انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 مهر1403 - 6:48am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حمزه جان آيا راهي وجود داره كه بشه فهميد بار در جاي باز قرار داره يا بسته؟
ميشه لطفا توضيح بدين؟
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 5 آبان1392 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر همه دوستان
یک نکته برای دوستانی که وزن زیاد میگیرند این هست که برای گرفتن وزن دقیق بهترین حالت باید هر دو دست به پهلوها چسبیده و تقریبا مماس با دستگاه انتنهای برنجی با فاصله حدودا سی سانت با یکدیگر باشند و پس از مشخص شدن جای هدف با تستهای اولیه با طریقی که ذکر شد از روی ان رد شوید و تقریبا وزن دقیق با قیچی شدن روی هدف بدست میاید ولی چنانچه دستها بالا تر از دستگاه باشد وزن کاذب گرفته میشود.
با سپاس

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:00pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بینا جان با توجه به علائم میشه فهمید.با حجم هم تا حدی میشه فهمید.وقتی ردیاب چند فلز رو گرفت وزن هاشو خارج کنید.در جای شتر 20کیلو مس و 25 کیلو برنز هم گرفت که با توجه به تفسیر کارشناس بار باید داخل صندوق باشه که این وزن مس و برنز هم مال اون صندوق بود.قبلا هم گفتم کار کردن به این ردیاب به یه اپراتور باهوش نیاز داره و اونم بخاطر انعطاف زیاد این ردیاب هستش.یه اشتباه کوچیک هم با این ردیاب می تونه خیلی به اپراتور از نظر روحی ضربه وارد کنه بطوری که دیگه جرات انتن زدن نداشته باشه.تا الان جای چند ردیاب دیگه که زدن و تایید کردن ردیاب زدم که همشون رو ذرات زد و رد کرد.جای که ردیاب گرفته حفاری از بالای بار به جاهای بکر رسیده که من خودم ناامید نشدم و وقتی اطرافشو باز کردم دیدم که اشتباه نکردم.از دوستان می خوام به خودشون و ردیاب ایمان داشته باشن و تخیلی فکر نکنن.زمان ردیابی هم به هیچی جز اینکه باید با ارامش انتن بزنن فکر نکنن.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:25pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

کوروش جان حتما از نکته ای که گفتید حتما استفاده می کنم.در کل در این ردیاب انتن های برنجی وقتی به تلسکوبی نزدیک میشن گیج میزنن...

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان آیا زمین مرطوب الان که باران باریده تو کار ردیاب تاثیر داره؟

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مدیران خوب ودوستان عزیز .من چند بار به مناطق .....رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم و سوالی دارم من زمانی دستگاه 35روشن می کنم چه با سیم وچه بیسیم 3دقیقه صبر میکنم ایا وقتی روی گلد 1به طرف مثبت یا منفی میرویم باید هم 3دقیقه صبر کنیم یا نه .وایا از نقره به مفرق برویم ایا همان3دقیقه تاخیر دستگاه درحال روشن باشد بهتر است یا خاموش بشود بهتر است.با تشکر فراوان

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:35pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

رطوبت زمین باعث تقویت ذرات و بار بدون پلمپ میشه.ردیابی با این ردیاب تو جای مرطوب نیاز به تجربه زیاد داره.تو ولوم فاین هم خیلی کار پیچیده میشه و فاین کم باید قیچی بشه.
دوست من ردیاب رو بعد از 5 دقیقه روشن کردن انتن بزن و تا زمانی که جا رو پیدا نکردی نیازی به خاموش کردن ردیاب نیست.جا و محل شناسای شد ردیاب رو خاموش کن و دوباره انتن بزن.من خودم تو ولوم فاین و وزن زدن هم ردیاب رو خاموش می کنم.

دوشنبه 5 آبان1392 - 12:00am
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان
یه سوالی داشتم ممنون میشم هرکدوم میدونید پاسخ بدید
توی این سیستم کنترل وزن شیوه کار به چه صورته؟ آیاوزن بر اساس وزن مجموع اهدافیست که درکنار هم (متصل به هم ) قرار دارند؟ و یا اینکه بصورت تکی محاسبه میشه؟
مثلا فرض کنید که یه ظرف حاوی 10 تا سکه به وزن هر کدوم 2 گرم باشه آیا وزنی که ردیاب اینجا تخمین میزنه وزن مجمع ظرف و سکه هاست؟ یا وزن بزرگترین هدف مثلا ظرفه؟
حالا فرض کنید چندتا کوزه حاوی سکه طلا باشه آیا وزن مجموع اونا حساب میشه یا بصورت اهداف جداگانه محاسبه میشه؟
ممنون

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 5 آبان1392 - 12:54am
استاد
استاد

az56 نوشته است:
سلام حمزه جان جايي رو از فاصله 50 متري با 5 گلد نقطه كردم روي مس.حفره.مگنت هم جواب داد ولي با وزن 10 تن هم نتونستم حذفش كنم بعد از خاموش كردن دستگاه با انتنهاي خالي هم از فاصله 50 متري نقطه رو ميگرفت .حجم 160*170سانت عمق 3متر لطفا راهنمايي كنيد
1-جايي كه انتنهاي خالي بدون دستگاه رو از فاصله 10-20 متري بگيره به هدف نزديكتره يا ذرات ؟
2-جايي رو كه با وزنها ي 500 كيلو تا بالاي يك تن باز سنس كنه چي به هدف نزديكتره يا ذرات ؟

درود بر شما
انوقت شما با فرکانسهای دستی هم برای طلا ردیابی کردید .اگه تست کردید با همه اونها ایا انتنها به طرف هدف رفتند یا نه اگه رفتند وزن چند کبلو زد.در تست با فرکانس 79.35 وزن چقدر شد. اگه با فرکانسهتی طلا وزن زیادی زد در مد دستی باید اونجا حفاری بشه تا کمکی به همه و خودشما بشه که چه عاملی هست که اینقدر وزن را بالا میزنه اگه اون زیر فلزات دست ساز انسان باشه که عالی هست و در مورد فرضیه. اگه وزن بالا هست تا این مقدار ذرات هست باید تجدید نظر شود و اگه هم ذرات هست و مواد معدنی یا یه سنگ بزرگ باز از ردیاب میشه نتیجه گرفت که وزن بالا مواد معدنی هست. در کل حفاری عمق 3 متری برای یک تست ردیاب و مطمعن بودن از اون زیاد سخت نیست پس لازمه و حفاری بشه و نتیجه لعلام شود تا دیگر دوستان اگه با چنین تستی روبرو شدن دیگه مطمعن باشند که وزن این سنگینی ذرات بوده یا اشیای دست ساز بشر میباشد. فقط برای مشخص شدن نقطه دقیق از فرکانس دستی 55.80 یا 55.85 استفاده کن و زن را هم تست کن و اینجا اعلام کن

دوشنبه 6 آبان1392 - 5:12am
استاد
استاد

koohyar نوشته است:
سلام دوستان
یه سوالی داشتم ممنون میشم هرکدوم میدونید پاسخ بدید
توی این سیستم کنترل وزن شیوه کار به چه صورته؟ آیاوزن بر اساس وزن مجموع اهدافیست که درکنار هم (متصل به هم ) قرار دارند؟ و یا اینکه بصورت تکی محاسبه میشه؟
مثلا فرض کنید که یه ظرف حاوی 10 تا سکه به وزن هر کدوم 2 گرم باشه آیا وزنی که ردیاب اینجا تخمین میزنه وزن مجمع ظرف و سکه هاست؟ یا وزن بزرگترین هدف مثلا ظرفه؟
حالا فرض کنید چندتا کوزه حاوی سکه طلا باشه آیا وزن مجموع اونا حساب میشه یا بصورت اهداف جداگانه محاسبه میشه؟
ممنون

درود بر شما
در تست روی زمین اگه ده تا سکه 2 گرمی باشه همون وزن را میزنه البته اگه ظرفی که در اون این سکه ها نگه داری میشه از همون نوع جنس نباشه و اگه جنس توی کوزه باشه و نزدیک به هم باشه وزن همه را با هم حساب میکنه و لی اگه در چند متری از هم باشند هر یک را جداگانه میگیره.البته هنوزبا فلزات زیر حاک که هدف واقعی هستند تست نشده که ایا اون زیر هم همینجوری جواب میده یا قضیه فرق میکنه

دوشنبه 6 آبان1392 - 5:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure