همین چیزی که هست بسته بشه ولی سلف L1 را اولیه یه ترانسفورماتور با هسته فریت کرد و ثانویه را با ترانزیستور های قویتر و البته تغذیه جداگانه و ولتاژ بالا که به نظر با دو طبقه تقویت میشه وات بالایی را ایجاد کرد و خروجی را به سلفی با مشخصات L1 داد
نظرتون چیه؟؟؟؟؟

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 11:36am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی حمید جان این تو باکس فرکانس کاریش تو چه موجیه vlf?

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 12:56pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان در مورد فیلتر عرض کنم خب به چه هدفی میخواین فیلتر بذارین؟ با این مدار نمیشه تغییر خاصی ایجاد کرد. در فرستنده که حالت رزونانس در اسیلاتور وجود داره و فیلتر به اون شکل معنی نداره. گیرنده هم خازن 6 و 7 در واقع مدار تانک رو درست میکنن که خودش بهترین فیلتر هست و من روش دیگه ای ندیدم استفاده بشه.
در مورد بعدی قبلا بارها عرض کردم ترانزیستورهای 1 و 2 به همراه چند مقاومت و خازن اطرافش و البته لوپ فرستنده تشکیل یک اسیلاتور پوشپول رو میدن. چیزی تقویت نمیشه. بر خلاف تصور خیلیا هم ایسی 4046 نقشی در تولید امواج اصلا نداره. بنابراین ترانزیستور قدرت کمکی به ما نمیکنه. همین ترانزیستورهایی که مخصوص اسیلاتور و کارهای فرکانسی هستن بهتر جواب میدن. درباره مقاومتها هم که روش کار شده و مقاومت 1 که باید حذف بشه و بجاش ولتاژ خارجی اعمال بشه ...
دنبال قدرت بیشتر هم اصلا دیگه نباشین دستگاخ جواب نمیده بهتون! همین الانش هم هر کی ولتاژ بالای 24 استفاده کرده مشکل ثبات داره. بالاخره اینجورم نیست شما یک فلزیاب رو تا هر چقدر خواستین تقویت کنین و تا اخرش هم درست و با ثبات جواب بده! چون بهرحال وقتی قویتر میشه حساس تر هم میشه و اونوقت به فلزات کوچک یا حتی حرکت دادن عادی دستگاه و بدن اپراتور هم واکنش داره و دیگه دستگاه از محدوده مناسب کارایی خودش خارج میشه.
در مورد فرکانس هم بله طبیعتا 11 کیلوهرتز از نوع امواج باند وی ال اف هست که بصورت سینوسی اینجا استفاده شده.

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 2:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure