انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 1:56pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

reza58 نوشته است:
سلام علیخان گل
ممنون علی آقا ولی علی اقا اصلا لوپها وصل نیستن ولی روی اسکلت که میذارمش لوپها رو هر چی تکون دادم فرقی نمیکنه عقربه اصلا تکون نمیخوره

اول باید عرض کنم که هرگز دستگاه رو بدون اتصال به لوپ فرستنده روشن نکنید ! چون ترانزیستورهای تی 1 و 2 میسوزن ، شما تست کن بین فرکانس در دوسر کوئل فرستنده داری اگر نداره ترانزیستورها سوختن @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 18 مهر1392 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
پوریا نوشته است:
با سلام خدمت دوستان .متاسفانه این دستگاه به بعضی از سنگ های معدنی که در صد فلز در انها زیاد باشه واکنش نشون میده.فکر میکنم اگر فرکانس از 11 کیلو هرتز کمتر باشه این واکنش کمتره یا اصلا حذف میشه .دوستانی که دستگاه اونها زیر 11 کیلوهرتز فرکانس داره این مورد رو تو مناطق کوهستانی روی سنگ های تیره رنگ تست کنند و جواب رو اعلام کنند.

درود یر شما
خازن 1 را 33 نانو 1000 ولت پلی یستر بزار حساسیت اون کمتر میشه

سلام به همه دوستان
من این دستگاه رو طبق گفته شما تست کردم در شهر های شمالی کشور طبق حفاری هایی که کردم به املاح حساس بوده
سنس کردن هم به این صورت بود که در یک جا وقتی می ایستی بوق کوچیک میزنه و صدا قطع می شه فکر میکنی که یه چیزی رو میگیره وبعد ول میکنه
در شهر های شمال غربی هم که میشه قسمت های کوهستانی کشور در این مناطق هم به سنگهایی که به رنگ مشکی هسنتد بوق میزنه
طبق گفته آفا جاوید هم اون خازن یک رو 33 نانو گذاشتم در این صورت هم ثبات دستگاه کم میشه ولی در عوض نسبت به سنگهای مشکی رنگ حساسیتش کم میشه ولی باز هم وقتی یه سنگ مشکی به اندازه آفتابه رو بهش میچسبونی باز هم بوق میزنه البته ولتاژ مبدل من رو 24 ولت هستش وسر لوپ 160 ولت حالا نمیدونم اکه ولتاژ رو پایین بیارم اونم حذف میشه یا نه اونم براتون تست میکنم
( دوستان چون در کشور ما آفتابه معمولا به یک اندازه هست :D من به این خاطر تو مثالم ازش استفاده کردم. سوء تفاهم نشه)

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 18 مهر1392 - 1:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان و اساتید و مهندسین عزیز
دوتا سوال داشتم من مدار مبدل ولتاژ رو درست کردم ولی جای تعجب داره اکثر دوستان در ولتاژ 30 آی سی رو میسوزوندن ولی مال من تا 56 ولت هم بالا رفت و در ضمن ولوم تنظیم ولتاژ هم در کم و زیاد کردن ولتاژ هیچ نقشی نداره چرا ؟! اینم عکس

تصویر

دومین سوالم اینه آیا منظور دوست عزیزمون ( استاد جاوید ) درباره نحوه وصل ولتاژ باطری به شکل زیر همینه ؟
تصویر

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 1:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یادم رفت بگم دستگاه رو بدون مبدل هم تست کردیم رو هوا یه سینی استیل به قطر 50 سانت رو تو 2.10 سنس میکنه و تو 2.00 صداش عالی میشه .
یه قوطی 15 در 10 که جنسش فکر کنم تیتان باشه همون قوطی پاور کامپیوتر رو میگم بدون مبدل تو 1.10 و 1.00 سنس میکنه حالا نمیدونم خوبه یا بد .

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 2:19pm
مدیر کل
مدیر کل

سلطان عزیز خسته نباشین. برد مدار شما در حالت تقویت نشده بسیار خوب هست.
در مورد مبدل هم نباید به این صورت باشه و اصلا این مدار اگر خروجیش به 40 ولت برسه آیسیش دیگه میسوزه! شما باید قطعات و اتصالات مبدل رو بصورت دقیق تر چک کنین. با تنظیم پتانسیومتر هم باید ولتاژ خروجی متغیر باشه. در نظر داشته باشین ولت متر شما روی رنج DC باشه و سالم هم باشه.
در مورد نحوه اتصال مبدل هم تصویر شما درست هست فقط فراموش نکنین وقتی از مبدل استفاده میکنین مقاومت 1 حذف میشه.

پنج شنبه 18 مهر1392 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
سلطان عزیز خسته نباشین. برد مدار شما در حالت تقویت نشده بسیار خوب هست.
در مورد مبدل هم نباید به این صورت باشه و اصلا این مدار اگر خروجیش به 40 ولت برسه آیسیش دیگه میسوزه! شما باید قطعات و اتصالات مبدل رو بصورت دقیق تر چک کنین. با تنظیم پتانسیومتر هم باید ولتاژ خروجی متغیر باشه. در نظر داشته باشین ولت متر شما روی رنج DC باشه و سالم هم باشه.
در مورد نحوه اتصال مبدل هم تصویر شما درست هست فقط فراموش نکنین وقتی از مبدل استفاده میکنین مقاومت 1 حذف میشه.

استاد حمید ممنون از نظر و راهنمایتون .
مدار رو چندبار چک کردم و هیچ قطعی یا اشتباهی ندیدم فقط مقاومت 39k رو از نوع آمپر بالا تهیه کردم ولی نمیدونم چرا همچین شده . بار اول که یکی از ایسی ها منهدم شد :D ولی بار دوم فکر کنم پسوند ای سی کمی فرق میکرد 34063AP بود که تا این حد ولتاژ بالا رفت ولت متر هم سالمه و رو حالت DC هستش یدونه V با یک خط چین و یک خط موازی روش .
استاد آیا میشه از اونیکی مبدل استفاده کرد من اون رو هم درست کردم ولی یه جا ذکر کرده بودین که آمپردهی اون بالاست ونمیشه استفاده کرد . در صورت استفاده آیا مدار ایراد پیدا میکنه یا قطعه ای احتمال سوختن داره ؟
ضمنآ فرکانس سر لوپ گیرنده م با استفاده از آموزش ساخت اسیلوسکوپی که زحمتش رو کشیده بودین رو گرفتم که 12 بود ایرادی که نداره استاد عزیز ؟

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 3:33pm
مدیر کل
مدیر کل

سلطان عزیز احتمال داره مقاومتهای مدار مبدل شما از نظر اهم اشتباه باشن! شما مقدارشون رو با اهم متر چک کن تا مطمئن بشی. احتمال سوختن آیسی و دیود هم وجود داره.
از هر مبدل دیگه ای هم میتونین استفاده کنین. آمپردهی بالای یک منبع تغذیه اصولا ایرادی در مصرف کننده ایجاد نمیکنه چون مصرف جریان رو مصرف کننده تعیین میکنه! اما نظر من این بود چون نیاز به جریان زیاد نیست از ساده ترین مدار استفاده بشه.
فرکانس در قسمت گیرنده به اون شکل معنی نداره و درست هم قابل اندازه گیری نیست. بهرحال همین حدود فرکانس درست هست.

پنج شنبه 18 مهر1392 - 4:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
سلطان عزیز احتمال داره مقاومتهای مدار مبدل شما از نظر اهم اشتباه باشن! شما مقدارشون رو با اهم متر چک کن تا مطمئن بشی. احتمال سوختن آیسی و دیود هم وجود داره.
از هر مبدل دیگه ای هم میتونین استفاده کنین. آمپردهی بالای یک منبع تغذیه اصولا ایرادی در مصرف کننده ایجاد نمیکنه چون مصرف جریان رو مصرف کننده تعیین میکنه! اما نظر من این بود چون نیاز به جریان زیاد نیست از ساده ترین مدار استفاده بشه.
فرکانس در قسمت گیرنده به اون شکل معنی نداره و درست هم قابل اندازه گیری نیست. بهرحال همین حدود فرکانس درست هست.

ممنون استاد عزیز برای کاوش هم تست میکنیم و نتیجه ش رو مطرح میکنم به امید حق شاید چیزی هم پیدا کردیم :YMPRAY:
بازم ممنون از راهنمایی و زحمات بی وقفه ی شما و بقیه دوستان. :x

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 4:31pm
استاد
استاد

سلطان نوشته است:
سلام به همه دوستان و اساتید و مهندسین عزیز
دوتا سوال داشتم من مدار مبدل ولتاژ رو درست کردم ولی جای تعجب داره اکثر دوستان در ولتاژ 30 آی سی رو میسوزوندن ولی مال من تا 56 ولت هم بالا رفت و در ضمن ولوم تنظیم ولتاژ هم در کم و زیاد کردن ولتاژ هیچ نقشی نداره چرا ؟! اینم عکس

تصویر

دومین سوالم اینه آیا منظور دوست عزیزمون ( استاد جاوید ) درباره نحوه وصل ولتاژ باطری به شکل زیر همینه ؟
تصویر

درود بر شما
عکسی که گذاشتی درست هست ولی باید از مثبت باطری یه سیم هم به مثبت مدار بکشی. شما فقط یه سیم مثبت به مبدل کشیدی

پنج شنبه 18 مهر1392 - 4:50pm
استاد
استاد

kavoshgar نوشته است:
جاوید نوشته است:
پوریا نوشته است:
با سلام خدمت دوستان .متاسفانه این دستگاه به بعضی از سنگ های معدنی که در صد فلز در انها زیاد باشه واکنش نشون میده.فکر میکنم اگر فرکانس از 11 کیلو هرتز کمتر باشه این واکنش کمتره یا اصلا حذف میشه .دوستانی که دستگاه اونها زیر 11 کیلوهرتز فرکانس داره این مورد رو تو مناطق کوهستانی روی سنگ های تیره رنگ تست کنند و جواب رو اعلام کنند.

درود یر شما
خازن 1 را 33 نانو 1000 ولت پلی یستر بزار حساسیت اون کمتر میشه

سلام به همه دوستان
من این دستگاه رو طبق گفته شما تست کردم در شهر های شمالی کشور طبق حفاری هایی که کردم به املاح حساس بوده
سنس کردن هم به این صورت بود که در یک جا وقتی می ایستی بوق کوچیک میزنه و صدا قطع می شه فکر میکنی که یه چیزی رو میگیره وبعد ول میکنه
در شهر های شمال غربی هم که میشه قسمت های کوهستانی کشور در این مناطق هم به سنگهایی که به رنگ مشکی هسنتد بوق میزنه
طبق گفته آفا جاوید هم اون خازن یک رو 33 نانو گذاشتم در این صورت هم ثبات دستگاه کم میشه ولی در عوض نسبت به سنگهای مشکی رنگ حساسیتش کم میشه ولی باز هم وقتی یه سنگ مشکی به اندازه آفتابه رو بهش میچسبونی باز هم بوق میزنه البته ولتاژ مبدل من رو 24 ولت هستش وسر لوپ 160 ولت حالا نمیدونم اکه ولتاژ رو پایین بیارم اونم حذف میشه یا نه اونم براتون تست میکنم
( دوستان چون در کشور ما آفتابه معمولا به یک اندازه هست :D من به این خاطر تو مثالم ازش استفاده کردم. سوء تفاهم نشه)

درود بر شما
اگه باز هم حساس هست خازن 18 را 1.5 نانو فاراد 6 کیلو یا 6 هزار ولت یزار

پنج شنبه 18 مهر1392 - 4:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure