انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 مهر1403 - 11:48am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

zixelll نوشته است:
سلطان نوشته است:
ariana2014 نوشته است:

دمت گرم سلطان خندوندی مارو
:))

:x
درود دوباره به استادان و مهندسین عزیز
استادای عزیز راهنمایی کنن من با یه مولتی متر دیگه ولتاژ AC فرستنده رو گرفتم که با مبدل ولتاژ24v , ولتاژ سر لوپ 164 بود T1 و T2 رو هم امروز عوض کردم از نوع قابلمه ای 3055 گذاشتم و c1 رو هم تعویض کردم ولتاژ T1 , T2 هم درست بودن (24 و 12) چرا عوض اینکه برد دستگاه بیشتر بشه کمتر میشه ؟ :-!
فاصله لوپ ها هم 95 سانت و نال هم میشن ولی چرا باید رنجش کم بشه ؟ :-??

استاد حمید استاد جاوید و استادان برسین به دادم ~X(

سلام دوست من ولتاژ +4 درست هست ؟ یا ولتاژ +24 خوب چکش کن ببین شاید جایی اتصالی ریز داری

سلام و درود زیکسل جان .
ولتاژ شیلدم با مولتی متر اول 3.96 و با مولتی متر دوم 3.92 بود دقیق 4 نبود جایی هم اتصالی نداشتم نگاه کردم و یه سوال دیگه مقاوت 1 وقتی حإف میشه یک سرش که با vt مشخص شده +24 رو وصل میکنیم ولی اونیکی سر مقاومت نباید به هیچ جای دیگه وصل بشه ؟
آیا مقدار ولتاژ شیلد من درسته 3.92 ؟

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

شنبه 20 مهر1392 - 10:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

mojtaba gold نوشته است:
سلام به همه دوستان من این تو باکس رو رو زمین بردم بیشتر املاح با سفال و گل های که به رنگ زرد رنگه رو تو زمین بوق میکشه من حتی یه جا حفاری هم کردم دو تیکه سفال بزرگ تو زمین بود دستگاه من از نظر ولتاژ و کار کرد هیچ مشکلی نداره موندم دردش چی فقط خواهش میکنم یکی این مشکل رو بر طرف کنه

سلام ببینید خیلیها فکر میکنند با افزایش ولتاژ برد زیاد بشه بهتره با اینکه اشتباه است چون ثبات دستگاه کم میشه شما بهترین گزینه برای افزایش ولتاژ 18 ولت هست

شنبه 20 مهر1392 - 11:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
درود بر شما
اگه ترانزیستور 3055 توی بازار گرفتی جولب به اون صورت نمیده چون جنس مرغوبی نداره سعی کن از روی برد اوراقی وسایل قدیمی گیر بیاری

سلام استاد جاوید راستش از بازار تهیه کردم ولی جنسش مالزی هست حالا خوب و بدش رو نمیدونم .
میگم ماشاالله چقدر هم سحرخیز هستین :D (5.20صبح)

زرتشت

شنبه 20 مهر1392 - 11:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

zixelll نوشته است:
mojtaba gold نوشته است:
سلام به همه دوستان من این تو باکس رو رو زمین بردم بیشتر املاح با سفال و گل های که به رنگ زرد رنگه رو تو زمین بوق میکشه من حتی یه جا حفاری هم کردم دو تیکه سفال بزرگ تو زمین بود دستگاه من از نظر ولتاژ و کار کرد هیچ مشکلی نداره موندم دردش چی فقط خواهش میکنم یکی این مشکل رو بر طرف کنه

سلام ببینید خیلیها فکر میکنند با افزایش ولتاژ برد زیاد بشه بهتره با اینکه اشتباه است چون ثبات دستگاه کم میشه شما بهترین گزینه برای افزایش ولتاژ 18 ولت هست

سلام زیکسل جان
دستگاه من با 12 ولت بهترین برد رو داره و با کوچکترین افزایش ولتاژ بردش کم میشه !
با 12 ولت سینی استیل به قطر 50 سانت رو تو 2.10 تا 2.00 سنس میکنه . ولی نمیدونم مشکل برد من از چیه که با افزایش ولتاژ بردش کم میشه ؟

زرتشت

شنبه 20 مهر1392 - 11:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و درود زیکسل جان .
ولتاژ شیلدم با مولتی متر اول 3.96 و با مولتی متر دوم 3.92 بود دقیق 4 نبود جایی هم اتصالی نداشتم نگاه کردم و یه سوال دیگه مقاوت 1 وقتی حإف میشه یک سرش که با vt مشخص شده +24 رو وصل میکنیم ولی اونیکی سر مقاومت نباید به هیچ جای دیگه وصل بشه ؟
آیا مقدار ولتاژ شیلد من درسته 3.92 ؟[/quote]

سلام نه درست نیست باید دقیق 4 باشه شما دیود زینر های سر راه 4 ولت رو نگاه کن اونها ایراد دارن یا عوضشون کن در ضمن اون مقاومت رو هذف کن و بوبین رو مستقیم وصل کن یک پایه ببین به 24 ولت یک پایش هم به مدار جای مقاومت 1

شنبه 20 مهر1392 - 11:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

zixelll نوشته است:
سلام نه درست نیست باید دقیق 4 باشه شما دیود زینر های سر راه 4 ولت رو نگاه کن اونها ایراد دارن یا عوضشون کن در ضمن اون مقاومت رو هذف کن و بوبین رو مستقیم وصل کن یک پایه ببین به 24 ولت یک پایش هم به مدار جای مقاومت 1

ممنون زیکسل جان همین الان میرم عوضشون میکنم ایشا.. به امید خدا مشکل حل میشه . :ymhug:

زرتشت

شنبه 20 مهر1392 - 11:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام زیکسل جان
دستگاه من با 12 ولت بهترین برد رو داره و با کوچکترین افزایش ولتاژ بردش کم میشه !
با 12 ولت سینی استیل به قطر 50 سانت رو تو 2.10 تا 2.00 سنس میکنه . ولی نمیدونم مشکل برد من از چیه که با افزایش ولتاژ بردش کم میشه ؟[/quote]

دوست خوبم شما احتمالا مدار افزایش ولتاژت مشگل داره خروجیشو چک کن ببین چقر ولتاژ داری هی زیاد کن ببین درسته یا نه جوابشو بده ;)

شنبه 20 مهر1392 - 11:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

zixelll نوشته است:
دوست خوبم شما احتمالا مدار افزایش ولتاژت مشگل داره خروجیشو چک کن ببین چقر ولتاژ داری هی زیاد کن ببین درسته یا نه جوابشو بده ;)

زیکسل عزیز مبدل ولتاژم درسته و از مبدل ولتاژ دومی استفاده کردم 12~24 که از 13.1 تا 24.2 برام ولتاژ ایجاد میکنه از اون مطمئن هستم که مبدل درسته .

زرتشت

شنبه 20 مهر1392 - 11:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

زیکسل عزیز دیود زینر هارو عوض کردم اینبار ولتاژ شیلدم شد 4.08 بازم اشتباهه ؟
ولتاژ لوپ گیرنده و شیلد 4.08 اونیکی سرش هم همین مقدار رو داره .
ولتاژ سر لوپ فرستنده 165 و ولتاژ T1 , T2 هم درسته 24 و 12 ولت و فکانس لوپ هم 11.1~ 11 متغیره با مولتیمتر جدید البته !
تا اینجا که فکر کنم همه چیز درسته ولی از ولتاژ شیلد شک دارم.
استاد محمد شرمنده دارم زیاد سوال میپرسم ها دیدم کسی نیست سوال بپرسه من داوطلب شدم :D
میشه بگین چرا با افزایش ولتاژ برد دستگاه از حالت بدون مبدل کمتر میشه ؟

زرتشت

شنبه 20 مهر1392 - 12:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلطان نوشته است:
زیکسل عزیز دیود زینر هارو عوض کردم اینبار ولتاژ شیلدم شد 4.08 بازم اشتباهه ؟
ولتاژ لوپ گیرنده و شیلد 4.08 اونیکی سرش هم همین مقدار رو داره .
ولتاژ سر لوپ فرستنده 165 و ولتاژ T1 , T2 هم درسته 24 و 12 ولت و فکانس لوپ هم 11.1~ 11 متغیره با مولتیمتر جدید البته !
تا اینجا که فکر کنم همه چیز درسته ولی از ولتاژ شیلد شک دارم.
استاد محمد شرمنده دارم زیاد سوال میپرسم ها دیدم کسی نیست سوال بپرسه من داوطلب شدم :D
میشه بگین چرا با افزایش ولتاژ برد دستگاه از حالت بدون مبدل کمتر میشه ؟

دوست من ولتاژ 4 درسته حالا بدون مبدل ببین ولتاژ +8 درسته آیا +8 هم همون ولتاژ رو میده تاکید میکنم بدون مبدل

شنبه 20 مهر1392 - 12:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure