انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 1:55pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
سلطان نوشته است:
سلام به همه دوستان و اساتید و مهندسین عزیز
دوتا سوال داشتم من مدار مبدل ولتاژ رو درست کردم ولی جای تعجب داره اکثر دوستان در ولتاژ 30 آی سی رو میسوزوندن ولی مال من تا 56 ولت هم بالا رفت و در ضمن ولوم تنظیم ولتاژ هم در کم و زیاد کردن ولتاژ هیچ نقشی نداره چرا ؟! اینم عکس

تصویر

دومین سوالم اینه آیا منظور دوست عزیزمون ( استاد جاوید ) درباره نحوه وصل ولتاژ باطری به شکل زیر همینه ؟
تصویر

درود بر شما
عکسی که گذاشتی درست هست ولی باید از مثبت باطری یه سیم هم به مثبت مدار بکشی. شما فقط یه سیم مثبت به مبدل کشیدی

سلام و درود خدا به شما دوست و استاد عزیز
من مبدل رو وصل کردم ولی هیچ صدایی یا حرکتی از میتر نداشتم
میخواستم بپرسم که چرا کار نمیکنه ولی فعلا میرم یه مثبت هم از باطری به مدار بکشم ببینم چی میشه استاد اگه باز به مشکل برخوردم مطرح میکنم ممنون از توجه تون @};-

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 5:59pm
استاد
استاد

جاوید نوشته است:
سلطان نوشته است:
سلام به همه دوستان و اساتید و مهندسین عزیز
دوتا سوال داشتم من مدار مبدل ولتاژ رو درست کردم ولی جای تعجب داره اکثر دوستان در ولتاژ 30 آی سی رو میسوزوندن ولی مال من تا 56 ولت هم بالا رفت و در ضمن ولوم تنظیم ولتاژ هم در کم و زیاد کردن ولتاژ هیچ نقشی نداره چرا ؟! اینم عکس

تصویر

دومین سوالم اینه آیا منظور دوست عزیزمون ( استاد جاوید ) درباره نحوه وصل ولتاژ باطری به شکل زیر همینه ؟
تصویر

درود بر شما
عکسی که گذاشتی درست هست ولی باید از مثبت باطری یه سیم هم به مثبت مدار بکشی. شما فقط یه سیم مثبت به مبدل کشیدی

درود بر شما
دوست عزیز با این عکس که ترسیم کردی سیمها را .شما اصلا ولتاز به مدار نفرستادی که کار بکنه یا نکنه. شما فقط ولتاز را به مبدل رسوندی
در ضمن ولتاز مبدل را روی 26 ولت بزار وگرنه ترانزیشتورهای تی 1 و تی 2 میسوزند

پنج شنبه 18 مهر1392 - 6:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
درود بر شما
دوست عزیز با این عکس که ترسیم کردی سیمها را .شما اصلا ولتاز به مدار نفرستادی که کار بکنه یا نکنه. شما فقط ولتاز را به مبدل رسوندی

استاد من کمی پیش با مبدل تست کردم ولی برد دستگاه کمتر شد با ولتاژهای مختلف تست کردم که بهترینش 13 ولت بود که اونم بردش اندازه برد مدار بدون مبدل بود به نظر استادهای عزیز مشکل از کجاست فاصله لوپها که 95 سانت یا تنظیم نبودن خازنهای 6 7 ؟
خازن 6=33n
خازن 7=3.3n
استاد جاوید منظورتون از 26 ولت یعنی ماکزیمم 26 ولت باشه ؟
چون مبدلی که من ساختم 12 ~ 24 ولت هستش .

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 7:03pm
استاد
استاد

سلطان نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما

استاد من کمی پیش با مبدل تست کردم ولی برد دستگاه کمتر شد با ولتاژهای مختلف تست کردم که بهترینش 13 ولت بود که اونم بردش اندازه برد مدار بدون مبدل بود به نظر استادهای عزیز مشکل از کجاست فاصله لوپها که 95 سانت یا تنظیم نبودن خازنهای 6 7 ؟
خازن 6=33n
خازن 7=3.3n
استاد جاوید منظورتون از 26 ولت یعنی ماکزیمم 26 ولت باشه ؟
چون مبدلی که من ساختم 12 ~ 24 ولت هستش .

درود بر شما
همون 24 ولت بزار و بعد با مواتی متر اندازه بگیر ولتاز ورودی تی 1 و تی 2 .که ولتاز تی 1 باید 24 باشه و ولتاز روی سر قابلمه ای تی 2 باید 12 ولت باشه در ضمن ولتاز l2 هم 4 ولت باشه بعد خازن 7 را از 1 نانو تا 7 نانو بزار و تست کن که با کدومش برد بیشتری داره
اسکلت نباید شل و ول باشه . فاصله لوپها برای تنظیم را میتوئنی تا 120 سانت هم انتخاب کنی. در صورتی که لوپها در فاصله 95 سانتی نال نتونه بشه

پنج شنبه 18 مهر1392 - 8:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
درود بر شما
همون 24 ولت بزار و بعد با مواتی متر اندازه بگیر ولتاز ورودی تی 1 و تی 2 .که ولتاز تی 1 باید 24 باشه و ولتاز روی سر قابلمه ای تی 2 باید 12 ولت باشه در ضمن ولتاز l2 هم 4 ولت باشه بعد خازن 7 را از 1 نانو تا 7 نانو بزار و تست کن که با کدومش برد بیشتری داره
اسکلت نباید شل و ول باشه . فاصله لوپها برای تنظیم را میتوئنی تا 120 سانت هم انتخاب کنی. در صورتی که لوپها در فاصله 95 سانتی نال نتونه بشه

استاد جاوید T1 و T2 ولتاژشون درست بود l2 هم ولتاژش 3.96 بود خازن 7 رو هم تست میکنم و نتیجه رو میگم
ممنون از راهنمایی هاتون ^:)^

زرتشت

پنج شنبه 18 مهر1392 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان برای کویل تخته سه لا بهتر نیست؟ بعدش موقع سیم پیچی کویل با دست سیم رو فشار بدید تا حدودی به شکل تخت در بیاد بعد چسب بزنید خیلی تاثیر داره تو دلتا که 30 درصد تاثیر داشت

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 19 مهر1392 - 7:08pm
استادیار
استادیار

[quote="سلطان"][quote="جاوید"][quote="سلطان"]سلام به همه دوستان و اساتید و مهندسین عزیز

دوست عزیز بخاطر اینکه شما از مقاومت آجری5وات و هسته فریت با قطر بیشتر استفاده کردین آی سی نمیسوزه

جمعه 19 مهر1392 - 7:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تصویر
اقا ببخشید که عکس دوتا شد چون همین دوساعت طول کشید بگذریم ببینید دوستان اگه مثلا حالشو ندارید یا وقت ندارید سخته حدقل سیم رو با دوتا دست به این شکلی در بیارید کمی با سیما ور برید تا تا خودشو باز کنه البته نه اینکه فاصله زیاد بشه حالت سلف ایجاد بشه یک دقیقه هم وقت نمیگیره خیلی تاثیر داره یعنی به حالت فلت مطمعا باشید خیلی تاثیر داره دوستان من تو کویل دلتا که تا 40 سانت برای هر فلز تاثیر داشت موقیعی که سیم رو با چسب شیشه ای محکم میکردم 40 سانت بردش کم میشد بعدش این تجربه رو کویل همه پالسی ها جواب میده ولی رو توباکس نمی دونم چون نمی دونم موجش چطوری وترد زمین میشه فرستنده رو میگم امتحان کنید که انشااله تاثیر داشته باشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 19 مهر1392 - 7:17pm
استاد
استاد

asadof نوشته است:
دوستان برای کویل تخته سه لا بهتر نیست؟ بعدش موقع سیم پیچی کویل با دست سیم رو فشار بدید تا حدودی به شکل تخت در بیاد بعد چسب بزنید خیلی تاثیر داره تو دلتا که 30 درصد تاثیر داشت

درود بر شما
تا حالا سه تا لوپ به دو روش پیچوندم که منیجه بهتر بگیرم اما جواب درستی نگرفتم
یکی که همینجوری دور چهارتا میخ که به ابعاد لوپ روی تحته زدم و به صورت معمولی پیچومدم که جواب قانع کنند های نگرفتم دوتا لوپ دیگه هم در قالب الومنیومی یکی 6 تا ردیف 12 تای پیچوندم که بردش نصف لوپی که همینجوری پیچوندم شد و یه بار هم 8 ردیف 9 تایی پیچوندم که تقریبا بردش با لوپ معوملی که پیچوندم یکی هست حالا شما که 24 تا ردیف سه تای پیچوندید تست بکنید و برد دستگاه را اعلام کنید
در دو حالتی که من لوپها را پیچوندم فلز 15 سانتی از جنس روی را در 170 سانتی میزنه البته در هوا

جمعه 19 مهر1392 - 7:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آرش نوشته است:
دوست عزیز بخاطر اینکه شما از مقاومت آجری5وات و هسته فریت با قطر بیشتر استفاده کردین آی سی نمیسوزه

ممنون مهندس جان به نکته جالبی اشاره کردی فردا میرم از نو خرید میکنم :(( اینقدر رفتم مغازه طرف , کم مونده با هم فامیل دربیایم ! ;))

زرتشت

جمعه 19 مهر1392 - 9:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure