انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 مهر1403 - 10:54am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

جعفر جان بعد از پیدا کردن جا ردیاب رو به مدت 3الی 5 دقیقه خاموش می کنم و با ولوم 2 از چهار جهت به محل نزدیک میشم و هر جای که ردیاب قیچی کرد رو مشخص می کنم.بعد از انجام دادن این عمل در چهار جهت حجم بدست میاد.البته من از ولوم وزن هم استفاده می کنم.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 3 آبان1392 - 12:37am
استاد
استاد
آواتار کاربر

جعفر جان وزن سنگ زیاد بود.این سنگ با حجمی که گفتم بود ولی دراز و داری ارتفاع حدود 30 الی 45 سانت بود.یه سنگ سیاه.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 3 آبان1392 - 12:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
حمزه جان ممنون بابت توضیحاتت واقعأ کارت درسته اما من تو حجم کیری باردیاب قدیمم همیشه زیاد در میامد

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 3 آبان1392 - 1:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
مثلأ یک قبرو که حجم میگرفتم میشد 3در3 حالا نمیدونم مشکل از من بود یا ردیاب

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 3 آبان1392 - 1:05am
استاد
استاد
آواتار کاربر

نه مشکل از ردیاب بود.این ردیاب به واسطه داشتن ولوم وزن خیلی بهتر میشه حجم واقعی رو مشخص کرد.باز هم البته باید بیشتر تست بشه تا مشخص بشه این ردیاب در چه حدی هستش.شاید کار کردن با این ردیاب تو یه نقطه چند ساعت طول بکشه. ولی بنظر من ارزششو داره تا کاملا در مورد جا مطمئن تر شد.خاموش شدن ردیاب هم بین تعویض فرکانس ها یادتون نره.موفق باشید

شنبه 3 آبان1392 - 1:21am
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
جعفر جان وزن سنگ زیاد بود.این سنگ با حجمی که گفتم بود ولی دراز و داری ارتفاع حدود 30 الی 45 سانت بود.یه سنگ سیاه.

درود بر شما
این ستگ سیاه که بیرون اومده برای تست واقعی نمونه خوبی هست.تمام فرکانسهای دستی را روی اون تست کنن و ببین همه اونها به این سنگ جواب میدهند یا نه و همینطور وزن اونها یکی هست یا فرکانسها وزن را متفاوت نشان میدهند. در کل اگه چند هدف زیر خاک بیرون اورده بشه و تمام فرکانسهای دستی روی اونها تست بشه و نتایج یکسانی بدست بیاد میشه نتیجه گرفت که از این فرکانسها کدوم طلای واقعی را نشون میده و کدوم مواد معدنی و فرکانسهای مشابه را میگیره. لذا کسانی که حفاری میکنند و یا حفاری کر ده اند و چیزی را از دل خاک بیرون اورده ا ند این فرکانسها ی دستی برای طلا را روی اونها تست کنند تایک نتیجه گیری کلی از این فرکانسها و قدرت تشخیص اونها و همچنین تشابه فرکانسی اونها با هدف غیر واقعی بدست بیاد و بشه از این فرکانس برای شناسایی دقیق طلا از ذرات و مواد معدنی استفاده کرد

شنبه 4 آبان1392 - 5:51am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان گرامی
امیدوارم در همه حال خوب و سرحال و سلامت باشید

دیشب تستهایی انجام دادم که خدمتتون عرض میکنم امیدوارم مفید واقع بشه.
ابتدا عرض کنم که قیل از بنده یه نفر رو برده بودند مکانی که دیشب رفتم.با سوالاتی که از صاحب مکان پرسیدم فهمیدم دستگاهی که آورده بودند اسپکترا بوده.

دستگاه رو به زمین وصل کرده بودند و انجام تنظیمات و بعدشم آنتن زدن. بعد از کلی کار یه نقطه رو با طلا براشون مشخص میکنه وو عمق میده 4متر.
اون شب تموم میشه و با من تماس گرفتند برم سر جاشون.

منم همونجارو گرفتم با تمام گولدها و از چهار جهت البته با w0. صاحب مکان خیلی خوشحال شد ولی گفتم فعلا صبر کنه.
دوستان همونجارو با این تستها مشخص کردم که ذراته.
1.با 1گرم آنتنها اونجارو حذف کردند.
2. با فاین +-7 جواب میداد. که مشخصه خطاست.
3. عمق اومد 20 سانت که بازم مشخصه خطاست.
4. حجم اومد حدود 40سانت شاید کمی کمتر. بازم مشخصه خطاست.

رفتیم یه جای دیگه رو گرفتم که نتایج تستها به این شکله(صاحب مکان گفت که قبلا اینجا رو با شاقول جیوه ای اصل آلمان گرفته ام):
1.با تمام گولدها و با فرکانس 55.80 از چهار جهت نقطه مشخص شد.
2. با گولد 1و2و3 ، تا فاین +-3 جواب میداد. بیشتر رد میشد.
3. با گولد 4و5 ، تا فاین +-2 جواب میداد. بیشتر رد میشد.
4. با هر دو مود مگنت 1و 2 تا w14 جواب میداد و بیشتر نمیگرفت.
5. مودهای دیگر فرصت نشد تست کنم وقت کمی داشتم و ایکاش با مس هم میگرفتم.
6.در تمام موارد بالا عمق اومد 2متر.
7.در تمام موارد بالا حجم اومد 1 در 1 متر.
8. اینم ذکر کنم که وزن داد ا کیلو.

اعلام قطعی نتایج بماند بعد از حفاری.

@};- @};- @};-

شنبه 4 آبان1392 - 10:59am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
کانی جان تستهای خوبی گرفتی و امیدوارم نتیجه حفاری هم خوب باشه ایشالا.
منتظر خبرهای خوبت هستیم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 4 آبان1392 - 11:15am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان این مطالب جامع رو از بخش قبلی که آقای جاوید فرمایش کردن به این مکان منتقل کرده چون مفید بوده :
به نظر من مهمترین قسمت 35 همین مد ازاد در رتبه اول هست بعد مد وزن هست که کولاک میکنه اما نقطه زنی اون شاید کمنر ردیابی باشه که پا به پاش بزنه. برای تست نقطه زنی هم یک انگشتر طلا را در یک قوطی کمپوت یا کنسرو قرار بدهید و با این ردیاب و ردیابهای دیگه که دم دستتون هست چک کنید و میبینید که 35 به راحتی روی اون نقطه میکنه و حال اونکه ردیابهای دیگه اینور یا اونور اون فیچی میکنند. اینکه میگم مد ازاد بهترین حالت در این ردیاب هست به دلیل اون هست که هر بدنی عکس العمل خاصی روی ردیاب داره بخاطر همین هم شما باید ردیاب را با بدنتون همراه کنید و عملا با تست واقعی یک هدف از جنس طلا در 2 متری یا سه متری بتونین دقیقا بهترین فرکانس مورد نظر را بهش دست پیدا کنید و با اون هم برای ردیابی استفاده کنید ناگفته نمونه برای ردیابی در فواصل دور باید هدف طلا با فاصله از شما باشه و سعی کنید که اون را حدود 2 متر زیر زمین چال کنید و انوقت فرکانس واقعی را پیدا کنید و از اون استفاده کنید. برای فاصله نزدیک زیر 10 متر حتما فرکانس زیر 100 هرتز را پیدا کنید و برای اهداف دور فرکانس باید بالاتر باشه تا مسافت بیشتری بتونید سرچ کنید.سعی کنید حداقل از 50 گرم طلا برای تست استفاده کنید تا قدرتمندترین فرکانس مربوط به هدف طلا را بتونین پیدا کنیدو تشابهات فرکاتسی دیگه نتونه بر پیدا کردن هدف واقعی تاثیر گذار باشه.در ضمن میشه با ولوم قدرت هم برد و عمق فرکانس ارسالی با مد ازاد را تا اندازه ای تعیین کرد که تا فلان عمق و فلان مسافت بیشتر نتونه ردیابی کنه.اما مقوله حذف ذرات و یا فرکانسهای مشابه دامن گیر همه ردیاب ها هست اما کم و زیاد داره چنانچه 35 بتونه به طور واقعی 60 درصد فرکانسهای مشابه را پشت سر بزاره دیگه هیچ نبازی به دستگاه نقطه زن وجود نداره. ردیاب هم مثل نقطه زن محدودیتهای داره که نمیشه بیشتر از انداز ه ای خاص با توجه به اطلاعات امروزی در مورد فلزیابی روی ساخت اون مانور داد پس ما نباید انتظاتر نامعقول از یه دستگاه ردیاب داشته باشیم که حتما هر وقت جایی را گرفت و حفاری نکرده فکر اب کردن جنسی که اون زیر هست باشیم.این تصور که هیچوقت عملی نخواهد شد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 4 آبان1392 - 11:21am
مدیر سایت
مدیر سایت

hamze2000 نوشته است:
نه مشکل از ردیاب بود.این ردیاب به واسطه داشتن ولوم وزن خیلی بهتر میشه حجم واقعی رو مشخص کرد.باز هم البته باید بیشتر تست بشه تا مشخص بشه این ردیاب در چه حدی هستش.شاید کار کردن با این ردیاب تو یه نقطه چند ساعت طول بکشه. ولی بنظر من ارزششو داره تا کاملا در مورد جا مطمئن تر شد.خاموش شدن ردیاب هم بین تعویض فرکانس ها یادتون نره.موفق باشید

دوستان به نظر بنده خاموش کردن ردیاب جهت تعویض فرکانس بعدی نیاز نیست ، فقط باید وقتی که فرکانس رو عوض کردید انگشت شصت روی قسمت خم آنتن قرار بگیره و مدت 3 الی 5 دقیقه نگه دارید و آنتنها در بغل پاها و رو به پائین نگه دارید تا فرکانس مورد نظر بخوبی زمین رو باردار کنه و بعد از 3 الی 5 دقیقه انگشت رو از روی آنتن برداشته و به آرامی بالا بیارید و بگذارید آنتن ها مسیر رو نشونتون بدن ( حتماً برای دقت بیشتر آنتنها باسیم باشن )

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 4 آبان1392 - 11:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure